~Sentinel~

Homoseksualnost - bolest ili normalna pojava?

635 poruka u ovoj temi

Evo malo razmišljam o onome što čujem na predavanjima, tj. da se homoseksualnost smatrala mentalnim poremećajem prije kojih dvadesetak godina, a ako je bolest, mora se liječiti. Marušić kaže da se od takve klasifikacije odustalo zbog pritiska udruga homoseksualaca na medije u Americ, ali Marušić je Marušić...

Kao medicinari, možemo li odgovoriti na ovo pitanje? Koji su to dokazi koji bi trebali staviti homoseksualnost među bolesti, ili ih smatrati normalnom društvenom pojavom?

hmmmm... da vidimo koji su stavovi medicinara....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Prva znanstvena definicija bolesti bila je da je to promjena morfologije i funkcije.No kako nas štamparovci naučiše danas je ta definicija proširena pa osim fizičke uključuje i psihičku i socijalnu komponentu te okolinu u kojoj se živi.E tu bi trebali tražiti odgovore.Kako vidim malo vas je prošlo cns.Tamo su nas naučili da su mozgu našli spolno dimorfne jezgre koje se razlikuju kod homosexualaca.Razlika je u veličini, a vjerovatno i u funkciji.No zbog etičnosti teško je raditi takva istraživanja.Bilo bi zanimljivo vidjeti što bi se dogodilo kad bi se živom homosexualcu električki stimulirale te jezgre, te pratio razvoj istih od rođenja.Da li su iste kod svih?
No sigurno mogu reći kako je to definirano od strane WHO kao bolest, ali nitko je ne liječi?Zašto to smatram nenormalnim stanjem?Ako pitate jednog homosexualca reći će da je shvatio da je gay u određenoj dobi života, što implicira ljudsku odluku.Mislim da se nitko nije rodio kao gay i to je dokaz.Pogledajte djecu u vrtiću i sjetite se sebe tih godina.Još nešto.Nismo jedini.Postoji jedna vrsta majmuna(nešto sa B) koji žive kao hippyi i imaju homosexualno ponašanje unutar vrste, ali su više bisexualci.Kad dođete do cns prof.Judaš vam drži fenomenano predavanje i semianar o evoluciji.Nepropustite!Takvu teoriju još nigdje niste čuli jer je nitko drugi ne priča, a vjerujte drži vodu!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Sve gore navedeno stoji. Postoje oni kojima je možda 'seksualnom diferencijacijom mozga' ili nekakvim lučenjem ekstra hormona predodređeno da budu homoseksualci (to su primjerice feminizirani muškarci koje primjetiš da su gay iz aviona), ali sigurno su tu i oni koji su to odabrali čisto radi socijalnog okruženja. Primjerice, nije moguće statistički da u odjednom u San Franciscu imate toliki postotak homoseksualaca, a da to pripisujete samo nekim fiziološkim pojavama.

Međutim, medicina otvara jedno novo pitanje. Rale primjerice tvrdi da homoseksualnost nije normalna jer je 'Bog tako stvorio' itd. Ako ćemo po toj crti, onda je Bog dao ljudima moć logike, istraživanja, napredovanja. Što ako se dogodi da u budućnosti medicina omogući umjetnu oplodnju tako da fuzionira dvije muške ili ženske jezgre? Hoću reći, ako uspijemo, znači da imamo pravo na tu mogućnost, ona ne može biti devijacija? Onda je to evolucija ljudske vrste? Inače, ne vjerujem u pojmove prirodno i normalno, to su samo naše aluzije. Ako nešto postoji i ako je moguće, onda je to u svakom slučaju prirodno i normalno, i u svakom slučaju imamo pravo na to.

Right?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Što ako se dogodi da u budućnosti medicina omogući umjetnu oplodnju tako da fuzionira dvije muške ili ženske jezgre? Hoću reći, ako uspijemo, znači da imamo pravo na tu mogućnost, ona ne može biti devijacija?

Zbog epigenetike (metilacija baza), takvo nešto je nemoguće. Pod nemoguće mislim prirodnim ili potaknutim prirodnim putem. Možda bi bilo moguće kemijski/biokemijski/biofizikalno, ali s obzirom na radikalnost takvih metoda, pitanje je bi li nastalo biće bilo ljudsko ili sintetsko od ljuskog preteče. Ne bih ja to nazvao evolucijom u užem smislu.

A što se tiče homoseksualnosti, dobar argument je konstantan porast broja homoseksualaca. Navodnih 15% u Zg od m. spola... to mi se ne cini zdravim....
Medjutim, tesko je to pitanje.
Što se tiče usvajanja djece- žestoko i kategoričko NE!!
Što se tiče braka, isto tako ne, budući da je brak temelj obitelji i jedna od pretpostavki su djeca. Isto tako, brak je po definiciji zajednica muškarca i žene. Ali ako hoće neku zajednicu analognu braku, pod drugim imenom (sve dok se mene ne tiče) može.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne znam je li ovo rušenje autonomije pacijenta?? Upozorite ako je.
Pacijent iz nestabilne obitelji, ima psih. i soc. predispozicije, razvio je nekakvu neurozu... Jedna od velikih dilema je bila seksualna usmjerenost. Sklonosti su pretežno homoseksualne, ali ima grižnju savjesti. Zbog drugih tegoba se javlja psihoterapeutu, seksualnu nedefiniranost spominje usput. Nakon nekog vremena psihoterapije, osim što je doveo druge aspekte života u red, shvatio je i da je heteroseksualna....

Što mislite? Bio bolestan ili ne? Izlječen, zalječen ili izmanipuliran od strane psihoterapeuta?

Uredio Canizzaro

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da, metilacija baza, 5' azacytidine i sl.... sve to stoji, ali ja mislim da ćemo pronaći način da se jednoga dana i to dogodi. Primjerice, znanstvenici su nedavno uspjeli fuzionirati jezgre dvije žene, pretraži bazu podataka u STUDMEFu... u medicini je sve moguće. Tako da taj argument ne stoji.

Istraživanje u Americi pokazalo je da odgoj u gay obitelji ne utječe na seksualnu orijentaciju djece. U Hrvatskoj ima mnogo disfunkcionalnih heteroseksualnih obitelji, više nego što bi trebalo biti. Mislim da je važno da su roditelji dobri i odgovorni, jesu li to dva muškarca ili dvije žene, mislim da je svejedno. Brak je po definiciji BIO zajedništvo muškarca i žene.

A što se tog pacijenta tiče... Znači, homoseksualci koji su shvatili da su homoseksualci su zapravo samo neurotični? Taj pojedinačni slučaj mi je klimav...

Ne znam, mene zanima kamo i kako ćemo u budućnosti, a dosadašnji argumenti protiv 'normalnosti' gay ljudi mi jednostavno nisu uvjerljivi.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Da, metilacija baza, 5' azacytidine i sl.... sve to stoji, ali ja mislim da ćemo pronaći način da se jednoga dana i to dogodi. Primjerice, znanstvenici su nedavno uspjeli fuzionirati jezgre dvije žene, pretraži bazu podataka u STUDMEFu... u medicini je sve moguće. Tako da taj argument ne stoji.

Istraživanje u Americi pokazalo je da odgoj u gay obitelji ne utječe na seksualnu orijentaciju djece. U Hrvatskoj ima mnogo disfunkcionalnih heteroseksualnih obitelji, više nego što bi trebalo biti. Mislim da je važno da su roditelji dobri i odgovorni, jesu li to dva muškarca ili dvije žene, mislim da je svejedno. Brak je po definiciji BIO zajedništvo muškarca i žene.

A što se tog pacijenta tiče... Znači, homoseksualci koji su shvatili da su homoseksualci su zapravo samo neurotični? Taj pojedinačni slučaj mi je klimav...

Ne znam, mene zanima kamo i kako ćemo u budućnosti, a dosadašnji argumenti protiv 'normalnosti' gay ljudi mi jednostavno nisu uvjerljivi.

Na prvu rečenicu: Nisam rekao da je nemoguće! Čista kemija, nije teško organskoj molekuli maknuti zaštitnu skupinu... Pitao sam kasnije jel' tako napravljeno biće i dalje ljudsko obzirom na mnoge tehnološke i znanstvene intervencije- opet kemija.
Da, OK, fuzionirali su dvije stanice, ali kako se to dalje razvijalo to je pitanje.... Možeš ti fuzionirati i ljudske s mišjim stanicama pa nije da ćeš dobit bogzna kako funkcionalan organizam. Imaš li link, baš me zanima.

Tko je napravio istraživanja o odgoju djece u homoseksualnim obiteljima, koji institut, gdje je objavljeno, što je prije objavljivao/la, tko ga financira i koliki je uzorak isto tako je jako bitno, tak da ne bih komentirao dok ne pročitam....

Generaliziraš. Ja sam naveo primjer jednog pacijenta, njegov slučaj i razvoj bolesti. Ne razumijem što ti je u tome klimavo... Nisam rekao da su svi takvi, čak nisam napisao ni svoje mišljenje na to!

Ima jedna teza koja mi je pomalo nategnuta ali donekle ima logike:
Neki kažu da je porast broja homoseksualnih ljudi prirodni odgovor na prenapučenost Zemlje. Da je to još jedan odraz savršenstva prirode.

Brak: nema razloga da se mijenja def. braka ako se za istospolnu zajednicu može smisliti adekvatan naziv.

p.s. po hrv. nomenklaturi org. kemije je 5'-azacitidin

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Na prvu rečenicu: Nisam rekao da je nemoguće! Čista kemija, nije teško organskoj molekuli maknuti zaštitnu skupinu... Pitao sam kasnije jel' tako napravljeno biće i dalje ljudsko obzirom na mnoge tehnološke i znanstvene intervencije- opet kemija.
Da, OK, fuzionirali su dvije stanice, ali kako se to dalje razvijalo to je pitanje.... Možeš ti fuzionirati i ljudske s mišjim stanicama pa nije da ćeš dobit bogzna kako funkcionalan organizam. Imaš li link, baš me zanima.

Tko je napravio istraživanja o odgoju djece u homoseksualnim obiteljima, koji institut, gdje je objavljeno, što je prije objavljivao/la, tko ga financira i koliki je uzorak isto tako je jako bitno, tak da ne bih komentirao dok ne pročitam....

Generaliziraš. Ja sam naveo primjer jednog pacijenta, njegov slučaj i razvoj bolesti. Ne razumijem što ti je u tome klimavo... Nisam rekao da su svi takvi, čak nisam napisao ni svoje mišljenje na to!

Ima jedna teza koja mi je pomalo nategnuta ali donekle ima logike:
Neki kažu da je porast broja homoseksualnih ljudi prirodni odgovor na prenapučenost Zemlje. Da je to još jedan odraz savršenstva prirode.

Brak: nema razloga da se mijenja def. braka ako se za istospolnu zajednicu može smisliti adekvatan naziv.

p.s. po hrv. nomenklaturi org. kemije je 5'-azacitidin

Replika na prvi dio - bilo što, čak stvoreno i umjetnim putem, ne može biti neljudski ili neprirodno, jer ga je stvorilo nešto prirodno, ako je stvoren život, ne možemo pričati o kemiji... Jer je i 'prirodni' put stvaranja djece zapravo kemija, biologija i sve ostalo, a ako to napravimo u epruveti, to znači samo da smo naučili kako funkcionira taj put.

Drugi dio - misliš da bi pojedine zemlje, mnogo naprednije od nas, dopustile homoseksualcima da usvajaju djecu a da se prethodno nisu uvjerile da neke štete nema, za djecu?
Na svijetu se treba toliko drugih dobrih stvari napraviti, puno se više može nepraviti nego ZABRANJIVATI LJUDIMA DA SE VJENČAJU AKO SE VOLE I PRUŽE DJECI DOM u kojem će vjerojatno biti voljeni
više nego u 90% heteroseksualnih brakova u Hrvatskoj i svijetu.

Ja generaliziram, jer topic zahtjeva generaliziranje, ne znam što si htio reći tim pojedinačnim slučajem...

Za ovo zadnje ti ne mogu ništa odgovoriti, prije nego što pročitam originalni rad, tko ga je financirao itd. :D Do tada ću radije vjerovati razumu... Jer po tom tvome, u Indiji bi trebalo biti najviše homoseksualaca :blink:

Za kraj, navodim neka mišljenja poznanika, iz rasprave u kojoj je bio uključen i dio o Crkvi:

'Za pravilan odgoj djetetu je potrebna obitelj, slažem se. Ali mislim da je potpuno irelevantno da li se radi o homoseksualnoj ili heteroseksualnoj obitelji dokle god djetetu pruža dom, ljubav, podršku.
Ne znam na osnovu čega smatraš da bi odgoj djeteta u homoseksualnoj obitelji bio manjakav, imaš li kakav primjer loše odgojenog djeteta roditelja homoseksualaca?? Vidiš, ja mislim da se u takvoj obitelji djete može više naučiti toleranciji nego bilo gdje drugdje, a u svakom slučaju je bolje od bilo kakve institucije po kojima žive nezbrinuta djeca. I nitko me ne može uvjeriti u drugačije, jer sam bila po dosta takvih domova, prestrašno!!!

Homoseksualnost i heteroseksualnost su možda urođene osobine, kojih istina ljudi postanu svijesni tek u pubertetu, ali to ne znači da oduvijek nisu takvi. Pa i sa testisima i jajnicima se rodimo, a postanemo ih svjesni tek u pubertetu.
Ljudi se rode bez noge, bez ruke, prstiju, sa srčanim oboljenjima, pa to nikome nije čudno, jer jel, događa se, ne? Ne razumijem onda zašto vam je onda toliko neprihvatljiva činjenica da se ljudi rađaju kao homoseksualni i da to nije nikakav hir??

Da, i homoseksualni brakovi imaju sve predispozicija da budu i dobri i loši. To si tako lijepo rekao. To je sve što je zapadno društvo već priznalo, a mi trebamo priznati. I to je dovoljno. Ne moraju biti bolji od heteroseksualnih, dovoljno da budu jednako dobri. Dobro je da si spomenuo i samohrane roditelje. O tome je li to normalno ili ne, vrijeme će odlučiti. Ne ti ili ja. Do tada, samo si izrazio svoje mišljenje, kao što ja izražavam svoje, a to je da je ti meni ok. Dijete ionako ne bira gdje će biti rođeno, isto kao što ni ja nisam dobila izbor hoću li biti krštena kada sam se rodila ili ne. Jednako pravedno (ili nepravedno). Svejedno.

Ništa nije dokazano. Moj je stav da možda postoji neka hormonalna osnova, ali ipak mislim da je to stvar izbora. Izbora na kojeg imamo pravo. Pravo koje će Crkva kad-tad prihvatiti jer je to već od pamtivijeka usađeno u naše društvo i jer je već toliko općeprihvaćeno da više nema povratka. Tko ne zna, neka pogleda pjesništvo Walta Withmana, koji je tako lijepo podsjetio na grčku mitologiju, Leaves of Grass, Calamus, za one koji se neće snaći, Kalamus.'

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Replika na prvi dio - bilo što, čak stvoreno i umjetnim putem, ne može biti neljudski ili neprirodno, jer ga je stvorilo nešto prirodno, ako je stvoren život, ne možemo pričati o kemiji... Jer je i 'prirodni' put stvaranja djece zapravo kemija, biologija i sve ostalo, a ako to napravimo u epruveti, to znači samo da smo naučili kako funkcionira taj put.

Što je to život, kao prvo.... Za mene je život i HeLa stanica u kulturi i mitohondrij ili virus u stanici ali kad više nije u stanici....No dobro!
Istina da je cijeli život kemija i da je kemija sve :love: :rolleyes: al ja ti pričam o ovim ljudskim intervencijama kemijskim putem. Ok, mogu donekle prihvatiti da bi nešto moglo biti prirodno ako ga je napravilo nešto drugo što je prirodno. Ali gdje su onda granice, gdje je granica ljudskosti??? Znamo što sve genetika može i slutimo što će sve moći u budućnosti...
Jel' ljudsko biće netko kome je ugrađen gen da ima fluorescentno zelene oči? Valjda je, ali gen po gen... I dođemo (još uvijek imaginarno) do bića iz Dark Angel (Jessica Alba ;) ) Jesu ona ljudska? Kolika je količina gena, postotak koji smiješ ugraditi u ljudske stanice da one budu još uvijek ljudske, kolika je količina intervencije na njima????

Drugi dio - misliš da bi pojedine zemlje, mnogo naprednije od nas, dopustile homoseksualcima da usvajaju djecu a da se prethodno nisu uvjerile da neke štete nema, za djecu?
Na svijetu se treba toliko drugih dobrih stvari napraviti, puno se više može nepraviti nego ZABRANJIVATI LJUDIMA DA SE VJENČAJU AKO SE VOLE I PRUŽE DJECI DOM u kojem će vjerojatno biti voljeni
više nego u 90% heteroseksualnih brakova u Hrvatskoj i svijetu.

Ono što ti ''zamjeram'' je da se na početku pozivaš da imamo medicinsko/znanstveni pristup a onda ciljaš na umjetnički dojam ''o naprednim zemljama''. Osim toga ne daš mi članak i druge podatke nego odgovaraš na sasvim drugačiji način koji nema nikakve izravne veze s onim što sam ja napisao.
''mnogo naprednije od nas''- Kad pričaš o naprednim zemljama općenito vjerojatno misliš na SAD, Nizozemsku, Dansku, Norvešku itd. E, pa ja te zemlje ne bih nazvavo naprednima u socijalnom smislu. U ekonomskom jesu ali socijalni dio ima po mom mišljenju jako šteka. Ne mogu smatrati zemlju koja ima Guantanamo naprednom a niti naciju koja izabere Busha po drugi put na mjesto predsjednika. Isto tako ne mislim da su napredne zemlje one koje imaju ogromnu stopu samoubojstava kao Nizozemska i Norveška i ima još stvari tu....
Al ako baš pitaš, moj odgovor je: Da, mislim da bi dopustili iz onih razloga koje su drugi naveli: velik broj homoseksualaca na jakim pozicijama, skupljanje političkih bodova, čuvanje fotelje i utvrđivanje političkog zaleđa.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Ja generaliziram, jer topic zahtjeva generaliziranje, ne znam što si htio reći tim pojedinačnim slučajem...

Ma je, zahtjeva topic generaliziranje, ali kvalitetan generalan zaključak možeš izvesti gledanjem pojedinačnih slučajeva- indukcijom.
Zanimalo me samo vaše mišljenje, ali sam htio reći i da definicija WHO homoseksualnosti kao bolesti ipak možda nije uzaludna i bez veze. Pogledaj malo razvojnu psihologiju. Postoje točno određene točke u razvoju ličnosti koje mogu uvijetovati razvoj homoseksualnosti ako se ne odvijaju na adekvatan način.

Za ovo zadnje ti ne mogu ništa odgovoriti, prije nego što pročitam originalni rad, tko ga je financirao itd. :D Do tada ću radije vjerovati razumu... Jer po tom tvome, u Indiji bi trebalo biti najviše homoseksualaca :blink:

Bar se u nečemu slažemo: i ja radije vjerujem razumu. :) Nije da sam našao neki rad. To sam čuo ovako sa strane, ne znam niti gdje, ali zvuči egzotično :) . A što se tiče Indije, opet ne vidiš neke stvari. Nije jedino što je bitno napučenost. Valjda se slažemo da će manje latentnih i deklariranih homoseksualaca biti u kulturama koje imaju vrlo izražen javni moral društva, nekakve norme koje su vrlo krute i pojedinac u njima ne može puno manevrirati. Isto tako, njihova kultura je dosta vezana i uz religiju....

i još samo jedan komentar
Dijete ionako ne bira gdje će biti rođeno, isto kao što ni ja nisam dobila izbor hoću li biti krštena kada sam se rodila ili ne. Jednako pravedno (ili nepravedno). Svejedno.

Dijete ne bira gdje će biti rođeno, ali neće biti rođeno u homoseksualnoj ''obitelji'' od homoseksualnog para. To je valjda jasno (bar ne za sad)
Što se tiče krštenja, usporedba nije dobra. Obitelj ne možeš birati i ne možeš je se odreći, za razliku od krštenja.
Sv. potvrda iliti krizma je POTVRDA krštenja. Ti, kao punoljetan katolik na nju ne moraš izaći ako ne želiš. Isto tako ako su te tvoji roditelji krstili, a ti naknadno ne želiš biti kršten, ti niti nećeš biti kršten jer je bitna tvoja slobodna volja. Sakrament postoji samo ako postoji u tvom srcu. Čula si za ''krštenje željom'' u kriznim situacijama.
Takvo je moje gledište. Bog nije taj koji će tebe silom držati kao svoje dijete ako ti ne želiš to biti.

I pitanje za kraj:

Što je s biseksualcima? Jesu i oni normalni? Transeksualci? i to ti je normalno?
Što je s fetišima- od fetiša na rublju do perverzija kao water sports, nekrofilija i pedofilija. Recimo, ima jedan malo zaostao psihijatar koji misli da pedofilija nije nužno loša za dijete. I to ti je normalno? Inače, mislim da se zove John Money i radio je u Johns Hopkins!?!? :blink:
Jeli normalna i poželjna obitelj od 3 roditelja recimo 2 muškarca i žena ili obrnuto. Tu se dijete može naučiti totalnoj seksualnoj slobodi. A četiri?
Gdje su granice??? Uredio Canizzaro

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Majko moja koji divljaci... ovi su bolesni, ne homoseksualci... Koji kreten trebaš biti da ideš udariti curu šakom u glavu?????? :angry:

Neću više raspravljati o ovoj temi, vrijeme će pokazati tko je u pravu, kao što je u nekim zemljama već pokazalo, nisam od ovih Canizzarovog tipa koji se vode iracionalnim strahom, strahom o promjena. Isto se događalo prije 50ak godina na temi kao što je primjerice umjetna oplodnja ili prava žena. Bit će bolje, u svakom slučaju.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma nisam ja homofob ili nešto takvo. Ne bojim se promjena. Bojim se samo a) zatucanosti b)neselektivnog prihvaćanja svega ''novog'' a pogotovo ''zapadnih novotarija'', ali prije svega bojim se svih onih koji ne žele reći što misle samo zato da se ne bi zamjerili nekom, a u našim godinama su to najčešće vršnjaci ili buuuu profesori.
Nemam se ja zašto bojati promjena, jer to što se nešto mijenja ne mora značiti da ću ja to prihvatiti. Ako većina prihvati, tko sam ja da se borim protiv toga (ali isto tako ako većina ne prihvati).
Ne kažem ja da sam ja u pravu ali moj je stav takav kakav jest. Bez problema ću ga se odreći, ali samo ako dobijem dobre argumente a ne zbog nekih politikanskih ili drugih odluka koje je netko donio. Isto tako, ne mislim se odreći stavova samo zato što neka zemlja, zakonodavac ili sudac misli suprotno jer bi onda postao beskralježnjak koji nema mu*a reći svoj stav.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Sve gore navedeno stoji. Postoje oni kojima je možda 'seksualnom diferencijacijom mozga' ili nekakvim lučenjem ekstra hormona predodređeno da budu homoseksualci (to su primjerice feminizirani muškarci koje primjetiš da su gay iz aviona), ali sigurno su tu i oni koji su to odabrali čisto radi socijalnog okruženja. Primjerice, nije moguće statistički da u odjednom u San Franciscu imate toliki postotak homoseksualaca, a da to pripisujete samo nekim fiziološkim pojavama.

Međutim, medicina otvara jedno novo pitanje. Rale primjerice tvrdi da homoseksualnost nije normalna jer je 'Bog tako stvorio' itd. Ako ćemo po toj crti, onda je Bog dao ljudima moć logike, istraživanja, napredovanja. Što ako se dogodi da u budućnosti medicina omogući umjetnu oplodnju tako da fuzionira dvije muške ili ženske jezgre? Hoću reći, ako uspijemo, znači da imamo pravo na tu mogućnost, ona ne može biti devijacija? Onda je to evolucija ljudske vrste? Inače, ne vjerujem u pojmove prirodno i normalno, to su samo naše aluzije. Ako nešto postoji i ako je moguće, onda je to u svakom slučaju prirodno i normalno, i u svakom slučaju imamo pravo na to.

Right?

Right! Zato ovo raletovo po mom nikak ne stoji.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako sam i imala neke dvojbe, više ih nemam. Razlog je Sharon Stone i dio njenog govora kojeg sam gledala na youtubeu. Dajem Vam dio.

There are things I’m trying to do in the world, and last year when I went to World Economic Forum I made a peace initiative. And I travel around the world giving peace talks since then. I think a lot about what that means. That peace is not the opposite of war. Peace is an individual thing. It’s an individual talk, it’s an individual movement, day to day. That it is seeing person next to you with kindness. I have a new child and I think about that often when I see people interacting with my child and I see them see his little ear, or his little foot and see them flow with this kind of love and wonder looking at his little ear, and saying, you know, ‘That little ear is just gorgeous, so amazing.’ And that kind of completely non-judgmental, glorified love and amazement… Then I see that person in the street just walk by the person who is destitute with complete disregard or looking a person in hideous judgment for their color or their religious choice or their sexual choice, and I think at what age, at what height did that ear change? When did that ear become disgusting or rebellious or violent or dangerous? Was it the ear that did them wrong? Or when did we give up? We must be able to always look at the person next to us, look at their ear and see the magic and the wonder that was created in that moment… imagine the magic and the wonder and the grace with which it will hear Melissa Erthridge sing, that it could hear you say ‘I love you, I forgive you, I see you, I accept you’. Because that’s what I meant when I said I wanted to make peace and that the peace is not the opposite of war. One by one, day by day. Because there is no global, there’s just us, one by one, day by day remembering that it didn’t change. Just that little ear, in each world’s corner, being one another’s ally. I’m yours and you’re mine…

HVALA SHARON!!! :love: :hug00000:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

[

pitanje ako homoseksualnost nije bolest da li je onda biseksualnost bolest?? da li biti biseksualac znaci biti izopacen.....
po meni ako se homoseksualnost ne moze tretirati kao bolest....onda biseksualnost to zasigurno je....ili je mozda to trenutni trend....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Zašto to misliš? Ne vidim nikakav razlog...

kako, realno govoreci, te mogu uzbudjivati i muskarci i zene podjednako? to je jednostavno nemoguce....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Isprepleteni simboli Venere i Marsa - simbol za biseksualnost .....hm...i kak je to normalno???

definicija:

Biseksualnost - je fizička, seksualna, emocionalna i duhovna privlačnost prema osobama različitog i istog spola. ( kako???)

Freud je smatrao da svatko posjeduje biseksualni potencijal. Kinsey je bio prvi istraživač koji je opisao seksualnu orijentaciju preko ljestvice. Razvio je skalu od 7 bodova (0-6), od isključive heteroseksualnosti do isključive homoseksualnosti kako bi izmjerio seksualna iskustva. Biseksualno iskustvo je osobu smještalo između 1 i 5 na Kinseyjevoj skali....njega su ismijali

pojedinci mogu iskusiti biseksualnost na različite načine. Dijete ili adolescent, primjerice mogu imati genitalno iskustvo s osobom istog spola. Mnogi su Kinseyjevi ispitanici homoseksualna iskustva stekli seksualnim eksperimentiranjem u ranoj ili srednjoj adolescenciji, no kasnije su se izjasnili kao heteroseksualci; malo njih se izjasnilo biseksualnima.

Drugi biseksualnost dožive kroz situacijsko ili prolazno iskustvo. Ovo se često događa kad su pripadnici jednog spola izolirani od pripadnika drugoga (npr. u vojsci, u spolno razdvojenim školama ili koledžima, ili u zatvoru). Ako su heteroseksualne, ove se osobe općenito vraćaju staroj seksualnoj orijentaciji kad su u mogućnosti.

Biseksualnost također može biti prijelazni ili uzastopni proces u situaciji gdje osoba prelazi iz jedne seksualne orijentacije u drugu. Najčešće su ljudi koji prolaze kroz ovaj proces potiskivali svoju pravu orijentaciju ili su se godinama borili protiv nje, zatim su malo eksperimentirali i konačno prigrlili svoju pravu orijentaciju. Primjer je muškarac koji se oženio i imao djecu, pa kasnije shvatio da njegove emocionalne ili seksualne želje ne mogu biti ispunjene u braku. Takva osoba može fantazirati o ljubavniku istog spola, ili doživjeti takvu ljubav pa se nakon nekog vremena okrenuti istospolnoj vezi.

Biseksualnost se također može iskusiti kad samo-identificirani heteroseksualac traži povremene anonimne homoseksualne kontakte. Primjer za to je usputni seks u javnom zahodu. Ova vrsta seksualnog iskustva je jednaka prostituciji: seks je neosoban i obavlja se kako bi se smanjila seksualna napetost. Jedna studija je otkrila da su sudionici u ovakvim nasumičnim seksualnim iskustvima i konzervativni poslovni ljudi iz srednje klase koji u svojoj zajednici uživaju poštovanje. Ovi ljudi često poriču svoje homoseksualne preferencije, skrivajući ih kroz brak i neosobne seksualne kontakte.

Na kraju, postoje i oni koji se smatraju biseksualnim osobama. U američkoj kulturi 90-ih godina prošlog stoljeća to nije bila popularna identifikacija zbog nekoliko razloga. Kao prvo, Amerikanci teže crno-bijelom razmišljanju i određuju seksualnu aktivnost ili kao heteroseksualnu ili kao homoseksualnu. U ovom načinu razmišljanja teško je prepoznati prave biseksualce. Kao drugo, Amerikanci cijene monogamiju, premda je ne prakticiraju. Biseksualnost podrazumijeva da osoba mora biti seksualno povezana s oba spola kako bi bila zadovoljena. Konačno, u ovom dobu AIDS-a, mnogi vjeruju da su biseksualci, zajedno s intravenoznim korisnicima droga primarni krivci za prijenos AIDS-a prema heteroseksualnoj populaciji.

Međutim, povijesno gledano, biseksualnost je vjerojatno jednako stara kao i život na ovom planetu, ili kako je Goethe napisao - stara kao ljudska vrsta. Ford i Beach su u svom transkulturalnom radu "Obrasci seksualnog ponašanja" otkrili da 64% društava koja su proučavali biseksualnost smatraju normalnom i prirodnom. Ova su društva očekivala, odobravala i čak propisivala biseksualna iskustva, naročito za muškarce.
Ne zna se mnogo o ženskoj seksualnosti u prošlosti; tek su u nedavnoj prošlosti žene same za sebe počele pružati povijesne podatke. Zna se da prikrivena lezbijska iskustva postoje od davnih vremena. Riječ "lezbijka" dolazi od imena grčkog otoka Lesbos, na kojem je u zajednici žena živjela znamenita antička pjesnikinja Sapfo. Platon u svom spisu "Gozba", priznaje žensku biseksualnost, kao i Plutarh koji je primijetio da se u "Sparti toliko poštovala ljubav da su se čak i najpoštovanije žene zaljubljivale u djevojke".

Biseksualnost nije karakteristična samo za ljudski rod. Može se naći u različitih vrsta, u cijelom filogenetskom redu. Neki argumenti upućuju na to da se ljudi rađaju s, u najmanju ruku, biseksualnim potencijalom. Za razliku od drugih vrsta, ljudi se rađaju sa panerotskim potencijalom. Biseksualnost je samo dio orijentacije koja uključuje okolinu; osoba se može smatrati erotično orijentiranom prema samoj sebi, živom i neživom svijetu, ali i transcendentnoj dimenziji života.

http://www.plivazdravlje.hr/?section=sex&a...ow=1&id=863

eto procitajte jos : www.iskorak.org/download/homofob.pdf

ma svejedno to meni nije normalno i gotovo.....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

To ti misliš da te se ne može kupiti...

Bojim se da ču doči u napast da pokušam, samo da ti dokažem suprotno... Slomila sam ja i jače od tebe :bicycle:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

huhu hihi....da samo znate popis ljudi koje je senty žedne prevele preko vode... :naughty0:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu