~Sentinel~

Homoseksualnost - bolest ili normalna pojava?

632 poruka u ovoj temi

Ne moraš mi se obraćati sa "Vi" nema potrebe za tim.

Pa, većinu. Zato što, osim u nekoliko europskih zemalja, religijske institucije diljem svijeta ne plaćaju poreze, što po meni nije odlika sekularne države, ali dobro.

Kako je to Ivan Aralica napisao, sekularizacija ne mora nužno značiti da je vjerska ustanova od države odvojena Berlinskim zidom, to može biti i kredom povučena crta.

Koliko sam ja sekularizaciju shvatio, najvažnije je da sama vjerska ustanova nema mogućnost izravnog odlučivanja. Na neizravno odlučivanje možeš utjecati jedino ukoliko uvedeš totalitarizam.

A post sam pobrisao zato što sam in retrospect shvatio da idem u znanstvenu analizu homoseksualnosti (Da skratim prijašnji obrisani post, najnovija istraživanja pokazuju da se radi o epigenetici.), a već je općepoznato (barem se nadam da je) da nije riječ niti o bolesti niti o poremećaju, već o ontogenetskoj varijaciji ljudske seksualnosti širokog spektra.

Ili si uz to još shvatio i da umjetna maternica ne će postojati još 60 godina pa da ni osobe istoga spola još uvijek ne mogu "začeti" dijete.

Ako je isitnita tvrdnja da je ta „ontogenetskoj varijaciji ljudske seksualnosti širokog spektra“ prestala biti bolest jer je jedna skupina psihijatara u jednoj saveznoj državi u SAD-u tako odlučila glasovanjem, zašto je takav oblik odlučivanja o tome je li nešto bolest ili nije primijenjen samo tada?

Otprilike kao recimo, difalija (http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/1u75hh/i_am_the_guy_wi). I prije nego što napišete da je razlika u tome što je homoseksualnost na psihičkoj bazi, a difalija na fizičkoj, preduhitrit ću vas i reći da, fizički, homoseksualci (a pretpostavljam i djelomično biseksualci ili panseksualci, iako bi oni bili u širokom spektru između heteros. i homos. orijentacije) imaju značajno veći nucleus suprachiasmaticus u hipotalamusu (kao i veće penise, ali ne pričamo sad o tome http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10410197), dok se dio jezgre seksualnog dimorfizma u medijalnom area preoptica hipotalamusa, specifično treći intersticijski nukleus anteriornog hipotalamusa, po volumenu gotovo dvostruko veći kod heteroseksualaca nego kod homoseksualaca.

Otprilike kao recimo, ja sam homosekualce prihvatio i nije mi potreban točan razlog zašto su takvi kakvi jesu. Za to nisu zaslužni ni znanstveni radovi, ni raznorazni iskoraci, raskoraci, dvokoraci, trokoraci, kontre i polukontre, već pojedinci koje sam upoznao do sada. I Pim Fortuyn, kojeg nažalost nisam imao prilike upoznati.

Ali ako sam ih prihvatio, to ne znači da moram pristati na svaki njihov zahtjev, odnosno, nitko me ne može uvjeriti da ih ne prihvaćam ako ne pristajem na svaki njihov zahtjev.

Nadalje, svatko ima pravo na svoje mišljenje, a osobno smatram da se zabranom istospolnih brakova vrši diskriminacija prema jednom dijelu populacije, nevezano o posvajanju djece (što isto smatram da bi trebalo biti legalno, ne morate se složiti), s čim se slaže većina kolega brucoša s kojima sam pričao prije referenduma prošle godine.

A već sljedeći tjedan nakon održanog referenduma je „ova vlada u ovoj zemlji“ donijela zakon o životnom partnerstvu. Zakon priznajem nisam pročitao, no po onomu što sam mogao pročitati u sredstvima javnog priopćavanja, tim zakonom osobe istoga spola, koje odluče stupiti u takvu zajednicu, dobivaju sva prava koja imaju i osobe u braku, s izuzetkom toga da se taj oblik partnerstva pravno ne zove brak i da ne mogu posvojiti djecu. Makar se i ta zadnja stavka navodno može zaobići ako jedan od članova partnerstva već ima dijete.

I nitko im ne brani niti da to zovu brakom, niti da se značenje riječi „brak“ u rječniku proširi.

I još jedna stvar. Populacija homoseksualaca na svjetskoj razini nije homogena po tom pitanju, već naprotiv, heterogena. Jedan dio njih niti ne želi imati to pravo, mislim da skupina "Homovox" predstavlja takve. Dakle, jedan dio te populacije se time osjeća diskriminirano, ne cijela populacija.

s čim se slaže većina kolega brucoša s kojima sam pričao prije referenduma prošle godine.

Nije bitno slaže li se s time većina kolega brucoša s tvoje godine, bitno je, za početak, slaže li se s time većina Hrvatica i Hrvata s pravom glasa. Kada se ta većina bude slagala s tobom, znate što vam je činiti da u Republici Hrvatskoj ispravite nepravdu koja vas tako jako bode. A onda možete svoje plemenito djelovanje nastaviti i u ostalim zemljama u kojima ta nepravda postoji. A budući da ste oličenje dosljednosti, uopće ne sumnjam da ne ćete zaobići i nesekularne zemlje.

Ja sam u postu rekao sve što mislim o ovoj temi i nema potrebe da odgovarate

Baš zato što ti kažeš da nema potrebe da ja odgovaram, ima itekako potrebe da odgovaram.

i pokušavate promijeniti ili tobože opovrgnuti moje mišljenje,

Promijeniti ga niti ne želim, ako će se tvoje mišljenje promijeniti, to će biti zato što ćeš ti tako odlučiti.

Mišljenje samo po sebi ne mogu opovrgnuti, ali mogu dovesti u pitanje ili opovrgnuti razloge zbog kojih takvo mišljenje imaš.

De gustibus (ili bolje opinione) non est disputandum.

Naravno da ne ćeš jer si dovoljno pametan da zaključiš da ne možeš sve ljude varati svo vrijeme. Kakve veze ima to što je neko ponašanje neke skupine jedinki razjašnjeno na biološkoj osnovi s t. zv. pravima za koja su te osobe kao zakinute?

O ukusima se uistinu ne raspravlja, o mišljenjima samima po sebi ne, ali o razlozima zašto netko ima neko mišljenje se itekako može raspravljati.

A moj zaključak je da ti podržavaš homoseksualce i njihove zahtjeve jer time djeluješ, možda se čak i boriš, prvenstveno protiv (katoličke) crkve. Jer ne može biti slučajno da od svega što si prvotno bio napisao ostaviš baš citat u kojem se spominje kako samo crkve, ne džamije, ne sinagoge, ne hramovi, ne plaćaju porez. Niti si nakon toga nedvojbeno napisao da misliš na ama baš sve vjerske ustanve, niti da misliš na nesekularne države.

Činjenica je da je rupa u mom zaključku to što treba triput nešto biti jednako da bih bio siguran da je namjerno, no s obzirom na to da si mi jasno dao do znanja da ne ćeš nastaviti ovu, kako si ju nazvao, besmislenu raspravu, toj rupi unatoč ja zaključujem da tvoj razlog borbe za prava homoseksualaca, samo, jedino i isključivo taj jer time djeluješ protiv (katoličke) crkve.

Schönes Wochenende.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Iskreno ne da mi se 26 stranica ove rasprave čitati, pa ću se ovdje ubaciti bez konteksta.

Do sada mi nitko nije uspio objasniti zašto je homoseksualnost bolest ili loša. Sa evolucijskog stajališta nije isplativa, ali toliko mali dio populacije je homoseksualno da to ne čini veliku razliku. Naravno, nekima se ne sviđa ili im je čudno, ali ne shvaćam zašto bi trebalo biti gadno. I zašto si neki uzimaju za pravo omalovažavati osobe te orijentacije.

Gospodo, vaša gađenja nisu ni približno toliko važna da bi smjeli imati posljedice na živote drugih ljudi. I meni su mnoge stvari čudne i gadne, ali ako nikome drugome nisu uzeta prava ili je netko drugi ozlijeđen, zašto bi to komentirali?

Inače ne znam koliko je relevantno za raspravu, ali sam biseksualna. Ideja da ako završim sa ženom ne mogu imati djecu ili ju poljubiti na ulici mi je, u najmanju ruku, vrlo tužna.

Uredio YoloSwaggins

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
18 hours ago, YoloSwaggins said:

biseksualna

oh boy. Sad ce nastupiti rasprava postoji li biseksualnost uopće, ili jesu li svi biseksualni :D

medicina je utvrda konzervativne hrvatske, vise ili manje, ne mogu reci je li to dobro ili lose, tako da 26 stranica ne cudi :D s obzirom na to, utvrda je i prikrivenih gejeva. Jedno ide s drugim.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 11/5/2016 at 9:10, Halifax said:

oh boy. Sad ce nastupiti rasprava postoji li biseksualnost uopće, ili jesu li svi biseksualni :D

medicina je utvrda konzervativne hrvatske, vise ili manje, ne mogu reci je li to dobro ili lose, tako da 26 stranica ne cudi :D s obzirom na to, utvrda je i prikrivenih gejeva. Jedno ide s drugim.

Hahaha samo čekam da li će mi netko reći da mogu biti samo hetero ili homoseksualna. I am ready :)

A što se tiče toga, doktori su konzerve, pogotovo starije generacije. A s obzirom s kakvim sve ljudima ćemo raditi, to me prilično brine

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo jedna ovako životna istina: nikoga nije zapravo briga za nečiju seksualnost. Onako, boli ljude džon. Izuzmimo dnevnopolitička pitanja, populacijsku politiku, crkvu i slično - ljudi prolaze pored drugih ljudi kad umiru na cesti, kamoli da će brinuti za tuđu seksualnost. Ideološka pitanja su zabavna, možemo o njima pričati svaki dan koliko hoćeš, no raspravljali mi i brinuli se o njima ili ne, stvari idu svojim tokom.

Tako vidim dosta te ekipe koji su kao neki "aktivisti" i diče se da su bili u prvom redu boreći se za gay prava. Bi oni vraga nešto izborili da neke vanjske sile nisu povele to u tom smjeru. Da se nije dogodilo kad se trebalo dogoditi, je li. Tako i u Hrvatskoj, stvari idu svojim tokom što se ovih pitanja tiče, živciranjem oko toga ili nekakvim akcijama se postiže samo kontraefekt. Isticanjem pogotovo.

Tako i s ovom brigom oko kolega i što će oni misliti. Kolege briga za bilo čiju seksualnost, ljudi rade svoj posao i bave se svojim životom, nećeš imati problema oko toga, garantiram čim hoćeš. Kolegama postane bitno kad krene borba za pozicije, za novce, za svoje novake koji će dizati ruku za njih i te stvari - uglavnom se sve svodi na novac ili ugled - ali da će sitničariti oko seksualnosti, ne brini, na to energiju ne troše. Nema novčića tu.

U svim ovako životnim pitanjima definira se prvo čovjek, pa onda nacionalnost, pa spol, pa kvaliteta, pa regionalno porijeklo i tako još par nekih stvari. Oni ljudi koji ti istaknu prvo da su strejt/gej, pa onda ljudi, pa onda Hrvati, pa onda ne znam ni ja što, ti imaju problema žešćih. Ako ćeš pred kolegama nastupati s tim stavom, prvo sam gej, pa onda medicinar, pa onda kolega, tada će svakako s tim imati problema. Tu je caka. Takav nastup se tolerira na filozofskom i srodnim fakultetima, u medicini ne.

Uredio Halifax

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 11/10/2016 at 12:08, Halifax said:

Tako vidim dosta te ekipe koji su kao neki "aktivisti" i diče se da su bili u prvom redu boreći se za gay prava. Bi oni vraga nešto izborili da neke vanjske sile nisu povele to u tom smjeru. Da se nije dogodilo kad se trebalo dogoditi, je li. Tako i u Hrvatskoj, stvari idu svojim tokom što se ovih pitanja tiče, živciranjem oko toga ili nekakvim akcijama se postiže samo kontraefekt. Isticanjem pogotovo.

S ovim se ne mogu složiti. Ljudi ne dobivaju prava tako da sjede i čekaju, ili ih vrlo rijetko dobe. Za sva prava se treba ustati i boriti, a ne pasivno čekati da nekom političaru dođe iz dupeta u glavu da bi bilo zgodno donijeti neki zakon. Kao što je na primjer bilo sakupljanje potpisa za U Ime Obitelji (apsolutno sam bila protiv tih potpisa i malo mi je falilo da se ne izderem na sve ljude koji su me cimali za potpis) ali ti ljudi su se digli i napravili nešto. I sad imaju promijenjen Ustav. Nisu žene dobile pravo glasa sjedeći doma, nego marširanjem i protestom.

Znam da mnogo ljudi ne voli Pride, ali uvijek sam ga shvaćala više kao tulum nego politički pokret, makar je i pokret borbe za prava. Ne mogu uzeti za zlo ljudima koji se dignu i bore, pa makar išli na živce 90% Hrvatske XD

Nikad se ne predstavljam sa svojom seksualnošću, u najmanju ruku to mi je privatna stvar, ali svejedno je neugodno ako si u grupi koja govori protiv homoseksualaca a onda te pitaju imaš li dečka. Ako dobijem curu, određenom postotku ljudi to jednostavno neću smjeti priznati. Za medicinu je manje važno, fala bogu, ali ima puno ravnatelja škola koji još uvijek misle da homoseksualnost=pedofilija i otpustili bi muškog učitelja koji je gay...a tko zna kakvih su stavova nadređeni.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma ne, neka se oni bore. Poanta je da nece izboriti dok ne nastanu vanjski uvjeti. Nisu se ljudi u prajdu izborili ni za kakva prava, nego je na razini europe nastala klima u kojoj se takvi zakoni mogu donijeti. Oni su samo zavrsni kokodaci. Oni koji su i tako van doticaja s realitetom, vise-manje skupina napusenih ekstremnih ljevicara, beskorisni drustvu u bilo kojem pogledu, i konstantno u konfliktu s tim drustvom. Smetaju im vjernici, desnicari, oni koji jos imaju obitelj, oni koji glasaju za ne-sdp ne-hns opciju, oni s nacionalnim osjecajem, oni koji pogledaju utakmicu reprezentacije. Kao da su pederi samo u trokutu vimpi-bogoviceva-hotpot, a ne nikakvi drugaciji. Ti ne stvaraju srecu onima za koje se (samoizabrani!) bore, nego naprotiv. Ali eto im. Stojim pri tome da je medicina vrsta struke u kojoj o kolegi ovisis kao i on o tebi, i da ove pizdarije nisu prepreka

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu