~Sentinel~

MEF Zagreb Pitanja Iz Mkbk 1

71 poruka u ovoj temi

evo jedan od računskih zadataka koji se nalazi na kartici na usmenom kod doc. J.Lo, a točno riješeni računski je uvjet odgovaranja na ostalih pet teoretskih pitanja

1. ako je pH= 6,8 koliki je odnosHPO42-/H2PO4- (2- i - su valencije, drugačije ne mogu napisati) ako je zadan pKa od svakog (točne brojeve od pKa ne znam)

2.kolika je konc K3PO4 koji je u otopini 100% disociran i ima osmolarnost kao izotonična
otopina (882 mosmol/L).

prof. Mesrić isto uvjet za dalnji nastavak usmenog

1. Koliki je pH pufera koji se sastoji od 0,5 mol natrijeva fosfata i 1 mol natrijeva hidrogenfosfata, ako su zadane konstante disocijacije fosfatne kis K1, K2, K3 (točne brojeve od konstanti ne znam)

etogac ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Sjetio sam se još nečeg.

Pitanje tj. odgovor glasi 2,4 dinitrofenol, FCCP i slični inhibitori oksidativne fosforilacije inhibiraju sintezu ATP-a, ali ne i stanično disanje. (to je bilo u pismenom 19.7.2006- sorry što se sam se sad sjetio :oops1: )

Pa da ne bi rekli ovo nam niste (čitaj Rale, op.a) rekli. :paperbag:

Uredio Rale

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Danas je napravljen update sa novim pitanjima za pismeni.
Pogledajte prvi post.
:smoke000:

Uredio Rale

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ej... imam one stare testove iz biokemije, pa ako kome treba... nekih 170 stranica.... B) B) B)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hm...ne znam da li se ponovilo koje pitance iz tih testova. Naš cilj je (kao što si možda već vidjela) polako raskrinkati njihovu trenutnu bazu pitanja , koja nije velika. Sva ova pitanja su iz te trenutne baze. :showoff0:

Uredio Rale

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
ej... imam one stare testove iz biokemije, pa ako kome treba... nekih 170 stranica.... B) B) B)

Postoje neka 'stara' pitanja? Èija, ponavljaju li se?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Postoje neka 'stara' pitanja? Èija, ponavljaju li se?

da... nesto... na prvom sam roku bila i ponovilo se nesto od tih silnih pitanja, ne puno. ali u svakom slucaju dobro dođu, jer su u njima sitnice kakve inace traze na testu. tipa: prostetske skupine nekog enzima neki poddjelic... i kako je na njega vezan FAD... ludo napeta pitanja, ali pomogla su.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
da... nesto... na prvom sam roku bila i ponovilo se nesto od tih silnih pitanja, ne puno. ali u svakom slucaju dobro dođu, jer su u njima sitnice kakve inace traze na testu. tipa: prostetske skupine nekog enzima neki poddjelic... i kako je na njega vezan FAD... ludo napeta pitanja, ali pomogla su.

Ah to je ništa, evo ti jednog ludog -koji je drugi naziv za anserin???? :blink::blink::blink:

Hm....

evo odgovora

β-alanil-π-metilhistidin :bangin00:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
da... nesto... na prvom sam roku bila i ponovilo se nesto od tih silnih pitanja, ne puno. ali u svakom slucaju dobro doðu, jer su u njima sitnice kakve inace traze na testu. tipa: prostetske skupine nekog enzima neki poddjelic... i kako je na njega vezan FAD... ludo napeta pitanja, ali pomogla su.

Onda ih donesi meni, ja ču ih prebaciti!!! :eusa_clap:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A nekaj za drugu godinu? MKBK 2?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Polako, to je moja zadaća kad krene sad nova akad.god... polako ćemo prikupljat i bazu za MKBK 2... :mf_type0: :DD:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Katedra za kemiju nema veliku bazu pitanja, prelijeni su oni za to... uz malo strpljenja u skupljanju pitanja, bit če prisiljeni dosta toga mijenjati. U pristupu i gradivu, ne pitanjima.

btw., Rale, kako napreduje prebacivanje 'The Zbirke' iz stehiometrije, hoče u skorije vrijeme? Treba postupke ubaciti, a vremena je malo... Jedino iz te zbirke J.Lo na usmenom daje pitanja :lol2:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Otipkano je jedno poglavlje. Kad završim dam ti.
Nemogu sve odjednom - tipkat anatomiju i tipkat kemiju...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
A nekaj za drugu godinu? MKBK 2?

a neeee znaaaaaaam! na stomatologiji je samo jedan semestar biokemije, tako da ova pitanja sva vrijede.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ajmo tko je bio na ovome sada roku????

Šaljite pitanja koja su bila!!!!!!!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala Majkic, ovo je i više nego ODLIÈNO. :eusa_clap: :icon_pray:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala..Hvala..Hvala..naravno da će pomoći...vrlo lijepo...samo tako..očekujemo još... :pray:

Kolokvij je dodan u prvi post.

Uredio Rale

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

isuse, sta si zapamtila sva ostala pitanja ili si to prepisala, uslikala...??? mi u ri smo imali prosli tjedan parcijalu 30 pitanja PARTest (zaokruzivanje, odnosno sjencanje) ja ako ih se sjecam 5..., iz stehiometrije kolokvij 10 zadataka toga se sjecam 3-4, ....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

heh, napravljeno.
Hvala ti! :eusa_clap:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja bih molio da prvi post (koji vam omogućuje da možete downloadirati) "nabijete" na introduction dijelu....

Hvala!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala, hvala, hvala, hvala , hvala.

Sullen Girl- svaka čast.

:eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Napravljen update sa pitanjima sa današnjeg prvog kolokvija MKBK I- prvi turnus.
Hvala kolegicama što su mi to poslale na mail.
Pitanja su u prvom postu.

Uredio Rale

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Napravljen update sa drugim kolokvijem iz MKBK I -prvi turnus.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Oče bit šta sa 3 kolokvija MKBK1 1. turnusa, il su svi zaboravili na to i učiju za ispit??

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu