~Sentinel~

MEF Zagreb Skripta Iz Organske Kemije

31 poruka u ovoj temi

Evo, ljudi, jedna mala obavijest: Krenuli smo u totalni redizajn skripte iz organske kemije, koja online nije bila ni pola godine, a več se prilično koristi. Naravno, kako su se novi ljudi počeli javljati, uskoro su došle mnoge nove ideje, te imamo itekako puno materijala da ovu skriptu pretvorimo u neku neusporedivo bolju, kvalitetniju, moderniju, korisniju - u ime svih budučih brucoša. Sa svime ovime što je u planu za nju, staroj skripti bit če slična samo zbog obrade istog tematskog područja.

Samo još jedna napomena, a to je da su se redizajna prihvatili naši 'olimpijci', tj. sad več bivši brucoši koji su sudjelovali na Olimpijadi za kemičare - tako da znate da se ne zezamo :D

Hvala svima koji su se prihvatili projekta, i pozivam i druge koji imaju prijedloge da se jave... :starwars:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Jel bi mi mogao netko rec u kojem je stadiju edizajn skripte i kad je mozemo oekivat na perpetuumu? :upitnjak:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

U tom je stadiju da je meni crkao disk, i da je jedini primjerak koji postoji ovaj na serveru u .pdf formatu, osim ako se ne dogodi neko čudo pa se pojavi u word formatu. Èudo se zove Piratron :DD:

Onda čemo moči razmišljati o daljnjem radu na skripti...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Predlozio bih da se, za pocetak, korigira struktura Benzpirena na 28 strani, te ona zlocesta rijec pri kraju 19. strane. Hvala

to be continued...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nije toliko bitno, ali je tesko razumjeti, citajuci iz skripte:
Str. 28. – aktivirajuce i dezaktivirajuce skupine
Mislim da bi trebalo naglasiti da aktivirajuce skupine na aromatskoj jezgri aktiviraju tu benzensku jezgru, tako da ona postaje reaktivnija od samog benzena, sto cine elektron-donori (-R, -OH, -O-, -OR, -NH2, -NR2), te usmjeruju drugi supstituent u orto i para polozaj.
A dezaktivirajuce skupine - smanjuju reaktivnost aromatske jezgre, sto cine elektronakceptori (-NO2, -CHO, -SO3H, -CN, -COOR, -NH3+) i, naspram sebe, usmjeruju drugi supstituent u meta polozaj.

Hvala

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Na 38. stranici zadnja jednadžba na stranici... Piše reakcija aldehida i alkohola, a nacrtan je keton...

Na 40. stranici keto-enolna tautomerija karbaniona, u enolnom obliku je povučena dvostruka veza prema OH...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

na dnu 10 stranice piše da su primjeri keto-enolne tautomerije između ostalih purini, ali adenin sigurno nije primjer jer nema ni OH ni O

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Greške u pisanju bih mogao staviti, ako ikoga smetaju. Ionako sam od onih koje to bode u oči...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako jos uvijek trebate skriptu iz organske ja vam mogu staviti ono sto ja imam(nadam se da ce pomoci)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako jos uvijek trebate skriptu iz organske ja vam mogu staviti ono sto ja imam(nadam se da ce pomoci)

Naravno, uvijek ce bit ljudi kojima treba :)wacko.gif

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ne znam jel netko ispravio ili ne, ne da mi se čitati, ugl str 33. nije dobro napisan triglicerid, fali jedan O od glicerola.
str 53. struktura triptofana,,,
strana 94. struktura laktoze, ne valja glikozidna veza, napisano je 1,4 a povučena je na 3 C atom glukoze

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako se slučajno nađe originalni word fajl ove skripte, ja bi se javio za njeno preuređivanje i ispravljanje. Pa ako se nađe, znate komu uvaliti :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako se slučajno naðe originalni word fajl ove skripte, ja bi se javio za njeno preureðivanje i ispravljanje. Pa ako se naðe, znate komu uvaliti :D

Originalni fajl sam izgubila jer mi je disk bio pao, skupa sa svim crtežima koje sam napravila u Corelu, plus taj word fajl od 200 mb. Postoji mala mogučnost da imam negdje na backupu, ali nisam baš sigurna. Potražit ču.

Ako ne naðem, jedina nada je napraviti konverziju iz pdf-a u word. Mogu i to probati.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Može se prebaciti u open office txt dokument , i onda se može editirati , ali samo tekst se prebaci.
Iz open office-a se može otvoriti u wordu ali nemreš ni copy-pasteati ni editirati onda :/

Al velim, u OO-u radi ;)
Ak može pomoći :unsure:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Treba li prepraviti samo stvari spomenute u prvom postu ili također ovo po komentarima što se spominje? Ja bi si printala ovo ovih dana pa da znam thinking.gif

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Neće biti prepravljanja ničega, niti je išta prepravljeno. Izgubila sam originalni Word fajl skripte, otišao je u povijest kad mi je crkao disk na starom laptopu. Konverzija iz pdf-a nije bila uspješna.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

pitanje za starije generacije: jeste li radili po ovoj skripti ili ofišl skripti iz organske?

Jeste li uočili još kakve greške osim ovdje napisanih?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Po službenoj. Po ovoj tu nisam nikako radio, nisam ju dakle niti otvorio pa ne znam kakva je.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

pitanje za starije generacije: jeste li radili po ovoj skripti ili ofišl skripti iz organske?

Jeste li uočili još kakve greške osim ovdje napisanih?

Piše ti u prvom postu, ovo je ista skripta kao i službena, samo nije onako pošarana kako ju dobiješ u skriptarnici, nego estetski puno ljepša jer ju je netko pretipkao.
Ja sam učila po skripti s PLaba - valjda je to bila baš ova. Doduše, dve-tri stvari sam pogledala i u Stryera, ali to je već stvar osobnog ukusa...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu