Sign in to follow this  
Followers 0
hindoo

Test za otkrivanje spola djeteta

16 posts in this topic

Meni nije jasno ni zašto bi netko želio znati spol djeteta. Nema one neizvjesnosti, nema onog da
žena kaže da misli da ce bit muško, pa ti kupis sve plavo, a ono se rodi pišulja...

Ja neću htjet znati spol svoga djeteta, žena nek zna ako želi, samo nek meni ne govori...

A ovo o pobačaju neću ni komentirat

mislim da ni ja ne zelim znati spol svog djeteta do kraja!
Danas ne moze se nista otkriti a da se ne zlouporabi na neki nacin...zalosno :(

Ali zato ja na ovom forumu pimjecujem da ima osbnosti koji ce uciniti svijet boljim :hug00000:

Nemrem spavati pa eto baljezgam...ali iz srca :bicedobro:

mislim da ni ja ne zelim znati spol svog djeteta do kraja!
Danas ne moze se nista otkriti a da se ne zlouporabi na neki nacin...zalosno :(

Ma gledaj, izgleda da su istraživanje opet radili Britanci, i meni se čini kako rade najgluplja istraživanja, umjesto da taj novac upotrijebe za nešt korisno...

Meni nije jasno ni zašto bi netko želio znati spol djeteta. Nema one neizvjesnosti, nema onog da
žena kaže da misli da ce bit muško, pa ti kupis sve plavo, a ono se rodi pišulja...

Ja neću htjet znati spol svoga djeteta, žena nek zna ako želi, samo nek meni ne govori...

A ovo o pobačaju neću ni komentirat

skuziti ces ...ako kupuje rozu oblekicu onda je curica...plavu decko......i ako se zeznes je ok....plavo stavis u varikinu....postane bijelo.....a kaj se tice roze......operes sa tamnom odjecom....
ja zelim znati spol dijeteta...........ali mi je svejedno jel curica ili decko.....

Ja bi isto rado znala spol svog djeteta...da mu/joj jednog dana mogu pričati kak smo se zeznuli...ili se hvaliti kak sam odavno znala kaj me čeka... A mislim, preživjela bi i da ne znam, zapravo mi je svejedno... It's the love that counts :hug00000:

Al fakat ne kužim zašto bi netko išao raditi pobačaj zbog krivog spola <_<:angry::angry: Ne mogu se uživiti u taj mentalitet.

Ja bi isto rado znala spol svog djeteta...da mu/joj jednog dana mogu pričati kak smo se zeznuli...ili se hvaliti kak sam odavno znala kaj me čeka... A mislim, preživjela bi i da ne znam, zapravo mi je svejedno... It's the love that counts :hug00000:

Al fakat ne kužim zašto bi netko išao raditi pobačaj zbog krivog spola <_<:angry::angry: Ne mogu se uživiti u taj mentalitet.

to rade u indiji i Kini.....

Znam. Obično se rješavaju ženske djece.

I jasno mi je da se kulture, a time i načini razmišljanja ljudi razlikuju diljem svijeta. Ali baš da se toliko razlikujemo, da su neki ljudi spremni odbaciti dijete nepoželjnog spola, to si teško mogu zamisliti :uhuh: Možda se dio žena odlučuje na pobačaj ženske djece jer znaju kakav ih život inače čeka... jedino to.

Znam. Obično se rješavaju ženske djece.

I jasno mi je da se kulture, a time i načini razmišljanja ljudi razlikuju diljem svijeta. Ali baš da se toliko razlikujemo, da su neki ljudi spremni odbaciti dijete nepoželjnog spola, to si teško mogu zamisliti :uhuh: Možda se dio žena odlučuje na pobačaj ženske djece jer znaju kakav ih život inače čeka... jedino to.

nope....radi mirza....npr. u Kini je bilo ogranicenje jedno dijete po familiji pa su se odlucili na musko ....ne znam kako se zove planina u Kini sa koje je baceno najvise novorodjencadi......
a u indiji isto tako...nema ogranicenja ali miraz je veliki....i tak..... mislim da se je sad u Indiji javila situacija da imaju vise muske djece nego zenske....

nakon kolko je moguće sto posto znati spol? jel moguće da se dečkiću sakrije organ pa se ne vidi na slici?

Pa zapravo nije.

Možeš imati curicu ali sa genetskom mutacijom koja stvara previše androgena pa da je genetski curica (inače, fali prvi post teme - pretpostavljam da se išlo na Peterovnu amniocentezu što je zločin uzimajući u obzir da metoda ima mortalitet djeteta oko 1%) ali ima nešto među nogama što ne bi trebala imati.

ahahahahahahhahah :rotfl:

ugl pa ono iz praktičnih razloga.. da se ne zajebeš oko odjeće/tapeta i kakvih god sranja ima da su različiti za spolove..

Ljudi žele saznati spol djeteta iz čiste objesti. Druga je stvar ako žena ide na redoviti UTZ, te se ustvrdi spol djeteta, premda niti to nije sto posto, zbog hermafroditizma, veličine klitorisa, i inih drugih stvari. Raditi amniocentezu u te svrhe je nehumano i nadasve opasno. I sama amniocenteza može pokazati xx ili xy, a fenotipski dijete može biti drugog spola. Po meni to je diskriminacija djece , determinizacija..etc.

Ma zločin, kakva objest.

Raditi serijski (ili čak i samo "preko veze") amniocentezu samo zato da bi se znao spol djeteta je notorna glupost.
Last time I checked, amniocenteza je imala jednocifreni procenat mortaliteta ploda.

Zašto izvrgavati djecu tom nepotrebnom riziku samo zato da bi se znao spol djeteta? Kakve su to gluposti?

Ma zločin, kakva objest.

Raditi serijski (ili čak i samo "preko veze") amniocentezu samo zato da bi se znao spol djeteta je notorna glupost.
Last time I checked, amniocenteza je imala jednocifreni procenat mortaliteta ploda.

Zašto izvrgavati djecu tom nepotrebnom riziku samo zato da bi se znao spol djeteta? Kakve su to gluposti?

To vam je kao kad otvorite poklon prije Bozića :kava:

A ne kužim zašto bi netko htio znat spol djeteta. Mislim, to je sporedna stvar. Ak hoćeš dijete, onda stvarno nema nikakve veze dal će bit muško ili žensko...

objektivno gledajući ima ovo i dobrih i loših strana;
dobra je da možeš uštedjeti nešto novca ako znaš koju boju trebaš za sobu kupovati, a loša je jer se kvari iznenađenje...

subjektivno gledajući;
ne želim znati spol dijeteta jer mi je draže da taj emotivni aspekt svega toga vezanog uz radjanje djeteta bude upotpunjen i lijep nego financijiski!

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu