Zmaster

Kako ucite?

220 poruka u ovoj temi

Sve je u naslovu (ako ga znate procitat :devil: naravno)
Znaci, nacini, kako, koliko, citate u sebi, na glas, sa glazbom itd
Bas me zanima na koji nacin pamtite toliko informacija :upitnjak:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Kako koji predmet...

Dosadni predmeti tipa zemljopis, sociologija,hrvatski itd itd - kampanjac teški
Zanimljivi predmeti - redovito + u slobodno vrijeme kad niš drugo pametno ne radim

A inače, učim pričajući na glas sama sa sobom(zato sam uvijek jako žedna i gladna poslije ponavljanja nečeg), sjedečki, a ako sam umorna ili živčana onda hodajući da se razbudim... :DD:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Èitam na glas....radim bilješke,crtam,spajam,u bojama..koje kakve mnemotehnike...
Èitam za stolom.....
Nakon čitanja si ispričam pričicu iz svojih bilješki,opet na glas..moram se čut,jel pričam suvislo ili ne :rolleyes:
Kad si pričam pričicu :lol2: šećem po sobi :rolleyes:

Uredio tannitta

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Učenje? Što je to? Je li to glagol? Radnja? što??? :rofl:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Bok! Zna li tko kako se uči pomoću onih kartica imaginacije kako ih ja zovem? :upitnjak:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Sve je u naslovu (ako ga znate procitat :devil: naravno)
Znaci, nacini, kako, koliko, citate u sebi, na glas, sa glazbom itd
Bas me zanima na koji nacin pamtite toliko informacija :upitnjak:

Ja, knjiga, glazba (balašević) i nešto za popiti (bezalkoholno po mogućnosti)...

iak ose rijetko događa da učim :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

prvo pročitam onako okvirno da znam o cem se radi, pri cem podcrtam nabitnije
ponovo čitam i prepričavam vlastitim riječima (onako svjesno da zapamtim) i na kraju..ponavljanje

cesto, cesto ponavljanje i garantiram vam uspjeh ;)
negdje sam procitala da bas preporucaju ovak kak sam napisala..cak postoji i kratica ČPČPP
Č-citanje letimice
P- pitati se sto je bitno,podcrtat
Č-citati svjesno koristeci vid i pamcenje
P-pamtiti procitano vlastitim rijecima
P-ponavljanje nakon nekoliko dana, sati

al stvar je u tome da ja tak ucim od kad znam od sebe i stvarno se nauci..pri cem je kljucno- svjesno citat/ucit & ponavljat
naucis relativno brzo, a kasnije uz ponavljanje i kvalitetno

Uredio noname

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

POANTA OVE TEME JE "Učiti kako naučiti". :hug00000:
Pa molim sve kolege da daju svoje savijete-kako uče, kada uče , koliko uče za svoj ispit. Èime se koriste pri učenju!
S obzirom da smo svi različiti, različito i primamo i pohranjujemo informacije oko nas.
Vizualni ili auditivni tipovi-na koji način pamtite???
Kako i da li stvarate bilješke za vrijeme učenja???
Svaki predmet je specifičan (npr. razlika između anatomije i fizike), pa se i na drugačije naćine uče!
Svima će koristiti... :deda:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kada - prime time od negdje 12 pa do 7, sve okolo je bar 50% teže

Koliko - varira od 'dovoljno' do 'dosta', ovisno o ispitu. Minimum 2, maksimum oko 5-6 sati dnevno ( efektivno, ne brojeći pauze i slične peripetije ), svaki dan osim nekih iznimnih prigoda.Prestao sam biti kampanjac u pravom smislu riječi, iako konverzija još traje.

Kako - vizualnost povezana sa opsesivno-kompulzivnom željom za preglednošću i efikasnošću.Imam valjda sve boje raznih vrsta olovki koje postoje, i vjerovatno sav moguć uredski pribor, o tome pod 'Pribor'. Ponavljam mahom na glas ako nisam baš jako umoran, pričam sam sa sobom i slažem priču, ne redam činjenice, nisam baš mehaničko-štreberski tip. Uz ponavljanje na glas jako je korisno pisanje, iako pred ispite trošim 20 kg Deep Freeze kreme za bolove, ali nema veze. Prepisivanje je osobito efikasno za strukture iz organske kemije i formule iz fizike. Crtanje ( interpretacije ili sheme ) isto ima povremenu primjenu, najčešće sam to radio tijekom anatomije ( nisam imao Nettera... :) ). Pišem skripte počesto svojom voljom, a počesto jer me nagovore drugi. Glazbu slušam samo kad učim nešto jako dosadno ( Mikrobi... ) ili prepisujem nešto, ali uglavnom preferiram tišinu gradskog centra ( moš mislit ).

Pribor - olovke svih boja, isključivo žutozeleni podvlačivač, hefterica, postIts, ona ploča ( u biti dvije ) na koju moš nešto prikačit ( trenutno vise, između ostalog, antibiotici :) ), lampa, jako velika šalica za kavu, pola litre hladne vode uz kavu, spajalice, uredska stolica, kila A4 papira ( nekada A3 ), selotejp i još dosta toga čega se ne mogu sjetiti.

Rezime - baš sad gledam ovo, sjećam se da sam prije faksa bio više-manje normalna osoba...Sad više nisam u to siguran...Ah. :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma vi ste ludi. uzmi knjigu i citaj!! to ti je sva filozofija.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma vi ste ludi. uzmi knjigu i citaj!! to ti je sva filozofija.

nekoma to nije dovoljno. poanta je kako što više upamtiti u što manje vremena, odnosno kako što kvalitetnije naučiti u određeno vrijeme. dobro ti čitaš, nekome su potrebne boje radi sistematizacije (ponekad se i ja time koristim). mozak sptrema nove informacije u tzv: "ladice ". da bi nešto "sjelo u tu našu ladicu" treba o tri dana!

Pročita se tekst sa razumjevanjem, i nakon toga se ponavlja, i ponavlja, i ponavlja, ALI svojim rijećima. naučeno je onda kada bez pomoći knjige nešto možeš isprićati!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pročitam jednom sjedeći za stolom. :rolleyes:
Nakon toga čitam još jednom i vadim si van bitne stvari.
Onda si sama ispričam sve kako sam shvatila i to na glas,ali hodam po sobi.To sam skužila da funkcionira,jer se sjetim kako sam uzela to i to,a baš tad ponovila to i to.
Na glas- to mi je mnogo bitno, jer se i za usmeni automatski pripremim pa imam neki koncept,a ne da si slažem priču pred profesorom.
Obavezno imam kraj sebe bojice, floPetertere, kemijske u boji..tisuću boja :lol2::rolleyes:
Radim si mape,koncepte,crtam,stavljam znakiće..štošta,ali mora za svaki pojam biti nešto unique da me podsjeti da se radi baš o tome. :)

Uredio tannitta

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kod mene pale asocijacije. Što luđe to bolje. Sve u glavi treba biti u bojama, aktivno. To sam čak nedavno pročitao u jednoj knjizi. Čini se da je bolje ako pojmove povezujete na što nelogičniji i razigraniji način ,tako će mozak lakše zapamtiti. Ne biste vjerovali, ali pali!

Uredio mianmar

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kod mene pale asocijacije. Što luðe to bolje. Sve u glavi treba biti u bojama, aktivno. To sam čak nedavno pročitao u jednoj knjizi. Èini se da je bolje ako pojmove povezujete na što nelogičniji i razigraniji način ,tako če mozak lakše zapamtiti. Ne biste vjerovali, ali pali!

Iako se slažem sa Obijem i milasom, i ovo zna upaliti. Ali ne primjenjujem je nešto pretjerano često doduše.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kako ono ide: Tri LiTre FaLe MeHi Iz Valina :lol2::lol2:
čale čale

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nisam kod sebe našla neku foru sa samim učenjem koja bi mi pomogla da bolje učim (valjda sve ovisi o raspoloženju), ali nekako se bolje koncentriram kad je u sobi otvoren prozor. Valjda to ima veze s konstantnim dovodom kisika... Ok, to baš ne prakticiram pri temperaturama ispod nule, ali ako vrijeme dopušta onda mi tako ide bolje nego kad je prozor zatvoren. Istina da se kroz otvoren prozor čuju i tramvaji i susjedi i ptice i klinci koji igraju nogomet, ali nekako mogu zanemariti sve te zvukove i ne smetaju mi. A za razliku od toga, smeta mi forsirana tišina (to bi bilo npr kad mi starci dođu u zg i kažu mi da učim i onda čitaju novine da mi ne smetaju s razgovorom) a ne smeta mi tišina ako sam sama u sobi i šutim dok učim.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

čale čale

Je, je, dobro si zapamtio :DD: :DD:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ćale ćale

ovo mi je preloše! mnemotehnike ne pale kod mene.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ovo mi je preloše! mnemotehnike ne pale kod mene.

Kada naðeš bolji način za zapamtiti 9 od 10 esencijalnih aminokiselina, javi mi se. :rolleyes: :DD:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu