Zmaster

Kako ucite?

220 poruka u ovoj temi

Ima ko savjet za efektno ucenje fiziologije? Pustih procesa i ostalog?

jer ovako mi se cini tesko ,a plus sta kruze price da su ispitna pitanja katastrofalna :(

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Ima ko savjet za efektno ucenje fiziologije? Pustih procesa i ostalog?

jer ovako mi se cini tesko ,a plus sta kruze price da su ispitna pitanja katastrofalna

Pustih procesa? :huh:

Barem je fiziologija jedan od dva ili tri rijetka pretklinička predmeta gdje je bitnije razumjeti i shvatiti nešto od pukog biflanja. Stoga, uči s razumijevanjem, ako nešto nikako ne možeš shvatiti, nemoj bubati napamet.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kod fiziologije sam si uspio pomoc skicama, dijagramima i slikama koje sam si radio dok sam citao gradivo iz knjige. Poslje ti dobro dodju i za ponoviti..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pustih procesa? huh.png

Barem je fiziologija jedan od dva ili tri rijetka pretklinička predmeta gdje je bitnije razumjeti i shvatiti nešto od pukog biflanja. Stoga, uči s razumijevanjem, ako nešto nikako ne možeš shvatiti, nemoj bubati napamet.

ma i nije toliko stvar toga ,nego je raspored pretrpan i sta se ocekuje pripremanje gradiva od 40-50 stranica za sutrasnji dan.
Mislim da se ta kolicina gradiva jako tesko sprema ,a kamoli sistematizira pred ispit :(

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma i nije toliko stvar toga ,nego je raspored pretrpan i sta se ocekuje pripremanje gradiva od 40-50 stranica za sutrasnji dan.
Mislim da se ta kolicina gradiva jako tesko sprema ,a kamoli sistematizira pred ispit

A gdje to studiraš - na II. gimnaziji Split sigurno ne - da moraš za svaki novi dan baš spremiti tih 40-50 stranica? Ja se sjećam svoje fiziologije i toga da sam na seminare rijetko dolazio spreman. No učio bih doma i ponavljao i tako bih naučio i sistematizirao gradivo. U slučaju da si nesigurna ti nije loše proći onu Marušićevu zbrku pitanja iz fiziologije, većina je normalna i ako ništa drugo, dat će ti određenu dozu samopouzdanja. a možeš i pitanja s P-Laba proći također.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hajde medicinari,

Dali uzimate neke suplemente da bi bile vise energicni, da bi mogli bolje uciti i bolje se koncentrirati?

Ja planiram uzimati biobil, jel ima neko uskustvo sa ovim ili slicno.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hajde medicinari,

Dali uzimate neke suplemente da bi bile vise energicni, da bi mogli bolje uciti i bolje se koncentrirati?

Ja planiram uzimati biobil, jel ima neko uskustvo sa ovim ili slicno.

NAJBOLJE ti je- kvalitetan san,motivacija i eventualno kava sa šećerom ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo čitam malo ovu temu pa me zanima: u odnosu na učenje u srednjoj, jeste li promijenili način učenja na faxu? :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

da

Bit i je da konstantno mijenjas i prilagođavas svoje metode rada i pronaći način rada koji ti najviše odgovara, jer ako se ne mijenjas propala si, odnosno događati će ti se ono sto se događa relativno velikom broju ljudi na ovom faxu, da puno vremena provodiš za knjigom, a na ispitu ne dobiješ odgovarajuću satisfakciju za uloženi trud.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

fiziologija? uf. tu sam radila svoju skriptu sa hrpom skica. uzasno sam puno vremena izgubila al ne znam kak bi bez toga

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

NAJBOLJE ti je- kvalitetan san,motivacija i eventualno kava sa šećerom wink.png

Stavljam pečat i potpis ispod ovog! :D
Najbolje mi je naspavat se, onda popit kavu i mogu bez problema učiti. Ako sam umorna, nikakva kava ni energetski napici mi ne pomažu.

Gotovo nikad ne učim dulje od ponoći, obavezno idem spavati.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Događa li se vama da vam se prije ispita vrti jedna pjesma u glavi i ne možete je izbiti? Najgore mi je bilo kad mi se vrtila ona neka Eminemova s "all these bi***s on my d**k, that's how dudes be gettin' sick..." i bilo me strah da to ne velim na ispitu.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Meni se isto događa da mi se u glavi vrti neka pjesma prije ispita. :D Imam tada dojam da valjda svi osim mene razmišljaju o nečemu pametnom (ponavljaju gradivo, pričaju hoće li se ponoviti koje pitanje od ranije)... a meni u glavi svira pjesma. :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da, i to :D

I zadnja tri-četiri dana prije ispita ja ništa ne radim. Kad svi najviše uče, ja samo listam pomalo. Ne da mi se stavljati pritisak na sebe, to je kontraproduktivno.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da, i to :D

I zadnja tri-četiri dana prije ispita ja ništa ne radim. Kad svi najviše uče, ja samo listam pomalo. Ne da mi se stavljati pritisak na sebe, to je kontraproduktivno.

Listanje par dana prije je meni super kada se radi o velikim ispitima gdje sam učila danima/tjednima. Al kad su neki mali predmeti onda je tih par dana prije dosta napeto xD

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A imate li neki ritual poslije položenog ispita? Ja potrošim pare na odjeću i očistim stan :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Događa li se vama da vam se prije ispita vrti jedna pjesma u glavi i ne možete je izbiti? Najgore mi je bilo kad mi se vrtila ona neka Eminemova s "all these bi***s on my d**k, that's how dudes be gettin' sick..." i bilo me strah da to ne velim na ispitu.

meni se sad vrtilo- tika taka tika tak isteklo ti vrijeme pao si kod mene... ali je super prošao ispit haha :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A imate li neki ritual poslije položenog ispita? Ja potrošim pare na odjeću i očistim stan :D

Ja požderem sve slatko šta postoji xD i kad prođem, i kad padnem xD

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ucim tak da pisem tone i tone biljeski, pa ak budu prerano gotove nakon kaj ih prodjem, prije ispita me ulovi da si pisem flashcards.. A onda si jos ponavljam naglas i hodam po kuci.. stvarno ne znam kak bi bez bilješki, samo gledanje u knjigu me zamori nakon sat vremena..

ne samo da mi se vrti pjesma par dana prije ispita, već i tijekom pismenih :)

a nakon ispita - dodjem doma, spremim sve materijale od tog predmeta na tamno i crno mjesto (:') - daleko od očiju, daleko od srca) i onda si upalim seriju, napravim nescafe i izlezavam se ostatak dana :)

Uredio Lumos :*

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 9/4/2014 at 13:08, ~Sentinel~ said:

Upravo taj. Dodem doma, pospremim brlog + odem vanka isti dan.

On 9/6/2013 at 23:54, boeing said:

da

Bit i je da konstantno mijenjas i prilagođavas svoje metode rada i pronaći način rada koji ti najviše odgovara, jer ako se ne mijenjas propala si, odnosno događati će ti se ono sto se događa relativno velikom broju ljudi na ovom faxu, da puno vremena provodiš za knjigom, a na ispitu ne dobiješ odgovarajuću satisfakciju za uloženi trud.

Ovo je problem koji mi se dan danas događa. Iako sam mijenjala način učenja i eksperimentirala s umnim mapama. Sad ću probat više puta čitat, minimalno tri +  sitne zabilješke.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu