Guest optimus

Postavi pitanje

381 poruka u ovoj temi

Evo ja imam jedno, vjerovatno je lako doc do odgovora ali eto da pitam kad vec necec nitko.

Za sto nastaju podocnjaci nakon neprospavanih noci, alkoholizma i sl.

:drunk000:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
Zašto je ukinut rok iz fizike 23.7.???????? :( :crybaby0:

:lol2::lol2::lol2::lol2:

otkad je rok iz fizike medicinsko pitanje???

btw, pa šta ovaj topic radi u nastavi???? Rale, Obi?? admins??

:rofl: eh betty betty

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

:lol2::lol2::lol2::lol2:

otkad je rok iz fizike medicinsko pitanje???

:rofl: eh betty betty

:angry: :vitleri:
aj mi odgovori kad već sve znaš!! :ras: :fakanana:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

:angry: :vitleri:
aj mi odgovori kad već sve znaš!! :ras: :fakanana:

ma pusti ti njega,znaš da blacky uvik nešto pametuje :devil:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja imam pitanje, nije baš medicinsko :DD: al neznam di da to ubacim... ovako trebao bi mi nekakv filmić koji govori zašto je dobro testirati lijekove i sl. (nešto korisno, tu ne spada kozmetika :P ) na životinjama.

Treba mi za jednu debatu, pa ako netko ima da mi se javi ili ako imate ideju gdje bi to mogla naći bila bi jako zahvalna :hug00000:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Teško češ to nači, mislim da nitko ne pravi filmiče zašto je KORISNO, nego su samo kontra... Tih materijala ima i previše.

No, ne shvačam zašto je tu uopče potrebna debata, toga tko se protivi upitaš koju alternativu za testiranje lijekova to on nudi, a onda mu donesi neki trial lijek i daj mu da proguta.

Svi ti koji se protive testiranju lijekova na životinjama su budaletine.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Teško ćeš to naći, mislim da nitko ne pravi filmiće zašto je KORISNO, nego su samo kontra... Tih materijala ima i previše.

No, ne shvaćam zašto je tu uopće potrebna debata, toga tko se protivi upitaš koju alternativu za testiranje lijekova to on nudi, a onda mu donesi neki trial lijek i daj mu da proguta.

Svi ti koji se protive testiranju lijekova na životinjama su budaletine.

Slažem se u potpunosti s tobom :)
I ja sam došla na iste ideje, ali to nije za mene zapravo nego za mog dečka koji me molio da mu probam nešto takvo nabaviti.

A znaš šta je najbolje, 2 doktora su na strani koja je protiv testiranja na životinjama :lol:

Ništa, moja potražnja i dalje stoji pa ako neko naleti nek javi, ak ne onda će se snalaziti :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ova diskusija bas i ne spada u ovaj forum, no kako se i moderatorica pridruzila...
Pazite da se nebi prenaglili... Neke lijekove moguce je testirati i na druge nacine, kod nekih se vec i prije testiranja na zivotinjama puno moze zakljuciti. Slazem se, nase znanje o cjelokupnom djelovanju velikog broja lijekova jos uvijek je manjkavo pa su konstantne provjere i testiranja potrebna, no...
Covjek se mora zapitati sto, u kolikoj mjeri i pod kojim uvjetima je "humano" testirati na zivotinjama. Jos je uvijek nemoguce izbaciti laboratorijska testiranja na zivotinjama, jednako kako je bi i bilo blago glupo izbaciti sekcije iz nastavnog plana, no mislim kako ce se svaki iole human lijecnik sloziti samnom kada kazem da se prema zivotinjama ipak ne mozemo odnositi kao prema predmetima.
Zato, u ovakvim debatama dobro je (pogotovo u afirmacijskim grupama) zauzeti blago skeptican stav. Obraniti tezu, dokazati kako su testiranja (jos uvijek) nuzna, no ustvrditi kako valja imati na umu i uvjete testiranja.
:DD:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

tak i tak je ovaj topic pretvoren u svaštaru, pa eto da pitam;
Kako se najbrže, najjednostavnije itd dolazi do Rebra?
pita nezagrepčanka, možete opisat više puteva, i gdje je točno odjel za psihološku medicinu?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ides tramvajem od draskoviceve, mislim da ide stanica neposredno prije kvatrica - stanica neposredno nakon kvatrica - shulekova - mioc (jordanovac)/(zagrebacka banka).
izlazis na zadnje navedenoj, predjes na semaforu, picis ravno uz ulicu jordanovac, prodjes mioc, dodjes na krizanje s kruznim tokom na kojem produzis ravno i pocnes se penjat uzbrdo.
ako oces na psiholosku mozes ravno tim brdom i dodjes cini mi se kod trgovine i cevabdzinice (zec i lav) gdje se nalazi i rampa s cuvarom...tu ti je prva zgrada ona od psiholoske...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ili... Ako ti se neda penjati se uzbrdo, odes do Svetica (jedna stanica dalje, no kako si iz Zagreba, mislim da slobodno mogu reci i "kod Golog"...) i tamo uhvatis bus za Rebro. Ide svakih petnaestak minuta. Mislim da je 221, ali nisam siguran.

A, naravno, ako se zelis setati, ides sjeverno od faksa, Mesicevom, pa Bijenickom kraj PMFa i Rudjera, pa skroz do straznjeg ulaza za Mirogoj, pa onda skrenes prema jugu... Ali... Nekako mi se cini da ti se nece dati toliko pjesaciti... :P

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

hvala lijepa na direktnim i pomno opisanim uputama, trebala bih se sad snaći :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo jedan on topic...

Zna li netko postoji li veza izmeðu fotoepilepsije i trudnoče u stilu da bi trudnica trebala pobaciti kako bi se spriječile komplikacije??

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Koliko se sjećam....

Ide ovako:

Ja idem obrnutim redosljedom (dakle van prema unutra)

fascia crePeterterica
Fascia spermatica interna
tunica vaginalis
tunica albuginea
tunica vasculosa

al' nisam siguran <_<

Znam da sam imao to točno negdje zapisano, al ga nemrem naći...

Nadam se da će naš stručnjak za anatomiju tannitta dati odgovor prije nego li bude kasno.....

Sretno na ispitu

Uredio Rale

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jel zna netko koji je naziv rijetke bolesti tj. stanja u trudnoći kada tijelo žene 'ne prepoznaje' posteljicu i dijete već ju odbacuje kao strano tijelo?? (ne znam baš jel sam najbolje objasnila)
Èini mi se da počinje sa 'a' ali nisam uopće sigurna...

(nisam znala kud da smjestim ovo pitanje, pa neka moderatori maknu ako ne spada ovdje)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Misliš na foru s RH faktorom, tj. kada je majka rh pozitivna a dijete rh negativno, pa dolazi do hemolize eritrocita kod djeteta? hmmm... nisam sigurna je li točno tako, morat ču provjeriti. Fetalna eritroblastoza, mislim da je.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Misliš na foru s RH faktorom, tj. kada je majka rh pozitivna a dijete rh negativno, pa dolazi do hemolize eritrocita kod djeteta? hmmm... nisam sigurna je li točno tako, morat ću provjeriti. Fetalna eritroblastoza, mislim da je.

Ma ne, ne mislim na to...
Nešt drugo, uglavnom danas je to vrlo rijetko, ali prije u prošlosti kada žene nisu išle na redovne preglede prije poroda kao danas, bilo je dosta slučajeva kada bi žena umrla od toga.
Ipak hvala

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Misliš na foru s RH faktorom, tj. kada je majka rh pozitivna a dijete rh negativno, pa dolazi do hemolize eritrocita kod djeteta? hmmm... nisam sigurna je li točno tako, morat ću provjeriti. Fetalna eritroblastoza, mislim da je.

obrnuto, majka negativna, bebač pozitivan

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma ne, ne mislim na to...
Nešt drugo, uglavnom danas je to vrlo rijetko, ali prije u prošlosti kada žene nisu išle na redovne preglede prije poroda kao danas, bilo je dosta slučajeva kada bi žena umrla od toga.
Ipak hvala

amnionitis-korioamnionitis? aspiracija plodne vode....

jedino mi to pada na pamet sa slovom A, al nema veze baš sa stranim tijelom.
Zapravo pa svaka trudnoća je tolerancija majke na nešto što predstavlja strano tijelo, jer ono što je bebač naslijedio od tateka je ipak majci strano, ali imuni sustav to ipak tolerira.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Polu on-topic, se mogu tu negdje na forumu pogledati knjige koje ljudi prodaju ili ponuditi svoje, ne mogu naci! Njaljepse zahvaljujem!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu