26 poruka u ovoj temi

110_F_3595444_VfX2u3OvRDbFfwkYvMGbsJNFvv

Katalog znanja za razredbeni ispit

Popis stvari iz biologije, kemije i fizike koje trebate znati za razredbeni ispit. Katalog je isti za sva četiri medicinska fakulteta u zemlji (prijemni ispit je isti).

DOWNLOAD: Katalog_znanja_za_razredbeni.zip

Izvor: Medicinski fakultet Sveučilišta u Osijeku

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
zasto ne mogu to skinut?

Skupi 5 ubrojivih postova i primit će te u elitno bratstvo perpetuumaša s moćima za download stvari sa foruma. :wizard::witchy:

Secret handshake: :giveme5:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
mogli su odmah reci da jednostavno moramo znati s v e :D

Pozdrav svima, moram priznati da zavidim onima koji su pisali prijemne ispite. Mene čeka državna matura s kojom dolazi i biologija kao izborni predmet u sklopu mature. U njihovom katalogu znanja stoji da treba učiti i biljke i zivotinje- preglupo. Što će to budućim medicinarima?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hehe ja sam na svu srecu izbjegao drzavnu maturu i idem na klasični prijemni.
Ja ti preporučam da neki zesci strajk napravite pa vam mozda opet kukavice pomaknu maturu :devil: .
Ali u svakom slučaju znaš šta trebaš znati i to nauči kak spada i nemaš beda

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

meni niste jasni
meni se čini da je ta državna matura genijalna... pobogu, traže osnovnu razinu...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Mislim da su nas zeznuli sa tom državnom maturom jer su prvo rekli da će biti (vjerojatno su mnogi zato popustili u školi jer su rekli da se neće gledat ocjene) a na kraju ispalo da smo mi ipak ta zadnja generacija koja ide na normalnu maturu i na prijemni, al svejedno kako god da bilo treba uzet knjigu u ruke i na posao...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Može li mi netko pomoć, nikako ne mogu download nijedan file, stalno mi se ovo pojavljuje :

Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.

[#10171] You do not have permission to view this attachment.

Htjela bi vidjet prošle prijemne i primjere prijemnih pa možda budem imala više sreće iduće godine.... : (

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Može li mi netko pomoć, nikako ne mogu download nijedan file, stalno mi se ovo pojavljuje :

Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.

[#10171] You do not have permission to view this attachment.

Htjela bi vidjet prošle prijemne i primjere prijemnih pa možda budem imala više sreće iduće godine.... : (

Pravilo je da moraš imat pet postova kako bi mogla skidat. Evo dodao sam ti tih pet postova. To neka ti bude poticaj za postanje :mig:

Sad bi sve trebalo štimat!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

E sad je ok, mogu sve otvorit, hvala puno, ovo je odlično napravljeno...

Ja sam naručila jednu sličnu skriptu sa www.prijemni-ispiti.com ali su samo bila pitanja....

U svakom slučaju hvala i do skorog pisanja !

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Još jedno pitanje, ova plava zbirka jeli to jedina ta plava zbirka? Ima neka plava zbirka po kojoj su se dosta ljudi iz Splita pripremali pa me zanima jeli ta zbirka?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Još jedno pitanje, ova plava zbirka jeli to jedina ta plava zbirka? Ima neka plava zbirka po kojoj su se dosta ljudi iz Splita pripremali pa me zanima jeli ta zbirka?

Je, to ti je ta zbirka s primjerima pitanja s prijemnog koju izdaje zagrebački MEF...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala na odgovoru.... Kad ste spremali prijemni jeste li učili samo po ovim skriptama ili ste po knjigama a ovo za ponavljanje?

Pitam jer imam malo drugačiju situaciju, nisam išla u gimnaziju ni u zdravstenu školu ni slično, niti sam imala ove predmete, a za ovaj prijemni sam se pripremala samo iz knjiga, pa da znam za iduću godinu iz čega da učim

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam ovako:

Učio iz knjiga, znači, učiš u detalje, pamtiš sve te mehanizme, s tim da usput dok učiš kemiju i fiziku rješiš po neki zadatak. Za fiziku Žuta zbirka dušu dala :)

A onda kad sam dobio dojam da sam sve naučio, i kad mi je dopizdilo više ponavljat xD, onda sam uzeo i rješavao zadatke :) Plava zbirka, plus jedna Bijela zbirka koja ima sakupljene zadatke od malo davnijih prijemnih.

Dok rješavaš zadatke, uzmeš si one ljepljive papiriće, i kad ne znaš rješiti neki zadatak recimo s križanjima, napišeš na paprić Genetika, pa recimo Endokrini sustav itd i tako iz sva tri predmeta. Rješiš po 100 zadataka i na kraju ponoviš stvari koje pišu na papiriću. Sutradan ponoviš isto to, zato što na taj način popunjavaš rupe koje imaš u učenju :)

Šta ja znam, men je ispalo ok, i najbolje naučiš na ovaj način, makar tako smatram :D

A ne da ideš na prijemni, a da se jedino pouzdaš u to što si naučila Plavu zbirku napamet xD. To je moglo upaliti na stomatologiji ove godine jer se većina pitanja ponovila, al recimo na medicini nije moglo upaliti :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala na odgovoru.... Kad ste spremali prijemni jeste li učili samo po ovim skriptama ili ste po knjigama a ovo za ponavljanje?

Pitam jer imam malo drugačiju situaciju, nisam išla u gimnaziju ni u zdravstenu školu ni slično, niti sam imala ove predmete, a za ovaj prijemni sam se pripremala samo iz knjiga, pa da znam za iduču godinu iz čega da učim

Više po knjigama nego po skrpitama. Skripte su bile izvor zadataka.

Nema veze gdje si išla, ti od iduče godine pišeš državnu maturu i katalog znanja koji ti treba je katalog znanja za državnu maturu. Koji se razlikuje od ovog ovdje. Ovaj je raðen za vrijeme prijamnih ispita i ne obuhvača svo gradivo biologije i kemije, dok če katalog znanja za DM obuhvačati svo gradivo ta dva predmeta neovisno o tome koji faks ti je prioritet.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jeli to sigurno za državnu maturu, da će to bit iduću godinu? Hoće li opet bit samo ova tri predmeta ili nešto drugačije?

Za pristupit na prijemni ove godine morala sam položit po 2 godine kemije, fizike i biologije, hoće li se išta od toga priznat za tu državnu maturu ili ću opet morat nešto drugo polagat?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Za pristupit na prijemni ove godine morala sam položit po 2 godine kemije, fizike i biologije, hoće li se išta od toga priznat za tu državnu maturu ili ću opet morat nešto drugo polagat?

Polaže se sve na novo..po novom sustavu...O tome smo već pisali.

Èlanak na portalu: http://perpetuum-lab.com.hr/bette/fakultet/drzavna-matura-ft.-mef-vol.2.html

Topic na forumu: http://perpetuum-lab.com.hr/forum/index.php?showtopic=50333

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Vrijedi li taj katalog znanja za prijemni ispit ove godine?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Vrijedi li taj katalog znanja za prijemni ispit ove godine?

Možda i vrijedi, usporedi ga s katalogom znanja koji se nalazi na službenoj stranici fakulteta, ako su identični, onda vrijedi.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Možda i vrijedi, usporedi ga s katalogom znanja koji se nalazi na službenoj stranici fakulteta, ako su identični, onda vrijedi.

Nemoj se ljutiti Æaća, ali ja nisam pronašla kataloge znanja na stranicama MEF-a :huh:
Odnosno, kad kliknem na pojedinačno Biologija, Kemija, Fizika stranice su prazne. Nema teksta niti linka.

Jel se zna koliko će biti zadataka po predmetima? Meni je to iskreno svejedno, ako imam znanja ta mi info ništa ne vrijedi, ali je iz nekog razloga profi na pripremama to važno.
P.S. Još mi samo fali da dok ovo pročitaš stave pa ispadnem smotle :whistlin:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nemoj se ljutiti Æača, ali ja nisam pronašla kataloge znanja na stranicama MEF-a :huh:
Odnosno, kad kliknem na pojedinačno Biologija, Kemija, Fizika stranice su prazne. Nema teksta niti linka.

Jel se zna koliko če biti zadataka po predmetima? Meni je to iskreno svejedno, ako imam znanja ta mi info ništa ne vrijedi, ali je iz nekog razloga profi na pripremama to važno.
P.S. Još mi samo fali da dok ovo pročitaš stave pa ispadnem smotle :whistlin:

Ne ljutim se, stvarno ih nema na stranici. Ne znam zašto, no bio sam siguran da su tamo. Valjda zato što su opče upute updateali. Nisi ispala smotle :)

No onda opet, otkud attachirani katalog? S postani-student (ili nečeg takvog) ili?

Zadataka če izgleda biti manje nego ranije, ako je 33% od ukupnog broja zadataka 10, onda če ih očito biti po 30 iz svakog područja, to je za 10 manje nego dok je bio "stari" prijamni.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

No onda opet, otkud attachirani katalog? S postani-student (ili nečeg takvog) ili?

spremljen dok je još bio na mef-ovoj stranici...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu