Guest Dove

Državni ispit

113 poruka u ovoj temi

jel netko zna kad je bio tj kad ce biti rok u 9 mj?
dal ce biti 2 roka ili samo jedan krajem 9 mj?
thanx!!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

jel netko zna kad je bio tj kad ce biti rok u 9 mj?
dal ce biti 2 roka ili samo jedan krajem 9 mj?
thanx!!

bit će dva roka. zasad su bar mojoj ekipi stigli pozivi za 19. i 20.9, te za drugi rok 26.9.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

bog te blagoslovio :)
to cak znaci da ce u 10 i 11mj bit rokovi isto negdje oko 20tog
da znam rec ekipi :)

hvala ti!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

mah..stalno odugovlacim :ljencina:
prijavila sam za 10 jer sam se bojala da nebi bio oko 15.9. pa da se ne sj.. a frendovi mi idu u 11

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

mah..stalno odugovlacim :ljencina:
prijavila sam za 10 jer sam se bojala da nebi bio oko 15.9. pa da se ne sj.. a frendovi mi idu u 11

i kako ide učenje?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma okej je. ovaj tjedan bi trebala zavrsit bas sve osim zakona i interne
tak da mi ostane jos 1mj za to dvoje..brijem da idem u previse detalja al kad vidim neka pitanja sa liste malo mi je bed radit povrsno...

u principu radim po pitanjima i jos nekaj kaj mislim da je bitno za znati..

jesi ti radila one zakone o grbu, zastavi, himni, lenti i ta sranja?
i kod ginekoloskih bolesnika-koja je radna nesposobnost? jel to ono tipa moze bit na bolovanju 3tj kod cin3 itd

Uredio Dove

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma i meni idu na jetra ti zakoni. da sam htjela štrebat zakone bila bi pravnik a ne medicinar. ajd jasno mi je da trebaš znati koliko netko može bit na bolovanju i slične gluposti, al da je za medicinara bitno kako se nekom izračunava mirovina -moš si mislit. :zacepi:

da , učila sam i to kako izgleda zastava, na koju stranu je okrenuta koza na grbu i kakve su joj boje papci. :zacepi: , ko bira predsjednika i ko ga smije smijeniti i slične idiotarije. Podsjeća me to malo na PiG iz srednje. I onda kažu da medicinari vole politiku - pa tjeraju te da ju učiš :devil:

za radnu nesposobnost kod gine imaš listu dijagnoza koje smiju bit na bolovanju i koliko dugo. po starom zakonu su npr histerektomirane ili Petertektomirane žene smjele ići u invalidsku, tj priznavao im se nekakav stupanj invaliditeta, al toga više nema.

po kojim pitanjima ti učiš? onim ogromnim kao sabranim ili onim po ispitivačima?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

radim po tim sabranim pitanjima ali imam i neka pitanja ispitivaca koja usporedjujem sa ovima jer se dosta ponavljaju
i odgovori u sabranim pitanjima su mi boze sacuvaj..

nadam se da na usmenom nece iskopat nista vise od toga jer mi se zbilja vise neda ucit..lose mi je od toga..

totalno se slazem da je idiotizam znati sve te zakone itd, uostalom kad cu raditi i ak ce mi nesto trebati uvijek lako otvorim knjigu i pogledam ih, ionako se stalno mjenjaju..

neki mi vele da je taj drzavni bezveze i da ne maltretiraju dok drugi pricaju horor price tak da neznam sama sto je istina a sto nije a voljela bi ic vise-manje na ziher

si ti ucila skracene verzije zakona ili cijele? cula sam da znaju dosta davit na njima tipa da moras znat sve nabrojat itd :o

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

to je sve subjektivni dojam. ko na faksu. ljudi su imali svakojake priče, al dok ne isprobaš na vlastitoj koži nemaš pojma što je istina. sve u svemu zanemariš ona laprdanja kako je to sve laganini ili kako je to sve horor. kad odstraniš ekstreme ispadne da treba učit, otić i probat položit. istini za volju ako neki od ispitivača ima loš dan, srušit te može na bilo čemu. mada treba bit jasno da mi polažemo stručni ispit za liječnika opće prakse a ne liječnika supspecijalista kardiokirurga. mislim i da ispitivači toga moraju biti svjesni.
čula sam da ovi sa štampara vole isto definicije, štamparova načela i koješta budalaština.i da ovi sa zakona vole nabrajat , tipa 25 skupina obveznih osiguranika :upitnjak: , al opet ovisni kakve sreće imaš sa ispitivačem. ja sam zakone učila po skraćenoj verziji, pa sam onda pročitala zakon po točkama(ubi bože vremena :zacepi: ). ove skraćene verzije su dosta dobro napisane.

kakva pitanja imaš po ispitivačima? imaš nešto što možeš sendat?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

evo ti sva pitanja koja imam (nisu sabrana pitanja) pa si pogledaj

thanx za info o zakonima ;)
ak nebum imala srece onda bum pala bez obzira kolko cu ucit tak da..j***ga..nemrem se sad ubijati radi toga

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

e thanx! :pray:

ja imam neka pisana rukom , a dešifriranje nekih rukopisa, stvarno nije moguće :kava:

vidim da su to ta, al ova su bar lijepo i čitko napisana.

hvala još jednom

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma nema na cemu, pa moramo si pomoc

mezim kad se ekipa radi mutava pa se ponasaju kao da ce nesto izgubit ak ti daju skriptu il pitanja..

ak nekaj trebas/te sam mi reci/te pa cu poslat ak imam

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

e tu se slažemo 100 %

mrzim one koji skripte i pitanja čuvaju od ne daj bože drugih.

sve što sam ja skupila ima na perpetuumu.

ak ti imaš još šta uploadaj.

idem se sad bacit na nastavak strebanja. :kava:

:drunk000:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

stavila sam i ostatak skripti..

a kaj si ti na postdiplomskom?
idem i ja dalje...
bye ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ne, zasad bar ne.

ja sam jedna od onih koja je hrabro odlučila borit se sa zmajem u rujnu :P

dakle odbrajam dane do sudara na Ksaveru :lam:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

aha..mislila sam da si to dala
well sretno ti bilo!!! ja nisam bila te hrabrosti :huh:
kolko ti je vremenski trebalo za zakone?

kad polozis napisi izvjestaj kak je bilo :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma ne puno. više mi je trebalo da nagovorim samu sebe da počnem učit zakone, jer to mi je sve tako suhoparno, a pojmovi apstraktni. nikad od mene pravnika :DD:

javim kak je bilo :bok:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

well, evo da javim rezultate jučerašnjeg ispita.
statistički od 30ak ljudi koju su bili na roku samo dvoje je palo. i to jedna cura mora ponavljat samo jedan ispit, dok druga cura je pala na 3 komisije i morat će za 6 mjeseci ponavljat sve ispočetka.

uglavnom doživljaj je bio ovakav. već prije 15 h počeli su se ljudi skupljati u kafićima u prizemlju ministarstva, po izbediranim facama iz daljine se vidjelo da idu na ispit. u pola 4 kada ispit službeno počinje dolazi tajnica ispitne komisije , proziva nas i javlja da je od ispitivača došla zasad samo jedna gospođa, a ostali će valjda s vremenom doći i nas 30 zaleti se pred njena vrata. uglavom nelijepa scena. potom malo kasnije čuješ došao je još netko, pa se ljudi zalete na drugu stranu. izađeš iz jedne prostorije, glava ti je još u kirurgiji, kad vidiš došao je internist - uliječeš kod njega na ispit. ma sve u svemu konfuzno do bola. na kraju zbrajaš na koliko vrata si bio , i ne možeš vjerovat samom sebi da je gotovo.

komisija je bila ovakva
kirurgija - šarlija
interna - bilić
pedijatrija - bošnjak
neura - matek
gina - matijević
javno zdravstvo - bastijančić
ustav,mirovinsko i zakon o radu - katić - bubaš
zakon o zdr.osig. i zdr.zaštiti - matijević

uglavnom komisija nije bila loša.

a sad moj osobni doživljaj.

1.Šarlija-kirurgija- postavlja 3 pitanja - jedno obavezno iz traume (fractura loco typico, fraktura natkoljenice, suprakondilarni prijelom - komplikacije, kl slika, volkmanova kontraktura, sy,medianusa...) , drugo pitanje je obično abdomen (kolorektalni ca, ca želuca, ileus, kolecistitis, pankreatitis, hipersplenizam....) , treće pitanje je iz vaskularne (tip je vaskularac- dakle aneurizme, tromboflebitisi, flebotromboze, varikoziteti). uglavom tip ne traži nekakve pričice da mu pričaš već postavlja pitanje ne koje očekuje odgovor, sve u svemu ne možeš ga pročitat jel zadovoljan odgovorom ili ne. onako ima gadan nastup ali valjda je dobar znak da nakraju nikoga nije rušio
2. Bilić - interna - dobiješ dva pitanja , jedno internističko i jedno iz zaraznih bolesti. od interne voli pitat infarkte , kl.sliku, dg, th (ne pita doze), drugo pitanje iz zaraze je čisto benigno.
neke ljude je davio zbog kolecistitisa, kopb-a, emfizema.
3. bošnjak - pedijatrija 2 pitanja, (cistična fibroza, dehidracija,upala pluća,celijakija, srčane greške, epi, cerebralna paraliza, dijabetes) uglavnom pričica, ništa gnjavatorski i u detalje
4. matek - neura najbenigniji od svih, ulazi vas po troje i čim ste ušli znate da ste prošli. postavlja 3 pitanja , po jedno iz opće neure npr . osjet, inervacija bulbmotora, ct, eeg, i po 2 i specijalne neure miastenije, parkinsona, multiplu, tumore cns-a, cvi ,...uglavnom ti započneš priču a on onda uhvati riječ i objašnjava ti ovo i ono. ma tip je genijalan samo to podugo traje dok se on ispriča.
5. matijević - gina - ekspeditivan tip, ulazi se unutra po dvoje, ne traži pričice već tip top - zašto je nešto tako i gotovo. kažeš u 3 smislene rečenice i aj bok - položili ste. ( voli opsetricijska pitanja - bolesti u trudnoći)
6. Bastijančić - jz - kalendar cijepljenja, obveza prijavljivanja bolesti, koje se kako prijavljuju (npr gripa grupno na tjednoj bazi), incidencija, prevalencija, opće i specijalne mjere protiv zaraznih bolesti, primarna, sekundarna i trecijarna prevencija alkoholizma, pušenja, narkomanije...
7. katić-bubaš - ustav, mo, zor - po pitanje iz svakog područja. dobra žena, onako ne davi previše ali traži da se zna o čem se priča, rušila je curu koja o tome nije znala no beknit, nakraju joj je ponudila da sama bira pitanje na što je ona ostala šutit - pa šta je mogla nego ju srušit. iz ustava pita trodiobu vlasti, funkcije sabora, predsjednika, pučkog pravobranitelja, zastavu... mirovinskog - uvijete za starosnu ili prijevremenu mirovinu, invalidnost, opću i profesionalnu ne sposobnost... iz zor-a otkaze, sindikate, ugovor o radu...
8. Matijević ZO i ZZ šećer sam ostavila za kraj. ova žena je pravi davež. pita apsolutno sve, zato ove zakone treba sjesti i naučit od a-ž. očekuje da znaš pobrojat sve mjere zdrav.zaštite,sve načine financiranja, sve ustanove , sve funkcije sanitarnog inspektora, sve, sve , sve. ako si slučajno koju izostavio pitanje prelazi na idućeg u grupi tko odgovara, tako da moraš biti koncentriran i paziti šta ovaj ispred tebe govori da ga možeš nadopunit.

uglavnom nakon svega ispadne da položit kliniku nije nikakav problem, zakone treba sjest i naučit i to je to, dobiješ papir da si pložio i odeš se upisat u komoru jer sad imaš licencu za samostalan rad.

sad život tek počinje. :lol:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Èestitam !!! :drunk000:

Dame i gospodo, Plab u svojim redovima ima prvu doktoricu medicine sa licencom.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

cao dr.medovi...

Evo i ja se pripremam za tu avanturu zivota.. Nadam se da cu dobro proci u 3.mj
Drzite fige&hvala na info..It helped alot :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Eeee, ako ja to ikad doživim... zapalit ću 100 svjećica na katedrali (il koji je već običaj)... Divim vam se ljudi!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu