mile car

Uvod u medicinu i povijest medicine

252 poruka u ovoj temi

UVOD U MEDICINU I POVIJEST MEDICINE

post-4072-0-95886700-1294490615_thumb.jp

OPĆE NAPOMENE O PREDMETU I ORGANIZACIJI NASTAVE:

Cilj nastave iz predmeta „Uvod u medicinu i Povijest medicine" je uvođenje studenata u buduću profesiju i zvanje kroz prikaz i aktivno sudjelovanje u raspravama o medicini i zdravstvu danas, temeljeno na iskustvima prošlosti te vizijama i izazovima za budućnost.
Nastava se održava u obliku predavanja i seminara koji zajedno čine tematsku cjelinu (nastavnu jedinicu), a prisustvovanje čitavoj nastavnoj jedinici je obvezatno.
Nastava se održava na Školi narodnog zdravlja «Andrija Štampar» Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Rockefellerova 4. Sadržaj i oblik nastave te vrijeme i mjesto održavanja navedeni su u rasporedu predmeta.
Predavanja se održavaju za sve studente. Za rad na seminarima, studenti su podijeljeni u seminarske skupine te rade pod vodstvom jednog nastavnika.
Rad u seminaru sastoji se od pripremljenih aktivnih izlaganja studenata koji su izabrali i pripremili jednu od predloženih seminarskih tema. Pripremu pojedinih tema rade nastavnici početkom turnusa. Seminarski zadatak (usmeni i pismeni) priprema se prema uputama dobivenim na pripremnom seminaru te pregledom i kritičkim prikazom literature.

Teme seminara:
Medicina najstarijih naroda:
Mezopotamija, Egipat, Indija, Kina
Antička medicina: Hipokrat i Galen
Veliki reformatori u povijesti medicine
Važne osobe iz hrvatske povijesti medicine
Principi medicinske etike
Timski rad
Zdravstvena komunikacija u doba A. Štampara i danas
Zdravstvena zaštita – od zahtjeva do potreba

Uredio tomato

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Profesor Vukičević je jučer na predavanju rekao da se neće održati niti jedan ispit dok ne završi turnus iz anatomije, a ispit iz uvoda bi trebao biti 11.10. Zanima me kod koga mogu provjerit sigurno da li se onda taj ispit odgađa ili ne, i za kada se odgađa?!

Provjeriš sa tajnicom Katedre za socijalnu medicinu na Štamparu... Drugi kat kad se popneš skreni lijevo i do kraja...Tu ju moraš naći. I ona mora znati! Ako te otkanta, inzistiraj na odgovoru. Mora ti ga dati.

Ili jednostavno pitaju Jurešu...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ok, hvala! Vec sam prijavio ispit pa zato pitam, a nemam pojma ko je tu glavni :DD:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Prijave su po starom, od 2. do 9.10. a ispit je u ponedjeljak 22., prvi dan socijalne medicine. tako su bar nama rekli.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Prijave su po starom, od 2. do 9.10. a ispit je u ponedjeljak 22., prvi dan socijalne medicine. tako su bar nama rekli.

A potvrdu toga imate oglasnoj ploči za prvu godinu u zgradi dekanatu gdje je izvjesena obavijest da imate ispit 22. na prvi dan socijalne medicine ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Profesor Vukičević je jučer na predavanju rekao da se neće održati niti jedan ispit dok ne završi turnus iz anatomije, a ispit iz uvoda bi trebao biti 11.10. Zanima me kod koga mogu provjerit sigurno da li se onda taj ispit odgađa ili ne, i za kada se odgađa?!

Neznam kolko si informiran, al postoji inicijativa nekih studenata ( uz podrsku profesora Vukicevica, naravno :pray: ) da se taj ispit dalje odgodi. doticni studenti na savjet dragog nam profesora V. vec ce danas trazit dekanicu da se ispit odgodi jer nam je kolokvij iz anatomije u subotu, nakon cega slijedi brucosijada :drunk000: . ispit bi trebao biti odmah u ponedjeljak izmedu dva predavanja socijalne medicine, sto nam bas i ne odgovara. Ukoliko dekanica odbije prijedlog , prof. V. ce doticne studente odvesti rektoru kojemu ce prijedlog biti iznesen.
Uglavnom, sve ces sutra saznat. :D

Ajme kak sam informirana...jel postoji neka nagrada za ovo ?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Opa bratko, drugi tjedan faxa, a vi već idete dekanici i tražite nešto.
Iznenađen sam... :eusa_dance:

Nagrada? Pa eto možeš biti moj špijun za informiranje s prve godine. Trenutno sam u fazi traženja među brucošima. Samo mi vi falite. ;)

Uredio Rale

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Super je to što se netko otišao žalit jer stvarno nije u redu..Aj please onda javi šta je bilo tak da znam dal se mogu veselit brucošijadi.. :DD:

Uredio Duelona

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Opa bratko, drugi tjedan faxa, a vi već idete dekanici i tražite nešto.
Iznenađen sam... :eusa_dance:
Nagrada? Pa eto možeš biti moj špijun za informiranje s prve godine. Trenutno sam u fazi traženja među brucošima. Samo mi vi falite. ;)

A gle...mi smo napredna generacija.
Neznam bas za poziciju spijuna, ima i bolje informiranih ljudi od mene ( vjerovali il ne ). osim toga, neka konkretna nagrada bi bila bolja :naughty0:
Samo se nadam da od ove citave price nece ispast na kraju : tresla se brda , rodio se mis. Il kak vec to ide... Uredio Piaf

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A gle...mi smo napredna generacija.
Neznam bas za poziciju spijuna, ima i bolje informiranih ljudi od mene ( vjerovali il ne ). osim toga, neka konkretna nagrada bi bila bolja :naughty0:
Samo se nadam da od ove citave price nece ispast na kraju : tresla se brda , rodio se mis. Il kak vec to ide...

Da? :blink::blink: Zar ne bi napredna generacija več davnih dana ostavila jedan takav siča ispit iza sebe pa mirne duše išla bančiti na brucošijadu, a ne ga još dodatno odgaðala za tamo neke dane?
Nemojte misliti da vas ne podržavam u nastupu pred dekanicom, ali imam osječaj da trebate bolji argument od brucošijade kao takve, nju fino upakirajte u ono što čete joj reči.
Konkretna nagrada? Pa kakvu češ nagradu bolju od one kada ti trnci prožmu cijelo tijelo uslijed osječaja koji nastane kada daš svoj doprinos perpetuum-labu? :blink: Joj, joj, svi biste vi nešto materijalno, pravi osječaji se više uopče ne cijene... <_<
Ako budete dovoljno originalni i dovoljno uvjerljivi, mirne čete duše i želuca otiči na brucošijadu, a samo mirne duše se s nje vratiti. :DD:
Sretno vam bilo, obavijesti nas o odluci :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nekak mi se čini da profesor Vukičevič ima očigledno nešto protiv štamparovaca :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da? :blink::blink: Zar ne bi napredna generacija već davnih dana ostavila jedan takav sića ispit iza sebe pa mirne duše išla bančiti na brucošijadu, a ne ga još dodatno odgađala za tamo neke dane?
Nemojte misliti da vas ne podržavam u nastupu pred dekanicom, ali imam osjećaj da trebate bolji argument od brucošijade kao takve, nju fino upakirajte u ono što ćete joj reći.
Konkretna nagrada? Pa kakvu ćeš nagradu bolju od one kada ti trnci prožmu cijelo tijelo uslijed osjećaja koji nastane kada daš svoj doprinos perpetuum-labu? :blink: Joj, joj, svi biste vi nešto materijalno, pravi osjećaji se više uopće ne cijene... <_<
Ako budete dovoljno originalni i dovoljno uvjerljivi, mirne ćete duše i želuca otići na brucošijadu, a samo mirne duše se s nje vratiti. :DD:
Sretno vam bilo, obavijesti nas o odluci :)

Pa da su nam stavili ispit prosli tjedan , ne bi se uopce zalili. Onda su ga stavili 11.10., usred anatomije, a to je odgodio prof.V., a ne mi.
Brucosijada nije nikako glavni argument. U argumente se ne petljam previse, s dekanicom razgovaraju ljudi elokventniji i dosjetljiviji od mene. Ja samo prenosim informacije - manje ili vise uspjesno.
Iako mi se nekako cini da ce prica o daljnjoj odgodi ipak ostat samo prica. Doduse, prof.V. je rekao da su nam dekanicina vrata uvijek otvorena i da ce nam ona uvijek izac u susret. E sad, neznam kolko istine ima u tome...
I da, divan je osjecaj kad das svoj doprinos perpetuum labu :P . al nemojte me sad svi zamrzit kad od citave price ne ispadne na kraju nista. :unsure:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nekak mi se čini da profesor Vukičević ima očigledno nešto protiv štamparovaca :D

Ima on izgleda nešto protiv svih...

Radovao sam se brucošijadi i upoznavanju novih kolegica... A sad mi kaze frendica s prve, da zbog uvoda nitko nece ici... :rotfl:

Super ste generacija... Nema šta...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

išla bih i da se piše ne znam šta, to je samo tvoja frendica tako nadobudna :P ....osim ak će pjevat jole, kak sam čula da je bilo prošle godine :zacepi: :rofl:
a što se tiče pokrenute revolucije, da vas uputim, to može past na pamet samo ex-miočanima :kava:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jole nije bio prošle godine. Bila je neka grupa.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

išla bih i da se piše ne znam šta, to je samo tvoja frendica tako nadobudna :P ....osim ak će pjevat jole, kak sam čula da je bilo prošle godine :zacepi: :rofl:
a što se tiče pokrenute revolucije, da vas uputim, to može past na pamet samo ex-miočanima :kava:

kak si pogodila to za ex-miočane, sto zacetnici te ideje i jesu ???

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

i? jesu ti ex-miocani imali hrabrosti otici do dekanice ili je to sve ostalo samo na ispraznim rijecima??? ili su shvatili da od svega toga nema nista pa nisu ni otisli sto pretpostavljam? nekakve vijesti bi dobro dosle.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

U petak nisu jer je poslije seminara vec bilo prekasno i nije je bilo. No, definitivno su ostali pri svojoj ideji, pa ce ju opet potrazit. Malo je nadobudna ideja, i nekako sve vise sumnjam da ce im uspjet. al vidjet cemo... Ex miocanin zvuci dosta uvjerljivo.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

....osim ak će pjevat jole, kak sam čula da je bilo prošle godine :zacepi: :rofl:

Gdje si to čula?

Totalno krivo

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa da su nam stavili ispit prosli tjedan , ne bi se uopce zalili. Onda su ga stavili 11.10., usred anatomije, a to je odgodio prof.V., a ne mi.
Brucosijada nije nikako glavni argument. U argumente se ne petljam previse, s dekanicom razgovaraju ljudi elokventniji i dosjetljiviji od mene. Ja samo prenosim informacije - manje ili vise uspjesno.
Iako mi se nekako cini da ce prica o daljnjoj odgodi ipak ostat samo prica. Doduse, prof.V. je rekao da su nam dekanicina vrata uvijek otvorena i da ce nam ona uvijek izac u susret. E sad, neznam kolko istine ima u tome...
I da, divan je osjecaj kad das svoj doprinos perpetuum labu :P . al nemojte me sad svi zamrzit kad od citave price ne ispadne na kraju nista. :unsure:

Hm, nisam imao na umu da to odgađanje nije bilo do vas. A tko god se prihvatio posla će ga valjda pošteno odraditi pa nećete imati problema zbog toga. Iako mi sada nije jasno zašto je Vuki to odgađao, čini mi se da vam i nije previše pomogao s time. Neka iskoristi utjecaj opet, očito ga ima.

Zašto bismo tebe zamrzili zbog toga? Ti samo prenosiš vijesti, a one se i tako tiču samo prve godine. Odradit ćemo mi sa viših godina brucošijadu ako vam dekanica ne odgodi pismeni iz uvoda i povijesti. I tako spoje medicinu sa farmacijom, F,S i je**nim B-om i mislim veterinom. A butre sa farmacije su sasma u redu :DD: :DD: :drunk000: :drunk000: Uredio S.V. Æaæa

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Odradit čemo mi sa viših godina brucošijadu ako vam dekanica ne odgodi pismeni iz uvoda i povijesti. I tako spoje medicinu sa farmacijom, F,S i je**nim B-om i mislim veterinom. A butre sa farmacije su sasma u redu :DD::DD: :drunk000: :drunk000:

Yakshemash :DD::DD:
kolega zna zanat

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

kak si pogodila to za ex-miočane, sto zacetnici te ideje i jesu ???

nisam pogodila, vidovita sam...

to da dekanice nije bilo je laž, ženi se nije dalo, vidla sam ju da ide doma oko 21
navodno su na kraju išli do dekanice, pričao mi je jedan frend al iskreno se ne sjećam što mi je reko...sorite

znači nije bio jole, to je onda pozitivno

@Sveti Oče: kakve butre sa farmacije, ima dovoljno medicinarki kolko ja znam (i sve će biti na brucošijadi ma što vi mislili), sram te može biti :tuctuc:
gdje će bit brucošijada ove godine?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

kakve butre sa farmacije, ima dovoljno medicinarki kolko ja znam (i sve će biti na brucošijadi ma što vi mislili)

od viška glava ne boli... :DD:
glava će bolit 21. kad se mamurni probudimo i skužimo da je sutra ispit... :angry:

gdje će bit brucošijada ove godine?

the best

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

to da dekanice nije bilo je laž, ženi se nije dalo, vidla sam ju da ide doma oko 21
navodno su na kraju išli do dekanice, pričao mi je jedan frend al iskreno se ne sječam što mi je reko...sorite
znači nije bio jole, to je onda pozitivno

@Sveti Oče: kakve butre sa farmacije, ima dovoljno medicinarki kolko ja znam (i sve če biti na brucošijadi ma što vi mislili), sram te može biti :tuctuc:
gdje če bit brucošijada ove godine?

E, meni je sad pala jedna ideja na pamet. Ako vas brine još uvijek taj ispit, a išli biste, ali ono, stvarno biste išli na brucošijadu, zašto jednostavno uopče ne izaðete na ispit? Ima rok u sedmom mjesecu, tamo 3.-4. 7., bar čete imati što raditi za vrijeme izbornih ako se riješite godine u roku, što osobno mislim da če biti lakše nego lani. Pa nije priša sada več iči na ispit, makar i prvi po redu ako se niste stigli spremiti. Je li?

@candy_candy: :rotfl::rotfl::rotfl: Nemoj, nemoj, nisam još otac, a najmanje od svega sam svet, nemoj, pao sam sa proklete stolice. :lol2::lol2::lol2:
Ja sam skontao da če biti skroz suprotno, ovo je jako dobra vijest. :)
Za brucopijadu več postoji thread na "Studentski život", naði odgovor pa tek onda pitaj ;) :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

niste valjda ludi da propustite brucosijadu zbog ispita koji je u pon. malo prolistas u nedilju popodne i to je to. ili kako bi petanjek reko: "uvod? i to mislite ucit? ma to vam je za po tramvaju! :DD::DD: Lik je car! :eusa_clap:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu