Guest QWYX:)

Koji stetoskop kupiti?

140 posts in this topic

Za Littmannov kažu da je najbolji. Ali on i košta.

Ali imaš ga onda cijeli život.

Brojko?

ma da kako da ne...cijeli zivot ces imat litmana kojeg si kupio na trecoj godini..

da ga nemam od stare nebi ga kupila..nema sanse

mislim da za potrebe studenata 3 god moze proc i stetoskop od 300 kn..sto isto nije malo, kao da ce nama pravit razliku slusali na litmana ili na neki lijevi..i onak niko nista ne zna

Uredio noname

upravo o tome i pricam, sumnjam da ce itko od ljudi razlikovat sumove i kad ode s faxa (mislim oke osnovne al sad da ti treba svaki jebeni sum..ma de, neznam jeste primjetili po bolnicama, lijecnici vise niti nose niti koriste stetoskope pretjerano..)

Ja sam snob i imam Littmanna Peterter Classic 2.

Ovo je link na Littmann 3M US http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_U...nn/stethoscope/
E sada, zašto preporučujem ovaj stetoskop:

- zvono je jednostrano, ali u tome leži fora: za slušanje visokih/niskih frekvencija nije potrebno okretati zvono, već samo jače pritisnuti dijafragmu
- poboljšana akustika (jako dobro za one koji nešto slabije čuju, poput mene)
- nije hsentyn na dodir (kad ga stavite pacijentu na trbuh, prsa... neće osjetiti hladnoću zbog plastičnog prstena koji se nalazi oko dijafragme)
- lijep je :D

cijena je oko 700-800 kn, preko Medical Intertradea

littmanMasterClassicBlackEdition.jpg

Uredio SpOOk

Ja sam cula i za neke stetoskope fima il tak nes, uglavnom nema ih navodno u hospitaliji, nego ko zna di, a kostaju oko 500 kn.
zna li itko ista o tome, a i opcenito. slabo se bas odazivate da nam pomognete... <_<

i evo ga, stize, ta na na na na, zene vriste, grudnjaci lete na pozornicu...

fax uredno mozes zavrsit s bilo kakvim stetoskopom, skoro da ga mozes kupit i u turbo limachu. manje neugodnosti mozes dozivit ko ja na vjezbama iz propedeutike kad mi je voditelj reko kolega daj si kupite normalan stetoskop...al iz prve ruke - ono sto MORAS cut ces cut sa svakim stetoskopom, ali ne stoji da je svaki isti.

ukratko da brojko ne sere previse - ako imate bilo kakav stetoskop i nemate 100€ viska koristite to sto imate.
ako
a) nemate stetoskop i morate ga kupit
B) imate 100€ viska
c) nemate drugih zelja za bozicni poklon
d) imate tamo neki stetoskop ali nije littman a vi ste kretenoidni snob

kupite u hospitaliji littman classic II s.e., kosta nesto manje od 800kn, ima membranu i zvono, plasticni rub pa ne hladi pacijenta, mekane olive pa je udoban za usesa, i k tome dolazi u vise boja. trajan, navodno i najkvalitetnija marka, moj stari koristio jednog od pocetka rada i sad mi ga nudio al je nekakav pederasti pozlaceni njezni pa ga nisam htio. kupio novi. ja spadam pod d). :upitnjak:

e a ja zato imam zuti zuti zuti reisterov (ne znam jel se tak tocno pise) i meni osobno je ljepsi od littmanovog (al mi nije najudobniji za usesa, znaju usi sta je dobro bejem im)

littman je dobar nemogu rec da nije, al ne znam cemu toliko strke oko njega..

ono sto mi je bezveze kod littmana je to sto je ili crn ili plavi koji vuce na crno, zeleni koji vuce na crno i crveni koji vuce na crno.. bezveze :blink:

Uredio noname

najvažnije od svega je dobro slušati ma kakav stetić imali.
ok.oni s placa su ipak malo nepraktični, ali ni jednom studošu littman nije nešto tipa must have. i onaj riesterov koji košta 300njak kunića je više nego dobar.

najvažnije od svega je dobro slušati ma kakav stetić imali.
ok.oni s placa su ipak malo nepraktični, ali ni jednom studošu littman nije nešto tipa must have. i onaj riesterov koji košta 300njak kunića je više nego dobar.

Mislim da je stvarno svejedno koji stetoskop mi kupili jer svi moraju biti dobri. Da nisu, ne bi se ni proizvodili ni prodavali jer nisu bađ ni jeftitna roba. A ako razlike i postoje, littman, reister, kawe itd. mislim da su vrlo malene. Možda je bolje uzeti neki na kojem se ništa ni ne čuje pa onda naučiti slušati. Littman će onda sam slušati srčane tonove <_<

hm. ja sam na trecoj koristio neki noname stetoskop, a onda sam dobio littmanov na poklon. razlike ima, ovim jednostavno bolje cujem. a i udobniji je jer ima mekane gumene olive ali to je vec subjektivno. onaj prosli je imo male tvrde plasticne i zabijale su mi se u uho. ja magarac s velikim usesima.

poanta je bila da se bilo kojim stetoskopom moze cut ono sto se mora cut, a da li cete kupit littmanov od 800 kn ili onaj na "r" (neznam kako se zove) od 400kn je zapravo totalno nebitno.

:clap

meni littman pase za usesa (drugi me zuljaju u uhu :DD: ), al trenutno mi nije neka velika razlika slusat na njega ili na neki drugi

Uredio noname

relativno nova stvar je elektronski stetoskop, za kojeg mislim da je fakat dobra stvar. nedavno sam ga imao prilike isprobati, i mogao sam samo reći WOW!

Ta stvar pojačava srčane i dišne tonove, a pritom eliminira zvukove iz okoline. Djeluje fakat high tech i za gadget freakove s titulom MD je 'must have'.

Oduvijek sam se pitao zašto danas u doba enormnog tehnološkog napretka postoji nešto tako jednostavno poput stetoskopa - dijafragma, tuba, olive. I eto, ipak postoji nešto tehnološki naprednije, sofisticiranije (btw ovaj elektronski od littmanna koristi software, koji algoritamski obrađuje šumove, prepoznaje zvukove proizvedene u tijelu i razlikuje ih od izvanjskih).

spook aj usput i provjeri i navedi cijenu tog "haj tek" stetoskopa :)

na koncu ti je isti drek, elektronik ili vulgaris. danas se definitivna dijagnoza nikad ne postavlja stetoskopom ali da je neophodan - jest.

1500 kn u SADu... cca 300 USD.. kod nas je vjerojatno duplo skuplji.. littmann electronic model 3000. Mislim da kad budem išao u NYC za novu da ću si ga tam uzet..

dakle strasno, svrsavate na stetoskope...ko oce vel'ki L na čelo? postrojite se!
uostalom taj stet. koji spook opisuje sam ja sreo samo kod jednog jedinog profa na medicini a taj je sef intenzivne kardiologije..i cak i na njemu djeluje ko zamjena za veci pimpek tako da ono...

well mi smo u 'rvackoj.ako neki doc ovdje ima takav stetoskop, onda ispada snob, ili jest veri important persona (šef kardiotorakalnoneuropsihointernourolokirurgije).

Hm, zanima me, da li je netko od vas, koji isključivo mislite da je takav stetoskop izraz egocentričnosti svoga vlasnika, možda negdje u prikrajku mozga veli sam sebi: 'Hm, gle ovu haj teh stvar, pa fakat je dobro, lakše su prepoznati S8 zvuk, daklem, ta će sprava pomoći meni da budem još boli doktor, a što je najvažnije pomoći se mome pacijentu'.

Btw u Amer'ki barem 20-30 posto doktora koristi elektronski stetoskop. Isto tako kao što su prešli s analognog na digitalizirani X-ray... (a mi to tek pokušavamo!)...

Tempus fagit kolege i kolegice.. ;)

Estetoskop nije nešto što je nužnost, ali je, gledaj vraga, nešto što ti olakšava život.

Jedva čekam da Apple izbaci na tržište modul za Ultrazvuk, tak da ga mogu prikopčat na moj budući iPhone mobitel :P

a ti zlato moje radi sta oces, moja poanta je bila u tome da se dijagnoza danas ne postavlja stetoskopom (ni ako si sef ni ako si stazist), a sumove 1/6 se uredno cuje i najjeftinijim littmanom. otud dakle zakljucak da je taj stetoskop za koji si se zapalio - izdrkavanje. osim ako iPeter malo slabiji sluh.

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu