Andro

Farmakologija

110 poruka u ovoj temi

post-4072-0-09741000-1321704951_thumb.jp

Ustrojen na način suksentyn programu nastave iz predmeta farmakologija, Temeljna i klinička farmakologija obuhvaća sve važne koncepte iz područja farmakološke znanosti koje student mora poznavati, te njihovu primjenu u kliničkoj praksi. Ova je knjiga širom svijeta prepoznata kao sveobuhvatan udžbenik, najažurniji i najautoritativniji u tom području. Kako bi bila što relevantnija za kliničku praksu, snažno je usmjerena na pitanje izbora i primjene lijekova u bolesnika i praćenje njihovih učinaka.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Ove prve ti je nakladnik tehnička knjiga. Košta ti cca 700 kuna, ali ako je naručiš preko neta dobiješ popust 10-20%. Ne znam adresu napamet, nego ukucaj u gugl i potraži :D

A za profesore ti ne bih znao reći jer od vaših iz Zg u Mostar dolazi samo Klarica. On je onako smiren, povučen profa, a svi se otimaju da polože kod njega :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

To se pričalo da će se možda pomaknut zbog ovog roka iz patofize za tjedan dana.. Ne miče se, u ponedjeljak, 11. 2. u 8 i 30 je prvo predavanje..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Eh ovako... uglavnom, neodgovorna tuka kakva jesam, jučer nisam stigla na nastavu, ali jutros se zaputim, i usput kupim knjige iz mikroba. Meðutim, na mikrobima me nema na popisu, i otrčim ja u referadu da se žalim. Kaže teta u referadi, jadna, nema te na popisu zato što nisi na mikrobima, nego na farmi. Jesi ti ikad raspored vidjela? I napravi TRI koluta očima. Kaže, idi da te ne vidim ni nacrtanu.

I ja se jadna pokupim na farmu, i poslije toga kupim šesto izdanje farmakologije, na engleskom, da se kaznim. :(

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Postoji li ikakva mogucnost odgode ispita iz farme mozda na petak? Ili ponedjeljak?
Znate ono, Uskrs, Uskrsni ponedjeljak, neradni dani, veliki petak...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Postoji li ikakva mogucnost odgode ispita iz farme mozda na petak? Ili ponedjeljak?
Znate ono, Uskrs, Uskrsni ponedjeljak, neradni dani, veliki petak...

Ja sam za definitivno.. Al ne znam ko bi se uhvatio toga.. A i nekak sumnjam jer taj njihov usmeni traje kroz 2-3 dana..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

a da ipak probamo
pokušat kod sikirića
da nam se smiluje
jer bradamantica baš i nije nešto susretljiva
koliko čujem

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

a da ipak probamo
pokušat kod sikirića
da nam se smiluje
jer bradamantica baš i nije nešto susretljiva
koliko čujem

Potrebno je, dakle, brzo i efikasno izvesti planiranu akciju! Blitz krieg! (jel se tako pise? :lol2: )
naravno, ako bi vecina bila za to...

Ali, ako Bradamante nece, Sikiric nam se moze i triput smilovati, nista od toga!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Bradamante je pročelnica katedre.. Mora se ići preko nje..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

koji ponedjeljak, kad mikrobi pocinju? u cem je problem sto je ispit u srijedu (normalan dan kao i svi drugi, ne?) , sto cete bit doma premalo? ili vam treba vise vremena za ucenje?

ja nisam za pomicanje ispita, ne znam sta sad forizate..nikad nitko zadovoljan

Uredio noname

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

koji ponedjeljak, kad mikrobi pocinju? u cem je problem sto je ispit u srijedu (normalan dan kao i svi drugi, ne?) , sto cete bit doma premalo? ili vam treba vise vremena za ucenje?

ja nisam za pomicanje ispita, ne znam sta sad forizate..nikad nitko zadovoljan

Pa, onak... dobro bi nam dosao jedan dan...
Srijeda je dan kao i svaki drugi, ali kaj to nije obican dan kada bi inace trebali imati propedeutiku?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

da i sta ko imamo propedeutiku na dan ispita?

ja ne ucim par sati prije usmenog ispita..i zapravo mi je propedeutika relaksacija od sveg drugog na faxu

isla sam i dan prije patolgije, ovak bi pizdila doma

dakle jos jednom, ja nisam za micanje ispita .. :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

da i sta ko imamo propedeutiku na dan ispita?

ja ne ucim par sati prije usmenog ispita..i zapravo mi je propedeutika relaksacija od sveg drugog na faxu

isla sam i dan prije patolgije, ovak bi pizdila doma

dakle jos jednom, ja nisam za micanje ispita .. :D

A gle, tebi je svejedno.. Iskreno ni meni nije prebitno.. Dan vše manje.. Ali mogu shvatit da je nekom jako bitno i zato ak se ekipa složi ja ću im dat sigurno i moj potpis za odgodu..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nije ni meni bitno taj jedan dan, ionako bih ga prespavao da se odmorim.
Uostalom, sada je i kasno za micanje ispita.
A zna li se stogod vise o samom ispitu?
Zelim srecu svima...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

e upravo tako, nebi niti stigli organizirat da se ispit pomakne..

zapravo znas sto, zaboli me sto je taj jedan dan nekom bitan, i meni je (a mene se nikad nepita)

ja bi isla doma jer nisam bila pun kur*c, a to sto neki nisu ucili odmah pa im sad fali vremena, najiskrenije me uopce neinteresira...

koliko god zvucalo okrutno..tako je

Uredio noname

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ispit za drugi turnus je sutra u 8h.

Na Zavodu za farmakologiju pišu svi do prezimena Jovančević,a ostali su u biološkoj i novoj vijećnici.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dodatni, odobreni rok je 8.7. ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

postoje li pitanja za usmeni ispit iz farme? ima li ih netko?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kad sam bio na turnusu, prvom, još nije bilo pitanja, al su nam rekli da ih sastavljaju i da bi trebala bit uskoro.. E sad, mislim da je taj uskoro jako širok pojam i da ko zna kad će to nakraju zaživjet.. Ja sam kod Klarice bio pitan izlučivanje lijekova, blokatore neuromišićne sveze, antikoagulanse i peniciline..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma ekipa izvlači pitanja iz glave. Sastavljaju ih na licu mjesta.

Èak te može pitati da sam počneš pričati o nečemu.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

idem sutra pa wish me luck :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu