Rale

MEF Zagreb Fiziologija - pitanja za pismeni ispit

19 posts in this topic

Nadam se da će ovo biti poticaj slijedećim generacijama koje dolaze na turnus fiziologije da pokušaju zapamtiti što više pitanja koja ćemo unosit u našu bazu s ciljem da svima bude lakše kod provjere svoga znanja ;)

Pitanja za samotestiranje se nalaze objavljena u posebnom priručniku. Nastavnici fiziologije stalno pišu nova pitanja, pa se i baza pitanja stalno povećava zbog čega se ista pitanja vrlo rijetko ponavljaju i to eventualno tek nakon više godina. Usput vas podsjećam da svako pitanje ima autora tj. predstavlja autorsko djelo, pa je neovlašteno uzimanje i objavljivanje zabranjeno i kažnjivo po zakonu. Smisao studiranja nije krađa pitanja da biste eventualno lakše položili ispite, već da skupite dovoljno znanja kako biste postali dobri liječnici koji će znati pomoći svojim bolesnicima. Zato vam savjetujem da pozitivnu energiju ulažete u smisleno učenje, a ne u traženje zaobilaznih puteva kojima biste prevarili svoje nastavnike, svoje bolesnike, pa i sami sebe.

prof. Sunčana Kukolja Taradi

Smisao studiranja nije krađa pitanja da biste eventualno lakše položili ispite, već da skupite dovoljno znanja kako biste postali dobri liječnici koji će znati pomoći svojim bolesnicima. Zato vam savjetujem da pozitivnu energiju ulažete u smisleno učenje, a ne u traženje zaobilaznih puteva

Apsolutno se slažem s Vama.

Kao što ste i vidjeli, napisao sam koji je cilj. Da se prije izlaska na ispit provjeri svoje znanje.
Znam za priručnik koji ste spomenuli (njega ovdje nemamo).
Mislim da je prijevara ipak malo teška riječ ako se slažete. Prijevara bi bila ukrasti banku pitanja Katedre i objavit ju na netu.policajac.gif

A i u samom fajlu možete vidjeti da pitanja nisu kopirana niti navedeni ponuđeni odgovori (to je ipak malo teže zapamtiti :) ), već su navedeni pojmovi oko kojeg se vrtilo pitanje.

Nadam se da je ovdje na Perpetuumu svima cilj jednoga dana biti dobar i kvalitetan liječnik. Vjerujem u to.
S tim ciljem Perpetuum i postoji ;)

Lijepi pozdrav.

Mislim da ovo svakome pomaže, jer netko tko ide na test prvi put uopče nema dojam koji ga tip pitanja očekuje. A i katedra u ovom slučaju mora promptnije obnavljati bazu, iako obratite pozornost na to da to nisu ISTA pitanja. Ma što ista? Da objasnim neupučenima...:

Neovlašteno uzimanje, objavljivanje kažnjivo po zakonu, kraða autorskih prava? Ma što??? Nije li pristojno prije skinuti fajl pa vidjeti što je unutra, a onda optuživati? I kleveta je kažnjiva po zakonu. Zašto bismo se ustručavali? Neču sad upotrebljavati smajliče, ali smiješno. Netko je na ispitu zapamtio pitanja, stekao znanje, i natuknice postavio ovdje, ne bih ja to nazvala kraðom autorskih prava, nego korištenjem "pozitivne energije". I korištenjem naučenog. I da imamo pitanja, i da se interpunkcijski znak promijeni u jednom pitanju, takve optužbe ne stoje. Još pitanja nisu ni cijela.

Korištenje ovih pitanja prevara bolesnika? Prevara bolesnika? Sad ču upotrijebiti smajliča: :k025: . Da je na stranicama fakulteta ponuðeno nešto bolje za učenje, što nije "prevara bolesnika" , potreba za PLabom ne bi se ni pojavila. Vi dobro znate da je u edukacijskim materijalima, konkretno wikiju, Perpetuum tukao Mef Moodlu i slične na Webfestivalu. Imamo mnogo više ponuðenog od ovih pitanja.

Mi moramo ponuditi našim studentima ono što je fakultet zakazao ponuditi svojim studentima, a trebamo trpiti ovakvo što? Ponudite nešto bolje, pa možemo diskutirati. Nemojte pogrešno predstavljati stavove fakulteta!

Eh, sad Vama jedno pitanje, da li je uporaba slika u power point prezentaciji, skinutih s interneta, a nisu pod GNU licencom, kršenje autorskih prava?

Vjerujte mi, Vi ste meni donekle dragi, zato neču žešče reagirati na ovaj post.

a odakle su ta pitanja?

Tajna Plab akcija je bila izvedena... Provalili smo jednu noč u zavod za fiziologiju i pokrali cijelu bazu... :rofl: :rofl: :rofl:

:bicedobro: :bicedobro:
Srce, isto kao i sva druga pitanja na forumu, ono čega se studenti, kao što si i ti pretpostavljam, sjete nakon pismenog ispita...

Pitanja za samotestiranje se nalaze objavljena u posebnom priručniku. Nastavnici fiziologije stalno pišu nova pitanja, pa se i baza pitanja stalno povećava zbog čega se ista pitanja vrlo rijetko ponavljaju i to eventualno tek nakon više godina. Usput vas podsjećam da svako pitanje ima autora tj. predstavlja autorsko djelo, pa je neovlašteno uzimanje i objavljivanje zabranjeno i kažnjivo po zakonu. Smisao studiranja nije krađa pitanja da biste eventualno lakše položili ispite, već da skupite dovoljno znanja kako biste postali dobri liječnici koji će znati pomoći svojim bolesnicima. Zato vam savjetujem da pozitivnu energiju ulažete u smisleno učenje, a ne u traženje zaobilaznih puteva kojima biste prevarili svoje nastavnike, svoje bolesnike, pa i sami sebe.

Mislim,koja autorska prava?! Da,stvarno je teško izvuči rečenicu iz Guytona i od nje napraviti pitanje!

da li ima netko pitanja iz 2009?

Ne. Ti nam zato pošalji pitanja od 2010.

ma sta je ovo... ccc nema pitanja od f3 7.2...:angry:

ugl kada nasilim idu da ih prepise cemo objaviti sjetili smo se kojih 50ak od 60 :cool:

hej.postoji li mozda skripta za usmeni...tj odgovori na 25 integracijskih pitanja?....eto ako netko ista zna neka javi...hvala ;)

Postoji li neka baza pitanja iz 1996-2001, čula sam danas za nju, a ne vidim je na netu, pa ako netko zna.

F1 2011.

Okvirno kaj je bilo u kolokviju, isprika na mogućim greškama.

EDIT: pdf dodan u prvi post!

Pitanja s F3 2012/2013

Nek drugi jos malo upotpune!

Uredio Celice
dodano u prvi post, hvala!

Dio pitanja sa F2, sastavljala je Kukolja... bilo je puno gadnih pitanja iz pluća za koja čovjek stvarno ne zna odakle ih je trebao naučiti, neka teška logika je bila u pitanju -.- 

F2 pitanja.docx

Uredio Munja Zgb

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu