pad nap0na

Što ste danas uèili ili uèite ?

418 poruka u ovoj temi

mene brine kemija.. cijela...
i planiram ju počet učit od... SUTRA :lol2:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

evo ja dovrsih genetiku.. i trebala sam i evoluciju ali mi je skripta uzasna i dopizdilo mi.. :) sutra nadam se i evoluciju i ekologiju i KONAÈNO prijeć na kemiju u srijedu.
još 6 tjedana :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
da samo znaš kako je lipo sidit na teraci 20m od mora, vani 35, i učit ih iz platzera :D
ja znam, ludo i nezaboravno :)

A još je ljepše ne učit ih, a znat da moraš... :D

Uglavnom ja evo od sutra, tj. danas, majke mi idem u NSB...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
A još je ljepše ne učit ih, a znat da moraš... :D

Uglavnom ja evo od sutra, tj. danas, majke mi idem u NSB...

:rotfl: :rotfl:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
meni su oni najbolji dio anatomije..
sam kaj ću sve zaboravit do 9. mjeseca :(

Same here...
Šta ne misliš izlazit 9.7.? Kako bi bilo dobro riješit kemiju pa dvadeset dana učit anatomiju bez brige... Nažalost; meni se rijetko događaju dobre stvari...

OT:
Bio san danas u NSK-u i nešto kemiju učio... Naravno da smo prije Tudor i ja skoro sat vrimena razgovarali na ulazu pa se osokolili i otišli na 4. kat... Krenio na jebenu Prvu pomoć da bi se ispostavilo da su pribacili vježbe za sutra tako da san tu izgubio vrimena, a moga san ostat učit kad san već počeo i nakon dugog vrimena se uspio ozbiljnije natrat... Shit happens...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Same here...
Šta ne misliš izlazit 9.7.? Kako bi bilo dobro riješit kemiju pa dvadeset dana učit anatomiju bez brige... Nažalost; meni se rijetko događaju dobre stvari...

OT:
Bio san danas u NSK-u i nešto kemiju učio... Naravno da smo prije Tudor i ja skoro sat vrimena razgovarali na ulazu pa se osokolili i otišli na 4. kat... Krenio na jebenu Prvu pomoć da bi se ispostavilo da su pribacili vježbe za sutra tako da san tu izgubio vrimena, a moga san ostat učit kad san već počeo i nakon dugog vrimena se uspio ozbiljnije natrat... Shit happens...

neću izlazit u 7. mjesecu.. bez obzira na kemiju..
btw.. mislim da ću vas danas posjetit na prvoj pomoći.. mogla bi ostat s kolegicom da vam budemo demosi :D

OT: odmah sada odmah krećem učit kemiju....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Doć ćeš se žvalit s lutkom... Jadna...

OT:
Tek se vratio s vježbi iz kemije... Možda ju uzmen učit nakon kave pa do Prve pomoći...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

vidim cila forumska raja ide u NSB....
e pa mogli bi na kavu u cetvrtak...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja danas moram učit geografiju i fiziku, a sutra latinski i likovni ^_^

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nakon ova ubojita 2 dana sam shvatio da pola nebitnih predmeta koje sam prekrižio i bacio knjige u 3 pm treba ponovno učit jer profesori imaju komplekse ...

Da slučajno njihov predmet nebi ne učio do zadnjeg dana ...

I naravno, mama kaže, kao obično učiš na kraju ...

Naravno, čeka me 12 ispita do kraja i demonstrirat pokus iz izborne ...

Sreča Božja pa imamo 5 dana nacionalne ispite pa se ima vremena za sve to opet isponavljat i naučit šta se ima za naučit ...

Danas je na red došla geografija ... samo 3 nove lekcije i karta ... u pm ... :rolleyes:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Još 2, još samo dva, još samo 2 poglavlja i gotovo s cirkulacijom ^_^

Možda to bude čak i večeras :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Još samo 600tinjak stranica Marušičke... :lol:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Danas sam razvrstavala edukativni materijal iz kojeg ću učiti za prijemnje (mef, pmf biologija i pmf fizika). Imam 4 zgodne hrpice: BIO, KEM, FIZ i MAT.

Mmm, da, matišu ću ponavljati koliko stignem. Nisam knjige sačuvala, al zato imam 11 bilježnica koje pokrivaju (valjda) svo gradivo od 1. do 4. razreda - i ja sam još bila štedljiva s tim bilježnicama iz matematike.

Prvo ću krenuti učiti fiziku, u ponedjeljak. Fiziku skoro uopće nisam ponavljala tako da mi tu treba malo posla, a biologiju i kemiju mogu odgoditi za kasnije jer sam u njih bolje upućena.

Ou jea, u ponedjeljak idem učiti...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Još samo 600tinjak stranica Marušićke... :lol:

Ma to većinu znaš...

Još samo 300 stranica MKBK-a!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Otprilike cela farmakologija.
Bas sam jutros racunao, dok se nisam digo, mogu da prodjem oko 10 stranica na sat.
Sa 5 sati ucenja dnevno (jer ne verujem da cu stici vise), to je 50 stranica dnevno.

Farma ima oko 600 stranica, sto implicira nekih 11 dana ucenja.
Medjutim, sad dolazi glevni zajeb. Ja sam odlucio i prijavio i mikrobe. To je dodatnih cca 600-800 stranica, sto dize moj subtotal na oko 1300 stranica, odnosno 130 radnih sati.kad se to podeli, dobijemo nekih 26 dana.

Ispit(i) su za cca 11 dana.

Navedena dispozicija implicira slijedece razresenje: selekcionirano ucenje, brzu ekstrakciju podataka te forsiranje dijagrama, grafova i slicnih logickio-grafickih metoda ucenja.

S obzirom da se ja oduvijek obilno pomazem srednjom (shout-out to dr. Obradović!!!), te da je 30-40% farme u biti ponavljanje fiziologije (Bogu fala, pa se vecine secam), da su svi crvi iz parazita na isti fazon, da je jedina temeljna razlika medju bakterijama biokemijski niz (koji ne treba znati) i popis toksina, te da se virusi mogu svesti na njihovu taksonomiju (buduci da svi rade "simptomi slicni gripu" uz moguci osip), tih se 1300 stranica (130 sati/26 dana) verovatno moze sabiti u oko 500-600 stranica, odnosno, 50-60 radnih sati tj. 11 dana.

Uglavnom, ja odo da jedem, da se ispovedim, i da kupim vino (buduci da najbolje ucim omamljen) pa cu da isprobam koliko sam zapravo dobar.

Primam opklade oko mog uspjeha od sad pa na dalje.
Kvote: 1,3 da cu uspeti, 1,5 da necu uspeti.
Uspeh = polozeni ispit.
Posaljite mi PM.

Uredio humus

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Otprilike cela farmakologija.
Bas sam jutros racunao, dok se nisam digo, mogu da prodjem oko 10 stranica na sat.
Sa 5 sati ucenja dnevno (jer ne verujem da cu stici vise), to je 50 stranica dnevno.

Farma ima oko 600 stranica, sto implicira nekih 11 dana ucenja.
Medjutim, sad dolazi glevni zajeb. Ja sam odlucio i prijavio i mikrobe. To je dodatnih cca 600-800 stranica, sto dize moj subtotal na oko 1300 stranica, odnosno 130 radnih sati.kad se to podeli, dobijemo nekih 26 dana.

Ispit(i) su za cca 11 dana.

Navedena dispozicija implicira slijedece razresenje: selekcionirano ucenje, brzu ekstrakciju podataka te forsiranje dijagrama, grafova i slicnih logickio-grafickih metoda ucenja.

S obzirom da se ja oduvijek obilno pomazem srednjom (shout-out to dr. Obradovič!!!), te da je 30-40% farme u biti ponavljanje fiziologije (Bogu fala, pa se vecine secam), da su svi crvi iz parazita na isti fazon, da je jedina temeljna razlika medju bakterijama biokemijski niz (koji ne treba znati) i popis toksina, te da se virusi mogu svesti na njihovu taksonomiju (buduci da svi rade "simptomi slicni gripu" uz moguci osip), tih se 1300 stranica (130 sati/26 dana) verovatno moze sabiti u oko 500-600 stranica, odnosno, 50-60 radnih sati tj. 11 dana.

Uglavnom, ja odo da jedem, da se ispovedim, i da kupim vino (buduci da najbolje ucim omamljen) pa cu da isprobam koliko sam zapravo dobar.

Primam opklade oko mog uspjeha od sad pa na dalje.
Kvote: 1,3 da cu uspeti, 1,5 da necu uspeti.
Uspeh = polozeni ispit.
Posaljite mi PM.

Svaka čast za ovo slaganje i selektiranje :rubicon:

A bogme i za obrtaje kojima trpaš sve to u glavu :Plabovac:

:pray:

EDIT: Ja sam danas pokušao učit logiku, ali nije išlo ... naravno, poduzimam mjere ;) Uredio pad nap0na

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Heterocikličke spojeve čita... Užas... Previše toga... i doima se nebitno...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Navedena dispozicija implicira slijedece razresenje...

Ovo izražavanje zvuči kao kombinacija mog prof iz logike i mog prof iz filozofije :lol:...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ponosno izjavljujem da sam do maloprije učio proteine (iz Karlsona) i sad budem krenul na aminokiseline... a posle bumo vidli di budem završil...

Vjerojatno na Blackovom špeku+luk+kruh... LOL

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Ovo izražavanje zvuči kao kombinacija mog prof iz logike i mog prof iz filozofije :lol: ...

Mi smo imali istu ženu iz logike i filozofije... To bi bilo to, a?

OT:
Pojest nešto pa se uvatit knjige (skripte, kopija,...)...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ajd neka sam više i to skoro pa završio ...

95 % logike je gotovo, nemam više koncentracije nakon današnjeg nacionalnog ispita iz engleskog i ovih 95% logike ...

Sutra prije drva završit što je ostalo iz logike i ponovit ...

Tako sam happy :yes2: :dance3:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Gotova respiracija. Sada još letenje i ronjenje, a onda nešto opsegom malo ako mi ostane vremena.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ja učila prvu pomoć :D
skužila sam da mi je mozak zakržljao.. ne mogu zapamtit najjednostavnijih pet stvari :(

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne, prece biti da je stvar u tome sto ti MOZES zapamtiti i 50 jednostavnih stvari, ali tek kada su optereceni sa po 100 nebitnih podataka, te onda tvoj hipertrofirani mozak (kao i bilo koji drugi medicinarski) troseci oko 60-80% jetrenih zaliha glukagona po satu moze da izdvoji tih 50 bitnih podataka iz mora od 5050 podataka i taj napor ocvrscava uspostavljene veze.
Drugim recima, tvoj mozak ne percipira tih 5-6 stvari kao nesto zbog cega bi on pokusao da pokrene svu svoju Peterineriju.
Otprilike isto kao sto Generalstab SSSR-a kuzi da nema potrebe da mobilizira oklopni puk da bi resio problem nekih tamo disidenata u Sibiru, vec doticne disidente koristi kako bi isprobao najnovije ideje o pesadijskoj taktici (neuspesno).

Sto se mene pak tice, jucerasnji bilans iznosi 50 strana, i to u par sati koje sa vise proveo hvatajuci odlutale misli nego uceci farmu.
Naravno, ucio sam prvih 10 stranica, i onda prokuzio da vecinu onoga sto sledi vec znam, te sam preostalih 40 samo turisticki listao proveravajuci da li se na tim listovima nalazi nesto na sta bi trebao da obratim paznju, i zastajao na tim delovima teksta koje sam shvatio kao nove.
Tako sam otkiro par novih stvari.

Za danas sam nameravao da naucim psiholosku (sutra je ispit), ali buduci da nisam uspeo doci u posed knjige, onda cu samo otici na blef.
Kako sad imam celo vece slobodno za ucenje, to sad ide ostatak onog uvoda iz farme.
Ne verujem da cu ista drugo stici. :D

Uredio humus

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Današnji dan je bio veliki test za mene kao početnika u vodama radnih navika ...

Danas su stigli papiri i informacije koje su rekle da za sutra moram naučiti 23 rečenice napamet na njemačkom uz prijevode da ih mogu prepoznat ...

To mi je 2. strani predmet, način rada je koma pa je bio veliki izazov odraditi to u komadu i kako spada ...

Ali evo uspio sam to sredit, još ujutro prije škole ponoviti i nadam se da ču se ujutro svega sječat :D :D

Inače, koristio sam Red Bull, instant napitak od kave 3 u 1, čokoladu od riže, 2 l vode i oko 22h sam lanuo jednu tursku kavicu što mi je majčica spremila ...

Sad imam pritisak u glavi ... :wacko:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Stvorite korisnički račun ili se prijavite za komentiranje

Morate biti član foruma za komentiranje

Create an account

Registrirajte novi korisnički račun. Lako je!

Registriraj novi korisnički račun

Prijava

Veći imate korisnički račun? Prijavite se.

Prijavi se

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu