Rale

Državna Matura & Mef

662 poruka u ovoj temi

Što je za DM dovoljna samo žuta zbirka (za zadatke mislim)???

Apsolutno dovoljna ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Ja radim po Fizici u 24 lekcije i upravo ste me izbedirali!

mislim, planiram dok sve prođem krenut šibat po žutoj, jer sam ovako skužila da se na njoj previse zadrzim jer hocu sve rijesit, kontam da ni pola gradiva ne bih prošla da idem samo po žutoj.....
Neznam, fakat više neznam što bih s tom fizikom o.O

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja radim po Fizici u 24 lekcije i upravo ste me izbedirali!

mislim, planiram dok sve prođem krenut šibat po žutoj, jer sam ovako skužila da se na njoj previse zadrzim jer hocu sve rijesit, kontam da ni pola gradiva ne bih prošla da idem samo po žutoj.....
Neznam, fakat više neznam što bih s tom fizikom o.O

Pa Fu24 je puno bolja za teoriju, žuta nema teoretskih zadataka! A oni računski zadatci iz Fu24 su jako slični onima iz žute! Tako da se nemaš šta deprimirat! Ja ću isto posli Fu24 tuč po žutoj, pa po plavim zbirkama, pa po Paarovim zbirkama. Bar fizike ima koliko oćeš, a zadatci su više manje isti. Samo se treba ušemit :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Rasulo našeg školstva! Matematika osnovna razina???!!! Kakva matematika zaboga? A hrvatski ne želim ni komentirat...

Rasulo našeg školstva! Matematika osnovna razina???!!! Kakva matematika zaboga? A hrvatski ne želim ni komentirat...

Potpuno se slažem, učenici srednje medicinske škole nemaju matematiku poslije 2. razreda a polažu je na DM.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Btw, znate onaj vic o zbrajanju?
Pitaju ljude koliko je 2+2.

Fizičar razmišlja i veli: To je negdje između 3.98 i 4.02

Filozof postavlja protupitanje: Koji je smisao tog zbrajanja?

Logičar kaže: Možete li mi to malo preciznije formulirati?

Psiholog kaže da je odgovor na pitanje vrlo osjetljiva i subjektivna tema.

Odvjetnik kaže 5 i uvjeri vas u to.

Dođe student medicine i veli: 4. Svi se začude: Vauu, kako si to znao?

Naučio sam napamet, odgovara on.

Kaže medicinar matematičaru, Gle crnac.
Odgovori matematičar, Vidimo da je crn s jedne strane, a ko kaže da je crn s druge strane.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ajme strahota...sad je puno puno drugačije...nego, jel se može negdje nać koji su kriteriji za upis bili 2011.godine?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Uh nisam nešto dobra u ovome, predstavljanju...
Hey :D
Vidim da je mnogo vremena prošlo od zadnje objave, pretraživala sam, možda nisam uspjela pronaći kakvo je trenutno stanje vezi DM i prijemnog ispita na MF
Posljednji put (a to bi bilo još ove godine) kad sam gledala na netu, vidjela sam da se na DM za upis na MF u HR ne traži Biologija, Kemija, Fizika.

Nego... na DM su traženi Hrvatski i strani jezik zajedno s matematikom na višoj razini, nema drugih obveznih predmeta.
Na prijemnom iz medicine, koji se uvodi ili već uveo, koliko sam pohvatala, će biti Bio, Fiz i Kem.

https://www.trinom.hr/trinom/drzavna-matura-i-upis-na-fakultet Izvor informacije

Ne znam da li je netko u toku, samo sam htjela provjeriti tu informaciju, a nisam bila sigurna u ponovno otvaranje neke teme, možda već postojeće, slične,
tako da sam odlučila 'nadovezati' se na ovu.

Ako sam pogriješila, neka me netko ispravi, jer nije mi cilj širiti pogrešnu informaciju, nego provjeriti istu da li je korektna, istinita.
Hvala unaprijed, nadam se nekom odgovoru.
^_^

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
13 hours ago, Number13 said:

Uh nisam nešto dobra u ovome, predstavljanju...
Hey :D
Vidim da je mnogo vremena prošlo od zadnje objave, pretraživala sam, možda nisam uspjela pronaći kakvo je trenutno stanje vezi DM i prijemnog ispita na MF
Posljednji put (a to bi bilo još ove godine) kad sam gledala na netu, vidjela sam da se na DM za upis na MF u HR ne traži Biologija, Kemija, Fizika.

Nego... na DM su traženi Hrvatski i strani jezik zajedno s matematikom na višoj razini, nema drugih obveznih predmeta.
Na prijemnom iz medicine, koji se uvodi ili već uveo, koliko sam pohvatala, će biti Bio, Fiz i Kem.

https://www.trinom.hr/trinom/drzavna-matura-i-upis-na-fakultet Izvor informacije

Ne znam da li je netko u toku, samo sam htjela provjeriti tu informaciju, a nisam bila sigurna u ponovno otvaranje neke teme, možda već postojeće, slične,
tako da sam odlučila 'nadovezati' se na ovu.

Ako sam pogriješila, neka me netko ispravi, jer nije mi cilj širiti pogrešnu informaciju, nego provjeriti istu da li je korektna, istinita.
Hvala unaprijed, nadam se nekom odgovoru.
^_^

Ne znam za koji mef te zanima, ali za zg ti se gledaju glavni predmetis DM+prijemni, za split glavni+bio,kem,fiz, a za rijeku i osijek bio,kem,fiz

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , gregory said:

Ne znam za koji mef te zanima, ali za zg ti se gledaju glavni predmetis DM+prijemni, za split glavni+bio,kem,fiz, a za rijeku i osijek bio,kem,fiz

Znači nije u svakom gradu isto ? u ZG je odvojeno DM pa prijemni, a Osijek primjerice u sastavu s DM ima Bio, Fiz i Kem ?
Ako sam dobro razumjela

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
11 hours ago, Number13 said:

Znači nije u svakom gradu isto ? u ZG je odvojeno DM pa prijemni, a Osijek primjerice u sastavu s DM ima Bio, Fiz i Kem ?
Ako sam dobro razumjela

tako je, nije isto :D

jedino Zagreb ima prijemni

ZAGREB:

prosjek:22%

hrvatski(A):10%

engleski(A):10%

mat(A):4%

prijemni:54%

OSIJEK I RIJEKA

prosjek:25%

bio:25%