Zmaster

Kolega, Pomozi!

799 poruka u ovoj temi

ja zinuo... nema teorije da griješim, jer je zadatak čisto pitagorin poučak -.-
@yellena, pogreška u rješenju =D d je definitivno, jer se događa sve kao u mitozi... sjećam se baš svoje razerdnice, koja predaje bio... prva mejotička dioba - redukcijska, a druga je kao mitoza

Uredio lennywings

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

@lenny a odkud ti taj zadatak ??? pa meni isto vuče na pitagoru, mislim ne kužim koja je druga caka, ili ovo kaj Dufus veli, ali to je prekomlicirano za nešto što treba rješit za minutu, aovdje bi trebalo prek romba i štajaznam šta onda računat :lol:

Uredio Marchioness Lana

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
ja zinuo... nema teorije da griješim, jer je zadatak čisto pitagorin poučak -.-
@yelleny, pogreška u rješenju =D d je definitivno, jer se događa sve kao u mitozi... sjećam se baš svoje razerdnice, koja predaje bio... prva mejotička dioba - redukcijska, a druga je kao mitoza

awwww......tako bi mogla vec nabrojat dosta zadataka u plavoj zbirci i zaininoviću...već polako ludim,neznam dal da sebi vjerujem ili rješenjima :wacko: :wacko:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja u onoj plavoj zbirci prijamnih nisam našla iz fizike još ni jedan zadatak a da je krivo napisan, došla sam do titraja... ne znam možda ima.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

to je isto plava zbirka, ako se ne varam... onak... nema šta drugo biti. dva se vektora zbroje, tj. u drugom zadatku oduzmu i onda pitagora... dobije se u prvom korjen iz 12^2 + 7^2, a u drugom korjen iz 6^2 + 7^2

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja prelazim biologiju po plavoj zbirci,rjesila sam 340 zadataka plave i citologiju+dio genetike Zaininović i moram reci da ima dosta grešaka. Sad govorim samo o biologiju, ne o kemiji ili fizici.

_Dali bi radije za mejozu rekli da je to gametogeneza ili radije dioba posebnih somatskih stanica u gonadama ?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
gametogeneza

Opet.Ne. to smo sanja i ja rekle preko telefona, a rješenje je ono drugo_dioba posebnih somatskih stanica u gonadama...im gonna cryyy....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

http://www.google.hr/search?hl=hr&q=gametogeneza&btnG=Tra%C5%BEi&meta=

de onak... gametogeneza - stvaranje muških i ženskih spolnih stanica (gameta)... zajednički naziv za spermatogenezu i oogenetu... nema tu razlike između onog točnog odgovora i ovoga... jer je to ista stvar... iz stanice sa 2n kromosoma nastaju dvije sa n brojem kromosoma... (na kraju druge mejotičke 4 stanice sa n brojem)
uglavnom... ista je stvar

Uredio Rale
linkovi u code tags

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
http://www.google.hr/search?hl=hr&q=ga...5%BEi&meta=

de onak... gametogeneza - stvaranje muških i ženskih spolnih stanica (gameta)... zajednički naziv za spermatogenezu i oogenetu... nema tu razlike između onog točnog odgovora i ovoga... jer je to ista stvar... iz stanice sa 2n kromosoma nastaju dvije sa n brojem kromosoma... (na kraju druge mejotičke 4 stanice sa n brojem)
uglavnom... ista je stvar

da,to bum im rekla kad cu predavat prijemni isto...reci cu im,glejte,to vam je sve isto,nemrete to tak :devil:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
pa onak... normalno da je isto O_o to ti je ko da kažeš moje ime je X, a prezime Y ili moje prezime je Y, a ime ... ništa nisi slago -.- samo sintaksa rečenice je drugačija. da, d je odgvor ^^

imam ja jedno pitanje... zadatak je jadan, onak, stvarno jednostavan. mislim da je u rješenju problem -.-

Sila od 3N, okomita je na silu od 7N, a sila od 9N paralelna je sili od 3N. koliki je iznos rezultantne sile...
a) 12,3N
b)10,8 N
c)15,0 N
d) 24,6N
e)8,3 N
ja dobijem 13,89 N

i još jedan na isu foru:

Sila od 3N, okomita je na silu od 7N, a sila od 9N antiparalelna je sili od 3N. koliki je iznos rezultantne sile...
a) 12,3N
b)10,8 N
c)15,0 N
d) 24,6N
e)8,3 N
a ja dobijem 9,2N

A koliki rezultati ispadnu? Jer meni ispadne u prvom da je c), ali ne točno u decimalu, odnosno ispadne mi da je 15.7, a u ovom drugom b), ali opet ne u decimalu točno, nego 11... hm Uredio Fallen Angel

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
_Dali bi radije za mejozu rekli da je to gametogeneza ili radije dioba posebnih somatskih stanica u gonadama ?

I ja bih isto prvo rekla gametogeneza, ali ajmo to izfilozofirati...

U ljudskom tijelu, stanice koje će postati gamete odvajaju se još vrlo rano, u 3. tjednu nakon začeća. Zovu se primordial germ cells. One provode neko vrijeme u žumanjčanoj vrećici, a u 6. tjednu nakon začeća vraćaju se natrag u tijelo embrija i nastanjuju u budućim gonadama, gdje će se dalje razvijati.

Budući da primordial germ cells još nisu gamete, vjerojatno ih tu možemo zvati "posebnim tipom somatskih stanica".

Ako se radi o ženskim stanicama, one će započeti mejozu I i stati neposredno pred njen kraj, a tako zamrznute čekat će svoj tren menstrualnog ciklusa u kojem sazrijevaju. Ali one ne stoje skroz same: epitelne stanice koje su ih okruživale pretvaraju se u neki posebni oblik i nastaju mali mjehurići u jajnicima - folikuli.
Mnogo godina kasnije cura spolno sazrije i započnu menstrualni ciklusi. U jednom od folikula oocita (primarna) dovršava mejozu I i započinje mejozu II, unutar koje se zaustavi, čekajući oplodnju. Usput taj njezin folikul prsne i ona biva izbačena van iz jajnika skupa s hrpom drugih stanica bivšeg folikula koje su joj vjerne pratilje. Mejozu II dovršava samo ako dođe go oplodnje.

Ako se radi o muškim stanicama, one čekaju da dečko uđe u pubertet. Onda svaki dan iz spermatocita postepeno nastaju spermiji. Ali spermiji, da bi ozbiljno postali spermiji u punom smislu te riječi, moraju odčekati neko vrijeme u epididimisu i tu sazrijeti, moraju se aktivirati (postati pokretni nakon ejakulacije), a u ženskom spolnom traktu još postanu kapacitirani (vrlo hiperaktivni) i otpuštaju enzime da bi prodrli do jajne stanice.

Ovisno o evolucijskom stupnju, druge vrste možda imaju malo jednostavnije procese.

Enivej, meni se čini da sve ovo nabrojeno čini gametogenezu. Mejoza je samo njezin dio, doduše najznačajniji, ali mejoza je ipak samo dioba. Tek svi ovi ostali faktori, dodatne stanice u igri, mehanički i kemijski signali, zajedno s mejozom (valjda) čine gametogenezu. Uredio Iida

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Koliko ja znam, bar sam tak uvijek učila i shvaćala, gametogeneza je the whole thing, a mejoza je dio nje...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Je, dobro ste skužili. Mejoza je dio gametogeneze.

Samo to niko ne posmatra na takav način. ;)

Apropo fizike, evo vam dijagrami, pa na osnovu njih izračunajte. Meni se ne da.
Komentari o kvaliteti slike su zabranjeni.

post-85-1213375595_thumb.gif

post-85-1213375601_thumb.gif

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Humi, slika ti je baš cool, kaj hoćeš? ;)

I ja bi isto tako rješavala, samo onda dobivam rezultate ko lennywings... a to nije dobro, prema ponuđenom rješenju.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma da, humuse, problem je što neće tako izračunati...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A onda ne znam....

Za koje veli da je točno?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
@luna, ovako:
Frmula modre galice je CuSO4*5H20, pa slijedi:
M(S) / ( M(Cu) + M(S) + M(O)*4 + M(H)*5 + M(O)*10 ) = 12.8% (još sam pomnožio sa 100)
Relativne atomske Petere možeš naći u svom periodnom sustavčeku...

Ajmee, gle stvarno, to je taj rezultat..
Ne želiš znati gdje sam fulala.. :sramic:
Tnx :hug:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Držimo Sanji fige, polaže danas prvi dio mature :kiss3:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Živcira me ovaj iz fizike... I meni isto ispadaju ovi brojevi...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

U meni malo ovi komentari o tiskarskim greškama muče ...

Jel uobičajeno da ta plava zbirka što ju kupite na faxu ima grešaka ili je znanje u pitanju? :unsure:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
U meni malo ovi komentari o tiskarskim greškama muče ...

Jel uobičajeno da ta plava zbirka što ju kupite na faxu ima grešaka ili je znanje u pitanju? :unsure:

Tiskarske greške su više izuzetak nego pravilo. Ova dva zadatka sa vektorima su taj izuzetak. Niti ja nisam uspio dobiti brojeve koji su ponuðeni u rješenjima.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Tiskarske greške su više izuzetak nego pravilo. Ova dva zadatka sa vektorima su taj izuzetak. Niti ja nisam uspio dobiti brojeve koji su ponuđeni u rješenjima.

Jesam vam rekla, isto sam tako naisla u biologiji

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu