Zmaster

Kolega, Pomozi!

796 poruka u ovoj temi

On 04. 02. 2017. at 0:12, brennan said:

Crne pantere su velike mačke (porodica Felidae) čije je krzno crne boje kao posljedica nakupljanja pigmenta melanina (melanizam). U jaguara, (Panthera onca) melanizam je posljedica dominantne mutacije jednog gena, odnosno alel za crno krzno dominantan je nad alelom za žuto. U populaciji jaguara Bolivije prisutno je 19% crnih jaguara. Koliki je udio crnih jedinki u populaciji koji su za spomenuto svojstvo homozigoti?

Kako se ovo izračuna? :/ hvala

jel imaš rješenja?

ja sam dobila 1%, pa da ne pišem ak je krivo :D.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
On 17. 02. 2017. at 2:17, gregory said:

jel imaš rješenja?

ja sam dobila 1%, pa da ne pišem ak je krivo :D.

hvala :) da, dobijem i ja, zapravo je jednostavno, ali sam krivo oduzimala:rolleyes:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo, trebala bi mi pomoć oko zadatka iz FU24, u petoj lekciji je to 26.

Automobil se vozi brzinom v. Vozač pritisne kočnicu i tijekom 4 s na automobil djeluje stalna sila F koja ga usporava. Tijekom djelovanja sile automobil prijeđe put od 25 m, ali se ne zaustavi. Koliki put će prijeći automobil kada ga jednaka sila F zaustavlja 8 s.

Meni na sve moguće načine na koje sam radila ispadne 100 m.

a ponuđeni su odgovori:

A)100 m

B) 50 m<x<100 m

C)50 m 

D) 25m<x<50

točan odgovor je pod D :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 07.03.2017. at 0:59, gregory said:

26. zadatak iz 5. lekcije:

to je jednoliko usporeno gibanje

Untitled.jpg

25m + <25m = 25 do 50m

18. zadatak ne znam.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 09. 03. 2017. at 8:35, Feniks48 said:

26. zadatak iz 5. lekcije:

to je jednoliko usporeno gibanje

Untitled.jpg

25m + <25m = 25 do 50m

18. zadatak ne znam.

hvala:)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 3/8/2017 at 23:08, gregory said:

i ak se nekom da objasnit zašto je ovdje odgovor c) :D

18..PNG

d)je odgovor po meni , jer ako je pozitivna akceleracija ( ubrzavanje) onda je crtez pod b), a ako je akc. negativna ( usporavanje) onda je c), samo sto oni nisu naglasili je li akc poz ili neg da bi odgovor sa sigurnoscu bio c)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 08. 03. 2017. at 23:08, gregory said:

i ak se nekom da objasnit zašto je ovdje odgovor c) :D

18..PNG

Zamisli da je inercijska sila u ovom akceleriranom sustavu zapravo sila teže. Iz iskustva znaš da će se balon napunjen helijem gibati suprotno sili teže. S time da inercijska sila u ovom primjeru ima smjer ulijevo, balon će me imati otklon prema desno za vrijeme trajanja akceleracije. Mislim da je razlog te pojave zapravo da je tlak u stražnjem dijelu kolica veći (opet zbog inercijske sile), nego u prednjem dijelu, no nisam si još ponovio hidrodinamiku. :D

Uredio PlasmaScale
Tipfeler

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 16 sati , KoleSB0203 said:

d)je odgovor po meni , jer ako je pozitivna akceleracija ( ubrzavanje) onda je crtez pod b), a ako je akc. negativna ( usporavanje) onda je c), samo sto oni nisu naglasili je li akc poz ili neg da bi odgovor sa sigurnoscu bio c)

Piše da se gibaju stalnom akceleracijom a u naznačenom smjeru, stoga se definitivno radi o pozitivnoj akceleraciji.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Book :) imam jedno pitanje iz one knjige Biologija u 24 lekcije, konkretno 4. razred - biogeni elementi.

Dakle, u rjesenjima stoji ovako: a) muškarac 3, b) žena 4, c) dječja dob 2, d) starost 5 i e) zametak 1 prema čemu bi osoba u starosti imala više vode od zrelog muškarca što mi nikako nema smisla ako starenjem organizam gubi vodu..

1491398275959-724118832.jpg

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 05. 04. 2017. at 3:28, mirnisa2511 said:

Book :) imam jedno pitanje iz one knjige Biologija u 24 lekcije, konkretno 4. razred - biogeni elementi.

Dakle, u rjesenjima stoji ovako: a) muškarac 3, b) žena 4, c) dječja dob 2, d) starost 5 i e) zametak 1 prema čemu bi osoba u starosti imala više vode od zrelog muškarca što mi nikako nema smisla ako starenjem organizam gubi vodu..

1491398275959-724118832.jpg

zametak-dječja dob-muškarac-žena-starost

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zadatak iz Fizike u 24 lekcije (22. lekcija).

Untitled.jpg

Dakle, rješenja su: alfa 3, beta 2, gama 1. Ovo mi nema nikakvog smisla. Zašto bi se zakretalo gama zračenje koje nema naboj?

Ako je alfa zračenje pozitivno, onda se po pravilu desne ruke odredi da ono ide prema gore (br. 1). Beta zračenje bi onda trebalo biti u suprotnom smjeru (br. 3), a gama br. 2

Jesu li kriva rješenja ili moja logika ? :)

Uredio Feniks48

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Krivo im je rješenje. Evo i slika kao dodatni dokaz. ^_^ 

1496241510307-1935457793.jpg

Uredio Simbelmyna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zadatak iz FU 24 lekcije

2. podzadatak 14. 

Ne kuzim kako su dobili odgovor pod b. Koristila sam Ohmov zakon te iz induciranog napona koji je 0.6 V uspomoc otpora zice dobila struju jakosti 60 A. Onda sam isla odredit pravilom desne ruke kako Lorentzova djeluje na elektrone jer je struja usmjereno gibanje elektrona pa sam dobila da ide gore. (Iako ima ono povijesno pravilo da su definirali smjer struje suprotno od smjera gibanja elektrona pa je vjerojatno zato dolje, a ne gore.)

Uglavnom sve sam fulala pa me zanima objasnjenje ili jesu li oni krivo (opcenito sam primijetila da ima dosta gresaka po knjizi pa vise ni sama ne znam..:().

1496316550129-1935457793.jpg

Uredio Simbelmyna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 01. 06. 2017. at 1:37, Simbelmyna said:

Zadatak iz FU 24 lekcije

2. podzadatak 14. 

Ne kuzim kako su dobili odgovor pod b. Koristila sam Ohmov zakon te iz induciranog napona koji je 0.6 V uspomoc otpora zice dobila struju jakosti 60 A. Onda sam isla odredit pravilom desne ruke kako Lorentzova djeluje na elektrone jer je struja usmjereno gibanje elektrona pa sam dobila da ide gore. (Iako ima ono povijesno pravilo da su definirali smjer struje suprotno od smjera gibanja elektrona pa je vjerojatno zato dolje, a ne gore.)

Uglavnom sve sam fulala pa me zanima objasnjenje ili jesu li oni krivo (opcenito sam primijetila da ima dosta gresaka po knjizi pa vise ni sama ne znam..:().

1496316550129-1935457793.jpg

ja pravilo desne ruke radim tako da mi je palac-sila, srednji prstić polje i kažiprst brzina. Kada postaviš srednji prst u papir, kažiprst prema lijevo, palac ti pokazuje prema dolje i to je smjer struje; smjer palca=smjer struje

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jel moze netko razjasniti sto se ovdje dogodilo? zasto se poveća pred kraj?

D je tocno

image.jpg

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zna netko riješiti ovaj zadatak? 

Rješenje bi trebalo doći... b(H2SO4)=4.38 mol/kg 

New Doc 2017-11-02_1.jpg

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala ti! Vjerojatno sam nešto pogriješila kod raspisivanja.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 10. 06. 2017. at 12:20, Predator said:

jel moze netko razjasniti sto se ovdje dogodilo? zasto se poveća pred kraj?

D je tocno

image.jpg

Zato sto te pita ovisnost g o udaljenosti. Tu gledas mase tijela. Prvi dio je veci jer je masa prvog tijela veca i ono jace djeluje na drugo tijelo. Na sredini je 0 jer je tu uspostavljena ravnoteza dvaju sila, a raste prema kraju jer tu govirimo o tijelu manje mase.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu