angelica_15

Pedijatrija

51 poruka u ovoj temi

Jel netko zna kako ispitiva Prof. Barić sa metabolizma i genetiku. Ne čini mi se baš benigan?!! Ako imate bilo kakva saznanja molim javite.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Jel netko zna kako ispitiva Prof. Barić sa metabolizma i genetiku. Ne čini mi se baš benigan?!! Ako imate bilo kakva saznanja molim javite.

Ja sam samo čuo da ga se duuuugo čeka... sretno!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam samo čuo da ga se duuuugo čeka... sretno!

To sam i ja čuo, nažalost...Dolazi se u 7.45 h, imaš pacijenta, navodno pita sve što je na -AZA :-))) Èovjek se bavi bolestima metabolizma pa mu je i nadimak AZA. No mene zanima da li je netko bio kod njega. Želim čuti nešto konkretno?!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

e ima ko informacije za doc.jelušič dražič???

Isto trebam.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Isto trebam.

Navodno je ok ženska, moraš nešto znati, pita definitvno nešto iz svoje reumatologije/autoimunosnih bolesti, tak sam barem cuo da se prica, a za tocnije informacije nadam se da ce ti se netko javiti. Sretno!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

To sam i ja čuo, nažalost...Dolazi se u 7.45 h, imaš pacijenta, navodno pita sve što je na -AZA :-))) Čovjek se bavi bolestima metabolizma pa mu je i nadimak AZA. No mene zanima da li je netko bio kod njega. Želim čuti nešto konkretno?!

i? kakav je bio Barić na usmenom? što te pitao??

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jel zna možda tko kakav je doc. Filipović Grčić na usmenom, šta pita, koliko detaljno treba pacijenta i slično. svaka pomoć je dobro došla smile.gif

zaista, zna li itko? :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jedan kolega me zamolio za informacije o docentu Vukoviću, pa ih stoga pišem ovdje.

Dakle, tip pita po onim pitanjima, ide od početka, mene je tako pitao Ottawsku deklaraciju, dif. dg. niskog rasta ijoš nekoliko pitanja po tom popisu. Isto je tako i kolegicu pitao koja je bila sa mnom.

Ne očekuje čuda, pomogne ako zapnete, no nešto se ipak mora znati, a ja Ottawsku nisam baš znao i na dif. dg. niskog rasta sam malo zazujao. Kolegica nije imala takve "ispade" pa je njoj povisio ocjenu, a meni ostavio 4.

Sve u svemu vrlo korektan i ugodan lik.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Molila bih za neki info o usmenom kod prof. Duške Tješić-Drinković!
Hvala :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav,

ima li itko kakve podrobnije informacije o doc. Vukoviću? Koja točno pitanja pita?

Hvala

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav,

ima li itko kakve podrobnije informacije o doc. Vukoviću? Koja točno pitanja pita?

Hvala

Budući da nitko nije odgovorio, ja ću podjeliti svoje iskustvo. Dakle dobije se pacijent, ima se dovoljno vremena za pregled. Tip pita nešto o pacijentu, i onda po glvanim temama (hematologija, GI, pluca, genetika, neura bas i ne, bubreg itd)...pita generalna pitanja a ocijena ovisi koliko u detalje odgovoriš. Mene je još pito pitanja tipa klinički scenariji...mali u hitnoj, bol u abdomenu, stolica o.b, temperatura....što češ napraviti? Pomaže, ne ruši. (2 je zagarantirano, važno je pričati) Uredio mayhembox

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jelusic drazic, molim vas ak netko ima koji savjet i koja to ona pitanja pita? :) hvala puno!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Je li zadnje izdanje Mardešića ovo iz 2003. (piše da je to 7. izdanje)?

Uredio Bubamarac

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako ima tamnoplave korice sa srebrnim fontom i tankim papirom, jest.

Inače odlična knjiga.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako ima tamnoplave korice sa srebrnim fontom i tankim papirom, jest.

Inače odlična knjiga.

​Neka poglavlja su od riječi do riječi prepisana iz neslona :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Stvarno? :D Ajde, bar se ugledaju na najbolje. Iako ne vjerujem više uopće u koncept autorskih prava u medicinskim tekstovima, svi oni prepisuju iz znanstvenih radova, nije da je kolumna pa da mogu nešto izmisliti i reći "moje". Off topic sam. Nda.

U svakom slučaju, kad ti nešto u medicini nije jasno, uzmeš tu knjigu. Sve tamo piše. Sve. Trebao bi cijeli faks biti samo ta knjiga :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

U svakom slučaju, kad ti nešto u medicini nije jasno, uzmeš tu knjigu. Sve tamo piše. Sve. Trebao bi cijeli faks biti samo ta knjiga :D

Ajde da nešto valja. Ne znam koja je bila zadnja dobra (primjerena) knjiga. Možda neura, barem meni.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Problem s knjigom je taj što je sve zastarjelo. 

Ali navodno da ionako sad izlazi nova knjiga. Mislim da čak za ovu sad generaciju.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Za one koji će polagati pedijatriju sljedeće godine: navodno ide nova baza. Bar, za razliku od *eronja na kirurgiji, mijenat će svima, a ne samo dijelu generacije.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu