Rale

MEF Zagreb Pitanja S Katedre, Kolokvija, Usmenog Ispita

40 posts in this topic

Pitanja s katedre

Kolokviji iz fizike
Kolokvij F1
Kolokvij F2
Dodatne stvari
Kolokvij F3
Dodatne stvari
F1 07.01.09.
Ak.god.2008/09
Kolokvij 1
Kolokvij 2
Kolokvij 3
prijašnji broj downloada: 568

Ak.god.2011/2012

Kolokvij 1,2,3

Test samoprocjene za 2. kolokvij sa LMS-a (2010./2011.)

prijašnji broj downloada: 68

Test samoprocjene za 1. kolokvij (2013./2014.), hvala korisnici Matea94

Test samoprocjene za 2. kolokvij (2013./2014.), hvala korisnici raerin

Razni kolokviji iz fizike, zahvale svim u fileu navedenim autorima

Usmeni ispit
Pitanja

Odgovori na pitanja iz usmenog - 2High (I., II., III. skupina) & Ćaća (IV.skupina) - 74 stranice
prijašnji broj downloada: 206
Odgovori na pitanja iz usmenog - Korozija - 45 stranica
Hej! Vidjela sam da odgovori već postoje, no ja sam radila svoja. Pa tko hoće, evo! Možda neki dijelovi nisu potpuni, ali već pred kraj nisam imala živaca.Nemojte zamjerit tipfelere. Zbilja nemrem sve vidit.Sretno na usmenom! smile.gif
prijašnji broj downloada: 142

Evo re-up... odgovorenih pitanja iz fizike by 2High... pošto su se neki članovi žalili da više ne mogu skinut one stare... naravno da to nije to... već je dodana i treća skupina pitanja s odgovorima... a sad ćete vi pitat di je četvrta skupina... al eto... nje nema... nikad nije napravljena niti nije u planu... tak da će to morat neko drugi...

BTW... predbilježbe za kave i pijaču primam na PM... nema potrebe za guranjem... :rofl:

[EDIT by Rale]: Svi odgovori su dodani u jedan dokument i uploadani u prvi post.

Uredio Rale

Hvala, kolega na ovom uber-zakon-great-sastavku. Ako trebas nacin za pisanje onih razlicitih formula bez da skeniras sve formule, pokusaj ovo - Microsoft Equation 3.0:

http://www.tutorijali.net/word/equation

ili, ako ti nije prikazan kao meni, probaj ovako

http://math.nie.edu.sg/wlng/teaching/ecm101/Equation/index.htm

Pitanja za drugi kolokvij,fizika 08.

1.Nenjutnovsko svojstvo krvi

a) povećan hematokrit povećava viskoznost

2.Pri isparavanju

a) temperatura se ne mijenja

b) oslobađa se toplina

c) mijenja se potencijalna energija

d)?

3. Za entropiju biološkog sistema nije istinito

a) entropija je za zrelost konstantna

b)entropija djetinjstva raste

c) za starenje i smrt je minimalna

d) prirast entropije u životnom ciklusu je pozitivan

4. Za polupropusnu membranu

a) čestice će se izmjenjivati dok se koncentracije na obe strane ne izjednače

b) izmjenjivat će se neprestalno

c)

d)

-električno polje oko naboja NIJE homogeno

5. Za induktotermiju je točno

a) zagrijavaju se dobro prokrvljena tkiva

-osmoza-ponavljaju se pitanja iz prošlogodišnjeg kolokvija

još su se neka pitanj aponovila pa da ne pišem 2 puta, korisno je pogledati primjere iz 2007.

znam da je bilo davno kad su neki od vas fiziku radili... ali mozda se ko sjeca ili zna neko od brucoša...
post-243-0-96599100-1292773012_thumb.jpg
pitanje se cesto ponavlja a nigdje nemogu nac tocan odgovor 

znam da je bilo davno kad su neki od vas fiziku radili... ali mozda se ko sjeca ili zna neko od brucoša...

pitanje se cesto ponavlja a nigdje nemogu nac tocan odgovor

Ja bih rekao b. unsure.gif

Ja bih rekao b. unsure.gif

Ja bih rekao da si dobro rekao...:gazdarca:

Ajde advokati onda objasnite kolegama zašto mislite da je odgovor b.

Ajde advokati onda objasnite kolegama zašto mislite da je odgovor b.

a) odgovor nije zato jer nisu simetrične i ni po kakvom pravilu ne idu ova dva pribrojnika, oku je vidljivo da je to neka "bljazga"

b) moralo bi bit točno (nije potpuno točno, jer svaka sinusoida ima svoju amplitudu i svoju vlastitu frekvenciju)

c) nije točno, zato jer sinusoide različitih frekvencija imaju istu amplitudu

d) nije točno,obje sinuoide imaju istu frekvenciju,ali različite amplitude

Svi odgovori osim a) (jer nema smisla) su matematički točni u smislu da se neka funkcija može rastaviti na taj zapis, ali u zadatku iako to nije napomenuto se traži zapis funkcije u "konačnom obliku" tako da svaka sinusoida ima svoju amplitudu i svoju frekvenciju.

Najtočniji odgovor koji bi bio f(x) =c + A1 * sin (o1 * t + fi1) + A2 *sin (o2 * t + fi2) +... c= konstanta;
pri čemu su fi -fazni pomaci sinusoide tj. nemogu se sve funkcije prikazati samo pomoću sinusoida koje " startaju" u središtu koordinativnog sustava.

EDIT : 500 -ti post ! :dance3: Uredio korisnik

S physics mef hr (odgovor na Fouriera).

To je jedno od 3 pitanja kojih se sjećam s parcijalnog xD Druga 2 bi bila:
a) pitanje o logaritamskoj funkciji - točan odgovor je onaj koji kazuje da funkcija može imati i negativne i pozitivne vrijednosti
b) "Što je vidljivo iz jednadžbe kontinuiteta" - kolko se sjećam, točan odgovor je pod d), "Volumni tok je stalan", al dosta se ljudi nasanjkalo na omjer dijametara jer nisu uzeli u obzir kvadrat (površina)

Ja se sjećam ostalih. Dakle:
1.Kombinirani model je (serijski spoj Kelvinovog modela i opruge)
2.Kapanje(koje formule su pravilno izjednačene)
3.Bilo je nešto vezano za sile i koji je točan odgovor(gravitacijska je dugog dosega)
4.Što nije točno za atome(nije točno da se broj elektrona u ljusci računa po formuli n2)
5.Što vrijedi za protusilu F21?
6.Zašto je podlaktica poluga brzine(jer je krak sile mišića malen)
7.Hookeov zakon se grafom može prikazati kao(pravac)
8.Objasni efekt suženja?
9.Mislim da je bilo nešto vezano za sufraktante...

i još je bilo nešto sa silama u realnoj tekućini (viskozna i inercijalna valjda)
poluga glave (sile ne djeluju u suprotnom nego istom smjeru)
linearno rastezanje u grafičkom prikazu- youngov modul je zapravo koeficijent smjera pravca.

Evo test samoprocjene za 2. kolokvij sa LMS-a

Slike pretipkane i prebačeno u prvi post! Hvala ti!

Mda to je to, koliko si ima bodova jesi siguran da su ti ovi svi napisani tocni? Ja san falija dosta toga a redikuli ne pokazuju rjesenja, šta je uistinu briljantno...

Ja mislin da je za 1. odgovor A, učinak surfaktanta se prikazuje kao ovisnost relativne površine o napetosti površine, s obzirom da je relativna površina definirana kao omjer površine u ekspanziji i početne površine dolazimo do toga da napetost površine surfaktanta ne ovisi o samom radijusu, ali ako ako je alveola mjehurić ona dolazi do ovisnosti jer promjena radijusa uzrokuje i promjenu relativne povrsine....

ugl. pitanje je glupavo koncipirano jer je A moguce tocan odgovor ako uspoređujemo dvije alveole, ali ako gledamo izolirano jednu alveolu onda nije točan...

Samo da priupitam starije kolege, je li za kolokvij/ispit dovoljno učiti samo iz skripte ili preporučujete još nešto??

Samo da priupitam starije kolege, je li za kolokvij/ispit dovoljno učiti samo iz skripte ili preporučujete još nešto??

Skripta :)
I proći ova pitanja, stalno se ponavljaju.

pitanja s našeg parcijalnog:

1. fourierov teorem: 4 grafova harmonika, koji mogu činiti neharmonijsku funkciju
2. recipročna funkcija je funkcija teži prema beskonačnosti dok nezavisna varijabla teži prema nuli.
3. moment sile je okomit na krak sile i na silu
4. turbulencija nastaje kad se pređe kritična brzina
5. podlaktica je poluga brzine zato što treba mala sila za dignuti predmet
6. kod linearnih deformacija omjer naprezanja i deformacije je Youngov model
7. netočna je tvrdnja da je broj elektrona jednak glavnom kvantnom broju

to su ove kojih se sjećam, neka se drugi prisjete ostalih

2. kolokvij

izobarna reverzibilna toplinska interakcija ima za posljedicu:mislim da je promjena entalpije
slobodna zona je određena: dimenzijom eritrocita
graf ovisnosti otpora kapaciteta o frekvenciji
slika sa 2 nabojima u koordinatnom sustavu i moras odabrat sliku u kojoj ce srediste k.s bit neutralno
kako se zagrijavaju tkiva u kratkovalnoj dijatermiji:ja sam stavio zbog kretanja iona u viskoznom sredstvu i dipolna polarizacija
fickov zakon

haha ajme ne mogu se sjetit ničeg više,a mozda sam i ovo nesto falia pa neka me netko slobodno ispravi :)
ako se sjetim nečeg ,nadopisat cu ;)

i dalje: ljudsko tijelo kao stacionarni sustav - što to znači (da se ne mijenja unutarnja E/ da nema izmjene tvari s okolinom i tako nešto slično),
shema kruga kojim bismo prikazali tijelo u magnetskom polju,
aluminij ima mag. permeabilnost 1,0002 (tako nekako) - što to znači (da je paramagnetik zbog interakcije mag. orbitalnog momenta s mag. poljem/ da je paramagnetik zbog interacije spina i mag. polja/ da je dijamagnetik ...)
ovisnost električnog polja dielektrika o relativnoj permitivnosti (u smislu veća Er-> veće polje i sl.)

I za kraj - što vrijedi za električni dipol: u homogenom električnom polju djeluje par sila kojega zakreću

ja sam čuo da je lakši nego što su kolokviji..a i iPeter vremena pripremit ga :)

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu