Thanatos

Koliko Je Utjecao Mef Na Promjenu Naèina života

62 poruka u ovoj temi

Evo mene zanima otkad studirate medicinu jeste li počeli živjeti zdravijim načinom života, i je li na vas ikako utjecalo susretanje s raznoraznim bolestima i oboljenjima?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Nope, živim puno neurednije, da se tako izrazim (čitaj, brža hrana, manje sna, više one night standova i booty call-a :D) ... Ali bar vidiš kako je život kratak i poðeš raditi na važnijim stvarima, točnije, ideš napokon vidjeti stvari koje ti je prije bilo lijeno vidjeti, kao koncerti, utakmice, više kava s frendovima, putovanja, više čitanja književnih klasika, itd; i trudim se imati što difuznije ciljeve.

No kod mene je samo to od straha da ne obolim od bolesti s največom prevalencijom na Mef-u ---- fah idiotizma.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

što se tiče navika nije nikako utjecao, ajde mozda malo više obaveza jer zivim sam u stanu u Zagrebu, a iz osijeka sam

ali drustveno sam toliko sretan da mi se sada dok ovi pisem prpisalo od srece :D

toliko divnih ljudi sam upoznao i ako nista drugo oni mi cine zivot puno boljim :hug:

jedino je problem sto sam previse drustven pa sada preko ljeta moram uciti ko budala
da polozim ispite :wacko:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nakon 4. godine:20 kg extra, kutija duana dnevno, tegle na očima, ćelava glava i 3 kave dnevno.Ne more zdravije

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

I ja bi 20 kila viška! :bounce:

Ali mišića, ne salo. :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ja živim ko i do sad.. ništa drugačije..
svi mi i bez završenog faksa znamo kaj je zdrava hrana, znamo da pušenje uzrokuje rak, a alkohol uništava jetru.. ne znam zašto bi faks imao utjecaja na nečije životne navike..
možeš jedino postat paranoičan.. al to je tema za jedan drugi topic koji već postoji :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jedno 6-7kg + za godinu dana, samo mišići naravno :lol:...

ne volim zg jer je teško nać neki prostor, a i vrijeme za bacit hakl, istrčat se i nešto slično... sad kad sam doma uživam u tome... :)

inače nisam počeo pušit, pijem manje, vidim dobro, kavu pijem samo noć pred ispit/kolokvij... i nemam curu :rofl:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Sustret s bolestima i oboljenjima nikako, ali s curama izvan Zagreba svakako - lakše ih zbarim nego ove što su iz Zagreba :lol:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
... Ali bar vidiš kako je život kratak i pođeš raditi na važnijim stvarima, točnije, ideš napokon vidjeti stvari koje ti je prije bilo lijeno vidjeti, kao koncerti, utakmice, više kava s frendovima, putovanja, više čitanja književnih klasika, itd; i trudim se imati što difuznije ciljeve.

No kod mene je samo to od straha da ne obolim od bolesti s najvećom prevalencijom na Mef-u ---- fah idiotizma.

čru i za mene. jedino još dodam da od anatomije imam dioptriju :streb: :wacko:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Eto, ja studiram 3 mjeseca, okvirno, i promjene se osjećaju iako to nije dugo razdoblje...

Život je ležerniji: češće se družim s prijateljima (ali s ovima iz srednje se vidim dosta rijetko :( ), sportom se bavim rjeđe nego prije (trening 1x u 2 tjedna :lol: iz fore) ali zato stignem raditi neobavezne sportske stvari (tipa ići na klizanje), nosim lakšu torbu kad izlazim iz kuće, učenje mi je manja tlaka jer mi je sada veća fora i imam poticajniju atmosferu među ljudima...

Kako je Senty rekla, shvatiš da treba ispuniti život na svim poljima, pa se trudim ostvariti stvari koje prije nisam stizala, a uvijek sam htjela. Neke sam događaje tako već skrižala s "must-do" popisa.

Što još? Uživam u svakom slobodnom trenutku jer predosjećam da je samo pitanje vremena kad ću spoznati da je medicina zbilja onako grozno teška kako se priča (zasad je bilo samo težih epizoda u trajanju od par dana...) U zadnje vrijeme često uhvatim kako razmišljam o budućnosti, o godinama pred sobom. Prije to nisam baš radila jer si nisam mogla realno predstaviti nešto različito od onoga što sam poznavala, a sad mi se život općenito dosta promjenio pa mi ej to lakše.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kod mene nema ni "z" od zdravog.. Vjezbe su nam od 8 ujutro do 11,pa u 12 predavnje do 6 :( Jedemo samo suhu hranu iz pekare .. Dodjem umorna a moram ucit .. Sjedim do 3-4 ujutro i onda opet na vjezbe u 8 i tako svaki dan .. Uzas .. Inace govorim o Bosni,konkretno Tuzla !

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

svi mi vele da sam smršavio dosta ... xD

A ja puno manje jedem nego inače i više manje zdravije, salate dosta ubacim i voća obavezno svaki dan jer si nemogu priuštit da se razbolim jer tad nemogu niš radit, a rokovi dolaze ...

a nesmijem puno jest jer mi se onda počne jako spavat pa niš od učenja

Tak da ono, fax je dobro utjecao na moje fizičko stanje, tko bi rekao :rofl:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ok, nakon 5 godina : XYgk GORE, -2 dioptrija na oba oka (a krenula sa 0.00), pola kutije cigareta dnevno (al onih najlakših- tješim se ;) ) a kava mi više ne predstavlja stimulans :DD:

Brinem se za zdravlje, ali se nadam da imam vremena još sve popraviti ... :blink:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ova anatomije ubija...mene zapravo deblja sve ovo jer kad sam u depresiji onda puno jedem

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ova anatomije ubija...mene zapravo deblja sve ovo jer kad sam u depresiji onda puno jedem

potpisujem..deblja sam no ikad :lol2:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kako mi se promijenio život?
Nekako mi se sve vrti oko faksa, ili mi je ispit danas, ili imam neki test za par dana, ili idući ponedjeljak, uvijek neki testovi, testići, ispiti...
Na ulici se okrećem kad vidim neki "slučaj", a ne poznanika ili finog momka :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dopustite da se izjasnim o ovoj temi u par kratkih crtica:

Prije:
- trening svaki drugi dan
- težina u rasponu od 75 do 80 kg
- vremena dovoljna da pogledam koju dobru utakmicu ili film
- noćni izlazak s djevojkom
- odlazak na nečiji rođendan bez grižnje savjesti da će mi otići puno vremena na feštanje

Sada:
- trčanje ili teretana svaka 2 tjedna (ako i toliko)
- težina iznad 80 kg
- nemam vremena da pogledam utakmicu ili film jer mi se uvijek poklopi neki kolokvij ili ispit
- jedino ženskog roda što mi sada pravi društvo u teškim besanim noćima je " knjiga" stručne literature
- trenutno jedva da sam i vlastiti rođendan proslavio, pio sam čaj i jeo torticu nakon što sam si otpjevao "sretan ti rođendan":kava:

Zaključak: - postao sam asket ili sam se poprilično asocijalizirao
- poprilično mi se promijenio način života ali promijenila se i sredina u kojoj sada živim
- vrijeme je da prestanem razmišljati kako mi je lijepo bilo prije i da izvučem najbolje što mogu iz sebe i ove situacije u ovom trenutku
- i da, fali mi društvo - prijatelji i prijateljice (bio bih neiskren kad bih rekao da mi ne fali i djevojka koja bi mi razbila monotoniju)
- kako stvari stoje - ........ nije dobro.... moram to promijeniti....:mig:

Uredio valsimot

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

- trenutno jedva da sam i vlastiti rođendan proslavio, pio sam čaj i jeo torticu nakon što sam si otpjevao "sretan ti rođendan":kava:

:pray:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jedno 6-7kg + za godinu dana, samo mišići naravno :lol:...

ne volim zg jer je teško nać neki prostor, a i vrijeme za bacit hakl, istrčat se i nešto slično... sad kad sam doma uživam u tome... :)

inače nisam počeo pušit, pijem manje, vidim dobro, kavu pijem samo noć pred ispit/kolokvij... i nemam curu :rofl:

zanimljivo je bilo podsjetit se ovoga...

update - sad sam još 4-5kg teži, pijem više (jbg, bilo je ljeto) :D
ostalo sve isto... :/

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Imam manje vremena za gluposti, a više za produktivnost. Planiram unaprijed.
Izgubila sam dosta prijatelja, ali sam zadržala one veze koje smatram vrijednima truda i vremena. Bar sam tako eliminirala prava od površinskih prijateljstva.
Pronašla sam nove interese.
Ostalo se nije promijenilo.

Mogla bih reći da mi je život malo uredniji.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Eto, ja studiram 3 mjeseca, okvirno, i promjene se osjećaju iako to nije dugo razdoblje...

Život je ležerniji: češće se družim s prijateljima (ali s ovima iz srednje se vidim dosta rijetko :( ), sportom se bavim rjeđe nego prije (trening 1x u 2 tjedna :lol: iz fore) ali zato stignem raditi neobavezne sportske stvari (tipa ići na klizanje), nosim lakšu torbu kad izlazim iz kuće, učenje mi je manja tlaka jer mi je sada veća fora i imam poticajniju atmosferu među ljudima...

Kako je Senty rekla, shvatiš da treba ispuniti život na svim poljima, pa se trudim ostvariti stvari koje prije nisam stizala, a uvijek sam htjela. Neke sam događaje tako već skrižala s "must-do" popisa.

Što još? Uživam u svakom slobodnom trenutku jer predosjećam da je samo pitanje vremena kad ću spoznati da je medicina zbilja onako grozno teška kako se priča (zasad je bilo samo težih epizoda u trajanju od par dana...) U zadnje vrijeme često uhvatim kako razmišljam o budućnosti, o godinama pred sobom. Prije to nisam baš radila jer si nisam mogla realno predstaviti nešto različito od onoga što sam poznavala, a sad mi se život općenito dosta promjenio pa mi ej to lakše.

Polet prve godine...

I dalje sam zadovoljnija svojim životom sada, nego prije faksa. Imam osjećaj da su moje odluke više u mojim rukama, a manje pod utjecajem viših sila. Ako me ne uhvate napadaji lijenosti, znam zbilja kvalitetno iskoristiti vrijeme.

Do sad sam već spoznala i one trenutke kad te fakultetske obaveze zbilja pritisnu. I preživjela sam. Usudila bih se reći da me ispiti sve manje plaše, ali, daleko od toga da sam stalno bezbrižna. Živciram se oko toga koliko sam stvari pozaboravljala. Doma radim "happy dance" svaki put kad se prisjetim i iskoristim nešto kaj sam davno učila i nisam ponavljala - to mi dokazuje da nisam 2 godine studirala bezveze. (Na javnom mjestu izostavim happy dance, nije prilično. :P )

Manje se krećem, ali srećom, nisam baš uhvatila nešto kila. Osciliram u rasponu od 2 kile, ako ćemo iskreno, možda od 1kg, već 3 godine iako sam dosta smanjila količinu tjelesne aktivnosti. Zadnjih mjesec dana uvela sam trčanje po kvartu barem 1x tjedno, ali od tvrde podloge asfalta boli me koljeno već cijeli tjedan pa ovaj tjedan nisam išla. Boli me koljeno od trčanja - pa nemam valjda 40 godina?! :angry:

Slično kao Lanna, pronašla sam neke nove interese, planiram unaprijed i izgubila sam dodir s nekim prijateljima. Ali stekla sam i nove, jako su mi dragi. Provodim više vremena s ljudima koji mi puno znače.

Polako odrastam...

Javim se za još par godina, da vidimo kaj će biti.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ovako, tek upisao, ali kako sam se namučio da upišem, mogli bi i reći da će mi tako biti i na faksu...

Pa što se tiče tijela:

Premalo sam spavao. Legao bih oko 12 ili 1, a ustavao u 6 i cijeli dan bio u žurbi. To mi se vidilo na licu: Imao sam podočnjak kao pas bokser i imao neke čudne, potkožne akne. Uglavnom nisam zdravo izgledao.
Odustao sam od sporta, tj. isčlanio se iz rukometnog kluba i uhvatio se knjige. Ali sam išao svaki tjedan minimalno 2 puta trčati.
Manje sam jeo smeća, ali zato puno voća, osobito breskava, jabuka i banana i pio puno, puno vode. Zbog toga sam nekako izgubio 15 kg, pa se ne bojim da ću dobit kilažu slijedeće godine.
Pošto inače imam Scheuermann, to mi je se pogoršalo, pa sad smišljam kako ću slijedeće godine riješit taj problem.
Ne pušim, jer svaki put se sjetim naučenog o katranu, benzpirenu i blabla.
Prije nikad, stvarno nikad nisam pio kavu, sad mi polako počinje postati navika.

Što se tiče društva:

Vrlo sam rijetko izlazio, ali mi nije falilo. Ionako sam prestao kontaktirati puno ljudi, no mogu reći da sam upoznao mnoge druge, s kojim sam već vrlo prisan. Nije da sam sad svima rekao: "Ja moram učiti, neću se više s tobom družiti", ali kad više ne izlaziš s ekipom, izgubiš nekako vezu, barem je meni tako bilo. Ali kao i kod Ide, moram reći da je došlo do neke vrste selekcije i sada sam samo još dobar s onima, koji su mi pravi prijatelji.
A cura je još uvijek tu, ali pošto i i inače imamo vezu na daljinu, stvari se baš i nisu mijenjali. samo što je sad vrlo ponosno što ima tako pametnog dečka :DD:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dakle - 7 godina kasnije (produzio jednu <_<).. 5 kg manje (postao sport freak), kosi nema ni traga, dioptrija ostala ista (vjerovali ili ne), teska ovisnost o kavi (po 3-4 na dan, boli glava cijeli dan ako ju ne popijem ujutro), mozak - sprzen, umoran,manji od makovog zrna, ljeto?nema ga od 2004. .. tako da mi je sad u glavi: ljeto nam se vratilo uouou-oo.. :lol2:

Uredio EL__

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu