Friedriech

Medicinski Fakultet - Ali Koji?

73 poruka u ovoj temi

ako imaš državljanstvo BiH onda se možeš i s njihovom prijavit. znam da su nama prošle godine za strane državljanje ostavili određeni broj mjesta. dio plaća, dio ne plaća, al kao da je dovoljno preći prag da se upišeš . sad ne znam kakva im je politika ove godine.:blink:

Uglavnom puno su veće šanse upisati kao državljanin RH, jer ako i bude mjesta za strane studente, to bude jako malo... A nama su i rekli u školi da idemo kao državljani RH... :kava:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

ja nisam stavio strani državljanin, pa valjda ako se prijavljujem domovnicom RH na kojoj piše državljanin RH, onda nisam strani... :huh:

To i ja mislim, ali su meni rekli da se kao hrvatski državljani prijavljuju oni tzv. "stari maturanti" u Hrvatskoj. A mi svi ostali kao strani, no tek će se prilkom eventualnog upisa gledati tko ima domovnicu a tko ne. Sad je problem što me u onoj prijavnici pitaju za broj putovnice (ja je nemam, i nelogično je zašto je traže budući da mogu u Hrvatsku ići na osnovu osobne).
BTW: Vidi sa svojim profesorima da li je to 100% da se mi Hrvati u BiH NE prijavljujemo kao strani državljani.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

To i ja mislim, ali su meni rekli da se kao hrvatski državljani prijavljuju oni tzv. "stari maturanti" u Hrvatskoj. A mi svi ostali kao strani, no tek će se prilkom eventualnog upisa gledati tko ima domovnicu a tko ne. Sad je problem što me u onoj prijavnici pitaju za broj putovnice (ja je nemam, i nelogično je zašto je traže budući da mogu u Hrvatsku ići na osnovu osobne).
BTW: Vidi sa svojim profesorima da li je to 100% da se mi Hrvati u BiH NE prijavljujemo kao strani državljani.

Jedino što znam je da sam danas pričao sa tajnicom ravnatelja koja mi rekla da se prijavim kao državljanin RH.....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Najbolje vam se prijaviti kao državljanin one države u kojoj imate prebivalište jer je trenutno u tijeku izmjena zakona o prebivalištu i svi koji ne prebivaju u npr. BIH, a imaju BIH držaljvanstvo se brišu sa te liste ...

Tako sam ja shvatio ... uglavnom, nema više dvojnih državljanstava

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

@pad nap0na: mislim da si zamijenio taj zakon s onim zakonom o izručenju osoba koje goni zakon (čitaj Glavaš)smile.gif
By the way, kraj nedoumicama, sad sam zvao Nacionalni centar za vanjsko vrjednovanje obrazovanja, i oni su mi rekli da se osobe u BiH koje imaju domovnicu prijavljuju kao hrvatski državljanicoffee.gif. To su naša ustavom zajamčena pravaDD11.gif.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Tako sam ja shvatio ... uglavnom, nema više dvojnih državljanstava

Krivo si shvatio!

Svi Hrvati iz BiH, svi oni koji imaju hrvatsko državljanstvo (domovnicu), a to ne znači da moraju imati i prebivalište u RH, se prijavljuju na sve studije kao državljani RH. A što se tiče kvote za strane državljane, oni SVI plaćaju.

A što se tiče brisanja tih dvostrukih prebivališta, to se odnosi prvenstveno zbog popisa birača (da netko nije prijavljen i u Hrvatskoj i u BiH na popisu birača) i također zbog slučajeva kad ljudi primaju npr 2 mirovine, socijalnu pomoć itd. na temelju toga što su prijavljeni i u RH i u BiH...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Krivo si shvatio!

Svi Hrvati iz BiH, svi oni koji imaju hrvatsko državljanstvo (domovnicu), a to ne znači da moraju imati i prebivalište u RH, se prijavljuju na sve studije kao državljani RH. A što se tiče kvote za strane državljane, oni SVI plačaju.

A što se tiče brisanja tih dvostrukih prebivališta, to se odnosi prvenstveno zbog popisa birača (da netko nije prijavljen i u Hrvatskoj i u BiH na popisu birača) i takoðer zbog slučajeva kad ljudi primaju npr 2 mirovine, socijalnu pomoč itd. na temelju toga što su prijavljeni i u RH i u BiH...

Znao sam da sam dobro shvatio ...

samo sam vas testirao ...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Znao sam da sam dobro shvatio ...

samo sam vas testirao ...

Jesi li svjestan da ti ovo malo glupo zvuci? :DD:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Moram priznati da sam ja naklonjen Zagrebu, zato što tamo imam osiguran smještaj, pa mi se nekako glupo čini da studiram negdje drugdje, što me čak dovodi i do dileme da ukoliko ne upadnem na MEFZG, da upišem neki drugi studijski program u Zg koji me također zanima. Također me zanima kakve politike vode fakulteti oko prebacivanja recimo na kraju 1 godine prebacivanje u Zagreb sa ostalih fakulteta, nešto sam čitao tu po p-labu, ali ne znam koliko su ti podatci outdateani?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako misliš na prebacivanja izmeðu MEF-ova, što je jedino moguče u tom smisli riječi "prebacivanje", podatci su još uvijek točni. Sad, je li najniži prosjek 3,8 ili 4,0, to nisam siguran, ali od viška glava ionako ne boli.

Ako pak upišeš neki drugi studij biomedicinskog područja, ne možeš se prebaciti u gore navedenom smislu riječi. Moraš ponovno na DM, ili čak ne moraš, samo sa lanjskim rezultatom prijaviš fakultet i ako upadneš, tražiš da ti priznaju neke predmete koje si na tom drugom faksu odslušao i položio.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako misliš na prebacivanja između MEF-ova, što je jedino moguće u tom smisli riječi "prebacivanje", podatci su još uvijek točni. Sad, je li najniži prosjek 3,8 ili 4,0, to nisam siguran, ali od viška glava ionako ne boli.

Da, mislio sam na prebacivanje između MEF-ova, ali sam se nespretno izrazio.

Ako pak upišeš neki drugi studij biomedicinskog područja, ne možeš se prebaciti u gore navedenom smislu riječi. Moraš ponovno na DM, ili čak ne moraš, samo sa lanjskim rezultatom prijaviš fakultet i ako upadneš, tražiš da ti priznaju neke predmete koje si na tom drugom faksu odslušao i položio.

U tom slučaju se ne treba ponovo polagati državna matura, osim slučaju da se žele poboljšati rezultati.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Stavio sam mefZG na prvo mjesto, ali se dvoumim između mefRI i mefOS kao rezerve! Koji je bolji?

Negdje sam čuo da se je lakše kasnije prebaciti iz RI u Zg nego iz Os tj. da se nije moguće prebaciti iz Os. u Zg. (možeš jedino ako promjeniš prebivalište?!).
Dali je to istina?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Stavio sam mefZG na prvo mjesto, ali se dvoumim između mefRI i mefOS kao rezerve! Koji je bolji?

Negdje sam čuo da se je lakše kasnije prebaciti iz RI u Zg nego iz Os tj. da se nije moguće prebaciti iz Os. u Zg. (možeš jedino ako promjeniš prebivalište?!).
Dali je to istina?

Na Zagreb se po pravilu možeš prebaciti s bilo kojeg medicinskog fakulteta. Dok je bio prijemni na snazi, nisi se mogao prebaciti na Osijek i obrnuto, ali i tada je to vrijedilo samo za prvu godinu. Rijeka je bolja od Osijeka jer je Osijek Glavašev gradcheesy.gif, ali i grad koji je prije nekoliko godina birao Ðapića za gradonačelnikacheesy.gif. Uhblink.gif, pa i Zagreb 10 godina bira Bandića za gradonačelnikablink.gifblink.gif. U Splitu je Kerumblink.gif. Mostar je Beirutboff0000.gif. Kad se sve zbroji i zaključi- Rijeka je ,po meni, najbolji grad.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Srećom se kvaliteta fakulteta ne gleda po stupnju obrazovanja i mentalne spreme njihovih gradonačelnika.
Fali ti kopča. I prigovor je jači. ;) Da ne offtopikčarim, ni dedukcija ti ne valja.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Na Zagreb se po pravilu možeš prebaciti s bilo kojeg medicinskog fakulteta. Dok je bio prijemni na snazi, nisi se mogao prebaciti na Osijek i obrnuto, ali i tada je to vrijedilo samo za prvu godinu. Rijeka je bolja od Osijeka jer je Osijek Glavašev grad, ali i grad koji je prije nekoliko godina birao Ðapiča za gradonačelnika. Uh, pa i Zagreb 10 godina bira Bandiča za gradonačelnika. U Splitu je Kerum. Mostar je Beirut. Kad se sve zbroji i zaključi- Rijeka je ,po meni, najbolji grad.

A da ti prijaviš samo Rijeku? S obzirom na stav kakav imaš prema ostalim gradovima, očito da tamo uopče ne bi ništa studirao :kava:
I opet nisi uskračem za rezervu, buduči da ga nisi spomenuo, Sarajevo ti je očito takoðer prihvatljiv izbor, a tamo je srečom po tebe, još uvijek prijamni.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo mene ocekuju upisi za nesto oko mjesec dana, a ja se jos dvoumim(ako ne daj boze upadnem na oba) izmedu zg i rijeke koji da stavim na prvo mjesto. Premda mi je sto se tice stanovanja svejedno, zanima me ima li tko koju pamtenu za rec u cemu je to toliko zg bolji od ri

Mislim zg ima kao tradiciju i cijenjeniji je, na klinici se kao mogu vidjet neke stvari kojih nema u ri,ali opet rijeka je nekako opustenija, cuo sam od dosta ljudi i da kao ono neka neke posebne kompeticije medu studentima i da te profesori pamte poimence, a i da su na klinikama kao puno ma je skupine pa da se i puno vise prakse moze skupiti

Pa ako tko ima koju pametnu zamolio bih ga :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo mene ocekuju upisi za nesto oko mjesec dana, a ja se jos dvoumim(ako ne daj boze upadnem na oba) izmedu zg i rijeke koji da stavim na prvo mjesto. Premda mi je sto se tice stanovanja svejedno, zanima me ima li tko koju pamtenu za rec u cemu je to toliko zg bolji od ri

Mislim zg ima kao tradiciju i cijenjeniji je, na klinici se kao mogu vidjet neke stvari kojih nema u ri,ali opet rijeka je nekako opustenija, cuo sam od dosta ljudi i da kao ono neka neke posebne kompeticije medu studentima i da te profesori pamte poimence, a i da su na klinikama kao puno ma je skupine pa da se i puno vise prakse moze skupiti

Pa ako tko ima koju pametnu zamolio bih ga :D

I nadimke nam znaju :P^_^
Gle, nije da nema kompeticije, naravno da ima. Ali stvar je u tome što nikad nitko nije prešutio da ima neka pitanja/skriptu kako bi bio najbolji. Sve što netko sazna/nađe/dobije, sve se podijeli i onda se svi trudimo biti što bolji pod istim uvjetima. Ako jedna grupa čuje nešto korisno od asistenta, odmah cijela godina sazna. Nema cinkanja i tih stvari...To je meni super na našem faxu.

Za kliniku ti ne znam još reći. xD

I da biram ponovo, ponovo bih odabrala rijeku. Ne znam kako je u Zg, ali meni ljepše od ovoga ne može biti. :)) Uredio Hydra

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hydra nagovaras me konstantno dakle ak upisem ri bit ces me mentorica ocu sve lijepo objasnjeno :P

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hydra nagovaras me konstantno dakle ak upisem ri bit ces me mentorica ocu sve lijepo objasnjeno :P

:P
Dogovoreno. ^_^

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Funkcioniraju li svi med. fakulteti u Hrv jednako? Pod to mislim na predavanja i polaganje ispita te je li istina da se Zagrebu pada godina ako se ne položi jedan ispit( ili predmet, možda sam krivo čula). Može li mi netko objasniti kako to sve funkcionira s polaganjem ispitima i kada se godina pada?

Ispričavam se na potpunom neznanju haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
13 hours ago, eldunari said:

Funkcioniraju li svi med. fakulteti u Hrv jednako? Pod to mislim na predavanja i polaganje ispita te je li istina da se Zagrebu pada godina ako se ne položi jedan ispit( ili predmet, možda sam krivo čula). Može li mi netko objasniti kako to sve funkcionira s polaganjem ispitima i kada se godina pada?

Ispričavam se na potpunom neznanju haha

ne funkcioniraju svi med fakulteti u hrv na isti nacin..razlikuju se u predmetima opcenito te rasporedu predmeta kroz godine a i o nacinu polaganja npr neki predmet u zagrebu ima  i usmeni i pismeni ispit dok isti taj predmet u st ima samo pismeniii...sta se tice zagreba i pada godine pa da moze se tako rec jer imas amo rec teske predmete i one koje svi produ ako padnes jedan od tih vecih predmeta zbog vrijednosti ects bodova koji taj predmet nosi ne mozes upisat iducu godinu......dok recimo mozes prinit temelje ljecnickog umjeca i jos neke sitnice al to nebi pao ni da pokusavas :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu