~Sentinel~

MEF Zagreb Kirurgija - pitanja s pismenog i usmenog ispita

30 posts in this topic

Kirurgija - pismeni ispiti

Nova baza -   Kirurgija nova baza.pdf

Hvala ekipi koja nam je poslala pitanja

• 03.07.2008.
  • 17.04.2008
  • 14.2.2008
  • 03.04.2008
  • 14.02.2008
  • PRVI PISMENI ISPIT IZ KIRURGIJE, 1. TURNUS
  • 19.02.2009
  • 15.4.2010
  • 25.11.2010
  • 21.4.2011
  • 8.9.2011
  • 23.11.2011

Kirurgija svi pismeni.pdf

- broj stranica: 70

Usmeni ispit - Majerović, Škegro, Petrunić, Patrilj, Tonkovič, Mijatović

.N O V O ......................

Kirurgija - pitanja za usmeni (svi ispitivači).pdf
Kirurzi - usmeni.pdf

....................
Kirurgija - pismeni (2).doc
Pitanja kirurgija.pdf
Kirurgija - pismeni.doc
Kirurgija 17.7..doc
Kirurgija 21.11.2012..pdf
Kirurgija 1.7.2010..pdf
Kirurgija 30.01.2013..pdf
....
PItanja opca kirurgija 2007-2012.pdf
Pitanja abdominalna kirurgija 2007-2012.pdf
Pitanja Torakalna kirurgija 2007-2012.pdf
Pitanja kardio i vaskularna kirurgija 2007-2012.pdf
Pitanja plasticna kirurgija 2007-2012.pdf
Pitanja kirurgija kostano zglobna 2007-2012.pdf
Pitanja djecja kirurgija i ostalo 2007-2012.pdf
..

Kirurgija svi pismeni.pdf

Kirurgija-4.2.2015.pdf

Uredio ~Sentinel~
dodana pitanja 2017

Poštovani,
koliko god se trudila nisam u mogućnosti objaviti ove materijale u download zoni, pa ljubazno molim da se premjeste u temu Kirurgija - pismeni ispit, a možda i meni uspije nakon što objavim prvi post. Dakle, pitanja koja su iznenadila na roku 15.4.2010.:
-Uz rupturu lat.kol.lig ide i... AVULZIJA FIBULE
-Sindrom kompartmenta na gležnju se javlja na... TABANU
-Patela može ići... lat, med, oko uzdužne osovine
-Intramedularni čavao ne postavlja se proksimalno i distalno na ...? (ponuđeno 1/3, ¼, 1/5, 1/6, 1/7 kosti?)
-ako je pijelon <12mm kod djece... NE TREBA OPERIRATI
-iščašenja sternoklavikularnog zgloba mogu biti...PREDNJE(PRESTERNALNO) I STRAŽNJE(RETROSTERNALNO)
-Danas smrtnost od akutne okluzije aa. iznosi ... 25%
Označi netočne odg. za limfom želuca:
a)najčešća lokalizacija u GIS-u
b)najčešća ekstranodalna lokalizacija
c)potječu iz MALT
d)želučana sluznica ima puno limfe
e) netočno je b i d
Hvala...

Uredio Nukleusri
prebačeno u prvi post, hvala tebi :)

Prije ispita sam dobio pitanja za Župančića, ali nisam na to obračao dovoljno pažnje, činilo mi se nevjerojatno da se pitanja ponavljaju baš u toj mjeri. Dakle, iznenadilo me da se pitanja zaista ponavljaju. Naša pitanuja su bila (ne sjećam se svih):
- kriptorhizam,
- epi/hipospadija,
- jednjak općenito,
- anorektalne anomalije,
- ciste vrata,
- pupčane kile.

Uredio Nukleusri
dodano u pdf na temi dječja kirurgija

Dali netko zna što pita docent Mijatović; bio bih zahvalan na informacijama.

zbog trenutnog manjka softwarea, nisam u mogućnosti ovo uploudat, zato sam copy/paste-o Ovo su pitanja koja sam uspio sakupiti od susretljivih kolega

doc. MIJATOVIÆ pitanja za usmeni:

Ovak,nas je pito jednog po jednog, drugi su čekali na hodniku tak da praktički svima postavlja ista pitanja.
pito me je:kojim oružjem su najčešće ozljede( nož), dođeš u birtiju čovjek ima nož u prsima kak buš ga obradio,
ja odg pa on pita imaš debelog i pijanog s nožem u prsima kak ćeš ga obradit i kak ga smirit (šaka u glavu po njemu, tak je bar meni reko)
..zatim opekline( tu ti je bitno pregledat dlake u nosu zbog dišnog puta, i kapke zbog očiju, te točno nauči algoritam postupka),
zatim čovjek ima tenzijski pneumotoraks kak ćeš riješit( ono s iglom i rukavicom jer ti veli da si na polju i nemaš nkakvu opremu),
zatim čovjek je u prometnoj slomio femur( zakaj je opasno, koliko krvi može izgubit i kak ćeš riješit),
pa imaš čovjeka koji je pao s 3m visine i boli ga ispod lijevog rebrenog luka( algoritam pretraga, to ti je ozljeda slezene,
bitno je da znaš da slezena ima dvostruko vrijeme krvarenja( i def toga), cura prije mene nije znala, srušio ju zbog tog!),
zatim gl dijagnostička pretraga za žučne kamence..još me par pitanja pito al se ne sjećam. davidović je prije mene odg, praktički ista pitanja,
nije znao ovo s pneumotoraksom i poslo ga je da se vrati za 2tj..
Dodatna pitanja su Karcinom dojke (kod djevojčica nešto)
ozljede toraksa

PITANJA DOC. PETRUNIĆ

Neda mi se gubit vrijeme da naučim kako zaljepiti file ovdije, zato ću vam samo copy/pastat.
Zahvaljujem se studentima koji su mi poslali na mail pitanja kojih su se sjećali sa usmenog...

Ja sam si ovako napravio struktura za pripremu usmenog ispita, ako nekom pomogne, bit će mi drago. Uživajte:

Uredio Guardian
prebačeno u prvi post. Hvala!

25.11. pitanja koja se nisu ponovila, koliko smo ih se mogli sjetiti.

Uredio Guardian
prebaèeno u prvi post, hvala!

Bok ljudi!

Zanima me ima li tko informaciju o prof. Zoranu Slobodnjaku sa Jordanovca?

Kakav je za usmeni i ima li štogod specifično da voli pitati?

Good luck to us all :-)

Bok, molim kolege koji imaju jos pitanja za usmeni iz kirurgije da nadodaju..meni konkretno treba doc.ÈORIÆ, bila bih jako zahvalna :rolleyes:

Evo imam isti problem... Ako imate ikakve informacije, javite mi se! Pliz :)
Hvala
:)

Prof. Tonković je stvarno jedna jako jako jako ugodna i dobra žena. Nakon ispita kod nje medicina se nikad nije činila lakšom. smile.gif
Eto, možda nekom pomogne. Hvala svima koji su pomogli meni smile.gif

Uredio Guardian
prebačeno u prvi post, hvala!

Rok 21.4 nova pitanja :

p.s. neka netko to stavi di treba smile.gif

Uredio Guardian
prebačeno u prvi post, hvala!

pitanja s roka u 9.mjesecu, naravno ono što se sjećam...

Uredio Guardian
prebaèeno u prvi post, hvala!

Ima li nekoga da je bio na velikom usmenom kod prof.Župančića? da zna da li se ponavljaju njegova pitanja za usmeni

Uredio bananaka_07

ja nisam bio, al cuo sam da se ponavljaju, al frendicu je pitao i neke stvari iz djecje, tipa ciste vrata, i sl... ne znam dal ima ona neki popis pitanja, ja ga nisam vidio ovdje...

Evo šaljem vam pitanja sa našeg predroka 23.11.2011. da ne bi mislili da sam inaktivan

Uredio ~Sentinel~
prebaèeno u prvi post u fajl s ostalim pitanjima

Imam samo ispravak pitanja u vezi impotencije. Bila su dva. Jedno s traumom u anamnezi, drugo sa psihogenom impotencijom. Ako se ne varam drugo ćemo gledati postojanje noćne erekcije.
I bilo je još jedno zeznuto pitanje u vezi respiratorne alkaloze, što sve nije točno u vezi toga - da je neadekvatna ventilacija pluća, neadekvatna mehanička ventilacija, kompenzatorni odgovor je pad bikarbonata, u podlozi je smanjena konc CO2 i još nešto ponuđeno čega se ne sjećam. Ako sam dobro skužila objašnjenje tipa s kardiokirurgije koji nas je čuvao trebalo se zaokružiti ono sa neadekvatnom ventilacijom pluća (fore iz fiziologije sa CO2 koji lakše difundira nego kisik), jer je u mogućoj podlozi neadehvatna tj. pretjerana mehanička ventilacija. Možda sam zabrijala.

Uredio mirax

kod škegre si dodajte i opekline, kožne režnjeve (s eponimima) i transplantaciju srca (u ambulanti odmah znaš da netko ima transplant. srce po tome što u ekg-u vidiš 2 p-vala, plus kada je i tko napravio to prvi put u svijetu) :)

Bok ljudi, imam usmeni ispit kod dr.stancic-rokotova preksutra, ako se sjecate ikakvih pitanja ... puno bi mi pomogli! Hvala

prof Petrunić:
pacijent - aneurizma abdominalne aorte i mogući discitis (dg.) pitao me definiciju aneurizme, podjele AAA i TAA, po njemu ih ima 5, ja sam samo 4 navela.
abdominalni kompartment (nešto s mokraćnim kateterom se najlakše može provjeriti tlak), lom vrata kuka (vrste, th), ozljeda rebara,
akutni abdomen dd....

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu