matijevic2

Kolike Su Plaæe Doktorima?

100 poruka u ovoj temi

Ah, joj ...

Ljudi moji, što vas briga, postoje ljudi koji su nekoliko decenija stariji od nas, iskusniji, odlučniji, pametniji, obrazovaniji i sve ostalo ...

Tako sam si ja to posložio u glavi, jer da o tome razmišljam otišao bih majku spominjat svima na Markovom trgu ...

Ako sve ono što sam gore napisao ne stoji, ako u vrhu sjede ljudi profila Big Brother onda je tu uvijek MMF koji če nam srezat sve živo i neživo ...

I opet dobro ... haj dalje ...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

To ti misliš da MMF dijeli pare samo tako?

MMF traži pare natrag, i to s kamatama, i kada zemlja to ne može pokriti, onda traže od te države da prodaje poduzeča u njenom vlasništvu (ili svoje prirodne resurse) da bi otplatila dug. Nisu humanitarna ustanova, i nisu uništili baš jednu zemlju. Gle primjer Argentine. Zar nisi čitao "Confessions of an Economic Hitman"?

Druga stvar, što čini neke ljude u Saboru "kvalificiranima"? S obzirom na to da rade sve suprotno od onoga što rade veči stručnjaci od naših, u drugim državama, ja ne bih rekla da su kvalificirani.

Èim imaš SMANJENJE plača, i to za jednu cijelu plaču godišnje (a cijene idu non stop gore), ne rade dobro. To što nama preko TV-a prodaju maglu, to je druga stvar, pa imaš dojam da su ti potezi opravdani.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
To ti misliš da MMF dijeli pare samo tako?

MMF traži pare natrag, i to s kamatama, i kada zemlja to ne može pokriti, onda traže od te države da prodaje poduzeča u njenom vlasništvu (ili svoje prirodne resurse) da bi otplatila dug. Nisu humanitarna ustanova, i nisu uništili baš jednu zemlju. Gle primjer Argentine. Zar nisi čitao "Confessions of an Economic Hitman"?

Druga stvar, što čini neke ljude u Saboru "kvalificiranima"? S obzirom na to da rade sve suprotno od onoga što rade veči stručnjaci od naših, u drugim državama, ja ne bih rekla da su kvalificirani.

Èim imaš SMANJENJE plača, i to za jednu cijelu plaču godišnje (a cijene idu non stop gore), ne rade dobro. To što nama preko TV-a prodaju maglu, to je druga stvar, pa imaš dojam da su ti potezi opravdani.

Ha gledaj, što da ja sad tu radim ... pišem parole, režem žile, ovo ono ...

Bit če šta bude, kako si uradimo tako če nam i biti ... ipak je život izazov ... a bježanje sa broda koji tone za mene nije izazov ... bolje je ič pod more, možda naðem neku novu vrstu ribe i obogatim se :lolcina: :lolcina:

U vrhu če vjerojatno i za 10 i za 15 godina sjedit nesposobni ljudi ...

Ako čemo unositi neke promjene onda "mi" moramo biti jako mudri, podat im svoju guzicu, kad zagrizu onda ih vuč okolo naokolo i raditi stvari onako kako spada ... a to je sve varijabilno ...

Ma uglavnom, vrtim se u krug, rješenja postoje i točka, to je činjenica neosporiva ...

Država propasti neče, ona če svoje dugove podmiriti, ali mi ... mi idemo dolje i zanimljivo je čekati rasplet svega toga
:kava:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa moraš voditi računa o onome što se dešava u svijetu. I u državi.
Jednog će dana doći izbori, ali čak i prije toga - mora se vršiti javni nadzor nad strankama. Inače svakakvi mogu da uđu i metastaziraju izguravajući kvalitetne.

Što se ovog sa političkim kadrom tiče, ja bi to rađe preformulirao u „treba da dođe stručni kadar“. Recimo - osobno bi više vjerovao Vladi koju čine sedi ljudi koji su proveli cijeli radni vijek u uredu nego nekome ko je tek nedavno izašao sa fakulteta (objektivno, 5 godina posle završenog studija je malo - treba bar 10 godina da netko postane stručnjak, ovom mlađanu fali bar još jedna do dvije). :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
treba bar 10 godina da netko postane stručnjak, ovom mlađanu fali bar još jedna do dvije). :)

:lol2::lol2: :rofl:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kako mi je jaka današnja izjava Hipokrita Hebranga, koji je, braneči iznos plača za sabornike rekao kako je to izuzetno stresan posao, pa plače moraju biti velike, a dokaz za to su - tri slučaja karcinoma i dva slučaja dijabetesa meðu zastupnicima na zadnjem sistematskom pregledu.

Prema zadnjoj studiji u Hrvatskoj, incidencija dijabetesa je 6,1 %, dakle, u Saboru je manja nego u ostatku populacije, a raka 3% - dakle, incidencija je veča u generalnoj populaciji nego u Saboru.

Kako su lako svima srezali plače osim sebi - a kao da bi pokazali da su "socijalno osjetljivi," samo su postrožili kriterije za dobivanje povlaštenih mirovina BUDIÆIM zastupnicima.

A Hebrang je lijepo u tu svrhu uspješno ne spomenuo ove podatke.... tko neče dottore-u vjerovati...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ponekad je bolje da se poklope po ušima..i da zašute :lol2:

al da nema ovakvih izjava, čemu bi se mi smijali :lolcina:

nije šala,ipak je to jako stresan posao..jadni puno rade,a plaća ne sjeda na račun :rofl:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

S obzirom da anesteziolozi nisu traženi u privatnom sektoru (a toj se specijalizaciji nadam), ne gine mi rad u državnoj službi.

Postoje privatne poliklinike koje rade manje operacije, gdje ima mjesta za anesteziologa (npr. u Splitu: Salus, očne poliklinike...)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Naravno da će biti još gore, zato što nitko ne gleda što se događalo preko Oceana kada je kriza bila... I kada smo tamo govorili o bailoutu...

Da su Ameri za vrijeme krize rezali plaće, bili bi u još dubljoj krizi, jer bi se još manje trošilo, to će se dogoditi i nama. A bailout... Bailout je poticaj gospodarstvu, jer je poznato da se za svaku uloženu kunu u infrastrukturu vrati negdje kuna i pol u državni proračun.

A kao nisu rezali plaće i radna mjesta. Tamo je jako pala potrošnja i broj zaposlenih, a sav novac koji naštampaju( dok im Kina još daje da štampaju, kad se Kinezi pobune onda će biti svašta) ulažu u banke, koje bi onda to kao trebale ubaciti ljudima da se poveča potrošnja međutim nije baš takav slučaj. Jedini pravi pokazatelj je konstantan rast nezaposlenosti i smanjenje potrošnje, a ne njihovi bezvrijedni burzovni indeksi.

Čak bih rekao da je tamo i gora situacija nego kod nas, koliko god mi nesposobe ljude imali na vlasti( zapravo čemo vjerojatno ubrzo dostići SAD po tom pitanju :P) Uglavnom, ako se sjetimo koliko ljudi tamo nema zdravstveno osiguranje recimo ili koliko ljudi živi na rubu siromaštva i u stalnoj bijedi možda kod nas i nije toliko loše(ne kažem da je dobro, ali večina ljudi barem zasad uspijeva preživjeti ako ništa).

Naši ne provode antirecesijsku politiku, nego krpaju proračun... Podizanje poreza i dodatne trošarine na neke usluge nisu antirecesijska mjera (što je bila ideja neko vrijeme), nego je to čisto partizansko riješenje da se ne raspadne državni proračun. Pravi i logični izlaz iz recesije je poticanje gospodarstva i poticanje potrošnje, a kako ćeš to potaknuti dodatnim porezima, nametima i smanjenim plaćama?

E da i sad će ispast da su liječnici, profesori i ostale javne službe krivi za bankrot države jer nisu htjeli popustit...

Problem je i to što mi jednostavno nemamo novca za potporu gospodarstvu već jedva za golo preživljavanje i krpanje dugova. Kako i bi kad od kraja rata živimo od zaduživanja vani (tako je, mi smo sav ovaj gospodarski rast, napredak, rast standarda, lijepe nove aute i novogradnje financirali tuđim novcem umjesto da smo isti novac ulagali u razvoj proizvodnje). Sad je možda već i malo prekasno, ali šta je tu je...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

I kolke su onda plaće doktorima?  :huh:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Eto te ove godine na propedeutici pa tamo iz prve ruke saznaj.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Krivi faks ste upisali ako vam je do para :P

nije krivi faks, nego je pravi faks u krivoj državi

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

meni kao stažistici plaća počela od 4500 kn, da bi nakon ovih silnih oporezivanja došla do 4100...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav svima,
kada se vec govori o placama mene interesuje kolike su place diplomiranim zdravstvenim radnicima tocnije diplomiranim fizioterapeutima u Hrvatskoj?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

da bi nakon ovih silnih oporezivanja došla do 4100...

Siguran sam da se zbog te činjenice ponosiš zato što si dio uspješnog tima koji se sredstvima iz vlastitog džepa bore protiv recesije i svjetske ekonomske krize! :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
1200 državnih liječnika bi moglo ostati bez dozvole za rad u privatnim klinikama. Kakve su plaće liječnika u bolnicama? Hoće li se novim zakonom smanjiti liste čekanja? Ovim pitanjima bavi se večerašnja emisija "Otvorenog" na HRT1 u 22:25 sati.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo jednog odgovora ...

U ovome trenutku, plača jednog specijaliste u našim bolnicama je 9250 kn ...

Meni je Otvoreno večeras samo ostavilo utisak da liječnika kronično nedostaje, a ovi koji ostaju se troše luðački ... što me dovodi do zaključka da ipak ima nade da jednog dana imam GTI mašinu :lolcina:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Samo nažalost ja mislim da to nije plaća jednog specijaliste već njegova mjesečna primanja možda!A tu je ipak još n dežurstava što podrazumijeva da si specijaliziro nešto dežurstveno!Ova cifra mi izgleda kao nekakvo uprosječivanje primanja jer su individualna primanja varijabilna (Npr. dežurstvo nedjeljom i blagdanima je nešto više plaćeno!)Bilo bi lijepo kad bi ovo bila osnovica plaće!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

nije krivi faks, nego je pravi faks u krivoj državi

upravo to! smile.gif
koliko sam ja čula prosječna satnica jednog stažista u USA (intern ilitiga first year resident) je cca 47$, što bi značilo minimalno nekih 50 000kn mjesečno?? jel to moguće, znači 10 puta više nego u Hrv? Uredio Helena

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

To je vrlo moguče, s tim da oni svoju "residency" počinju raditi odmah poslije treče godine medicine, tj. poslije USMLE 1. Dakle, dok uče kliniku, stažiraju.

Životni troškovi im nisu veči, naprotiv, manji su nego kod nas.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Mogu oni imat ne znam kolike plaće, al di su im Vuco, janjetina, ćevapi, more, pičke, autoput Zagreb-Split, mržnja prema Srbima, Thompson, LMS, Schlosserove, Bandić, Kerum, Svaguša, Hajduk, Dinamo? NEMA! Ja ti kažem! NEMA!! 

Hrvatska>U.S.A.  :cool:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Mogu oni imat ne znam kolike plače, al di su im Vuco, janjetina, čevapi, more, pičke, autoput Zagreb-Split, mržnja prema Srbima, Thompson, LMS, Schlosserove, Bandič, Kerum, Svaguša, Hajduk, Dinamo? NEMA! Ja ti kažem! NEMA!! 

Hrvatska>U.S.A.  :cool:

10 000 kuna? Idem reč tati da mi napravi polikliniku ako položim fiziologiju. :lolcina:

I tate kao tvoj.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Mogu oni imat ne znam kolike plaće, al di su im Vuco, janjetina, ćevapi, more, pičke, autoput Zagreb-Split, mržnja prema Srbima, Thompson, LMS, Schlosserove, Bandić, Kerum, Svaguša, Hajduk, Dinamo? NEMA! Ja ti kažem! NEMA!!

Hrvatska>U.S.A. :cool:

Mislim da si pogriješio i jako slabo poznaješ USa-VUco bi bio nešto ka marilyn manson, janjetina ko teletina, ćevapi ko MCdonalds( a i u usa ima bosanaca koji prave ćevape),More, pičke ko Miami Florida CAlifornia, Dalmatina ko route 66, Mržnja prema meksikancima i nigerima,Thompson ko Bruce Springsteen, Schloss ko Grand KEnjon, Bandić,KErum,Svaguša ko Texas,Arizona (Njiovi senatori)i Džuliani (Zajedno ko GaMBINO FAMILY),Hajduk Dinamo ko umjetničko klizanje i Yeenkeese a LMS se tamo nema s čim uspoređivat jer je takve konkurencija izjela!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu