matijevic2

Kolike Su Plaæe Doktorima?

100 poruka u ovoj temi

u državnim bolnicama? Razlikuju se plaće po specijalizaciji?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Stažistima je oko 4300 kn.

Ćaća: Moje informacije o iznosu se razlikuju od Dragonflyinih...

STAŽISTIMA, za specijalizante ne znam.

ArtistFormerlyKnownAsDjipa: ...Tako da je isplativije imat 4 dežure, nego 6...

Što se tiče dežurstava, npr u OB SV Duh - specijalizanti i mladi specijalisti interne, redovito dežuraju 6 i više puta mjesečno (manjak osoblja). Uredio Dragonfly

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
u državnim bolnicama? Razlikuju se plače po specijalizaciji?

Moje informacije o iznosu se razlikuju od Dragonflyinih. Specijalizant prima 65 do 75% plače specijalista, a specijlist pak s dežurama u samom početku može namlatiti 10,000 kn mjesečno. Onda sa stažom, doktoratom, docenturom etc. može ostvariti povečanje za odreðeni postotak, 5%, 10%.
I šečer na kraju, u RH su svim specijalistima plače jednake, neovisno o tom što su specijalizirali :P

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
I šećer na kraju, u RH su svim specijalistima plaće jednake, neovisno o tom što su specijalizirali :P

Tužno, ali istinito... Ipak, broj dežura nije isti u svim granama medicine, a čisto sumnjam i da npr. dermatolog ili fizijatar rade dežure, državnim praznicima ili slično. Ja sam čuo da se ne isplati imat 5 ili više dežura mjesečno (što npr. nije rijetkost u OB Dubrovnik, ne znam za druge bolnice) jer ti se plaća poveća, ali ti onda prijeđe neku granicu pa se porez obraćunava po višoj stopi. Tako da je isplativije imat 4 dežure, nego 6. Za ovaj podatak nisam 100% siguran, ali par doktora mi je to jednom davno reklo...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

No, krasni su ti porezi :angry: Vidiš, nisam znala da su osnovne plaće iste svim specijalizantima...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Tužno, ali istinito... Ipak, broj dežura nije isti u svim granama medicine, a čisto sumnjam i da npr. dermatolog ili fizijatar rade dežure, državnim praznicima ili slično. Ja sam čuo da se ne isplati imat 5 ili više dežura mjesečno (što npr. nije rijetkost u OB Dubrovnik, ne znam za druge bolnice) jer ti se plaća poveća, ali ti onda prijeđe neku granicu pa se porez obraćunava po višoj stopi. Tako da je isplativije imat 4 dežure, nego 6. Za ovaj podatak nisam 100% siguran, ali par doktora mi je to jednom davno reklo...

To još uvijek ne mijenja činjenicu da je plaća u osnovi svima jednaka :/
Ne bih znao za ovo s porezom, pitat ću i ja koga koliko je to točno.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kasno ste se vi momci sjetili o plaći mislit. :lol2:

March i Ida još i mogu da se izvuku, ali vama je vlak prošao. :D
Al ajd - nije to baš toliko loše. ;)

Uredio humus

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Znao sam ja to i prije upisa na faks ;)
Jedino za što dosad nisam znao je porez koji je Djipalo spomenuo :unsure:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ovo što se tiče poreza, koliko sam ja upučen postoje kategorije od 15%, 25% i 35% ovisno o tome kolika ti je razina godišnjeg prihoda... E sad ne znam koji su iznosi granični za koju stopu poreza, ali ovo da ti se ne isplati raditi više dežura mi baš ne drži vodu, jer i ako zbog toga preðeš u višu poreznu kategoriju, viša stopa poreza ti se neče obračunati na cijelokupni prihod nego samo na onaj dio koji prelazi tu graničnu sumu...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

10 000 kuna? Idem reć tati da mi napravi polikliniku ako položim fiziologiju.  :lolcina:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Danas čula: napraviš 5 private pretraga, npr. UZV abdomena i staviš 2000kn u džep. Pa još radiš u dvije poliklinike - začas natučeš 16000kn u JEDNOM TJEDNU.
Privatne pretrage = zarada.
A ne kao u bolnici, gdje se sistematski pregled ne naplaćuje!!!(a treba ih napraviti 20ak dnevno)!? Naplaćuju se pojedine pretrage, ali ne i liječnikov rad.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A koliko ti dodaju na plaču da budeš još i blagajnik?

Ili Milinovič to još nije odredio?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam skroman čo'ek, meni bi 10 000 kuna koliko je očekivana plaća specijaliste bilo više nego dovoljno. Još ako mi sadašnja đevojka postane hanuma, to bi moglo bit 20 000 kuna mjesečno. Ako je to nekome malo, onda stvarno ne znam koliko bi tome istom bilo dosta, pa to je 666 kuna dnevno (broj slučajno odabran :D )... Dovoljno za normalan život, zar ne? S obzirom da anesteziolozi nisu traženi u privatnom sektoru (a toj se specijalizaciji nadam), ne gine mi rad u državnoj službi.

P.S. Ovo glede poreza, to uzmite sa rezervom, a i prošlo je par godina otkad sam to čuo, ako su mene slagali, onda ja lažem vas...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
A koliko ti dodaju na plaću da budeš još i blagajnik?

Ili Milinović to još nije odredio?

Sve ulazi u 10 000kn: blagajnik, informatičar, ekonomist, pravnik, robot...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ja ču samo dodati da mislim da su plače sramotno male...
jest da gledajuči stanje u državi i nemogu biti puno veče...
nedavno sam čuja podatak da u susjednoj nam deželi doktori imaju minimalno 3000E plaču... pa ono..
triba šta prije natuč iskustvo u državnoj praksi i otvarat nešto privatno, jer nema puno kruva ovako.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Treba vani otic.

slažem se :D kad pogledaš, rad + dežurstva i sve ostalo ne izađe ni 1000 kn po godini faksa(uključujući i specijalizaciju,naravno).. Uredio korisnik

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Treba vani otic.

Ma treba ...

Tu da služim domovini i svom narodu ... :gazdarca:

Uvijek če se nač neki dobar privatnik kojem češ ljubavnicu riješit neželjene trudnoče, picajzli, povečat joj grudi ili bilo što i dobit češ par tisuča eura i aj dalje :lolcina:

Ebeš susjede, naši su zakon :lolcina: :lolcina:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nije poanta u novcu. Poanta je nacinu razmisljanja, u mogucnostima koje iPeter, u uvjetima rada. Prosperiras vani, i pri tome ne mislim na novac. Nacin rada na zapadu, nacin razmisljanja vani, gdje se cijeni znanje a ne ko ti je kum, strikan ili rođo. U tom je stvar.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Upravo to, Z...

Ne bih ostala ovdje ni da mi nude četverostruko više (što je još uvijek duplo manje nego vani).

Uvjeti rada i koliko te cijene je puno važnije.

Krenuvši od Ministarstva - Iskustva s MZSS-om su katastrofalna... To su mediokriteti koje zaboli za mišljenje struke, birokratski stroj bez premca koji uništi svaku volju za poboljšavanjem stvari.

Baš prekjučer s kolegom pričam s pravnicom iz MZSS-a, i pitam je za nešto u svezi zakona, i kako se nešto može napraviti na bolji način. Kaže ona meni doslovno: "Recite to u ovoj zgradi i počinit čete politički suicid. Kada razgovarate s nekim, ne smjete reči da postoji bolji način nego ono što on več radi."

Zanimljivo, to sam več čula, od članova Uprave MEF-a. I vjerujem da ču to čuti još mnogo puta u životu.

Nikakav novac nije vrijedan ostanka u ovoj državi.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

katastrofa je stanje..i ja bih prvenstveno zbog toga vani išao raditi :P

*ebu te na sve strane :huh:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ovo sa ukidanjem staža (što naši na MEF-u ne žele napraviti, nego ih Ministarstvo gura - i vjerojatno če biti samo jednu godinu, prije ulaska u EU) je samo način Ministarstva da uhvati kadar prije ulaska u EU, da se ne bi Hrvatskoj dogodilo ono što se dogodilo Poljskoj.

Ako sada uhvate dvije generacije odjednom, izbječi če katastrofu - Poljska je ulaskom u EU isti tren izgubila preko 900 liječnika, od čega oko 400 anasteziologa, koji su ODMAH otišli u Britaniju.

Poljacima trenutno ne pomaže ni dizanje plača liječnicima.

Nama če se dogoditi još gore :)

Zamislite da ih HR ode 500 liječnika...

Eh, sad mi se ne da tražiti podatke za druge zemlje, ali i ostalima koji su ulazili u EU bilo je slično.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

pa da ,al im je s pravom bilo slično..ljudi imaju pravo poći gdje je bolje i gdje se više cijene..

kao što rekoh u kaosu smo..i ovo se neće tako lako ispravit..
sad pokušavaju svašta i još se gore uvlače...a ovo sa stažom mi se čini čudnim(ipak bi ja trebao biti generacija koju to hvata)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Naravno da ljudi imaju pravo iči, i iči če...

Nema tu ništa čudno oko staža, to je politika, pokušavaju riješiti problem - niste valjda mislili da žele nama nešto olakšati? :lolcina:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma zašto iči tamo gdje je lakše kad možemo biti ovdje gdje je teže ...

Ja ne znam kakav je to mentalitet ljudi ....

Pa treba raditi i truditi i boriti se da se postižu neke stvari ... kad ti dobiješ par generacija jake struke od toga stvoriš tim koji na ovaj ili onaj način mora uč u zgradu ministarstva tad stvari kreču nabolje i to ti je čar ...

Ja strane zemlje gledam ovako: cijene te svi u 3 pm-a, visok si do neba, dosadno je to, svi ti otvaraju vrat, brišu cipelu, a gdje je tu izazov sunca mu ???

Ova država pada sve dublje, a tamo gdje nismo uvijek je bolje, jel tako ?

A tko če državu vratit na noge, što če s njom biti, što je s budučim naraštajima, vašom djecom ... meni osobno puno čimbenika igra od toga da budem velepoštovan od struke ...

Jer vaša spika baš i ne drži vodu ... kod mene u Gospiču liječnici su bog i batina, ko je vama kriv što gulite u Zg-u pa vas nitko ne primjeti od mora konkurencije ...

Svako zašto ima svoje jebiga ...

Držat ču se dok god budem imao jasan cilj i svrhu u glavi, a kad to nestane kupujem bazuku i idem u šetnju gradom :lolcina:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu