matijevic2

Kolike Su Plaæe Doktorima?

100 poruka u ovoj temi

Joj humuse... ti stvarno ideš u ekstreme.

Zar je tako teško pojmiti da pristojna plača ne znači da imaš bolesno puno love, nego čisto da si možeš osigurati pristojnu egzistenciju, u skladu sa svojim obrazovanjem?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Ma najbitnije je to sve završit, a onda čemo lagano dalje ...

Ipak mi tu volimo nešto s polja medicine i bit če nam lijepo u životu ...

Ipak, dok budemo skupljali boce imat čemo prednost nad običnim klošarima, mi smo doktori klošari ... :lolcina: :lolcina:

Ugl ... moji lokalni liječnici su otvorili privatne autopraone, kupili 2 kuče na 3 etaže, imaju poslovne prostore koje rentaju, kupuju gradilišta u centru grada i to ne 1, nego 2-3 odjednom, vozaju BMW, Mercedes i ostala prometala, otvaraju ženama salone za uljepšavanje, kupuju urbane vile, grade vikendice u brdima, kupuju derutne kuče u Karlobagu i brave vile na 4 etaže i tako dalje u nedogled ...

I to sve bagra iz Gospiča ... ajmo svi u Gospič ... ups, ja več jesam tu ... Nije život ovdje loš, štoviše, dobar je ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

je idete svi iz krajnosti u krajnost...
od realnog stava, do utopizma... pa na kraju djetinjastog....

ja san negdi izmeðu :P

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Vani je uvijek trava zelenija,ceste širje,auta veća. Kažu ,navodno,da u jednoj Njemačkoj pokrajini teće pivo rijekama...eee,lijepe li zemlje. Naravno,tamo je i cvijeće ljepše,pa kod njih i korov miriše,tamo ptice pjevaju u duru,oni,buraz,ne znaju za riječi korupcija,kriminal,nepotizam...kod njih se zakoni poštuju,tamo ljudi ne pljuju na ulici,tamo ljudi ne zagađuju okoliš. Tamo je hrana puno bolja,pa tko se usudi reći da jedna talijanska pizza,ili njemačke kobase,ili pak mcdonalds,burger king nisu bolji od naših štrukla,mlinaca,purice... Uvijek sam se čudio kako netko može uspoređivati naša vina s njihovim,mislim???ej,buraz,francuska vina,pa to je vino...a ne nekakva hrvatska vina...što je to uopće??? Ej,a more,Španjolska,Francuska,Kalifornija,Meksiko...čovječe,oni imaju duge,lijepe,pješčane plaže,a ne kao kod nas,vijore nekakve plave zastave,a plaža puna smeća....pa kod njih je toliko čisto da oni ni ne trebaju zastavu,tamo turisti uvijek počiste za sobom,štoviše trude se i ne zaprljat... Policija kod njih ne tuče.ne kažnjava,pomažu putniku namjerniku...a ne nekakva silovanja kao kod nas. Tamo je osmosatno radno vrijeme,nitko te ne tlači,plaće su na vrijeme,radnika se poštuje, ne izrabljuje ga se kao kod nas,oni sa osmijehom idu na posao,oni nemaju kredita. Kuće su im velike,najčešće s bazenima,navodno,tko nema bazen, ima teniski teren,jer oni uvijek imaju vremena za bavit se sportom.Tamo nema podivljalih navijača kao u Zagrebu i Splitu.Na jednoj utakmici,navodno su morali utišavati bebu koja se rasplakala,pa je bilo jako bučno.Kad se beba smirila, nastavili su u miru gledati utakmicu. Naravno...ima još puno primjera,ali ostaje nadati mi se da će jednog dana i moja Hrvatska biti kao ovaj Vrli Novi Svijet

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kakve veze sad ima životni standard s usporedbom McDonaldsa i štrukli?

Hočeš reči da nam se samo čini da je vani bolji standard?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa recimo Francuska gdje radni tjedan traje 36 sati.U EU postoji zakon za liječnike od 42 sata tjedno!U nas su donjeli nekakav pravilnik od 48 sati tjedno kojeg se nitko ne pridržava!Pa ti stani i malo i izračunaj!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Kakve veze sad ima životni standard s usporedbom McDonaldsa i štrukli?

Hoćeš reći da nam se samo čini da je vani bolji standard?

Jedan put sam gleda otvoreno (čini mi se), i znam da je neki stari, naoko pametni ekon. analitičar reka da je jedna od realnijih mjerila standarda odnos između cijene hamburgera i visine plaće... zvuči banalno, al ipak...

ne, vani standard sam po sebi jest bolji.
al nekako mi se čini da kvaliteta života općenito nije ni blizu kao kod nas...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Senty, kažeš da ne tražiš vile, brodove i sve navedeno... Što misliš, kada završiš specijalizaciju za cca 7-8 godina da će i tad plaća specijaliste u Hrvatskoj bit 10 000 kuna? Ili da će bit ista u odnosu na standard kao danas? Sad ću ponovit što rekoh na drugoj stranici, i nemoj shvatit ovo kao atak na samostalne žene :D, ali uračunaj da ćeš ipak u to doba imat nekoga tko će živjet s tobom i u kućanstvu ćeš imat 2 plaće... Èisto sumnjam da sebi nećeš moći priuštiti i putovanja i dobar automobil i cigarete koje će tada vjerojatno koštat 150 kuna po kutiji. Morate shvatit da svi koji rade u državnim službama (a da nisu političari :D ) imaju manje plaće od privatnika i tako će uvijek biti. I siguran sam da malo koji dipl.ing. elektrotehnike koji je zaposlen u HEP-u ima plaću preko 10 000 kuna, a ne možete me uvjerit da je MEF nešto teži od FER-a... To da FER-ovci, strojari, dipl.ing. matematike i fizike imaju veći izbor pri zapošljavanju i puno više šansi u privatnom sektoru, znali smo i prije prijave na na fakultet, pa smo opet pošli na medicinu. Sad se može sve svesti na "poslije jebanja nema kajanja" :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

@ ~Sentinel~: pa u tom slučaju oped ne vidim u čemu je problem.
Meni je 10000kn (plus još otprilike 5000 ili više od bolje polovice) sasvim OK plaća za hrvatske uvjete.

Odeš negdje gdje možeš brzo, lako i jeftino kupiti ili izgraditi kuću (pošto ja osobno na stanove ne dajem ni pet posto), neki solidni auto, super-ultra broadband Internet, da imaš dobru vezu sa nekim realnim kulturnim centrom, super obitelj i susjede i što će ti više?
U krajnjoj liniji, kad sve staviš na papir, ispada da je materijalno blagostanje odma iza ugla, ako si samo voljan biti zadovoljan onime što imaš i ako samo pokušaš da sa onime što imaš probaš STVARNO napraviti sve što možeš. ;)

@ Luigi: e da, ali je Francuska stara kolonijalna sila koja i dan danas ima prekomorskih poseda, a na onima bivšim se uči neokolonijalizmu. ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
OK... kada odem, mogu bez problema vratiti taj novac od školovanja ovdje, svih 54 000 kn. Jedna plaća vani. Tolika je vrijednost "školovanja," po nevjerojatno niskim standardima - ta 38. smo po kvaliteti među Medicinskim fakultetima u Jugoistočnoj Europi. Iza Niša i Novog Sada.

Èuj,sunčice,tebe nitko ne tjera da studiraš u Zagrebu,uostalom idi u Niš ako je bolji,al faks mi ne vrijeđaj,odi zuri u sunce ili tako nešto!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
@ ~Sentinel~: pa u tom slučaju oped ne vidim u čemu je problem.
Meni je 10000kn (plus još otprilike 5000 ili više od bolje polovice) sasvim OK plača za hrvatske uvjete.

Ti shvačaš da nakon fakulteta ne možeš živjeti u domu, jesti na iksicu i voziti se besplatno u tramvaju?

Yes, pristojni su uvjeti za Hrvatsku, ostatak populacije ne uspije račune platiti i prehraniti djecu. Dok tvoji kolege u razvijenijim zemljama sa sličnim znanjem i sposobnostima žive mnogo bolje.

@house707 - hoču bejb, ali tek nakon što iskoristim sve što mogu ovdje. Tako da se ti možeš gristi ostatak života.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
@house707 - hoću bejb, ali tek nakon što iskoristim sve što mogu ovdje. Tako da se ti možeš gristi ostatak života.

Ma nemam se ja šta gristi,ti si ta koja grizeš ruku koja te hrani.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
:k025: yeah, jadne ruke mojih potplaćenih roditelja

čuj,sunčice,na tvom mjestu bi radije šutio,jer tebi, hvala HDZ-u, nitko nije potplaćen ,zato odi zuri u sunce ili tako nešto!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
hvala HDZ-u

Eto čisti dokaz da je komunistički ustroj nažalost usaðen duboko u naš način razmišljanja. Nije vlada ta, nego je to centralni komitet KPa (ilitiga predsjedništvo HDZa, svejedno je...)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Eto čisti dokaz da je komunistički ustroj nažalost usađen duboko u naš način razmišljanja. Nije vsenty ta, nego je to centralni komitet KPa (ilitiga predsjedništvo HDZa, svejedno je...)

Ne,nisam ja pogriješio,niti sam mislio reći hvala vladi,mislio sam baš na HDZ

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Sva sreča da se plače isplačuju iz HDZove blagajne...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Sva sreća da se plaće isplaćuju iz HDZove blagajne...

ma koji je tebi đava,ne radi se tu o plaćama već se komentar odnosi na Sunčicu

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ne znam koliko pratite medije, ali kroz redove i galamu se jasno čuje svako malo, kako oni neovisni ekonomski stručnjaci gotovo jednoglasno predviđaju, da je bankrot države i značajnije rezanje plaća i troškova u SVIM sektorima gotovo neminovni razvoj događaja, ali da se o tome još ne govori glasno da se ne izazivaju socijalni nemiri...prije vremena :kava:

Uopće me ne bi čudio takav rasplet, tako da ćemo kroz par mjeseci biti u prilici reći na ovom topicu da liječnici NE zarađuju, a i ne zna se kada će opet početi.

Naravno, ni tada vjerojatno nikome neće pasti na pamet revizija popisa umirovljenih, invalida, davanja crkvi, oprost dugova nogometnim klubovima, smanjenje uvoza i sl. Ide ljeto, a onda slijedi duga zima :zima: .... još ako ovi sa sjevera opet zavrnu plin :rofl:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
ne znam koliko pratite medije, ali kroz redove i galamu se jasno čuje svako malo, kako oni neovisni ekonomski stručnjaci gotovo jednoglasno predviđaju, da je bankrot države i značajnije rezanje plaća i troškova u SVIM sektorima gotovo neminovni razvoj događaja, ali da se o tome još ne govori glasno da se ne izazivaju socijalni nemiri...prije vremena :kava:

Uopće me ne bi čudio takav rasplet, tako da ćemo kroz par mjeseci biti u prilici reći na ovom topicu da liječnici NE zarađuju, a i ne zna se kada će opet početi.

Naravno, ni tada vjerojatno nikome neće pasti na pamet revizija popisa umirovljenih, invalida, davanja crkvi, oprost dugova nogometnim klubovima, smanjenje uvoza i sl. Ide ljeto, a onda slijedi duga zima :zima: .... još ako ovi sa sjevera opet zavrnu plin :rofl:

Lako moguće... Strah me i pomislit što bi bilo da državi jednostavno ponestane novca za mirovine, plaće, zdravstvo itd itd...

Mnogi predviđaju da ćemo se još nekako i izvuč iz 2009., ali da će za Hrv. biti kritična 2010.

Po mom mišljenju sad doslovno svi trebaju biti solidarni. Bolje dobiti i neku plaću, nego ostat bez posla i bez ijedne kune... sad nije vrijeme za štrajk. Što nije bio Peterovan štrajk prijašnih godina. Sad su se našli svi prijetit.

Za početak da sam vsenty i sabornici, svim visokim dužnosnicima (premijer, ministri, predsjednik sabora, sabornici) bih skresao plaću za 20-30% (a ne 10% što je njima ništa) da bar pokažu da su solidarni sa cijelim narodom.

I mislim da je fakat vrijeme da se mladim ljudima da šansa- bili oni iz HDZ-a, SDP-a, HSS-a ili tko za već koje stranke....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
I mislim da je fakat vrijeme da se mladim ljudima da šansa- bili oni iz HDZ-a, SDP-a, HSS-a ili tko za već koje stranke....

E, ajd mi samo objasni zbog čega je ovo potrebno za izlazak iz krize? :blink:

Za izlazak iz krize ti trebaju sede i hladne glave koje će noćima bdjeti nad zemljom i svako malo je štelovati.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
E, ajd mi samo objasni zbog čega je ovo potrebno za izlazak iz krize? :blink:

Za izlazak iz krize ti trebaju sede i hladne glave koje će noćima bdjeti nad zemljom i svako malo je štelovati.

Mislim da ovi fakat više nemaju ideja.. Ni Šeks, Bebić, Sanader, Adlešić,Antunović, Frišćić ni svi iz te stare garde...samo gledaju kako će sebi i svojima osigurat guzice........da imaju ideja nešto bi poduzeli.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Naravno da če biti još gore, zato što nitko ne gleda što se dogaðalo preko Oceana kada je kriza bila... I kada smo tamo govorili o bailoutu...

Da su Ameri za vrijeme krize rezali plače, bili bi u još dubljoj krizi, jer bi se još manje trošilo, to če se dogoditi i nama. A bailout... Bailout je poticaj gospodarstvu, jer je poznato da se za svaku uloženu kunu u infrastrukturu vrati negdje kuna i pol u državni proračun.

This is how it's done (Rachel me svaki put iznenadi kako dobro sve objasni :) ) - politika u kojoj se reže trošenje je BULLSHIT:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Naši ne provode antirecesijsku politiku, nego krpaju proračun... Podizanje poreza i dodatne trošarine na neke usluge nisu antirecesijska mjera (što je bila ideja neko vrijeme), nego je to čisto partizansko riješenje da se ne raspadne državni proračun. Pravi i logični izlaz iz recesije je poticanje gospodarstva i poticanje potrošnje, a kako češ to potaknuti dodatnim porezima, nametima i smanjenim plačama?

E da i sad če ispast da su liječnici, profesori i ostale javne službe krivi za bankrot države jer nisu htjeli popustit...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa to velim, krpaju proračun, a stvorit če samo veču rupu u proračunu kada daljnje padne ekonomska aktivnost. Onda češ morati još rezati plače i tko zna što još.

Opet velim, svaka riječ koju je Rachel rekla u ovom videu vrijedi i za Hrvatsku...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu