milena'

Kirurgija

31 poruka u ovoj temi

Ja sam na rebru,sace mi zavrsit turnus i nisam skoro nist radio.Ako te zanima radis,ako ne nemoras.Pokupis samo one sve potpise potrebne da mozes dobit potpis u indeks.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

dubrava i merkur su naj,ako ćeš raditi možeš, ako ne ne moraš se tako reći ni pojavit.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

nije istina da se ne moraš pojavljivati na merkuru. tajnica sve revno piše. kome se da riskirati, neka riskira.
ja sam riskirala sa 3 izostanka previše. uspjela sam se izvući :)
meni je bilo super gore, bili smo dosta u sali, šivali smo,rezali, gipsali. sasvim ok nastava.
a i ljudi su super.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

da li netko mozda zna jel se moze ne doci na zavrsni kolokvij? ako ne mislimo sada polagati...il treba nesto reci tajnici il sto god vec drugo...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A da ipak pitaš upravo tajnicu? Odogovor na to pitanje ovdje sigurno ne češ dobiti, osima ako tajnice čitaju i aktivno sudjeluju na forumu.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Iz koje knjige učiti? Dvije knjige, jedna od sedamstotinjak strana, druga od 1200 mi se čine malo previše.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

za pismeni definitivno pitanja, a ostalo ovisi o tvojiim afinitetima.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Iz koje knjige učiti? Dvije knjige, jedna od sedamstotinjak strana, druga od 1200 mi se čine malo previše.

Prpić! Učio iz tog vaskularnu i nisam mogao vjerovati koliko je odlično i vrhunski napisana. Šošu, tj. novu knjigu bih najradije spalio, ali neka me podsjeća na jedan ogromni zajeb u životu.

Za pismeni se možeš spremati po pitanjima i eventualno tražiti odgovore u Šoši, ali za usmeni je po meni Šoša očajan, Pripć je puno bolji.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

dobro, na kraju, jel se vise isplati prpić ili šoša? ako se radi samo prpić, jel se moze normalno pismeni proc? :/

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pripić se dugoročno apsolutno više isplati .

Pismeni se baš posve bez Šoše, to bar ja osobno mislim (možda sam u krivu), ne može proći, iz razloga što pismeni rade baš po Šoši. Ako prolaziš stara pitanja iz pismenog, trebat će ti Šoša da nađeš odgovore. No za usmeni i za sve ostalo - Prpić. Učio sam po njemu samo vaskularnu i nažalost tek tada (prekasno) shvatio koliko je odlično napisan.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kakva je kirurgija na Rebru?
Da li radimo nešto korisno ili je kao i na većini drugih predmeta?

Što je s izostancima? Koliko je dopušteno? Da li uopće vode kakvu evidenciju?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ljudi, iz čega najbezbolnije spremiti usmeni iz kirurgije?

Jel taj Prpić dovoljan za usmeni? Ili postoje neka poglavlja koja su apsolutno neophodna iz Šoše? Koja poglavlja se mogu reducirati ili izbaciti? :D

Zahvaljujem

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Postoji li na kirurgiji neki test/praktični kolokvij na kojem provjeravaju znamo li (dobro) šivati?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Tri pitanja-

1. Sta sa onim portfolijom, koliko oni gledaju to? Jer su nam rekli da ce to svaki petak prouciti i ocjeniti pa ne znam jel moramo sa posebnom pozornoscu to raditi :P

2. Kak ta dezurstva obavljamo, jel to ozbiljno cijeli dan na faksu i u bolnici provedemo?

3. Ona skripta sa pitanjima za pismeni - jel to skup pitanja sta su tu na forumu, ili ima dodatnih stvari unutra?

Pardon sto gnjavim ali nitko kog sam pitala ne daje konkretan odgovor:/

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Tri pitanja-

1. Sta sa onim portfolijom, koliko oni gledaju to? Jer su nam rekli da ce to svaki petak prouciti i ocjeniti pa ne znam jel moramo sa posebnom pozornoscu to raditi :P

2. Kak ta dezurstva obavljamo, jel to ozbiljno cijeli dan na faksu i u bolnici provedemo?

3. Ona skripta sa pitanjima za pismeni - jel to skup pitanja sta su tu na forumu, ili ima dodatnih stvari unutra?

Pardon sto gnjavim ali nitko kog sam pitala ne daje konkretan odgovor:/

1. piši nešto ali bitno da imaš ...nitko to baš ne provjerava u 90 % slučajeva osim ako za mentora ne dobiješ nekog od profa koji su zahtjevni ,raspitaj se koji su..zaboravih..za ostale to nije bitno

2. sve se dogovoriš i to je to...ozbiljno je ako tako želiš

3. ima i dodatnih stvari ..uporedo uči sa pitanjima...prati vježbe i ovlaš Šošu...to je to

Nema neke filozofije ,slično internoj ali ne tako strogo....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma dezurstvo je zakon ako nesto i radimo, jer ono na internoj je katastrofa bilo, nista nisu dali, koliko god ih trazili...

Hvala ti puno! :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A da nisu sirovine ne bi bili kirurzi, ježiga. Jednostavno ih većina mora biti takva. Meni čak paše taj njihov brutalni način komunikacije, dok god nije pred budnim, svjesnim pacijentom, ako si dobro raspoložen možeš im probati vratiti pa bude zabavno :D , ako nisi, ignoriraš i bok. 

Nastava jest loša, da, nema se tu što puno raspravljati.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav, na usmenom iz anatomije imamo pitanje o kirurškim pristupima maloj zdjelici, ako ima neka dobra duša da mi to tu napiše. 

Sorry na spamu. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

To pitaju na anatomiji? :D 

Pa mislim da je za vas dovoljno znati dva reza: donja medijalna laparotomija i Pfannenstielov rez. Donja medijalna laparotomija ide od pupka prema simfizi i može se proširiti po potrebi, tako i najčešće rade histerektomije. Pfannenstielov je vodoravni rez, lagano u luku, najčešće za carski rez. 

Možeš raditi i laparoskopski, s tri mala reza, jedan za kamericu i druga dva kao radni kanali. Možeš imati i vaginalni pristup, kada se maternica vadi kroz vaginu. Za druge stvari u maloj zdjelici, npr. za one popravke nižih malformacija rektuma i sl. možeš reckati kroz anus, kroz vaginu... 

Stvarno ne znam zašto bi vas tamo to pitali.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pitanje glasi : Mala zdjelica, zatoni peritoneja, kirurški pristupi. tako da ni sama nisam sigurna što je pisac htio reći. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

To nemam pojma stvarno, to ni na kirurgiji ni na ginekologiji ne pitaju :D 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu