~Sentinel~

Fizika Medicinske Dijagnostike - Pitanja

46 posts in this topic

U ovom fajlu su sada sva pitanja dolje navedena u postovima pretipkana i složena te spremna za print. Dodana neka pitanja iz 2016. godine. Nastavite slati pitanja, da se što lakše rješavaju ljudi ovog ipak totalno nepotrebnog predmeta.

Moram znati kako radi CT da ga koristim? Da, a vi na fizici ste svi prvo naučili koje utore ima grafička kartica pa ste tek onda bili osposobljeni tipkati u Wordu. A na vozačkom ispitu ste bili primorani naštrebati principe motora s unutrašnjim izgaranjem kako biste vozili. Fizika medicinske dijagnostike je eklantan primjer svega što nije u redu s hrvatskim edukacijskim sustavom - trpanje informacija koje su vam u svakodnevnom radu totalno beskorisne i nimalo ne doprinose kvaliteti vašeg rada. Niti jedna stvar koju naučite na ovom predmetu neće vam više nikada ničemu koristiti u životu. 

Ovo bi trebalo biti spušteno na razinu izbornih predmeta. Ne spušteno, to je uvreda za neke ipak korisne izborne predmete.

fizika medicinske dijagnostike baza za gubljenje vremena.pdf

Uredio ~Sentinel~
apdejt

Rješnje trećeg zadatka je 0,75 mm a nije ponuđeno uopće! :o Fizika bila i ostala ista, tako su dva zadatka bila na prijemnom kad sam ga polagao, jedan bez točnog odgovora, a jedan sa dva točna. Sretno svima s rješavanjem ovaj vikend! :D

Evo ovdje su 4 testića s lms-a!
Iako ne znamo još jel su točno riješeni, možda pomogne kome još danas do 23.55 icon2_clap.gif

edit: u prvom su bila točna 2, u drugom svih 5, u trećem i četvrtom 4 zadatka

Uredio tomato

Evo mog testa, skoro pa sam siguran u odgovore, osim trećeg, to baš nisam najziher...

Uredio tomato
prebačeno u prvi post

peter, 3. je točno :)

i ima greškica u onom pitanju s neodimijskim laserom od 100 GW. točan odgovor je 10^2. (100*10^9W * 1*10^-9 = 10^11*10^-9 = 10^2)

evo mojih pitanja, nadam se da bude nekom korisno smile.png

Uredio tomato
prebačeno u prvi post

Može mi netko objasniti po kojoj formuli mogu riješiti 4. zadatak iz wakinog testa? Jer uvrštavam i ništa dobrog ne ispadne.. Pleeeeaaase :)

Može mi netko objasniti po kojoj formuli mogu riješiti 4. zadatak iz wakinog testa? Jer uvrštavam i ništa dobrog ne ispadne.. Pleeeeaaase smile.png

"ovisi o konvenciji al ponekad su udari f1-f2, a ponekad (f1-f2)/2" to sam saznala od fizičara_1..koji se isto malo mučil nad tim zadatkom zakaj baš ispadne 5cm/s :) a nije_fizičar_al_je_pametan_i_voli_fiziku je dobil 5cm/s ali *misli* da je krivo napisal...

a ja ti nemam kaj pametno reći jer ne bi znala kak to ide :D

Imala sam ista pitanja pa su vjerojatno ista za sve nas, a očito su se malo potrudili oko online testa jer on ipak nosi bodove.

i formule vam dam! (lijepo pišem, znam, fala tongue.png) mislim da su to sve koje su bile potrebne za rješiti online test. ne znam. ak nađete još, dopunite.

Uredio tomato
prebačeno u prvi post

Imala sam neki zadatak: Nakon 1h ostane neraspadnuto 1/16 atoma. Koliko je poluvrijeme raspada? Prvo se iz prve formule dobije ova lambda i onda uvrsti u drugu formulu. Mislim da mi je ispalo T1/2 45min, a za cca 45min ću vidjet jel to ispravno ;)

3b22fcb9c9d633098a10c9dfbfbe8d36.png

2b40472220843b116cfe2c30bb273a2b.png

Imala sam neki zadatak: Nakon 1h ostane neraspadnuto 1/16 atoma. Koliko je poluvrijeme raspada? Prvo se iz prve formule dobije ova lambda i onda uvrsti u drugu formulu. Mislim da mi je ispalo T1/2 45min, a za cca 45min ću vidjet jel to ispravno wink.png

3b22fcb9c9d633098a10c9dfbfbe8d36.png

2b40472220843b116cfe2c30bb273a2b.png

A nije 15min?
nakon 60min --> preostalo 1/24neraspadnutih atoma --> znači da se broj neraspadnutih atoma prepolovi svakih 60:4=15 min
Provjeriš: 15min - 1/2 preostaje, 30min - 1/4 preostaje, 45min - 1/8 preostaje, 60min - 1/16 ostala.

A probala sam i preko ovih formula. Lambda mi je ispala 7.7*10-4 i onda je t1/2 = 900s = 15min.

A gdje vidiš svoj rezultat? Ja mislim da sam imala 3 točna, a u 2 zadatka nikako nisam dobila odgovor koji je bio ponuđen... :neznam:

Imala sam jedan krivi pa je moguće da je to taj. Očito sam krivo uvrstila u kalkulator ili nešto, a i ne sjećam se da je bilo ponuđeno 15min :/ Zbilja nisam sigurna, al ovo kaj si napisala ima smisla.
Nisu nam omogućili da vidimo točne odogovore da ih nebi širili okolo, vjerojatno.

Imala sam jedan krivi pa je moguće da je to taj. Očito sam krivo uvrstila u kalkulator ili nešto, a i ne sjećam se da je bilo ponuđeno 15min :/ Zbilja nisam sigurna, al ovo kaj si napisala ima smisla.
Nisu nam omogućili da vidimo točne odogovore da ih nebi širili okolo, vjerojatno.

A možda si krivo zapamtila zadatak.
OK, ali svejedno ne kužim...
Dragi Teen, kaj je trebalo pisati koliko je točnih kad je test završio? Meni nije pisalo. Ili se to sad naknadno negdje pogleda? xoxo Nesposobna

ups, napravila sam grešku u formulama. rentgenski spektar - lambda(min)=c/ni(max) (odnosno f(max))

ne znam dal sam grdo napisala ili fulala. sori :/

Also, lagano je moguće da sam izabrala "Save without submitting" umjesto "Predaj i završi" (ili kaj već piše) jer mi se to sad skoro dogodilo kad sam isprobavala onaj teorijski test. viannen_09.gif

Waka, mislim da bi ljudi shvatili da tu ne može stajati neka brzina. Ispisala si formule i svi ti dugujemo čokoladu, nemoj se uzrujavati. :) :)

brdo čokolade *__* ma znam kak se ja naživciram dok neko neku glupost napiše, zato bi da se ispravi :)

jes, predaj i završi i onda ti pokaže odgovore i bodove i sve.

Ipak jesam stisnula 'predaj i završi'. *odahnula* Taman bih sad trebala krenuti od kuće da ležerno stignem na test.

Pitanja s jučerašnjeg roka, 8.2.2012. Ne garantiram za sve odgovore ni za 15. pitanje cijelo, a odgovori koje sam ponudila su većinom opisani mojim riječima. Bilo bi super da ovo provjeri neko ko je imao 15 bodova i da me ispravi.

isuse dragi...hvala bogu da sam to davno polozio....uopce ne razumijem o cemu vi ljudi pricate :D

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu