893 poruka u ovoj temi

Anatomija

www.medri.uniri.hr/katedre/Anatomija

Studenti o zavodu:

• najzahtjevniji predmet na 1. godini
  • Visoka organiziranost i kvaliteta nastave i popratnih sadržaja
  • mnogi su imali problema sa anatomijom ili pali godinu zbog anatomije
  • manji broj studenata polaže ispit na 1. roku, nešto više položi na 2. roku, a većina položi u 9. mjesecu
  • Na Usmenom ispitu ispituju svi koji imaju titulu docenta
  • Pismeni ispit se mora rješavati vrlo brzo, sistem rješavanja je TOČNO/NETOČNO
  • najzastupljenija ocjena: šarenilo brojeva - najbitnije je da položite predmet

post-120-025890400 1286103617_thumb.jpg

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Ooooo da kikica, kemija je puuuno gora. Anatomija traje 2 semestra pa imaš puno toga za memorirati, pa je na kraju , ne teže, opsežnije. Taj zavod (kemija) nitko, ama baš nitko ne voli (jedino je ana lesac dovoljno munjena da je išla tamo demonstrirat).

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Izgleda da su trimestri sada i za prvu godinu. Navodno nam prvi tjedan kreću vježbe iz anatomije i rečeno je da trebamo donijeti pincetu,atlas..Kako izgledaju te vježbe?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Aha, ovako... Trebat će vam na prvoj vježbi već i pinceta i kuta... I tako uvijek na vježbama (+pinceta), ali ne na seminarima. Mislim da imate fiziku sa anatomijom u prvom trimestru.
Trimestri su nešto između turnusa i semestralne nastave. Nastava je podijeljena u 3 "trimestra" umjesto 2 semestra. Slušaju se po nekolika predmeta (najčešće po 2, ako je veći samo 1, ili ako su sitni onda po više) i nakon svakog trimestra je ispitni rok iz predmeta koji su bili u tom trimestru.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

E sad mi je jasno što su trimestri i ovo za vježbe iz anatomije.. :) Hvala puno! ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da, zaboravih, za anatomiju treba i sonda (čak i važniji rekvizit od pincete u dosta slučajeva)...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
pa sta ce nam sonda?

pa valjda da ju turate u rupe... doslovno :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ništa ne brinite... sve će vam profesorica lijepo objasnit i što i zašto. Sonda je slična igli i uglavnom služi za pokazivanje određenih detalja na, npr. kostima i ostalim preparatima da ne pokazujete prstom. To se kupuje u onoj ulici kod želj.kolodvora, ne znam točno ime ulice, pored jednog auto-salona (opet ne znam od koje je auto-kuće, toliko sam puta prošla ali nisam obraćala pažnju).

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zove se nekak... medikalije, medikamento, tako nešto. Dakle, kada sa želježničkog kolodvora dolaziš prema bolnici i dođeš u parkić (frančiškovičev), onda ispred tebe je zgrada. Na jednom uglu (prema bolnici) te zgrade je kafić Gota. Ti odeš na drugi ugao i samo ravno uz tu zgradu, tako da ti je zgrada s desna. I tamo su ti vrata.

:D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam od starijih čula je da je u ri na prvoj godini najteža anatomija

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dobra večer, našao sam na stranici od faksa da za vježbe iz anatomije trebamo bijelu kutu, pincetu i sondu, pa ako mi možete reći što je to sonda,i ako možda netko zna kad počinju predavanja, unaprijed zahvaljujem...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ništa ne brinite... sve će vam profesorica lijepo objasnit i što i zašto. Sonda je slična igli i uglavnom služi za pokazivanje određenih detalja na, npr. kostima i ostalim preparatima da ne pokazujete prstom. To se kupuje u onoj ulici kod želj.kolodvora, ne znam točno ime ulice, pored jednog auto-salona (opet ne znam od koje je auto-kuće, toliko sam puta prošla ali nisam obraćala pažnju).

evo sto sam nasla da je sonda.. usput, također sam brucošica, i mogu reći da skoro ništa ne bih znala da nema ovog foruma. hvala :pray::lol: pozz :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Što se tiće anatomije, koji atlas preporucujete nettera ili sobbotu?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo ti pa slušaj:
http://perpetuum-lab.com.hr/forum/topic/40284-najbolji-atlas-iz-anatomije/

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo nekih novotarija na stranicama našeg fuxića ...

Grupe još nisu formirane ...

http://www.medri.hr/katedre/Anatomija/novosti.php

Uredio pad nap0na

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

hvala puno, inače ne bih znala da ima nekih obavjesti...a hoće oni nama prije tih vježbi objasnit kako to sve izgleda, ili preporučit barem atlas? koliko vidim mi možemo kupit koji god nam odgovara

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Gupe se slazu prema prezimenima ne? Znaci ja kao v sam ili grupa pet ili sest :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da, grupe se slažu prema prezimenima, prema abecednom redu. Ako si na "V", bit ćeš vjerojatno posljednja grupa.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

hej ljudi..evo da se i ja ukljucim..ja sam cula da je netter puno bolji od sobotte(i jeftiniji!!)..frendica s trece godine mi je rekla da profa vise koristi nettera pri objasnjavanju slika itd.a zanima me di se moze nabavit netter?jel moguce da ga ima tu u antikvarijatu?ako ne,onda brijem da cu morat do zg u algoritam da si tamo uzmem:(

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

hej ljudi..evo da se i ja ukljucim..ja sam cula da je netter puno bolji od sobotte(i jeftiniji!!)..frendica s trece godine mi je rekla da profa vise koristi nettera pri objasnjavanju slika itd.a zanima me di se moze nabavit netter?jel moguce da ga ima tu u antikvarijatu?ako ne,onda brijem da cu morat do zg u algoritam da si tamo uzmem:(

Imaš ga u školskoj knjizi kolko ja znam, bar tu u čakovcu ima, 690 kn

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

e ja sam narucila preko izloog.com - a netterov atlas i dosao mi je odmah slijedeci dan, a inace sam iz broda, cijena 690kn :D

Uredio selene

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

e ja sam narucila preko izloog.com - a netterov atlas i dosao mi je odmah slijedeci dan, a inace sam iz broda, cijena 690kn :D

dali će nam trebati atlas odmah prvi tjedan?:blink:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

dali će nam trebati atlas odmah prvi tjedan?blink.gif

Piše na str fak da dođemo na prve vježbe u sridu i da donesemo kutu,pincetu,sondu i atlas,tako da računaš da će ti atlas trebati od sride.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Cula sam da rade dosta po sobotti . . . je zna tko od starijih ovdje u Rijeci ako je to istina?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu