pad nap0na

Medicinska Fizika I Biofizika

93 poruka u ovoj temi

Koji je minimum bodova za izlazak na ispit (za dva :D) ?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

40 smile.png

Nije 40, iznad 30 je FX kategorija i piše se popravni ispit tj. ispit na kojem moras imati 56% rjesenoga da bi polozio i time iPeter maksimum ocjenu dva, ako iPeter vise od 40 mozes imat bilo koju ocjenu na kraju

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ima li tko postupke ovih zad sa zadnjih seminara: plinovi (zadnji zad) ,difuzija 8. , radioaktivnost 6. ?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kako učiti fiziku za završni?? Hoće li ijedno poglavlje iz Šolića ne biti u ispitu ili cijela knjiga? :o

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kako učiti fiziku za završni?? Hoće li ijedno poglavlje iz Šolića ne biti u ispitu ili cijela knjiga?

Ja prije 2 godine nisam uopće učio ... neznam jel se što promijenilo do danas :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pitanja iz fossa bi,bila sjajna da imaju rješenja hah :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa ajmo to odradit.

Vi riješite ta pitanja, ja ću ih dignut online i buduće generacije će imat 5 iz fizike ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ljudi koji su išli na prva dva roka iz fizike (pošto ja pametna nisam uopće izlazila)....Jel vam se na ispitu šta ponovilo od onih Softinih pitanja?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo da ažuriramo malo bazu pitanja...

Koliko ih se sjecam, za odgovore bolje istraziti sam :)

1. Tvrdnje vezane za kratkovidnost ponudene-znati da se korigira divergentnim lecama te da slika nastaje ispred mreznice.
  2. Koja otpička pomagala povećavaju vidni kut?
  3. Comptonov efekt- ponudene tvrdnje nesto vezano uz fotone, energiju,frekvenciju i sl.
  4. Kromatska aberacija- opise ti ju i moras prepoznat dali je to kromatska/sferna ili neka dr.
  5. Kako se povećava jakost struje? Manja duljina žice, veći polumjer.
  6. Što će se dogoditi ako se poveća anodni napon ( u rtg cijevi valjda.) ?
  7. Izracunati energiju elektorna koji je usao u polje napona 100kV i napisu ti q elektr= 1,6x10-19..
  8. Linijski spektar x zracenja- ponudene tvrdnje (spominje se frekvencija, svojstvo materijala i sl.)
  9. Jedinica za ekvivalentnu dozu zracenja? (ponude bekerel,sivert,grej...i dr.)
  10. Totalna refleksija- treba znati iz kakvog u kakvo sredstvo te kakav mora biti upadni kut.
  11. Neki od onih izo(term-bar-hor)procesa je bilo pitanje.
  12. Idealni plin- znati sta se zanemaruje, kakav bi to plin mogao biti najslicniji idealnom
  13. Napetost povrsine- bilo je pitanje ali se ne sjecam sta je bilo ponudeno sve (svasta su nadrobili)
  14. Beta + raspad - tko se pretvara u što (proton u neutron)
  15. Poiseuilleov protok- 2 pitanja, odg. pomocu formule (promjena tlaka,viskoznost,polumjer...)
  16. Turbulentno protjecanje- kada je se dogada? . a)velika brzina b)mala viskoznost c)velika viskoznost d)velika gustoća e)mala brzina mislim da su ti bili ponudeni
  17. Poluga brzine- efikasnost, krak, primjer u tijelu
  18. Kada gibanje nece biti niti translatorno niti rotacijsko? Kada zbroj momenata j nula, i kada je zbroj sila nula (nisam sigurna)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ekipa koja je išla na 2. rok iz fizike, se ponavlja šta s 1.? opći dojam,teži test ili? hvala :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav :)

Zanima me da li je ova skripta iz fizike sa ovog foruma dobra za ucenje?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav :)

Zanima me da li je ova skripta iz fizike sa ovog foruma dobra za ucenje?

Za vjezbe ucis iz praktikuma, parcijale su zadaci koji se rade na seminarima (za svaki treba 1-2 lista koja uzmes kod softe xd). pretpostavljam da bi ti skripta eventualno dobro dosla za zavrsni, ali za njeg je ionako najbolje ucit iz solica (takoder kod softe kopiras).
Ta skripta je namjenjena za zg, gdje, ako se ne varam postoji i usmeni na kraju. Ovdje ti je fizika piece of cake i sve je podredeno anatomiji.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jel se to meni samo čini za početak, ili ta fizika i nije tolko lagana kao što ste vi svi pisali ovdje? Ili je to samo početna brucoška zbunjenost? :D

Naime, profa je na predavanju rekla kako ona očekuje da mi znamo derivacije, što me poprilično isfrustriralo, jer ih ja nikad nisam naučila, a za upis se nije gledao rezultat iz matematike na maturi, pa sam ja išla na nižu razinu, jer stvarno nisam imala potrebe za višom :S

Jel to stvarno tako, ili je to samo način plašenja, jer ne žele da ih zanemarujemo zbog anatomije?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Mindf***.... Ali je kaj jest, biti će komplicirana.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jel se to meni samo čini za početak, ili ta fizika i nije tolko lagana kao što ste vi svi pisali ovdje? Ili je to samo početna brucoška zbunjenost? :D

Naime, profa je na predavanju rekla kako ona očekuje da mi znamo derivacije, što me poprilično isfrustriralo, jer ih ja nikad nisam naučila, a za upis se nije gledao rezultat iz matematike na maturi, pa sam ja išla na nižu razinu, jer stvarno nisam imala potrebe za višom :S

Jel to stvarno tako, ili je to samo način plašenja, jer ne žele da ih zanemarujemo zbog anatomije?

Ma ne brini za derivacije.. i ja sam pisao nižu i prvi put sam se s tim sreo na faksu i otišao sam na jedne instrukcije i to je to... trebat će ti za par zadataka,sli samo ono osnovno i lako se skuži.. Samo za jedan kolokvij ti treba i nitko te nikad to više neće pitat nit će na završnom bit ;) Meni je ta fizika kao matura,na toj razini recimo Uredio Zvonimir

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

No krasno. :umoran:
A ja sam baš mislila da nam to neće trebati za zadatke.
A integrali ne, ili?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu