kristina.lovric

Koja je najbolja "doktorska" serija?

56 poruka u ovoj temi

ja uopće ne kužim kak je ova tema još aktivna kad je jasno ko dan da je Dr.Stefan Frank najbolja serija u svemiru i široj okolici.....i da,najzgodniji je naravno.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Nip/tuck...pokazuje i teške pizdarije koje ti se mogu dogoditi u životu...House je malo "otkačena" serija, dobrih kliničkih slučajeva, dobra za gledati pojedine nastavke, ali N/T je priča puno bolja! 7. sezona housea mi se sviđa više od prethodnih

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Broji li se Exreme Makeover također? Mislim puno se tamo nauči o ljudskom biću...:lol2:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Iako sam već dao svoje mišljenje (Dr. House), nije istina da je svaka epizoda baš ista... Kada se gledaju epizode za redom, House se ustvari osim svojim slučajevima bavi i ljudskom psihologijom (iako na malo čudan način)...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja osobno gledam Dr. Housea i Grey's anatomy i obje serije su mi zakon. Grey's anatomy je kao neka doktorska sapunica, a House je, jednostavno, House ludjak.gif
Naravno, ni jedna ni druga ne prikazuju doktorski život realno, no dobro je pogledati za razbibrigu ako ništa drugo :D

P.S najbolji su mi oni koji upišu medicinu zbog toga šta misle da je to poput spomenutih serija k025.gif i onda se razočaraju kada nema dr. zgodnih tuznic.gif

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Bio sam u Vinogradskoj (kirurgija), a onda sam pogledao House-a u svojoj Princeton Plainsboro... xD

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja osobno gledam Dr. Housea i Grey's anatomy i obje serije su mi zakon. Grey's anatomy je kao neka doktorska sapunica, a House je, jednostavno, House ludjak.gif
Naravno, ni jedna ni druga ne prikazuju doktorski život realno, no dobro je pogledati za razbibrigu ako ništa drugo biggrin.png

P.S najbolji su mi oni koji upišu medicinu zbog toga šta misle da je to poput spomenutih serija k025.gif i onda se razočaraju kada nema dr. zgodnih tuznic.gif

ahahahah da.
ja najvise gledam takve serije, (iako su nerealne al nmvz) najdraze su mi: uvod, house i ulica harley. a uvijek pogledam ono na zone reality one stvarne price (trauma, neispricane price s hitne) ali to se ne broji jel :P

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zadnje dane gledam prvu sezonu serije ER.

(Imam teoriju da su prve sezone obično najbolje ili među najboljima koje postoje od neke serije jer, da ne valjaju, ne bi bilo niti ostalih sezona. Doduše, to nije uvijek pravilo. Ona serija sa Steveom Urkelom je bila neko moralističko sr*** na svom početku.)

Definitivno je puno bolje od zadnjih sezona. Likovi nisu svi turbo zgodni (u prvoj sezoni na nekoj šefovskoj poziciji je ružna, niska crnkinja od cca 40 godina, a u zadnjoj sezoni jedna od šefovksih pozicija dodijeljena je mladolikoj crnkinji manekenskih proporcija), većina priča o glavnim likovima relativno je uvjerljiva, bolnica nema onaj svemirski izgled... Dobro, serija je, ipak se to vidi u zapletu. Ali bila je to dobra serija u svojim ranim danima.
I scenografija im je super, i efekti su u redu. Sto puta bolje nego u Grey's Anatomy. Imaju pacijente s grotesknim ozljedama, ali to su snimili iz takvih kuteva da se rane baš i ne vide najbolje pa ih nećeš previše kritizirati. (U Grey's Anatomy su jedanput imali pacijenta koji je čekao transplantaciju lica, stalno su mu snimali to njegovo "izranjavano lice" koje je izgledalo kao plastična Peterka, nije imao ni jednu usnicu a svejedno je bez problema izgovarao B i M... Ma bezveze.)

Čak mi je i od Housea skoro bolje. Doktori se ipak ponašaju kako bi se i trebali ponašati, pristojno. I postoji podjela rada unutar bolnice. A i manje se upuštaju u dubinu medicinske teorije pa im i medicinska strana djeluje uvjerljivije. "She said she feels tired? It must be myasthenia. No time to test, start her on cholinesterase inhibitors and steroids."

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ER.. definitivno, ali sa starom ekipom - green, carter.. jos sam ju gledao ko klinac ni sanjajuci da cu ja jednoga dana biti i sam dr. .. heh.. ponekad mi se cini ko da je to bilo u nekom drugom zivotu.. :)
ugl, house mi je bio fora, ali 7. sezona me izludila, uopce se vise ne bave medicinskom problematikom, nego glavna tematika je odnos cuddy-house..give me a break.. poceo sam analizirati svaki detalj i to vise ni malo djete ne moze popit sta tamo serviraju..
a najsmjesnija serija: scrubs, definitivno.. :DD:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hahah Nurse Jackie... to je trening kako postati patološki lažljivac. Mislim, žena ima ljubavnika, 2 djece, narkomanka je, a nitko ne zna sve.

House je lud, svi žele biti on :) ali seriously, double specialty?? Taj lik mora da je prastar. A ta bolnica izgleda preudobno.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Scrubsi...opet ih gledam i vrištim! i zašto ne bi ulazili u konkurenciju? što se tiče medicinskih podataka, oni su proglašeni natjočnijom serijom :) tkogod je smišljao scenarij, kapa dolje...imaju totalno nepredvidiv humor, čak i nakon više sezona uspiju iznenaditi

post-21835-0-30049800-1382608157_thumb.j

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dr.House

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Čitala sam stare postove u nadi da je netko napisao "Dr. Stefan Frank", ali ništa. :lol: :lol2:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Joj da... :D Ne prikazuje mi iz nekog razloga slike na tabletu pa nisam vidjela ranije. :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Svima će u budućnosti, bez obzira na studij, a u vezi s cijenom školarina, najdraža serija biti Northen Exposure (Život na sjeveru). Razlog tome je mogućnost poistovjećivanja sa životnom pričom glavnog lika - DM, kojem je studij stipendirao bogati naftaš iz Aljaske, samo kako bi jednog dana njegov gradić imao GP-a.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Meni je dr. House genijalan, baš dobro da su ga na tv-u nedavno počeli ispočetka prikazivati. :D :wub:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Stvorite korisnički račun ili se prijavite za komentiranje

Morate biti član foruma za komentiranje

Create an account

Registrirajte novi korisnički račun. Lako je!

Registriraj novi korisnički račun

Prijava

Veći imate korisnički račun? Prijavite se.

Prijavi se

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu