azra

MEF BIH - Sarajevo

38 poruka u ovoj temi

Ako Hrvat misli da je bolji medicinski fakultet u Mostaru, odmah je nacionalist? Tipični stav "raje".

Broj diplomiranih po broju upisanih je jedna od statistika po kojima je recimo Harvard najbolji u svijetu. Je li to znači da su i njihovi studenti dno?

Ne poznajem Hrvate koji studiraju u Sarajevu a mogli su u Zagrebu ili Rijeci ili Splitu, znam par doduše koji su bili sasvim dobri ali pravila oko državne mature u RH su ih sputavala, pa su otišli u Mostar.

Do prije par godina, ne znam jesu li se stvari sada promijenile, kako bi polagao Hrvat iz BiH prijemni u Sarajevu morao je polagati bosanski jezik prvo. Nema opciju studiranja na materinjem jeziku. Pa ne znam koji bi Hrvat otišao u Sarajevo prije nego u Mostar, možda koji iz miješanog braka i bez nacionalnog osjećaja. Ostali odu Zg/Mostar.

Meni opcija Sarajevo uopće nije bilo. Prijemni samo Zg i Mostar.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

iskreno sve šta si ti napisao se može pobit al nema potrebe jer imam pametnijeg posla od diskusija, svojim ponašanjem očito je da baš otkrivaš taj svoj naboj prema drugoj kulturi koja je puno spremnija prihvatit drukčije nego ta tvoja kultura odnosno nedostatak iste. samo ti uživaj u mostaru jer znaš šta, takvi poput tebe i nisu dobrodošli u Sarajevo, staro je pravilo da vrijeđa i napada onaj ko je ljubomoran a ne onaj ko ima pravo, a činjenica je bila i uvijek će bit da su Zagreb,Sarajevo i Beograd dom obrazovanja svih intelektualaca koji su zadnjih 100 godina živjeli na ovim prostorima ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

iskreno sve šta si ti napisao se može pobit al nema potrebe jer imam pametnijeg posla od diskusija, svojim ponašanjem očito je da baš otkrivaš taj svoj naboj prema drugoj kulturi koja je puno spremnija prihvatit drukčije nego ta tvoja kultura odnosno nedostatak iste. samo ti uživaj u mostaru jer znaš šta, takvi poput tebe i nisu dobrodošli u Sarajevo, staro je pravilo da vrijeđa i napada onaj ko je ljubomoran a ne onaj ko ima pravo, a činjenica je bila i uvijek će bit da su Zagreb,Sarajevo i Beograd dom obrazovanja svih intelektualaca koji su zadnjih 100 godina živjeli na ovim prostorima ;)

Tipičan pristup. Neću raspravljati jer se ne isplati. Da imaš argumente, raspravljao bi.

Nisam mostarski student, ne brini, ali informacije o stanju u BiH imam.

Ostatak poruke je svakako politička poruka Sarajeva svima kojima se ta država ne sviđa, zato i tonete, financijski prvenstveno, a onda puca država i po ostalim šavovima. :)

Tzv. nacionalna knjižnica u Sarajevu ne može račun za struju platiti, isključena im je, pa ti pričaj o standardima u Sarajevu :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

nisi mostarski student al imaš dobre informacije od tamo, pohvale mogu dat samo za tvoju borbu za svoje :D Rekla-kazala izgleda, ko ti je izvor informacija, mediji ili studenti i profesori koji dižu sve u nebesa kako bi usputno i sebe pohvalili. Stanje u BiH je katastrofa to je valjda svakom jasno, al stanje u Hrvatskoj je samo manje kaotično, a ne i dobro (osim kliničkih bolnica koje su pune ko brod). Puno toga šta ti ti tako zdušno nabrajao da sadrži mostarska bolnica je došlo ne samo od Hrvatske, već i Arapskog razvojnog fonda, o kojima nisam previše informiran da bih rekao jel vuču korist ili su dobri u duši al znam da su dali bruku para i Mostaru i Sarajevu ( ako se ne varam financirana je kompetna klinika za Onkologiju iz tih resursa), zaista se moram složit sa tobom i reć da je Mostar napravio nevjerojatan progres zadnjih godina, kao što bi vjerujem većina gradova sa tom razinom investiranja al ipak treba proći malo više vremena i ispravit se neke greške iz prošlosti kako bi Sveučilište dobilo ugled koje uživaju ova koja sam već nabrojao. Još uvijek ako se odmaknemo od medicinske struke ima puno namještanja i neznam čega sve ne, stanovi koje studenti unajmljuju su čak i mnogo jeftiniji nego u sarajevu, a ono sto me fascinira je što su mahom veliki, i vjeruj znam dovljno ljudi i uvjerio sam se sam da ih takodjer u takvim stanovima zivi 5-6 kao šta si rekao i za sarajevo. Bijede svugdje ima lol, pa ljudi sa dobrim plaćama jedino dobro žive, čistačica u zadru,zagrebu,sarajevu ili u kazahstanu je jednako slabo plaćena, a menadžer,liječnik,odvjetnik svugdje dobro živi pa makar se oko njega sve raspada. Nadalje jja neznam koja ti je poanta navodit nacionalnu knjižnicu u Sarajevu, dok u Dubrovniku koji mlati pare na turistima i ima 100 milijuna kuna pozitivne dobiti + turističke medicinske usluge a bolnica nije platila ni struju ni vodu a o nabavi ljekova i reagencija da ne pričam. U SKB Mostar unatoč svim stručnjacima koji s došli laboranti,radiolozi,medicinske sestre i ostalo osoblje "drugog reda" radi za cca 3000-4000 kn, kad skontaš da oni visokoobrazovani i stručnjaci čak u većini ne zive u mostaru dobiješ da prosječni čovjek uopce nema neka primanja znači nemoze imat ni lagodan i dobar zivot, a ipak najveći broj zaposlenika u bolnici nisu doktori, prema tome nema tu neke velike sreće. Uvijek imaš dvije opcije, voljeti i ostati na svome uz malo više borbe ili poći vani u tuđinu i mlatiti pare kojima mašu po europi. Iz Dubrovnika sam inače, a studiram u Sarajevu, i jednakim žarom i ljubavlju pričam o ta 2 grada i vjeruj da mi prošetati Stradunom ili Ferhadijom sada a i akobogda jednog dana sa djecom, usput sretati drage ljude odnosno moj narod tako puni srce kako mi ga nikad nebi napunilo šetanjem okolo europe dok mi Hans ili Francois kroje sudbinu, pa makar morao pičkarati oko sebe jer javna rasvjeta ne radi ili je redukcija vode u tijeku :) Pozdrav i živio ti meni gdje god bio

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pokušaj amortizacije prethodnog tvog posta kako nitko osim onih koji imaju deluzije o Sarajevu nisu dobrodošli.

I to nepovezanim postom s mostarskim ili sarajevskim medicinskim fakultetom i njegovim kliničkim centrima.

Prethodno je netko (ne znam sad je si ti, neda mi se vraćati tamo) postavio pitanje zašto uopće eto Mostaru treba medicinski fakultet. Zašto mu treba Džemal Bijedić? Eno ti neku večer opet vijest da grad Mostar, financiran hrvatskim novcima, kao i sveučilište novcima hrvatskih županija, mora preuzeti na sebe financijske gubitke Džemala Bijedića. I tako vam je sa svim.

Mostaru treba medicinski fakultet. Mostaru treba sveučilište. Sveučilište je osnova razvoja jedne nacije, u ovom slučaju hrvatske u BiH, i konstantno diskreditiranje tog sveučilišta (iz čisto sarajevskih političkih razloga) je degutantno i više i ptice na grani znaju zašto je prisutno.

Ja ti rekoh konkretne brojke o MF-u Mostar. Rekoh ti i o stanju u Sarajevu. Pomirljivi nekakav post neće izbrisati one tvoje prethodne, niti miče tvoj motiv :)

Mostar ostaje Sveučilište s najvećim i financijskim i ljudskim resursima u BiH. I bome s najboljim standardom (standard u Hercegovini je duplo bolji nego onaj u Bosni). Okrenut je zapadu, i to mu daje najveću prednost. Stoga biram Mostar anytime.

Biram i Split prije Sarajeva. Split je veći populacijski i bogatiji od Sarajeva. Ne sumnjam ni malo da ima bolji fakultet. Diskreditirali ste i Split prethodno :) To se na kraju krajeva vidi i na citacijskim indeksima.

A vi i dalje financirajte centar za nuklearna istraživanja iz federalnog budžeta, Hrvati će se orijentirati na konkretnije stvari. :D I da je sarajevski problem samo u megalomaniji, to bi bilo OK. Sarajevo je moralo uništiti i Tuzlu, koja je imala bome fin centar, sad su im i to uzeli, jer se igraju glavnog grada na 24% teritorija države.

P.S. Arapski razvojni fond nije financirao ništa na zapadnoj obali. Te pare hrvatski dio zaobilaze.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

1."Zgrada onkološke Klinike u Mostaru izgrađena je zahvaljujući vrlo povoljnom zajmu Saudijskog fonda za razvoj u iznosu od deset milijuna dolara, dok je s pet milijuna maraka izgradnju klinike pomogla Hercegovačko-neretvanska županija. To je, dakako, primjer koji pokazuje kako Saudijska Arabija u BiH ne gradi ''samo džamije'', kako je to dosad isticano u javnosti, već pomaže i razvoju zdravstvenog sustava."
2.Split ima oko manje od 200 tisuća stanovnika, a okolicom bi brojka bila mozda oko 220 tisuća dok sarajevo ima preko 300, sa okolicom oko 420 tisuća.
3.Sarajevo ne samo da ima 23 fakulteta u odnosu na Mostarskih bijedno navučenih 10 u koji sada spada i Farmacija, smijesni fakultet koji košta ko ferrari, već ima i povijest, tradiciju, stare prelijepe građevine kao šta je akademija likovnih umjetnosti, i po internetu oko 600 profesora i suradnika više od Mostara, da uopće ne napominjem da su tu velikim brojem stručnjaci porijeklom ili barem prebivalištem iz Sarajeva, dok su Mostarski naravno sve ili većina vanredni profesori, veliki stručnjaci iz Splita i Zagreba koji su dosli pokupit pare i održat kvotu, pustit one iste studente koje obaraju u splitu i zagrebu pa se oni prebacuju u mostar kako bi završili semestar.
4. Zelis nesto konkretno? Institut za genetičko inženjerstvo i biotehnologiju! referentni centar, prejaka i genetika i forenzika, ako znaš jednu temu aktualnu na svijetu od genetskog inženjerstva trebala bi se malo bolje informirat. Zavod za transfuziju FBIH u Sarajevu jedina je i najstarija samostalna institucija u oblasti transfuzijske medicine. Institut za mikrobiologiju klinickog centra na čelu sa Akademikom prof.dr. Mirsadom Hukić, članicom europske akademije znanosti i jednoj od najboljih mikrobiologa.
5.Ti pričaš o diskreditiranju sveučilišta u mostaru. opet ponavljam neznam ko si odakle si jesi uopce musko ili zensko al vjeruj da koliko u sarajevu pričaju o mostaru to spada u sferu grad sa starim mostom. Koga boli ona stvar za sveučilište u mostaru, mislim da je veći problem šta se cijela Hrvatska ruga sa Mostarom i njegovim sveučilištem, koji je otvoren samo kako bi pobro 100 tisuća glasova katolika iz područja zapadne hercegovine, naivnih ljudi koji misle da je nekom stalo do njih. Te pare su mogle otvorit sveučilište u Dubrovniku, realno pravom hrvatskom gradu koji se takodjer nalazi u granicama Republike Hrvatske koje su jasno određene. Bilo je to pitanje puno puta postavljeno, zašto mostar dobja a dubrovnik ne, mozda zato sta mostar ima više glasača! Dobro poznajem prilike u Hrvatskoj pošto tamo živim, ljudi odavde idu u Mostar jer je lakše, može se platit i studirat kako god hoces i to tu činjenicu možeš uljepšavat al nemozes ispravit krivu Drinu.
6.Boli me ona stvar za Džemal Bijedić i onog ko tamo studira, ti kad ti ponestaje argumenata udaraš samo na nacionalnim osnovama, očito da si jedno zatrovano mostarsko dijete, čujem da se većina zapadne strane hvali da nikad nije bila na starom mostu hahaha jadno, da nije tog mosta bili bi selo sa 2 štale, sa druge strane glupani sa istočne strane navodno nikad nisu prešli preko mosta na zapadnu stranu, ma svi ste smiješni, dok jedni drugima podmeću noge sve se raspada, jedino je u tvojoj glavi stanje idealno, a to šta navodiš o nekom standardu hercegovaca na šta misliš, na 30% hercegovine koja živi od preprodaje auta njemačke marke ili 70% koja živi od penzije koju su stekli bauštelom u istoj. Taman jednom prosječnom hercegovačkom seljačiću trebaju fakulteti i akademije, naučio je vozat auta po livadama i orat po polju. Nemojmo se više lagat, na tim fakultetima studiraju skoro samo hrvati iz Hrvatske (zamisli ima i takvih) kojima je jeftinije i lakše tamo studirat, da ne spominjem zavidnu razinu nezakonja pa se moze i zapalit i povuć koja crtica, a i tu su narodnjački klubovi i seljačke zabave kojih se naravno doma zgražaju jer se prave da jedino thompsona slušaju pa uhvate priliku i da razbijaju čaše na cecu i ekipu. Sa druge strane opet ću se vratit na tebi drago Sarajevo, pričaš o nekoj otimačini a Kanton Sarajevo je država u ovoj bjednoj državi, oni imaju i samoupravu i ministarstva i j*beno su stabilni sa obzrom na sve šta zemlja prolazi, a uopce neću trošit riječi na to da se koriste drugim kantonima jer je to smiješno, a reci mi šta to možeš DOBIT od nekog goražda zenice ili pitaj Boga čega više, pa da se odvoje od njih samo bi profitirali, a dok s druge strane Lijepa Naša je čisti primjer pljačke i centralizacije, sve pare idu zagrebu. Ima jedan meni drag transparent torcide: grad zagreb- najveći ratni profiter. Bit ću iznimno blag jer sam se uspio i iznervirat ovom zatupljenošću pa ću reć da su Zagreb i Mostar rana ove države (pritom mislim na svoju Hrvatsku), eto gdje idu sve pare od 91 pa naovamo, a odnos izmedju ta 2 grada je kao Dinamo i Lokomotiva, Dinamo roka para a Lokomotiva mu je izlog i pogonski centar u kojem se razvijaju oni koji nisu dovoljno dobri za Dinamo, al pošto je liga smeće, i Lokomotivi nekad krene pa se zaredaju rezultati :)

PS: Sveučilište u Mostaru nije Hrvatsko sveučilište već BiH, da je hrvatsko nebi trebala nostrifikacija i sranja već bi dobili hrvatsku diplomu. Npr na američkom fakultetu u Dubrovniku dobiješ američku i hrvatsku diplomu, to se već moze nazivat američki. Dok Mostar ne dobije hrvatske diplome, za mene je isto ko univerzitet u travniku.

Uredio adodbk

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo ga, još jedan sarajevski fašist koji govori da Hrvati u BiH nisu Hrvati, nego "bosanski katolici". Još jedna bosanska izbjeglica u Dubrovnik koju je Hrvatska spasila, pa se sad vratio na bosansku sisu i pljuje sve hrvatsko :)

Omalovažava sve hrvatsko u BiH, sanja centralizaciju i misli da će je dobiti :D I to ako eto Hrvatima u Hrvatskoj dođe srati kako je Mostar prevara. Dok u Sarajevu raja plače da im se udijele 2 marke :D

54% BiH proračuna pune Hrvati u BiH, da hrane vašu megalomaniju, hrane vaše rudarske obitelji i saniraju propale željeznice. Samo jedno želim: cijepanje BiH, da bez hrvatske love ostanete, onda možete pričati što imate i što to možete financirati sami :)

Dotada, dajem ti odjeb s ovog foruma, idi piši na Klix, sarajevski fašistički firaunu. Govoriš o hercegovačkim seljacima kojima ne treba fakultet, a kao tebi treba, ti si nešto postigao sa svojom višom stručnom.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

lik fakat dobio ban zbog iznošenja stava? e svašta...

Lik je dobio ban zato što je šovinist koji Hercegovce naziva vrijednima samo za livadu. I što laže u više navrata. Arapski kredit naziva pomoći, Splitu je smanjio broj stanovnika za 100 tisuća itd.

U svakom slučaju, mržnju prema Hercegovcima neka nosi na druge forume.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Prema Bosancima općenito svakako. Prema onima koji u ime bošnjačke unitarističke politike pljuju po drugima, uzimajući im njihovo pravo na samoopredjeljenje kao naroda, što je garantirano poveljom o pravima čovjeka UN-a, to neću sanirati. Razlučiti između to dvoje hvalakurcu znam. Na Bošnjacima je da se nose sa sindromom Emila Kusturice u svojim redovima. Ovaj točno to ima - eto, on je u BiH došao iz Hrvatske i hoće biti veći predstavnik Sarajeva nego Sarajlije.

Trebao je biti baniran onoga trenutka kad je BiH Hrvate nazvao bosanskim katolicima. Sljedeći kojeg vidim da to radi dobit će kaznenu prijavu za kršenje ljudskih prava, o moj trošak, a ne ban :) IP imam.

Njegova namjera je bila jasna od prvog trena kad je postavio pitanje o potrebitosti postojanja medicine u Mostaru i napada na integritet tog fakulteta. Nije recimo napao Fojnicu (tamo ima medicina jelda?) nego baš kulturno uporište Hrvata u BiH.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nema medicina u Fojnici, odakle ti to?

Foča onda. Same thing.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne znam tko je ovaj/ova Sentinel ali kad napisa firaunu HAHAHAHAHHAHAHAH oplakah.
Totalno je upravu čak i ustav izglasan na zasjedanju ZAVNOBIH-a u Mrkonjić gradu kao temeljno ustavno pravo BiH (a i naš današnji ustav) navodi pravo na samoodređenje. Zaniječete li to i nečiju nacionalnu pripadnost javno riskirate financijsku globu :)

Uredio Klepæem_ušima

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Stvorite korisnički račun ili se prijavite za komentiranje

Morate biti član foruma za komentiranje

Create an account

Registrirajte novi korisnički račun. Lako je!

Registriraj novi korisnički račun

Prijava

Veći imate korisnički račun? Prijavite se.

Prijavi se

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu