House MD

Pripreme za Maturu, gdje i kako?

37 poruka u ovoj temi

Kakva su iskustva? Jel bolje otići na pripreme u Pomak ili Trinom? :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Mene zanima je li itko bio na onim pomakovim "Kratkim razlikovnim pripremama" ili "BFK ispit" ?
Iste pripreme postoje i u Trinoma samo su malo drugacija imena.

Kakve su? Kako se radi? Koriste li sta?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Moje osobno mišljenje je da se klonite masovnih instrukcija (tj. Pomak, Trinom i sl.). Tamo se sve stvari obrađuju podjednako (bar koliko sam ja shvatio, nikada nisam išao).
Da sam ja vi, ja bih radije utukao tih 2000kn na 1on1 instrukcije gdje će osoba koja mi ih drži ići mojim tempom, duže se zadržati na stvarima koje mi nisu jasne, a preskočiti ono što znam...

I ići na pripreme iz biologije nema smisla. :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Vidim da ovdje ima ljudi koji su prošli pripreme.

Imam jedno pitanje.

Što mislite je li bolje ići tijekom godine subotama (ima li koga ovdje da je išao na te?) ili na onaj zimsko proljetni termin?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako mene pitas ovisi o tvom predznanju.

Ako si iz opce ili matematicke gimnazije i imala si 4 ili 5 kroz sve 4 godine, onda bi ti ja predlozio cijelu godinu subotama jer ce te to dobro podsjetit na sve sta treba. Naravno, moras sama dosta radit, ali neke trikove ce te sjetit na pripremama.

Ako si iz strukovne/jezicne/neki predmet ti je bio problem, sjedni, uhvati se knjige i ne pustaj je, a onda idi na privatne instrukcije kod nekog za nejasnoće.

Ovo gore mislim za predmete tipa kemija i matematika.

Engleski,hrvatski,biologija- nikakve pripreme za to ni ne pomisljaj.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Iz prirodnoslovno-mat gimnazije sam i mislim uzet kem i fiz (u Pomaku)

Sve mi se čini da ću uzet ovu cjelogodišnju opciju jer ovo preko praznika mi se čini neefikasno (svaki dan natrpavat se informacijama i to paralelno iz dva predmeta)

Hvala na savjetu

Ne znam šta će ikome ove pripreme iz biologije. Skinula sam skripte za proći kasnije/zadnje.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam isao na BFK pripreme , 3 tjedna pred prijemni. U pomaka.

Fizika ce ti bit briljantna, profesor je genijalan.

Kemija ce ti u pomaka ovisit o tome koliko znas. Ako ti je kemija isla onda ce ti super odgovarat kemija. Ali ako ocekujes da te oni na pripremama uce necemu novom, onda ces se mozda razocarat.

Sve u svemu, mislim da ce ti s obzirom na skolu u koju si isla bit ok te pripreme subotom, lijepo ces se podsjetit.

Imam ti samo 2 savjeta za dati:
1) obavezno radi sama uz pripreme.
2) nemoj se sramit na pripremama. Pogotovo na fizici.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Imam jedno pitanje, ne znam je li spada pod ovu temu, ali dobro.

Ove godine nisam uspjela upisati MEF, idem na jesenski rok i imam mogućnost odabrati neki drugi faks. Kako mene ne zanima ništa drugo osim medicine, odlučila sam pauzirati ovu godinu i pripremat se kod kuće, naučit sve detaljno i pokušat dogodine.
Međutim, savjetovali su mi da uzmem instrukcije tijekom cijele godine i tako se još bolje pripremim. Budući da živim u zabiti gdje je rijetko naći profesora, čula sam da je moguće upisati neki faks samo da ostvarim zdravstveno itd.,ali da ne idem na predavanja te se tako preselim u veći grad gdje bi mogla možda radit preko sc i usporedo se pripremat. Ono, veći grad, veće mogućnosti.
Mene iskreno peče savjest na pomisao da se negdje bezveze upišem i koristim beneficije koje mi faks daje, ne znam , kao da lažem. A isto tako sve bi dala i sve bi uradila da se što bolje pripremim i naučim sve i daj Bože upišem medicinu.

Oprostite na dugom i kompliciranom postu, samo me zanimaju vaša razmišljanja o mojoj situaciji.
Pozdrav! :nazapovjed:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Mislim da ti je to užasna ideja. Ako se upišeš negdje, a onda dogodine na medicinu, morat ćeš dogodine plaćat školarinu koja je ~10 000 kuna.

Pretpostavimo da pauziraš godinu dana:
Imaš godinu dana praznog hoda do prijemnog/mature. Taman da nisi uopće imala kemiju,biologiju i fiziku u srednjoj, stigneš se vrhunski pripremit.

Dakle, nikakvo seljenje i upisivanje ja ne preporučam.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne znam postoji li već ova tema alii....Zanima me je li itko od vas išao na pripreme za maturu (biologija,kemija,fizika)? Kako su vas spremili i ima li smisla ići? Čula sam da je Trinom najbolji,imate li vi kakve preporuke i savijete? Hvala :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Imam par pitanja o samom upisu i studiranju na MEF... Za početak koje pripreme predlazete i na koji nacin se najbolje spremiti za maturu i prijemni?Po kojim knjigama ucit ili pak skriptama Trinoma? Je li itko isao u Pomak i kakve ste rezultate postigli? I mozda neki savijet starijeg studenta o samom ucenju na faxu,drustvenom zivotu i tezini samog fakulteta? Hvala :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu