pad nap0na

Histologija

70 poruka u ovoj temi

Polić me pitao:
1. vezivno tkivo s posebnim svojstvima
2. slzena građa i razvoj
3.ovarij

cura koja je odg s menom :
1.živčano tkivo
2.jetra građa i razvoj
3.testis

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

p.s. a kada se polaze kolokvij iz preparata dovoljno je nauciti skripticu s opisom preparata koja se moze kupiti kod Softe..

jel moze netko to staviti na net, kaze softa da on to nema?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jel moze netko to staviti na net, kaze softa da on to nema?

ako netko ne stavi u meduvremenu na net.. iPeter kod one zene u fotokopiraonici iznad faksa..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Konacne grupe ce se znat tek nakon upisa, tj. u subotu ili nedjelju ce biti objavljene na internetu valjda, ili u pon gore izvjesene na oglasnoj ploci zavoda, grupe su kao na anatomiji, iste su semiarske i vjezbovne kolko se sjecam, ide po abecedi

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

mislim da su u 7.grupi samo ponavljaci pa ćeš vjerojatno biti u istoj grupi kao i prošle god

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pitanje:

Za seminar je navedeno epitelno tkivo i žlijezde. To učim iz knjige. A za vježbe piše epitelno tkivo (zubna pulpa, bubreg, jednjak, koža pazuha)...to isto tražim posvakud u knjizi i malo bacim oko ili ćemo to samo gledati pa ne treba učit? :D

Treba samo epitelno i žlijezde iz knjige, a zubna pulpa, bubreg itd su samo preparati na kojima ćete vidjeti sve te vrste epitelnog i žljezdanog tkiva. Ne treba učiti unaprijed zub, bubreg, jednjak itd. jer se to uči kasnije. :) Ako imaš vremena pogledaj si preparate unaprijed (http://histomed.uniri.hr/index.html), bolje ćeš se snaći na vježbi.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kakve su parcijale,kako se boduje ? Koliko ima pitanja?

Meni su parcijale iz histe teške .... sjećam se da bih nakon kolokvija izlazio van mrtav umoran i svi smo komentirali kao da nas je netko silovao dok smo pisali ...

a inače je atmosfera na kolokviju dobra jer asistenti i profesori koji vas paze znaju pomoć, ali isto dobrano opomenut ako i pokušaš prepisat ...

a sad, koliko pitanja, kako se boduje ... davno je to bilo :D :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hah evo pisali smo ničeg se ne sjecam od pitanja,znam samo da ih je bilo 60 :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kad smo mi polagali histologiju(nekad davno :lol:) ako si imao 63 boda, ili vise, nisi morao na zavrsnom pisati pismeni, tj. samo bi odgovarao :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

bok ljudi,nabavila sam osnove histologije iz 95 g. je to ok,ili je potrebno novo izdanje?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

mislim da ti je potrebno novije.. znam da kad sam ja uzimala tako starije izdanja da je falilo toga :\

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Fresh. Pitanja na usmenom od prof. Polića. Odmah ću napisati i ono što je pitao kolegu.

1. živčano tkivo/vezivno tkivo

2. nadbubrežna žlijezda/jajnik

3. bubreg/želudac

Uglavnom postavi se 3 pitanja i onda sa potpitanjima vidi znanje. Moj savjet je da jaako dobro pročitate Vezivo tkivo u knjizi jer po tome vole pitati/rušiti.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

moj utisak -2014/2015

kolegij histologije koji ima 10 ects bodova je prilično zahtjevan kolegij, no izuzetno zanimljiv- stoga ga je užitak učiti. 

mi smo imali tri pracijale i nemojte  se nadati da se pitanja ponavljaju- sve sastavljaju novo. na ŠTO se mora najviše obratiti pozornost? moj savijet sve, ali ponajviše prva parcijala.

također tu je i kolokvij iz preparata koji je uvjet za ispit. Sad, tu ćete čuti razne priče. ugl, iako će vam se to sve činiti kao nuklearna fizika i kao da je sve isto, odite si na histomed tjedan prije kolokvija i gledajte i buljite u to svaki malo i sve će vam sjesti i da nemojte zaboga učiti embriologiju za to jer nama su govorili da trebamo znati kao za ispit. ne treba znati kao za ispit ali pitaju podpitanja iz histologije- pogotovo Polić i Pugel ali neće vas srušiti ako ne znate nego ćete dobiti manje bodova. najbitnije je prepoznati preparat jer ako više od dva fulate-- adios :unsure:

za ispit se treba potkovati znanjem i dosta ruše, ali nije nemoguće ako si redovito izvršavao svoje obaveze. Toplo preporučavam prva dva roka jer tad vam je znanje najsvježije i koliko sam uspio vidjeti tad su najbolji. 

ma zaljubiti ćete se u histu,

sretno svima! :lol:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Isplati li se kupovati histološki atlas ili je dosta CD sa zavoda? Atlas s ovog topica ne mogu skinuti

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dosta je onaj sa zavoda, nemojte ništa kupovati. Ako vam treba neki sa strane, uvijek možete potražiti po knjižnicama. A i po netu ima stvarno svašta :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu