tomato

Maturanti Generacije 2010./11.

1306 poruka u ovoj temi

Ako je tako, pa kakvi su tek ostali - ne usuđujem se pomišljati
:blink:

Bolje nemoj. Evo npr. dovedeš jednog mog švicarskog maturanta i ispitaš ga o povijesti, kemiji, matematici, književnosti, bilo čemu...On ti neće znat beknut. Jedino što znaju je Engleski i malo Francuski, a ovo drugo bože sačuvaj...A tobože Švicarska zemlja znanja i blablabla....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

A mislis da ljudi to ovdje znaju? :) U zabludi si. Znaju neki, isto kao sto, sigurna sam, znaju i neki Svicarci.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A mislis da ljudi to ovdje znaju? :) U zabludi si. Znaju neki, isto kao sto, sigurna sam, znaju i neki Svicarci.

Da, svagdje ima tupana. Ali usporediš li hrvatske i švicarske odlikaše, hrvatski imaju puno više znanja, što se i očituje po mnogim nagradama na međunarodnim natjecanjima. Npr. ja sam bio odličan fizičar i kemičar, a od Organske kemije sam ÈUO da postoje funkcijonalne skupine, a o lipidima, itd. ni govora. Tako da sam npr. mislio da je metanol isto kao što i mentol, a Lorenz i Lenz sile na pozitivno, tj negativno tijelo.
Možda nam je država u banani, ali zato nam barem odlikaši imaju temeljito i raznoliko znanje.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

eh sutra, u 12. kad nam dođu rezultati, hoće li onda napraviti i rangliste, ili ćemo za to još morati čekati?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ne bih se složio. mogu obadva sustava usporediti, vjerujte mi, hrvatski obrazovni sustav, barem što se tiče srednjih škola je jedan od najboljih u Europi. nemojte kukati.

Proša si osnovnu i srednju skolu u Hrvatskoj i u Švicarskoj? Ako nisi, ne možeš ih usporedit.

Možda nam je država u banani, ali zato nam barem odlikaši imaju temeljito i raznoliko znanje.

Daleko nas je to dovelo... :/

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Proša si osnovnu i srednju skolu u Hrvatskoj i u Švicarskoj? Ako nisi, ne možeš ih usporedit.

Daleko nas je to dovelo... :/

dobro nisam, ali sam polagao državnu maturu, pa znam što se traži, tj. kakav je standard, a ja o tome govorim, a osnovna je druga stvar.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

dobro nisam, ali sam polagao državnu maturu, pa znam što se traži, tj. kakav je standard, a ja o tome govorim, a osnovna je druga stvar.

Državna i u Švicarskoj?

Hmm, to sta nama trpaju veće količine gradiva za naučit nije nužno bolje. Oni možda nisu fantastični srednjoškolci, ali su genijalni studenti.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Državna i u Švicarskoj?

Hmm, to sta nama trpaju veće količine gradiva za naučit nije nužno bolje. Oni možda nisu fantastični srednjoškolci, ali su genijalni studenti.

Da...

Ali znaš ljudi, pa uspoređivaš, ili ti je to samo pretpostavka? Jer gledaj, ako se na Medicini prvo na prvoj godini mora sve naštrebati, što ljudi u Hrvatskoj uče za prijemni, a studij traje također 6 godina, tu zasigurno nešta ne štima...

A evo ti dokaz, koji bi mogao potkrijepiti moju teoriju: Najbolji doktori u Švicarskoj su stranci. Tako je najbolji kardijokirurg onaj dr. Turina, koji je Medicinu studirao u...Zagrebu ;) Uredio Pomet

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da...

Ali znaš ljudi, pa uspoređivaš, ili ti je to samo pretpostavka? Jer gledaj, ako se na Medicini prvo na prvoj godini mora sve naštrebati, što ljudi u Hrvatskoj uče za prijemni, a studij traje također 6 godina, tu zasigurno nešta ne štima...

A evo ti dokaz, koji bi mogao potkrijepiti moju teoriju: Najbolji doktori u Švicarskoj su stranci. Tako je najbolji kardijokirurg onaj dr. Turina, koji je Medicinu studirao u...Zagrebu ;)

Znam ljude. Ne mora značit da ne štima. Sustavi obrazovanja su različiti, a nemoj se ljutit sta me tvoji dojmovi ne uvjeravaju u božanstvenu kvalitetu hrvatskog sustava obrazovanja.

Ne, to samo znači da si švicarska može priuštit najbolje liječnike.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

mala digresija sa teme Švicarska- Hrvatska. ovo je frend vidio na forumu ncvvo-a, što znači da ne bi trebalo bit muljaža. ja se nadam da je, al čisto sumnjam :unsure:

Ovogodišnji maturanti morali su riješiti 27 posto svakog ispita da bi za njega dobili prolaznu ocjenu. To znači da je postotak riješenosti testa za određenu ocjenu jednak za sve ispite bilo da su obvezni kao matematika, strani jezik i hrvatski, bilo da je riječ o izbornim predmetima. Iz Centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja priopćeno je također da su precizirani pragovi za svaku ocjenu, a svi a svi detalji javnosti će biti poznati u ponedjeljak. Nekoliko sati prije toga, točnije danas u 23 sata i 59 minuta, prema riječima ravnatelja Centra Gorana Sirovatke, objavit će se rezultati za svakog učenika. U iduća dva dana, dakle ponedjeljak 27. lipnja i utorak 28. lipnja, učenici će imati vremena za prigovor ako misle da su negdje zakinuti. Svi prigovori bit će riješeni do 4. srpnja kad će se objaviti konačni rezultati.
U ponedjeljak 4. i utorak 5. srpnja maturanti moraju napraviti svoju konačnu rang-listu fakulteta na kojima žele studirati. Točno u prvoj minuti srijede 6. srpnja počet će automatski upis maturanata na studije koje su istaknuli kao najpoželjnije. Ove je godine maturanata manje za oko dvije tisuće u odnosu na prošlu godinu.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

mala digresija sa teme Švicarska- Hrvatska. ovo je frend vidio na forumu ncvvo-a, što znači da ne bi trebalo bit muljaža. ja se nadam da je, al čisto sumnjam :unsure:

Ovogodišnji maturanti morali su riješiti 27 posto svakog ispita da bi za njega dobili prolaznu ocjenu. To znači da je postotak riješenosti testa za određenu ocjenu jednak za sve ispite bilo da su obvezni kao matematika, strani jezik i hrvatski, bilo da je riječ o izbornim predmetima. Iz Centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja priopćeno je također da su precizirani pragovi za svaku ocjenu, a svi a svi detalji javnosti će biti poznati u ponedjeljak. Nekoliko sati prije toga, točnije danas u 23 sata i 59 minuta, prema riječima ravnatelja Centra Gorana Sirovatke, objavit će se rezultati za svakog učenika. U iduća dva dana, dakle ponedjeljak 27. lipnja i utorak 28. lipnja, učenici će imati vremena za prigovor ako misle da su negdje zakinuti. Svi prigovori bit će riješeni do 4. srpnja kad će se objaviti konačni rezultati.
U ponedjeljak 4. i utorak 5. srpnja maturanti moraju napraviti svoju konačnu rang-listu fakulteta na kojima žele studirati. Točno u prvoj minuti srijede 6. srpnja počet će automatski upis maturanata na studije koje su istaknuli kao najpoželjnije. Ove je godine maturanata manje za oko dvije tisuće u odnosu na prošlu godinu.

To sam i ja čula. Dakle, isti prag prolaznosti za, npr. fiziku i vjeronauk. Ne omalovažavam ničiji izborni, ali ako je ovo istina, onda je stvarno apsurdno <_<

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne samo da je apsurdno, nego nije ni pravedno naspram prošle godine kad je za neki predmet prag prolaznosti bio 21 ili 22% i kad se lista bodovanja radila s obzirom na cjelokupnu riješenost testa. Ovako će samo Peteru ljudi spustit ocjenu za 1 dolje jer je velika većina približne ocjene računala s obzirom na prošlogodišnje postotke <_<

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Uzbuđeni zbog skorog dolaska rezultata mature? :P

oh yes...

ali čekk, hoće li danas raditi već ranglistu, ili tek kasnije?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Stigli su rezultati. Ranije nego što je najavljivano. :)

728 bodova. hoću te j********e rangliste.

SAD. Uredio Pomet

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

712,4 bas me zanima kolko sam ispod crte :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

772 Zg 832 Ri :D

Uredio kobe_II

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

MD_Nina,vjerujem da imaš.ja sam ti blizu 740 os i ri,a 790 st :)

nego,dobri ljudi ako netko ima kakve informacije o tome kako se može prebaciti sa mef os na mef zg?za prosjek znam i ne ponavljanje godine i to,ali zanima me samo da li baš svake godine mef zg omogućuje studentima sa drugih hrv.medicinskih fakulteta prebacivanje?
možda je ovo često postavljano pitanje,ali kaj sad.

help,dobri ljudi :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

MD_Nina,vjerujem da imaš.ja sam ti blizu 740 os i ri,a 790 st :)

nego,dobri ljudi ako netko ima kakve informacije o tome kako se može prebaciti sa mef os na mef zg?za prosjek znam i ne ponavljanje godine i to,ali zanima me samo da li baš svake godine mef zg omogučuje studentima sa drugih hrv.medicinskih fakulteta prebacivanje?
možda je ovo često postavljano pitanje,ali kaj sad.

help,dobri ljudi :D

Koliko je meni poznato, dosad nisu nikoga odbili.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Gost
Ova tema je sada zatvorena za daljnje odgovore.

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu