Luigi

Obiteljska medicina - pitanja s usmenog ispita

10 poruka u ovoj temi

Kod Blažeković-Milaković dobio pitanja s gornjeg popisa + raspravu o hipertenziji koja je malo ozbiljnije zadirala u internu i novije smjernice, koje se ne spominju u udžbeniku.
To nije bilo presudno za prolaz, ali imam dojam da ju to baš zanima pa nije naodmet malo ponoviti prije ispita.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Jel ima možda neko pitanja za prof Katic? Plizz

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

biserka bergman marković :
dnevnik rada, bar 2,3 pitanja (obavezno zapamtite ili koporajte što ste pisali, te bolesti naučite terapiju i dijagnostiku u grubo)
ja sam napisala benignu hiperplaziju prostate, to me pitala terapiju, zatim akutni infektivni proljev...od opće me pitala dozvolu za samostalan rad, sestrinsku ordinaciju..
ugodna je,više ona priča,bitno je započeti :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Prof. Katić u pravilu postavlja 3 pitanja, prvo o generalnom funkcioniranju primarne zaštite, drugo je jedna od patologija koje spominješ u dnevniku rada i kako je bio obrađen taj pacijent, a treće pitanje je neko hitno stanje, s najvećom težinom na liječenju. Za ocjenu gleda i rezultat s testa i evaluaciju praktičnog rada s vježbi. Ispit je bio smiren i ugodan, trajalo je možda pola sata za nas 3 koje smo odgovarale naizmjenično. Moja pitanja su bila: razlika kućnog liječenja i kućne posjete, angina pectoris i primarna obrada takvog pacijenta, hitna terapija kod trovanja opijatima. Treba znati put primjene, a poželjno i doze lijekova u hitnim stanjima.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Vraca Botica?

Ispituje sad već tri godine, kad ja bijah kod nje na usmenom, to joj bi tek drugi rok da ispituje (ak. god. 2011./2012.). Na ta dva roka je bila super - dizala je ocjene i nije rušila, ali na roku nakon katastrofa - ili rušila, ili spuštala ocjene na 2 ili 3. Kakva je bila nakon toga, to ne znam.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu