dragan_bl

Gamulin patofiza

9 poruka u ovoj temi

Pozdrav!
Da li neko može da mi kaže da li ima igdje pdf-format gamulinove patofiziologije. konkretno trebam poremećaje metabolizma osnovnih tvari (ugljenih hidrata, Peterti, bjelančevina itd). Skripte su O.K. ali bih ipak trebao malo više od onoga što ima u skriptama. One mi dodju nekako kao repetitorijum i to dosta kvalitetan. Hvala!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Sumnjam da češ to dobiti, prevelik je udžbenik.

Ali uvijek možeš otiči u knjižnicu i učiti tamo :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jedino ako postoji neka štela u Medicinskoj nakladi ili u tiskari di je štampana... pa da to slučajno 'padne' :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Imam odlično iskopiranog gamulina nikad otvorenog ,najnovije izdanje,ako još trebaš

Pozdrav!
Da li neko može da mi kaže da li ima igdje pdf-format gamulinove patofiziologije. konkretno trebam poremećaje metabolizma osnovnih tvari (ugljenih hidrata, Peterti, bjelančevina itd). Skripte su O.K. ali bih ipak trebao malo više od onoga što ima u skriptama. One mi dodju nekako kao repetitorijum i to dosta kvalitetan. Hvala!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ta ti knjiga ima preko tisucu stranica,prevelika je za prebaciti ovdje.Drugo,preporucio bih ti da uzmes neku drugu knjigu iz patofize jer je Gamulin,barem meni,preopsiran,pretezak i u mnogim dijelovima uopce ne razumljiv.Mislim da je knjiga vise za klinicare ili postdiplomski studij,nego za studente.To je moj dojam,nakon mjeseci ucenja.Ja sam vise koristio Tagera,on je nekako "pitak",mislim da je vise za studente,i sto je najbitnije ne raspisuje se "od Kulina bana"

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma kakav postdiplomski studij, pa on traje samo 3 mjeseca!Što se može zato vrijeme naučiti?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma kakav postdiplomski studij, pa on traje samo 3 mjeseca!Što se može zato vrijeme naučiti?

Mislim da traje dulje,ali ne znam,nisam jos stigao do postdiplomskoga...A sta se tice Gamulina,to mi je ubjedljivo najgore napisana knjiga od cjelokupne medicinske literature.Kao da su se trudili da knjiga ima sto vise stranica i sljedbeno tome i vise kosta."Najomiljeniji" dio mi je kad u uvodniku pise o povijesti kolegija patofize na MEF ZG.Sve je preopsirno,do "besvjesti"zakomplicirano...Dok prijedjes sve ono sta je u biti nebitno,zaboravis i ono sto je bitno.A tek jezik kojim je knjiga pisana,neke rijeci,recenicne konstrukcije,pravopis...kao iz doba "kralja Tomislava". Umjesto da istaknu bitne informacije na razumljiv nacin prilagodjen studentima 3.godine,koji jos uvijek nisu slusali internu,tek slusaju farmu..i trebaju zapamtiti mnogo toga iz patofize sto je bitno dalje za kliniku,oni napisu knjigu od tisucu stranica,tako da kad polozis patofizu i rijesis se te "prekrasne knjige" dodje ti da se "ne trijeznis mjesecima" ili napustis fax.
Doista bih volio upoznati kolegu/kolegicu koji imaju rijeci hvale za ovaj uradak zvani udzbenik iz patofiziologije..A tek oni seminari i algoritmi,ajmeeee

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zato hvala bogu postoji skripta koja se nauči u tjedan dana ! A i svi imamo neko predznanje s prve dvije godine i pogotovo s patologije, pa patofiza nije strašan kolegij.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu