Pomet

Specijalizacija?!

37 poruka u ovoj temi

pitanje, jel postoji uopce specka iz neonatologije u hrvatskoj?

Ne. To radiš nakon što specijaliziraš pedijatriju, možda postoji kao subspecijalizacija.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Ne. To radiš nakon što specijaliziraš pedijatriju, možda postoji kao subspecijalizacija.

:( u specijalizaciji za pedijatriju fakat nema bas puno direktno neonatologije, al dobro, valjda ima nesto kasnije

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jednostavno pitanje:
Koja specijalizacija, kasnije posao, bi spadala u nesto "polagano", normalno radno vrijeme, bez pretjeranog stresa...?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa vjerojatno obiteljska medicina .... dermatologija, epidemiologija, javnozdravstveno usmjerenja, školska medicina ... Neke specijalizacije koje nemaju dežurstva i koje nisu kirurške ...
Za ove nisam siguran, al mogle bi pružati ¨polagan˝ tempo: fizikalna i rehabilitacija, medicina rada ... radiologija ( ? ) ...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zanima me koliko je bitno znanje stranih jezika za dobijanje specke...je li dovoljan engleski jezik?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zanima me koliko je bitno znanje stranih jezika za dobijanje specke...je li dovoljan engleski jezik?

Dobiješ pola boda na poznavanje jednog, najviše možeš dobiti bod na poznavanje stranih jezika.

Je, sasvim je dovoljno. Ali od viška glava ne boli, ako ni zbog čega, a onda zbog perspektive :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo čisto iz znatiiželje :D .. dali se događa da neko ko studira medicinu u splitu ili rijeci kasnije dobije posao/spec. u zg ili je to nekakva rijetkost?

Uredio MedStudent555

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nema nikakvih prepreka, nije nikakva rijetkost, isti su uvjeti za sve, gledaju se bodovi i to je to. Ljudi se najčešće sami odlučuju ostati u gradu u kojem su studirali, obično se već za vrijeme studija zainteresiraju za neke odjele pa tamo i ciljaju specijalizacije, znaju ljude, fino im je i slično. Ili dobiju u rodnom mjestu nešto, odnosno, teže poznatom, poznaju grad i sl. Ili zavole svoj grad studiranja, već imaju riješeno stambeno pitanje, prijatelje. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Bok, zanima me specka iz obiteljske. Ako dobijem specku u svom mjestu gdje živim (ima opća bolnica), da li se ona odrađuje u mjestu gdje je raspisan natječaj ili se liječnika upućuje u najbliži grad gdje postoji medicinski fakultet? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav svim  kolegama i kolegicama :)

Znam da cu sad pitat nesto sto je mozda  pitano tu na forumu vec 10000 put  i da je mozda malo bedasto alii me jako zanima

Dal mi moze neko objasnit sto se radi tijekom specijalizacije   U DETALJE ? 

Nije bitno koja specijalizacija, samo me zanima otprilike sto  se radi , kako , gdje , kada zasto kako , dal ima puno ucenja, dal se stigne, dal ima vremena slobodnog itd

Htio bih cuti iskustva pa eto , nemojte uzet za zlo  :D 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu