j.x

Patologija

41 poruka u ovoj temi

Evo da započnemo treću godinu s temom patologija, pa me zanima dali se isplati kupiti knjigu i dal treba novo izdanje (2010) ili je dobro i ono starije (plavo ak se ne varam)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Evo da započnemo treću godinu s temom patologija, pa me zanima dali se isplati kupiti knjigu i dal treba novo izdanje (2010) ili je dobro i ono starije (plavo ak se ne varam)

Kaže mi S. da se knjigu definitivno isplati kupiti (nije sigurna za izdanje, ali svakako je bolje novije).

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

nisi zdrav

Odlučio sam da ču kupit patologiju ukoliko ne uspijem u sveučilišnoj ugrabiti novo i neoštečeno izdanje

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Erm, pitanja za pismeni su nacelno po plavom izdanju (znam da su ih bas promjenili 2008. u 9.mj, a mi svi ucili po "smedjem" izdnaju, tako da je test bilo nemoguce rijesit..skoro), jedino ako nisu mjenjali bazu pitanja, sad koliko je to novo izdanje promjenjeno to je drugi par rukava, tako da ako nadjes ovo "plavo" starije izdanje po jeftinijoj cijeni, uzmi njega..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Crveno (2010.) i plavo (2008.) izdanje se po pitanju teksta skoro ne razlikuju, jedino u novom izdanju ima više novih slika...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Crveno (2010.) i plavo (2008.) izdanje se po pitanju teksta skoro ne razlikuju, jedino u novom izdanju ima više novih slika...

Znači da je rasprava gotova :lol:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Meni baka kupila crveno, valjda ce bit dobro ;) za sad sto sam procitao je dobro pisano

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

U biti poanta svega je da ako imate priliku jeftino ili besplatno (posuditi od dečka, cure, ljubanika/ce, susjeda, kume, strine, tetke etc.) doći do plavog izdanja, ne isplati se davati 750-800kn (kolko već dođe) za novu knjigu da bi čitali 1% promijenjenog teksta i nekoliko novih slika gledali... Dosta ljudi s treće godine prošle godine sam vidio sa tim starijim plavim knjigama.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

U biti poanta svega je da ako imate priliku jeftino ili besplatno (posuditi od dečka, cure, ljubanika/ce, susjeda, kume, strine, tetke etc.) doći do plavog izdanja, ne isplati se davati 750-800kn (kolko već dođe) za novu knjigu da bi čitali 1% promijenjenog teksta i nekoliko novih slika gledali... Dosta ljudi s treće godine prošle godine sam vidio sa tim starijim plavim knjigama.

Slazem se ;) al ako baka vec ima zelju kupovat knjigu ko sam ja da se protivim, a bolje imat svoj orginal nego posuđivat, uz to sam do sad kupio jedino anatomiju guytona i histu

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo, iz prve ruke, ja sam ove godine položila patologiju na prvom roku bez ikakvih problema a učila sam iz plave knjige. U crvenoj ima nešto više slika pa nema depresije sa stranicama punih teksta, ali u principu je vise manje sve isto. na kraju krajeva, nije bitna boja knjige, bitno je samo da je duuuuugo gledas :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Gledam malo nastavni plan iz patologije i vidim da odmah pri dan imamo seminar, a nigdje ne pise sto moramo nauciti ... Am I blind? laugh.png

Uredio Akaiko

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Gledam malo nastavni plan iz patologije i vidim da odmah pri dan imamo seminar, a nigdje ne pise sto moramo nauciti ... Am I blind? laugh.png

Vjerojatno :D Stanicna patologija, prvo poglavlje

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ajd mi daj link od kud si ti skinuo xD

http://www.medri.uniri.hr/katedre/Patologija/medicina/Patologija/raspored.htm

Doduše tu je za proslu godinu, ali ne vidim razloga da zasto bi se mjenjalo

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Uci prvo poglavlje, sljedecu vjezbu ces ucit 2. poglavlje (upala) i tako dalje i tako dalje.. :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
DDD.gif samo pomalo, bez zurbe..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

eo linkova korisnih ...

http://mikromed.uniri.hr

http://mudri.uniri.hr

enivej, zna li ko lozinku i pass za MUDROG ...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

eo linkova korisnih ...

http://mikromed.uniri.hr

http://mudri.uniri.hr

enivej, zna li ko lozinku i pass za MUDROG ...

Prijavljuješ se pomoću šifre od Carneta / ako je nemaš, moraš gore do onog tipa na Farmakologiji...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Samo par obavijesti ...

Za 3. tjedan patologije trebate naučiti 4. poglavlje u patologiji ... nemojte se zafrknut pa 3. naučit :D

Ako se želite logirat na mudri da bi "potvrdili" neki shit tamo morate iči kod Carnet admina [na farmu] po novi password jer stari ne vrijedi ...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ispravak netočnog navoda ...

NE trebate ići po novi username i pass nego vam trebaju podaci sa prvog papira koji vam je admin dao ...

to su oni podaci za carnet odnosno AAI ...

korisničko ime će biti: ime@medri.hr
a password već neki :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

na seminaru iz razvojnih i genskih bolesti smo pogledali par klinickih slucajeva na ovoj stranici:

http://iplab.net/

pa evo za one koji nisu bili, il si nisu zapisali a zanima ih wink.png

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pitanja iz opce patologije:

I uputa:

1. Sto nije komplikacija pneumokinoze? (infekcija, tuberkuloza, emfizem, neko slabljenje srca xD)
2. Gdje se nalazi steatonekroza? (akutni pankreatitis ..)
3. Lipfuscin nastaje ..? (peroksidacijom..)
4. Koji tumor ne metastazira? (planocelularni.., bazocelularni.., lejomiosarkom, maligni tumor štitnjače)
5. Koja bolest nije poremecaj leukocita ( tay-sachsova bolest .. )
6. Što ne uzrokuje DIK? (malarija, opekline, ambolija amnijonskom tekućinom, maligna hipertenzija )
7. Što ne sprijecava cijeljenje rane? (kortikosteroidi , UV-zračenje, strano tijelo, infekcija)
8. Kad ne dolazi do apoptoze? ( velikih ishemijskih oštećenja , smrti tumorskih stanica, smrti virusom inficiranih stanica..)

II uputa:

1. Koje su morfološke vrste kronične upale? ( serozna, kataralna, fibrozna, granulomatozna)
2. Tumorski markeri služe za .. ? (pracenje bolesti, dijagnozu, uočavanje recidiva, razlikovanje ben. od mal. tumora)
3. Što je točno za koristom? ( Merckelov divertikul, ektopično nes... )
4. Distrofična kalcifikacija ..?
5. Koje nije dio paraneoplastičnog sindroma? ( kaheksija , karcinoidni sindrom, endokrinopatije, hematološke promjene)
6. Pogreška morfogeneze? ( ageneza, aplazija, atipija, dezmoplazija)
7. Što je tocno za DIK? (sve osim da je primarna bolest)
8. Za apsces je tocno ?

-------

Par pitanja, kojih smo se sjetili nas par... ako imate jos koje dodajte wink.png

Boldano je ono sto mi pretpostavljamo da je tocno laugh.png

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jos malo ;)

1. Sto nije DNK onkogeni virus? Humani virus T stanicne leukemije, EBV, HPV, herpes virus
2. Transudat? Specificna tezina manja od 1,015, specificna tezina veca od 1,015, upalne stanice, bistar
3. Sto cini granulom? epitelne stanice, divovske stanice, plazma stanice, limfociti
4. Mallorijev hijalin? mikrotubuli, mikrofilamenti, intermedijarna vlakanca
5. Peterna embolija? plucna insuficijencija, neuroloski poremecaji, petehijalna krvarenja
6. Sto se ne ubraja u pareneoplasticni sindrom? kozni sindromi, ateroskleroza, endokrinopatije...
7. Karakteristicna promjena u soku? Akutna tubularna nekroza
8. Ulceracije su najcesce u? crijevima
9. Kozna krvarenja? petehije, purpura, ekhimoze
10. Posljedice nedostatka vitamina D? craniotabes, pectus infundibulioforme, smanjen rast epifizne hrskavice, caput quadratum, genua vara
11. Embolusi iz muralnog tromba mogu se naci osim u? mozgu, bubregu, plucima, slezeni, kolonu

;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu