Zus

Materijali za učenje

215 poruka u ovoj temi

Iz koje se literature najbolje pripremati za prijemni ispit.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Iz one koja je propisana katalogom. Možeš koristiti bilo koji udžbenik za gimnaziju. Bilo bi vrlo korisno i odgovarati pitanja sa prijašnjih ispita i koristiti skripte koje su izdale ustanove za pripremu prijemnih ispite. Puno toga imaš i ovdje.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Definitivno koristiti gimnazijske udžbenike iz sva 3 predmeta, a skripte sa priprema preporučam samo za ponavljanje jer ovisi o pripremama(neke skripte mogu biti pune grešaka)..nabaviti od starijih generacija što više zadataka sa prethodnih prijemnih.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

platit Peterno duge pripreme, pa platit Peterno one kratke brze pripreme, to je naša parola.. nek zaradi i prosvjeta nešto ccc.. evo ja nudim od pomaka sve materijale i onu plavu zbirku sve besplatno, neka se javi netko tko je spreman pokušati sam bez priprema i bacanja Peternih para.. ja tvrdim da se može i da je dovoljno :-)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
platit masno duge pripreme, pa platit masno one kratke brze pripreme, to je naša parola.. nek zaradi i prosvjeta nešto ccc.. evo ja nudim od pomaka sve materijale i onu plavu zbirku sve besplatno, neka se javi netko tko je spreman pokušati sam bez priprema i bacanja masnih para.. ja tvrdim da se može i da je dovoljno :-)

Bil mogao svoje materijale od pomaka uspored sa našima od pomaka, naši su 2006. godište, ako imaš što drukčije uploadaj pod materijale ...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jedno pitanje... mi već dvije godine sad radimo po udžbenicima iz fizike koji se ne nalaze na popisu u katalogu znanja... je li pametno koristiti se njima u pripremi ili je bolje nabaviti neke od navedenih u popisu?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
jedno pitanje... mi več dvije godine sad radimo po udžbenicima iz fizike koji se ne nalaze na popisu u katalogu znanja... je li pametno koristiti se njima u pripremi ili je bolje nabaviti neke od navedenih u popisu?

Bilo bi ti najbolje nabaviti tip udžbenika sa kataloga znanja ...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
jedno pitanje... mi već dvije godine sad radimo po udžbenicima iz fizike koji se ne nalaze na popisu u katalogu znanja... je li pametno koristiti se njima u pripremi ili je bolje nabaviti neke od navedenih u popisu?

i ja neke udžbenike nisam koristio u školi,a nema ih u katalogu.

Koliko sam razumio,možemo koristiti sve alternativne udžbenike koje je odobrilo ministarstvo, a pod to spadaju i ovi naši..

Mislim da se puno lakše spremati po udžbenicima koje si prije koristio,tako da ću ja po ovim svojima,bez obzira što ih nema na popisu literature.

Iako,kad već pitaš za fiziku,valjda se najlakše spremat po nekim tipa skriptama,gdje su najsažetije izneseni osnovni teorijski podaci i formule.Jer tko će iz knjige učiti i čitati sve,pa onda oni izvodi formula...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Bil mogao svoje materijale od pomaka uspored sa našima od pomaka, naši su 2006. godište, ako imaš što drukčije uploadaj pod materijale ...

Moje je iz školske godine 2006./2007., al to je svake godine isto, ne mijenja se, ko će to radit, ima Lemac pametnijeg posla :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

imam pitanjce..
negdje sam procitala da se na prijemnom ispitu ne pojavljuju pitanja koja npr. ima u jednom udzbeniku, a u drugom nema (ako su oba na popisu literature)
je li to tocno?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
imam pitanjce..
negdje sam procitala da se na prijemnom ispitu ne pojavljuju pitanja koja npr. ima u jednom udzbeniku, a u drugom nema (ako su oba na popisu literature)
je li to tocno?

Koliko sam ja informiran pitanja su iz onih udžbenika koji su navedeni u popisu literature ...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Koliko sam ja informiran pitanja su iz onih udžbenika koji su navedeni u popisu literature ...

hmm da, ali na popisu je navedeno vise udzbenika, a u nekima ima stvari kojih nema u drugima

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

teroretski bi ti mogla bit neka pitanja koja imaju u jednom, ali ne i u drugom udžbaniku, ali mislin da nema svrhe učit iz dva različita jer je to sve isto, samo poneki detalj(najčešće nebitan) je ubačen. Zato mislin da bi bilo dobro pročitat neku od skripti sa priprema jer su oni radili po manje više svima mogućin knjigama. Ali 100% neće bit nešto šta sad baš nikad niste ni čuli niti je spomenuto...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
hmm da, ali na popisu je navedeno vise udzbenika, a u nekima ima stvari kojih nema u drugima

Pa mislim da je to jedan od razloga zašto su naveli više udžbenika ...

Uči po jednom udžbeniku pa kreni rješavat primjer ispita prošlih generacija i vidjet češ koliko tvoj udžbenik pokriva pitanja ...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

koliko sam ja shvatio,pitanja su takva da se odgovori mogu nać u svim udžbenicima koji su navedeni u popisu literature..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma svi su ti udžbenici slični, samo su neki malo detaljniji, ali u tim pitanjima na prijemnom nema nikakve tople vode već osnovne stvari koje stoje u svim udžbenicima iz fizike, kako u onim za jezične, tako i u onim za matematičke gimnazije

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

pozdrav!htjel bi upisati medicinu sljedeće godine pa me zanima da li se skripte za bio kem i fiz zajedno s onom plavom knjižicom sa pitanjima s prijemnih mogu kupiti i gdje?:)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

hej,ako ima netko ko je bio na prijamnom za stomatologiju bila bi mu zahvalna ak mi kaže dali je prijamni na stomatologiji lakši od medicine?tako sam barem ja čula....i da je svakako lakše upasti(barem kad je zagreb u pitanju)...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Mogu ... na MEF-ovima

Uredio pad nap0na

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
hej,ako ima netko ko je bio na prijamnom za stomatologiju bila bi mu zahvalna ak mi kaže dali je prijamni na stomatologiji lakši od medicine?tako sam barem ja čula....i da je svakako lakše upasti(barem kad je zagreb u pitanju)...

Po mojem mišljenju i mišljenju mnogih drugih kolega, obadvije informacije su točne :-) a vjeruj mi ne bih ti to govorio bezveze jer tom izjavom ipak diskreditiram svoj plasman :devil:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

odes na salatu u referadu i trazis plavu knjigu s pitanjima...mislim da je 150 kn...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

i jos jedno pitanjce :D
ja sam, naime, cula da ona knjiga za 4. razred gimnazije nista ne valja (profilova, skupina autora, cetvrtasta, zelena) jel to istina?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Svaka knjiga valja na svoj način, samo što toj profilovoj kronično fali dijelova gradiva koje dolazi na prijamnom za MEF, a tiče se četvrtog razreda srednje. Ja sam isto po toj knjizi morao raditi u 4. razredu; dao sam joj lagani odjeb i primio se neke druge knjige čije sam ime zaboravio.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Plava zbirka, gdje se može kupiti? Samo u Zg-u ili?

u skriptarnici na mefzg, neznam da negdi još ima...
osim naravno ode kod nas skenirana :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu