Zus

Materijali za učenje

215 poruka u ovoj temi

Prijamnog ni na jednom MEF-u ne će biti.

Javi nam koliko ti je često bila zatrebala (i pomogla) literatura iz koje si se spremao za DM na samom faksu. Pri tom ne brojimo upotrebu istih kao potpalu za roštilj ili neku svrsishodniju namjenu od one koju si naveo.

Krivo izražavanje

Mislio san na predznanje iz srednje koje sam skupio iz njih.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Evo ja polako skupljam literaturu za prijemni (da, prijemni) pa imam jedno pitanje. Na popisu literature kojeg imam za treći razred biologije isključivo se traži knjiga "Springer, Pevalek-Kozlina: Biologija 3: Fiziologija čovjeka i fiziologija bilja, PROFIL,1997.". Na Profilovoj stanici našla sam samo "Živi svijet 3 - fiziologija čovjeka i životni procesi u biljaka" od istih autora. Mislite li da se radi o "istom sranju u drugom pakovanju" ili da ipak radije potrazim ovo s popisa? Ne bih htjela biti zakinuta za neku informaciju iz tako glupog razloga kao sto je kupnja krive knjige :blink:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Mislim da ti je to sve isto. Bilo bi najbolje kad bi ih mogla usporedit.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo ja polako skupljam literaturu za prijemni (da, prijemni) pa imam jedno pitanje. Na popisu literature kojeg imam za treći razred biologije isključivo se traži knjiga "Springer, Pevalek-Kozlina: Biologija 3: Fiziologija čovjeka i fiziologija bilja, PROFIL,1997.". Na Profilovoj stanici našla sam samo "Živi svijet 3 - fiziologija čovjeka i životni procesi u biljaka" od istih autora. Mislite li da se radi o "istom sranju u drugom pakovanju" ili da ipak radije potrazim ovo s popisa? Ne bih htjela biti zakinuta za neku informaciju iz tako glupog razloga kao sto je kupnja krive knjige :blink:

Budući da su isti autori i isti izdavač, pretpostavljam da se radi o istom sranju u novom izdanju :lol2: . Ipak, ako možeš nabavi što više knjiga i uspoređivaj ih tijekom učenja (ne moraš ih kupovati, posudi od nekog i kopiraj :mig: ). Ciljaš na prijemni u Mostaru?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ciljaš na prijemni u Mostaru?

Da, izmedju ostalog :). Ma narucit cu ja ovu knjigu koju se moze kupiti, stvarno nemam od koga posuditi tu stariju. Nadam se da necu napraviti gresku s tim :unsure: Uredio zebra

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Za kemiju i biologiju je dobro nabaviti nekoliko knjiga za isti razred od različitih izdavača i autora... Èesto je u jednoj određeno gradivo manje, a u drugoj više zastupljeno. Za kemiju je isto tako dobro proći nekoliko natjecanja od prethodnih godina..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Izborne predmete najbolje nabaviti skripte, osobno sam iz njih učila i rezultati su ispali odlični! :))

Eh da, a obavezni predmeti kao HJ-naučiti književnosti, jezikom se ne baviti jer se gotovo i ne pojavljuje. Strane jezike nema potrebe učiti jer je to čisto razumijevanje i poznavanje riječi, a matku sjesti i vježbat... :))

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Izborne predmete najbolje nabaviti skripte, osobno sam iz njih učila i rezultati su ispali odlični! :))

Eh da, a obavezni predmeti kao HJ-naučiti književnosti, jezikom se ne baviti jer se gotovo i ne pojavljuje. Strane jezike nema potrebe učiti jer je to čisto razumijevanje i poznavanje riječi, a matku sjesti i vježbat... :))

kakav je tebi bio eng? od nekih sam čula da je relativno teško

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa ustvari su ove godine stavili par pitanja iz jezika, moja je preporuka pročitati one žute stranice iz Fon fona, zbilja je super sažeto, a tko će ga znati što će smisliti za nove generacije jer će sigurno otežati. Što se tiče stranog jezika, polagala sam njemački(viša) i mogu reći da je zbilja bilo jednostavno, neki iz mog razreda su uzeli i engleski kao izborni i kažu da je bio još jednostavniji. ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

platit Peterno duge pripreme, pa platit Peterno one kratke brze pripreme, to je naša parola.. nek zaradi i prosvjeta nešto ccc.. evo ja nudim od pomaka sve materijale i onu plavu zbirku sve besplatno, neka se javi netko tko je spreman pokušati sam bez priprema i bacanja Peternih para.. ja tvrdim da se može i da je dovoljno :-)

slažem se. nisam išla na nikakve pripreme. a od skripta sam koristila samo onu iz fizike i to od trinoma. imala sam i pomakove koje su dobro došle za brzinsko ponavljanje.
može se i više je nego dovoljno ako si duhom bio prisutan u 4 godine srednje škole :D

kakav je tebi bio eng? od nekih sam čula da je relativno teško

engleski je stvarno laganica. polagala sam višu razinu i nije ništa bilo posebno teško. samo kaj se tiće eseja moraš naučiti pisati po onoj njihovoj shemi ako do sad nisi i to je to ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

slažem se. nisam išla na nikakve pripreme. a od skripta sam koristila samo onu iz fizike i to od trinoma. imala sam i pomakove koje su dobro došle za brzinsko ponavljanje.
može se i više je nego dovoljno ako si duhom bio prisutan u 4 godine srednje škole :D

engleski je stvarno laganica. polagala sam višu razinu i nije ništa bilo posebno teško. samo kaj se tiće eseja moraš naučiti pisati po onoj njihovoj shemi ako do sad nisi i to je to ;)

a mogu te pitati kaj si imala u gimnaziji....to ti ide ili je onak više osrednje?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

a mogu te pitati kaj si imala u gimnaziji....to ti ide ili je onak više osrednje?

ide mi ali i osrednjim učenicima je bilo lagano

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

išla sam u opću gimnaziju, imala sam 5 i maturu položila s 5 ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

išla sam u opću gimnaziju, imala sam 5 i maturu položila s 5 ;)

aha....imam i ja 5 samo ne znam koliko je ta ocjena realna ....hvala ti :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jutro svima!

Počela sam učiti biologiju za prijemni i maturu i krenula sam s 3. razredom. Učim iz dvije knjige: Život 3 (Škoslka knjiga) i Živi svijet 3 (Profil) i naišla sam na problem.
Izgubljena sam u hrpi potrebnih i nepotrebnih informacija (pr. jučer sam dva sata učila samo građu kože) od čega jako živčanim. Jednostavno ne znam na što da se fokusiram jer se bojim da ću izostaviti nešto bitno.
Molila bih za pomoć one koji su prošli prijemni.:)

Hvala :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jutro svima!

Počela sam učiti biologiju za prijemni i maturu i krenula sam s 3. razredom. Učim iz dvije knjige: Život 3 (Škoslka knjiga) i Živi svijet 3 (Profil) i naišla sam na problem.
Izgubljena sam u hrpi potrebnih i nepotrebnih informacija (pr. jučer sam dva sata učila samo građu kože) od čega jako živčanim. Jednostavno ne znam na što da se fokusiram jer se bojim da ću izostaviti nešto bitno.

Oke. Kad imaš prijemni/maturu?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ovako:

Npr. koža: građa, tj. naučiš imena slojeva, funkcije istih i to bi bilo to...

Nemoj ići detaljno, stvarno nije potrebno za prijemni.

P.S: pohvale što si tako rano počela :gazdarca:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Well, najbolje je da si nađeš neki poticaj. Mislim, moraš učiti detaljno, vremena imaš - računaj na to da detalje učiš sada da bi kasnije znala bitno. Detalje ćeš pozaboravljati, ali moraš detaljno učiti.

Poticaj - mislim da je najbolje da uzmeš popis gradiva koje treba znati za prijemni, i da recimo prodiskutiraš kasnije s nekim tko uči isto što i ti o tome što ste učili. Zašto ne i na forumu, recimo, vas nekoliko otvori temu iz biologije, stavite popis pitanja i krenete pitanje po pitanje, planski, što je tko učio i što treba zapamtiti. :) Nešto slično kao ona tema s pitanjima, gdje ljudi pitaju zadatke koje ne znaju riješiti - tako nauči i onaj koji pomaže, a i onaj kome se pomaže.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Planiraš upisati mef?
E onda se navikni na izgubljenost u hrpi informacija i nemoj nikako dopustit da te netko zavede s pričom da postoje bitne i nebitne stvari. Sve je bitno. Što ranije to shvati, ali istovremeno nemoj precjenjivat stvari koje moraš naučit. Nemoj se uplašit hrpe stvari nego jednostavno uči. Što manje kompliciraj. I nemoj više tražit savjete po forumima nego izgrađuj svoj način učenja jer je on bolji od bilo čijeg drugog.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Èuj ,uzmi si Ispitni Katalog,isprintaj ga i uči točno po njemu!! za prijemni
Hmm,za maturu iz biologije san ja ima neku knjigu Pripreme za DM iz Biologije,učia san 2 dana iz nje i ima san oko 80 posto :D (uzmi u obzir da san ja spava na satovima biologije u srednjoj)
Preporučam ti je ;)
A mogla bi i neke pripreme za maturu uzet ovu godinu ;) nemoj riskirat ko ja,budi pametna :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jutro svima!

Uči iz samo jednog udžbenika. Moja preporuka ti je Život 3(ŠK) zbog jednostavnijeg pristupa i mnoštva ilustracija. Nikako ne preskači one napomene sa strane(za one koji žele znati više :) ). U oba udžbenika obrađuje se isto gradivo, samo je izneseno na drugačije načine - ako budeš učila s razumijevanjem, znat ćeš sve što ti treba. By the way, i ja ću brzo početi s učenjem, nisi jedinarolleyes.gif

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da, pripremam se za MEF. Već sam počela učit jer imam puno rupa jer se profesori iz traženih predmeta bave samo onima koji su u zukerpiksu, a za nas ostale ih boli briga.
Malo je problem s tim učenjem što sam se izležavala mjesec dana pa treba ponovo uloviti tu kontinuiranost. Jučer sam malo razmišljala i mislim da je dobro da svakoga dana naučim pola lekcije. Počela sam učiti one stvari koje stvarno ne znam.
Sve u svemu nadam se da će mi se sav trud koji ulažem i koji ću ulagati na kraju isplatiti.
Hvala svima :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

mislim da je dobro da svakoga dana naučim pola lekcije.

Kako meni ovo smiješno zvuči s naših 40 stranica dnevno, minimalno :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu