Zus

Materijali za učenje

215 poruka u ovoj temi

Nekad se mučiš s jednom stranicom cijeli dan, a onda cudesno prođeš cijelu knjigu pred ispit :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Uči sve jer je sve važno ak želiš proć prijemni.
Tog gradiva nema puno iz perspektive nekog tko sad studira medicinu ili sastavljača ispita i to je full lagano gradivo i naravno da će staviti "manje bitna pitanja" u ispit jer je prijemni eliminacija .

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nemoj gubiti vrijeme ovako rano s bilogijom-ona je hrpa činjenica(osim genetike) i nju možeš naučiti u 3 mjeseca kao što bi je naučila i u godinu dana.

Moj ti je savjet da kreneš sa kemijom prva dva razreda za ovo ljeto. Kemija u prva dva razreda zahtjeva puno učenja s razumijevanjem i puno VREMENA da se "slegne". Zato polagano bez nervoze ovo ljeto i možeš kvaliteno naučiti vjerojatno najzahtjevnije gradivo za prijemni.

Fizika je bila kamen spoticanja na ovogodišnjem prijemnom i maturi a za nju vrijedi isto što i za kemiju-puno učenja s razumijevanjem ali se ona može nešto brže naučiti jer ima znatno manje teorije od kemije.

Sebi znatno možeš olakšati ako gradivo 4. razreda u narednoj godini učiš redovito-imaš redovita predavanja profesora,učiš za ocjenu i imaš testove-osobito obrati pažnju na kemiju i genetiku u 4. razredu.

Kemiju treći razred počni učiti tek na kraju svega- ne gleda ti se nešto posebno na maturi a pogotovo ne na prijemnom.

Matematiku iz 24 lekcije ako hoćeš polako i redovito učiti.

Ne zamaraj se previše s detaljima kao npr. koji su proteinski koji su steroidni hormoni-to samo pročitaj i onda u naknadnom ponavljanju polako pamtiš te činjenice. U početku probaj naučiti što više onoga što se uči s razumijevam kasnije ulazi u detalje.

Puno sreće u učenju i polako-imaš vremena :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ej! Hvala na ovim opsežnim preporukama i savjetima.

Napravila sam si mali plan da ovo ljeto riješim čovjekovu fiziologiju i citologiju (jer je to najbitnije) i prva dva razreda kemije i fizike.

P.S. Na što moram obratiti posebnu pažnju učeći kemiju i fiziku?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

P.S. Na što moram obratiti posebnu pažnju učeći kemiju i fiziku?

Na to da dobro naučiš osnove jer je to gradivo koje vuče stvari za sobom ( ne znaš početak, nećeš znat ni dalje). Kod fizike osim računskih dobro pouči i pokušaj skužit teorijske zadatke, di treba malo stat i razmislit. Sve u svemu, na kraju ćeš vidjet da će ti se trud isplatit. Ako ti dođe da odustaneš, sjeti se : no pain, no game. To sam si ja napisala na ruku i bome je pomoglo :) Sretno! :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da, pripremam se za MEF. Već sam počela učit jer imam puno rupa jer se profesori iz traženih predmeta bave samo onima koji su u zukerpiksu, a za nas ostale ih boli briga.
Malo je problem s tim učenjem što sam se izležavala mjesec dana pa treba ponovo uloviti tu kontinuiranost. Jučer sam malo razmišljala i mislim da je dobro da svakoga dana naučim pola lekcije. Počela sam učiti one stvari koje stvarno ne znam.
Sve u svemu nadam se da će mi se sav trud koji ulažem i koji ću ulagati na kraju isplatiti.
Hvala svima :D

Heh, evo netko u sličnoj situaciji kao i ja! Pronalazim se u ovim "rupama" ali ne samo iz bilogije, nego i iz fizike. I krenuo sam s učenje (ne sa štrebetanjem) fizike, i evo, završavam sa prvim razredom! Naravno, to još treba i ponavljat i ponavljat,...

A biologije me nije toliko strah, obožavam je učit, tako mislim da neće biti problema :) ipak je cijela godina pred nama :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Luce123, nisi jedina :mig:.
Evo i ja sam krenula, doduše imam plan i knjigu pred sobom, ali nekak nemrem krenuti. Malo sam ispala iz štosa :lolcina:
Ja prvo radim kemiju, potom ću fiziku( primjetila sam da je netko to već predložio), a biologiju ostavljam za kasnije kada ovo dvoje pohvatam.

Imam jedno pitanjce, koliko je u omjeru u DM iz biologije bilo botanike? Znam mogu si pogledat test,ali želim prvo naučit, da se ne prepadne testa odmah i krenem učiti po ovogodišnjoj maturi, kada će iduća biti drukčije koncipirana. Trenutno "krpam rupe":(

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Imam jedno pitanjce, koliko je u omjeru u DM iz biologije bilo botanike? Znam mogu si pogledat test,ali želim prvo naučit, da se ne prepadne testa odmah i krenem učiti po ovogodišnjoj maturi, kada će iduća biti drukčije koncipirana. Trenutno "krpam rupe":(

15%

Najbolje ti je naučit SVE. Samo prekriži ono šta kažu da neće ispitivat, nauči sve ostalo i ne bi tribala dobit manje od 5.

Btw. sumnjam da ce iduca bit puno drugačija.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Botanike ima jako malo (to mi je najgori dio biologije). Što se tiče testa iz biologije (mislim na DM), jednostavno ga otvori i pogledaj. Ne možeš ništa izgubit i ako te uhvati panika da ništa ne znaš (mene stalno hvata) imaj na umu da imaš vremena. Preko praznika možeš nadoknadit hrpu stvari.
I mene je bilo trta pogleda te testove, ali kako se kaže: "Lakše je u dvoje." Kod mene je bila frendica na prespavanju i u 5 ujutro smo otvorile testove iz kemije i biologije i proučavali ih i odgovarali na pitanja i bilo je baš kul.:D Preporučam ti da si nađeš neko društvo i malo derite po tom. :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Btw. sumnjam da ce iduca bit puno drugačija.

Pa.... ne bi trebala? Ipak se sve vrti oko istog : /

Ok, znam da je offtopic, no koga preporučaš iz fizike? J. Labor ili V. Paar?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa.... ne bi trebala? Ipak se sve vrti oko istog : /

Ja sam potpuno nekompetentan za odgovoranje na to pitanje, ali znam da su meni svi hvalili Paara.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja učim Fiziku od Paara, i mogu reć (uzmite u obzir da fiziku kao da nemamo u školi) više-manje sve razumijem, i koliko sam vidio po katalogu znanja za prijemni, više manje sve obuhvaća. Ali za svaki slučaj u procesu sam nabavljanja "Fizike u 24 lekcije" jer sam vidio da svi hvale, tako da nemam šta izgubit.
Bumo vid'li roll2000.gif Uredio Niðo

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala svima na savjetima, puno ste mi pomogli. Imam pitanja u vezi kemije. Počela sam učiti drugi razred, i zanima me koliko mi je bitno učiti crtanje dijagrama (kod entalpije)? Sretno svima sa učenjem, nadam se da će nam se isplatiti što smo tako rano počeli

Pozdrav

smile.png

biggrin.png

Uredio anaa11

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala svima na savjetima, puno ste mi pomogli. Imam pitanja u vezi kemije. Počela sam učiti drugi razred, i zanima me koliko mi je bitno učiti crtanje dijagrama (kod entalpije)? Sretno svima sa učenjem, nadam se da će nam se isplatiti što smo tako rano počeli

Pozdrav

smile.png

biggrin.png

:)
Entalpija je dosta bitna,bilo je par pitanja u vezi nje u prvom dijelu iz kemije na maturi,a uostalom da bi shvatila bit nje,moraš znati i dijagrame...Razliku između endotermne i egzotermene reakcije...Je li se povećava ili smanjuje ukupna energija sustava.U biti jednostavno je,a koristit će ti dosta i kasnije za ostale razrede

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Sretno svima sa učenjem, nadam se da će nam se isplatiti što smo tako rano počeli biggrin.png

Hvala! I ja se nadam :D Ipak je 300 velik broj, ali opet ponekad dovoljno malen dry.png Ali što se tiče broja onih koji se spremaju preko ljeta, mislim da je PREvelik DD.gif

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala! I ja se nadam biggrin.png Ipak je 300 velik broj, ali opet ponekad dovoljno malen dry.png Ali što se tiče broja onih koji se spremaju preko ljeta, mislim da je PREvelik DD.gif

A dobro to samo tako izgleda jer nas ima na perpetuumu, nisu svi tako nadobudni (tjesim se) :D

Hvala Travis, obratit cu paznju onda na to :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

I Medicinski fakultet u Rijeci razmišlja o uvođenju prijemnog slijedeće godine, tak da ce vam možda otpast cijeli drugi razred iz biologije za one koji misle u Ri ili Zg :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

I Medicinski fakultet u Rijeci razmišlja o uvođenju prijemnog slijedeće godine, tak da ce vam možda otpast cijeli drugi razred iz biologije za one koji misle u Ri ili Zg smile.png

Meni je Zg definitivno prioritet! Drago mi je što je prijemni, jer nema one botanike i zoologije :D
Nego, kada otprilike na stranicu mef-a izdaju ispitni kalatog? (premda ne vjerujem da će se neto bitnije mjenjat) :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa imaš ispitni katalog na njihovim stranicama..ionako je uvijek isto gradivo i to vec godinama....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jednostavno uči SVE i to je to....Biljke i zivotinje ionako moras ucit za maturu...za maturu ionako moras SVE učit....a učenje za maturu=učenje za prijemni!
ja imao taj sistem...i prosao prijemni ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa imaš ispitni katalog na njihovim stranicama..ionako je uvijek isto gradivo i to vec godinama....

Ma vidio sam ispitni katalog, nego sam mislio da se štogod promjeni svake godine (premda bi to bilo glupo roll2000.gif )

jednostavno uči SVE i to je to....Biljke i zivotinje ionako moras ucit za maturu...za maturu ionako moras SVE učit....a učenje za maturu=učenje za prijemni!
ja imao taj sistem...i prosao prijemni wink.png

Ma učit ću ja sve! Iz fizike učim SVE bez preskakanja, nego se čisto informiram :D
A za biologiju ću prvo dobro naučit 1. 3. i 4. razred pa tek onda laganini na šugavi drugi razred :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu