Zus

Materijali za učenje

215 poruka u ovoj temi

ma slazem se ja..ako neko ima volje Uciti sada....neka uci
meni se osobno nije dalo, al bar sam se lektire neke prisilio procitat jer bi me inace grizla savjest xD
Dakle....napravite bar nes prije ljeta..ili ucite ako imate volje i zelje, ili barem letire citajte-Ionako biste ih definitivno trebali procitat tako da...bar to smile.png

Pokušavam ja pročitati lektire koje nisam :lol: i lagano prikupljam savjete i literaturu za prijemni i za maturu. Pa ću vjerojatno uskoro početi učiti, barem svaki dan nešto sitno. :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Jel znaš možda autore? Možda je uspijem i ja nabaviti od svoje profesorice biggrin.png

I jesu zadaci bili sličniji onima u žutoj zbirci ili u Paarovim zbirkama? Mislim, po težini zadatka.
Jesi iz kemije imala onaj od Sikirice ili onaj drugi?

Moram priznati da mi je jedna cura savjetovala baš suprotno. unsure.png Istini za volju, nije uspjela upasti na MEF zbog fizike, ali nije mi bilo jasno zašto učiti iz više udžbenika kad im na stranicama piše da se odgovori na sva pitanja mogu naći u svim udžbenicima odobrenim od strane ministarstva. thinking.gif Ne bi valjda bili tako bezobrazni pa napravili suprotno...

hmm, tu sam zbirku dala frendici, ali ću je pitati da mi napiše imena autora =)

ehh sada, žuta zbirka je puno teža, predviđena je više za tehničke fakultete..
ali meni je bila zanimljiva :D
zadaci su bili logički najvećim dijelom, ako nešto ne razumiješ, nećeš ni riješiti makar učila iz 150 udžbenika xD
DAKLE, štreberizam otpada definitivno :D
isto vrijedi i za kemiju.
biologija je prelagana.

ma nisu bili slični uopće jer zadaci iz srednjoškolskih zbirki uključivaju samo jedno, ograničeno područje o kojemu je riječ, dok je na prijemnom jedno pitanje povezivalo više dijelova iz fizike. I stave barem jednu zamku, treba dobro čitati :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Za slične zadatke i na prijemnom i na maturi su ti najbolji priručnici za maturu i mefova plava knjiga. Kažem ti, meni su principi pitanja s mature iz fizike, a i većina s prijemnog bili poznat iz Fu24. Dapače, jedno od težih pitanja koje se našlo u prijemnom prošle godine, IDENTIČNO se nalazilo u Fu24 ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

hmm, tu sam zbirku dala frendici, ali ću je pitati da mi napiše imena autora =)

Pitaj pa je možda uspijem nabaviti. :)

ehh sada, žuta zbirka je puno teža, predviđena je više za tehničke fakultete..
ali meni je bila zanimljiva biggrin.png
zadaci su bili logički najvećim dijelom, ako nešto ne razumiješ, nećeš ni riješiti makar učila iz 150 udžbenika xD
DAKLE, štreberizam otpada definitivno biggrin.png
isto vrijedi i za kemiju.
biologija je prelagana.

ma nisu bili slični uopće jer zadaci iz srednjoškolskih zbirki uključivaju samo jedno, ograničeno područje o kojemu je riječ, dok je na prijemnom jedno pitanje povezivalo više dijelova iz fizike. I stave barem jednu zamku, treba dobro čitati biggrin.png

Ma štrebanje mi nikad nije ni padalo napamet :D
Aha, dakle baš treba sve povezivati. Super da si to spomenula, dobro je znati. :)

Za slične zadatke i na prijemnom i na maturi su ti najbolji priručnici za maturu i mefova plava knjiga. Kažem ti, meni su principi pitanja s mature iz fizike, a i većina s prijemnog bili poznat iz Fu24. Dapače, jedno od težih pitanja koje se našlo u prijemnom prošle godine, IDENTIČNO se nalazilo u Fu24 wink.png

Onda super, to mi je drago čuti. :lol:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma da, vjerujem, ali glupo mi je da se drugima govori "odmarajte blabla". Dovoljno smo svi odrasli da znamo šta možemo i hoćemo. Da sam slušao druge, već sam spomenuo, pitanje je bil bio tu di jesam Na kraju krajeva, bolje da se uči nego da se ljenčari po cijele dane .

Ne slažem se s time nimalo...

A da imam neki poseban savjet... Nemam... Uzdaj se use i u svoje kljuse... Uči iz jednog udžbenika. Ako ti još nije jasno,kupi drugi, i to ponavljaj sve dok, ili ne shvatiš ili ne bankrotiraš...
Ako vidiš da ti iz udžbenika neide, plati privatne instrukcije. I to ti je to. Ne morate se nužno ni ubiti od učenja, sami znate na čemu ste, ne?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne slažem se s time nimalo... tongue.png

A da imam neki poseban savjet... Nemam... Uzdaj se use i u svoje kljuse... Uči iz jednog udžbenika. Ako ti još nije jasno,kupi drugi, i to ponavljaj sve dok, ili ne shvatiš ili ne bankrotiraš... DD11.gif
Ako vidiš da ti iz udžbenika neide, plati privatne instrukcije. I to ti je to. Ne morate se nužno ni ubiti od učenja, sami znate na čemu ste, ne?

Ma sve u svemu treba na vrijeme početi i u svemu imati mjere, i u učenju i u odmaranju. :mig:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam od nedavno počeo učiti nekoliko sati dnevno, jer mi godina dana uvijek prođe brže nego što očekujem.Bolje bit spreman i bez iznenađenja: )

I stvarno ste super složili forum, već sam brdo korisnih informacija pronašao u ovih nekoliko dana.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam od nedavno počeo učiti nekoliko sati dnevno, jer mi godina dana uvijek prođe brže nego što očekujem.Bolje bit spreman i bez iznenađenja: )

Jesi i ti budući maturant? :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne dugo nakon moje mature je uvedena DM, tako da ću morati maturirati dva puta, ne želim li izgubiti 240 bodova. Studirao sam na FSB-u , ali sam odlučio da je medicina ono što me zaista zanima i čime se želim baviti. :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav od još jednog maturanta to be :)

Ja još bome nisam počeo učiti,u Istri sam "na godišnjem" (xD) i kupam se i razbristrujem glavu za iduću godinu.

Netko je prije 2 stranice pitao za zbirku iz kemije od Gordane Pavlović. Ja je imam i ne preporučujem je. Obično su knjige koncentrirane na ili teoriju ili zadatke,a ova je ni vrit ni mimo. Zadatci nisu nešto što nećete naći u drugim,boljim knjigama,a teorija se svodi više manje na definicije. Ako vas nešto baš bude zanimalo ili vam ne bude jasno i budete htjeli znati šta piše u toj knjizi,pošaljite mi msg pa ću vam napisati šta piše. ;)

Od knjiga ne znam sad točno šta imam (autore/izdavače). Znam samo da mi je fizika sve 4 godine Simić-Andreis-jošnetko ,kemija prvi razred mi je ista kao Niđi ,a ostalo sad ne znam.

Naručio sam Fu24.

Pozdrav iz Istre :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Počinjemo se skupljati mi budući maturanti :D Baš mi je drago! :)

Ma stići ćemo već sve naučiti :lol: I ja se kupam, ali sam kod kuće u Dalmaciji. haha

E onda dobro ako je ne preporučuješ jer sam razmišljala bih li je nabavila.
Fizika nam je ista, ali meni se te knjige nekako ne sviđaju, nezgrapne su i nezgodne.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo sad sam i ja u Dalmaciji kod kuće smile.png

Ma meni su ove knjige iz fizike katastrofa. Pročitam jednu rečenicu i više ne znam ni kako se zovem.
Moja razrednica(iz fizike) stalno inzistira da ih nosimo i kupujemo,iako ih na satu koristimo EVENTUALNO jedamput u polugodištu.

Inače,mi smo redovito u zaostatku,pa zadnje 2 cjeline iz jednog razreda prenosimo u idući .

Vidim svi preporučate Paarove za fiziku?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo sad sam i ja u Dalmaciji kod kuće smile.png

A ja sam pomislila da živiš negdje u unutrašnjosti lijepe naše. :D

Moja razrednica(iz fizike) stalno inzistira da ih nosimo i kupujemo,iako ih na satu koristimo EVENTUALNO jedamput u polugodištu.

Inače,mi smo redovito u zaostatku,pa zadnje 2 cjeline iz jednog razreda prenosimo u idući .

Nažalost, jako je teško naći dobrog profesora fizike. :puf:

Vidim svi preporučate Paarove za fiziku?

Tako sam i ja primijetila pa sam si odlučila nabaviti. :)
A ti isto imaš one Andreis - Plavčić - Simić?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kakvi unutrašnjost,ja u prijestolnici Dalmacije xD
Doduše,uz puno truda i malo sreće,iduće godine u ovo doba ću se pripremat za odlazak u prijestolnicu unutrašnjosti :)

Je ,i ja imam te udž. iz fizike...i nisu mi nimalo dragi,tako da ću i ja nabaviti Paarove. Je li još koji autor osim Paara ili? I kako se zovu udžbenici?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kakvi unutrašnjost,ja u prijestolnici Dalmacije xD
Doduše,uz puno truda i malo sreće,iduće godine u ovo doba ću se pripremat za odlazak u prijestolnicu unutrašnjosti smile.png

Je ,i ja imam te udž. iz fizike...i nisu mi nimalo dragi,tako da ću i ja nabaviti Paarove. Je li još koji autor osim Paara ili? I kako se zovu udžbenici?

Paar ili Paar i Šips ;). Ti udžbenici (doduše, jedine sam ih koristio) su najbolji zato jer imaju puno životnih primjera. Npr. meni osobno je puno zanimljivija bila elektrostatika kad shvatis kako nastaje munja, kad ti je jasno kako se i zašto u tijelu tamo kod A-V i S-A čvorova izmjenjuju naboji i tako... Kad se logički nauči lakše ostane u glavi...

Evo, to su ti udžbenici:
1.raz- http://www.njuskalo.hr/knjige-gimnazija/fizika-1-vladimir-paar-oglas-3111103
2.raz- http://www.njuskalo.hr/knjige-gimnazija/fizika-2-oglas-3130024
3.raz- http://www.njuskalo.hr/knjige-gimnazija/fizika-3-oglas-5588375
4.raz- http://www.google.hr/imgres?q=fizika+4+paar&hl=hr&sa=X&biw=1024&bih=605&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=IJNImU6tIiwFiM:&imgrefurl=http://www.ri-exlibris.hr/knjiga/paar-vladimir/fizika-4-udzbenik-za-cetvrti-razred-gimnazije/23268/&docid=IFegx8xg1LOZQM&itg=1&imgurl=http://www.ri-exlibris.hr/media/knjige/0/023266.jpg&w=388&h=552&ei=5wYlUNWtBMXTtAbwnoHgCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=442&vpy=110&dur=1615&hovh=268&hovw=188&tx=57&ty=141&sig=110254588626415453449&page=1&tbnh=130&tbnw=88&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:3,s:0,i:78

Eto :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala hvala :)

Sigurno su bolji od ovih koje imam sada.

E sad,biologija, ja za 3. razred imam Život 3 po kojem smo radili ali vrlo loše. Na kraju se dogodilo da smo u 2 tjedna morali obraditi spolni i živčani sustav i biti ispitani.

Čuo sam da je općenito,a i za spremanje mature/prijemnog,puno puno bolji Springerov Živi svijet 3,pa ću njega probat nabavit...jesi i ti po njemu ili?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Doduše,uz puno truda i malo sreće,iduće godine u ovo doba ću se pripremat za odlazak u prijestolnicu unutrašnjosti smile.png

Jaoo, i ja se nadam da ću biti u toj situaciji dogodine. :wub:

Da, nisu ni meni dragi. :uhuh: Baš te nekako odbijaju od učenja. :lol2:

E sad,biologija, ja za 3. razred imam Život 3 po kojem smo radili ali vrlo loše. Na kraju se dogodilo da smo u 2 tjedna morali obraditi spolni i živčani sustav i biti ispitani.

Čuo sam da je općenito,a i za spremanje mature/prijemnog,puno puno bolji Springerov Živi svijet 3,pa ću njega probat nabavit...jesi i ti po njemu ili?

I ja isto imam Život 3. Knjiga je ovako skroz u redu, ali mi se čini presažeta. Za medicinu bi trebalo znati puno više nego što tamo piše.
Imam i Springerov udžbenik, ali onaj stariji narančasti i puno je opširniji pa mi se čini bolji. Doduše, nisam po njemu učila, pa nisam baš mjerodavna. :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jaoo, i ja se nadam da ću biti u toj situaciji dogodine. wub.png

Da, nisu ni meni dragi. uhuh.gif Baš te nekako odbijaju od učenja. lol.gif

I ja isto imam Život 3. Knjiga je ovako skroz u redu, ali mi se čini presažeta. Za medicinu bi trebalo znati puno više nego što tamo piše.
Imam i Springerov udžbenik, ali onaj stariji narančasti i puno je opširniji pa mi se čini bolji. Doduše, nisam po njemu učila, pa nisam baš mjerodavna. biggrin.png

taj narančasti čuvaj ko oči u glavi :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da! Springer, također narančasti! U početku mi se činilo da je lošijhi od novijih izdanja, ali šta sam više učio to sam bio sretniji šta ga imam :). Slike su mu predobre, velike, detaljne, PREDOBRO. Svakako nabavi Springera, o životu 3 sam čuo samo negativne kritike, ali nisam ga ni vidio ni koristio tako da ne mogu sudit ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Meni je Život 3(Lukša, Mikulić) bila sasvim dobra knjiga, dosta pregledno napisana.Doduše nisam pogledao ni jednu drugu pa ne mogu suditi kakva je u odnosu na druge.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

taj narančasti čuvaj ko oči u glavi biggrin.png

Tako je dobar, ha? :D
A novo izdanje nije poput starog?

Meni je Život 3(Lukša, Mikulić) bila sasvim dobra knjiga, dosta pregledno napisana.Doduše nisam pogledao ni jednu drugu pa ne mogu suditi kakva je u odnosu na druge.

Pa je, pregledno je napisana, ali poprilično sažeta, barem po meni. :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja isto mislim da je za pripremu za prijemni Život ipak malo presažet.

Nego taj Springer....narančasti....danas sam ga kupio, na prednjim koricama su čovjekova glava s mozgom,u pozadini su kloroplasti s lijeve,odnosno smeđe-zeleno lišće s desne strane,na vrhu je narančasta i cijele stražnje korice su narančaste. biggrin.png

Jel to pravi?

EDIT: evo ga 23444685.png

Uploaded with ImageShack.us

Uredio Baki

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja imam tog i smatram ga pravim :D. Sad neznam jesu i ostali na tog mislili. Btw prvi put sam skužio kloroplaste i lišće. Kad sam pročitao kako izgleda jedino sam za glavu znao, ovo ostalo sam mislio da je drukčije :rofl:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma to sam ja jučer kupio i nisam uopće obraćap pažnju kako izgleda, i čitam ovdje vi govorit narančasti,narančasti i hvatam se za glavu "koji sam ja idiot,tko zna šta sam kupio -.-' " ...i evo sad si mi "skinio kamen s leđa" kad si rekao da je to to :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu