selene

Izborni predmeti

28 poruka u ovoj temi

Moze kakav savjet, informacija, sto se tice izbornih? Hvala wink.pngsmile.png

post-120-0-06847700-1316524995_thumb.jpg

Uredio pad nap0na

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Klonite se jezgrice.. jedino ako ne zelite 30.9.2012 u 14:59 (referada radi do 15:00, zadnji dan za upise) moliti tetu Krstulju da vam da ocjenu.. inace meni osobno zena je za 10, morate malo shvatit sto trazi od vas i uci u stos (mene je naucila razmisljati, sagledavati ne-sagledivo), ali taj izborni je jaoo.. za droge i mozak sam cuo da je odlican izborni, ni komunikacija s gluhima nije losa, ostalo je vise manje saka jada.. napises seminar, prezentiras ga, napises test i svi veseli.. sve po staromu.. and the show goes on.. smile.png

Uredio EL__

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ako želite proći što lakše na izbornima, uzmite kardiovaskularne biomarkere i otrovne biljke i životinje našeg kraja..... ti su najlakši... sve ostalo je nekako više-manje slično... osim nukleolusa, u čem se slažem s kolegom :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Izborni - 'KAKO KOMUNICIRATI S GLUHIM PACIJENTIMA?'

pitanja sa zavrsnog,opisna-
1. Zasto zdravstveni djelatnik treba poznavati znakovni jezik?
2. Sto je informacijska suglasnost (informed consent) i kakvu to ima ulogu u komunikacijskom izboru?
3. Tko je bio Charles-Michel de l'Épée?
4. Zasto se koristi dvorucna abeceda?
5. Koliko imamo oblika sake te kako oni oblikuju znakovni jezik?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Svima preporucam ovaj izborni, bilo je super, naucili smo nesto novo, a ispit je bio kao sto je i doktorica rekla bila cista formalnost, uglavnom svi imaju pet ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zaštita osoba u radu sa radionuklidima - ili tako nešto je bio moj 2. izborni ...
Evo malo iskustava ...
Ljudi sa tog zavoda, pogotovo docentica koja nosi kolegij obožava svoj predmet i smatra ga jako bitnim jer je on temelj predmeta na 4. godini kojeg svi imamo ... i sad želi da naučimo sve osnove - moš mislit ...
Što se tiče ostalih ljudi zavoda, fizičarka, inženjer i tako ti tehničari, oni su super, sve su nam po zavodu pokazali, stvarno imaju kul stvari.
Nastava je organizirana tako da smo u jednom danu od 12:00 do 17:00 preslušali sva predavanja ... to je bilo doslovno redaljka predavača, a mi smo umirali ... al dobro ... malo smo se i nekim glupostima smijali i sve je to brzo prošlo.
Gledajte si to ovako, bolje vam je u jednom danu sva predavanja odradit nego dolazi 2-3 tjedna na KBC samo zbog 1 predavanja ... em je gužva, em je zima, em imate svašta drugo za učit.
Nakon toga su nas podijelili u grupe od po 4 studenta i moralo smo doć NA SAMO JEDNU vježbu ... što je vrhunski, jer kad smo vidjeli plan i program bilo je nekoliko termina i mi smo mislili da moramo svi doć na sve termine ...
Al ne, morate doć samo u termin svoje podgrupe i to je to ...
Na vježbi,koja traje 2 sata, vas provedu zavodom, pokažu vam HOT lab, GAMA kamere, još neke laboratorije u koje smo sa čuđenjem gledali i tako to ... sve u svemu zanimljivo jer je pitanje hoćemo li to ikada više vidjeti u životu ...
Onda dolazi seminar ... Na početku kolegija svak dobije temu ... s tim da jednu temu obrađuju 2 studenta i onda ju izlažu u obliku kakvom god oni žele [powerpoint, grafofolije, kako god oš ] ... prezentacija treba trajat 10 minuta po studentu
Morate donijet isprintan taj rad, odnosno powerpoint i to je to.
Jedino postoji mala kvaka kod izlaganja seminara gdje docentica ubija u pojam sa upadanjem u riječ, nekim svojim tvrdanjama da smo predugi, preopširni, da smo promašili temu i tako to ... al sve se to preživi ...
E sad, nakon njezine kiše, dolazi sunce ... svima nam je dala 5 ... par studenata je dobilo 4 s tim da imaju priliku ispravit to na 5 tako da odgovore na 1-2 pitanja ... na "ispitu".
Na ispit dolazimo svi i to je u biti termin gdje nam docentica upisuje ocjene u index i eventualno pita studente koji nisu zadovoljni sa ocjenom 4 ... manje od 4 još nitko nije dobio
Postoji neki papir na kojem se nalazi 30 pitanja - do njega još nisam uspio doć, ali ću ga nabavit
Svi odgovori na pitanja nalaze se na powerpoint prezentacijama koje vam oni na zavodu pošalju i to je to.
Sve u svemu, morali smo doć 4 puta, jednom na predavanje, jednom na vježbu i seminar i jednom na "ispit"
Inače, nemojte se uplašit kad vam kaže da ispit ima usmeni i pismeni dio.
Njima vam" usmeno" znači vaše izlaganje seminara, pa "pismeno" ispis prezentacije ...
I to je to ... žž odo na mikrobe

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Izborni predmet: DROGE I MOZAK

Predmet se odrzavao od 19.1. pa do 17.2. svakog utorka i cetvrtka po 3 sata predavanja i seminara - nitko nam nece vratiti to uzalud izgubljeno vrijeme :'( , predavanja su bila predosadna te nas ubijala iz dana u dan.. (a bas nam je to trebalo uz mikrobe, patologiju i propedeutiku)..
Svatko je dobio po jedan znanstveni rad za obraditi, naravno oko 20str na engleskom jeziku orginal, te to prezentirati - to je bilo ok.
I naravno na kraju ispit odrzan 6.3. za koji je bilo potrebno nauciti 46 opisnih pitanja..
a bila su ova:

1. Opisi prirodne poticaje osjeta nagrade i koje mozdane strukture stoje u pozadini osjeta nagrade?
2. Opisi najvaznije mehanizme djelovanja alkohola na CNS i koje vrste tolerancije na alkohol srecemo?
3. Koji je temeljni mehanizam djelovanja kokaina na mozak i koji su glavni znaci/simptomi konzumacije kokaina?
4. Navedi neke od znakova/simptoma uzimanja (met)amfetamina i koje su trajne posljedice uzimanja (met)amfetamina?
5. Opisi glavni mehanizam djelovanja opijata na razini neurona SZS i koje su najvece opasnosti i posljedice zlouporabe opijata?

Sve u svemu, jedan od izbornih koji je oduzeo previse vremena. U drugom bloku izbornih, najgori moguci izbor, svi ostali izborni su bili
odlicni, par puta i gotovo, a ocjene isto samo odlicne..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

'Kako komunicirati sa gluhim pacijentima' - zanimljivo, dosta se nauci, steta sto ne traje dulje :)

'Droge i mozak' - cisti gubitak vremena, treba se prevoditi znanstveni rad s eng i jos se na kraju pise ispit

'Molekularna dijagnostika' - NO, just no ... don't take it (najbolje bi bilo da se klonite svih izbornih sa patologoje, I think)

'Kardiovaskularni biomarkeri' - super, dr. Ruzic je zakon :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

može neko još reći svoja iskustva sa ostalim izbornim predmetima?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

može neko još reći svoja iskustva sa ostalim izbornim predmetima?

koji te zanimaju ??

neznam za sve ....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jel možda znaš za melanom kože, otrovne biljke i živ. našeg kraja ili tuberkuloza-prošlost i sadašnjost? hvala:)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Tuberkuloza je ok, ima pet predavanja sve skupa, sazna se dosta o tuberkulozi, test je malo zeznut na kraju, al ako nisi zadovoljan da i drugi rok tako da mislim da su na kraju svi imali pet
biljke i zivotinje- navodno super izborni, par puta su imali, svi pet bez problema
za melanom ne znam. ali ne savjetujem jer je to zamolo a njoj se ništa neda pa bi se moglo oduzit to sve skupa

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne melanom,ove godine su predavanja bila za vrijeme rokova, sto nije bas...jel.. :/ a i ovima sto su predavali nije se dalo...meni nije bio bas nest.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A prekanceroze u dojci i imunofiziologija trudnoće?
Ako može, molim vas da napišete u kojem su trimestru ova dva, komunikacija s gluhima, biljke i životinje.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

U istom trimestru si gluhi i životinje

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kakvi su patogeneza zaraznih bolesti, propedeutika kliničke etike te primjenjena mikrobiologija?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

propedeutika kliničke etike te primjenjena mikrobiologija?

Što je ovo ?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Propedeutika kliničke etike se ne održava..barem tako piše..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

1. trimestar:

Kako komunicirati s gluhim pacijentima - nije loše ali predugo traje, pored patologije i fize III :S Brdo predavanja od kojih je pola nepotrebnih. Nismo morali raditi prezentacije, a ispit je bio usmeni (predstaviš se znakovnim jezikom itd.). Na kraju se boduje prisutstvo + usmeni, većina nas je imala 5.

2. trimestar:

Zaštita osoba u radu s radionuklidima - kratko traje, treba napraviti samo prezentaciju, nema ispita, usmeno odgovaraš ako želiš veću ocjenu, skoro svi smo imali 5.
Uloga HLA gena u transplantaciji organa i dijagnostici autoimunih bolesti - isto super, zanimljivo i lako je imati 5.

3. trimestar

Prekanceroze u dojci - oni koji nisu odslušali patologiju bollje da ne odabiru ovaj izborni, inače je isto ok, kratko traje, treba napraviti prezentaciju, na kraju je pismeni, mislim da smo svim imali 5.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Je tko slusao Proteini i rekombinantni proteini proizvodnja i analiza Tihana Lenac Roviš, ako je, kakav je taj izborni?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Moji izborni sa treće godine:

1.Otrovne biljke i životinje našeg kraja - odličan izborni, zanimljiv, mislim da traje oko 1 tjedan, piše se seminarski po grupama i radi se prezentacija, svi imaju 5 ^^

2.Klinička bioetika - Iako zvuči ne baš lako i tlaka, izborni je, bar meni, ispao prilično zanimljiv, iako je trajao malo duže...svatko si je odabrao neku temu i prezentirao i nakon toga bi uslijedila kratka rasprava, teme su bile tipa transplantacija, eutanazija itd. :) na kraju test i mislim da su svi imali više-manje 4/5 :)

3.Tuberkuloza - prošlost i sadašnjost - zanimljivo, kratkotrajno, test od 80-100 pitanja na kraju O.o ali dobre ocjene ^^

4.Kardiovaskularni biomarkeri- iako sam prije nego sam imala taj predmet čula da je super i da ga obavezno uzmem jer je jako zabavan, ne bi ga opet uzimala, imali smo ga u sedmom mjesecu tek i iako smo ga imali dva-tri puta nije mi bio ništa posebno... profesor Ružić nam je ispredavao neke stvari, onda smo mi morali napisati kratki znanstveno-popularni članak o temi kojoj smo željeli, poslali e-mailom i onda smo pisali test, ocjene su bile sasvim ok...

eto, možda nekome pomogne ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

p.s. Jezgricu nikako, nikako, s tim ne želite imati posla!! A ni droge i mozak ne preporučam jer oduzmu puuuno previše vremena :(

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Moji izborni s treće : ( svi su bili zanimljivi i dobre ocjene )

1.Obitelj u zdravlju i bolesti --> odlično. Podijeli Vas u grupe po dvoje ,dobijete teme, usmeno prezentirate i na kraju se piše test po prinicipu jedan točan, a pitanja budu lagana i logička. Odg budu u njenim prezentacijama koje dobijete ili su kao na psihološkoj. Zna biti dosadno, a zna biti i zanimljivih tema, uglavnom oke

2.Droge i mozak --> dobro. Malo je zahtjevno što se tiče toga da morate napisati i esej i usmeno prezentirirati i pisati test ,ali uglavnom ljudi imaju oke ocjene. Predavačica je nama bila super

3. Patogeneza zaraznih bolesti --> odlčno. Savjet : Oni koji ne znaju mikrobe neće se snaći baš najbolje ( predmet je 99,9 % mikrobi ) al pismeni je ionako po pitanjima kojima će odg biti u prezentacijama koja ćete dobiti. Pošto smo mi svi dobili iz seminara 70/70 završno smo imali svi 5.

4. Antiobiotici --> odlično. isto -II- -II-,svi imaju oke ocjene

P.S. Ljudima je jedino problem što uglavnom sve se poklopi u vrijeme nekih većih predmeta al idealno vrijeme nikad neće biti za izborni :D jer nam ne služe ničemu. Mislim da od svih ovih nabrojenih najkraće su trajali 3. i 4. Obitelj bude na psihološkoj, to ona nabije satnicu ali pusti ionako svaki put ranije.

Uredio Gabrielle Coco

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu