selene

Izborni predmeti

28 poruka u ovoj temi

Otrovne biljke i životinje našeg kraja - izborni na kojem se Kapović pojavio jednom. Dva puta je poslao jednog starog liječnika koji je pokazivao slike, a jednom je predavanje održao prof.Kovač s patologije. Podijeljeni su nam seminari i morali smo u grupama od po 2-3 ljudi pripremiti neku temu. Mislim da smo se našli 2x da bi prezentirali. Seminare je slušao Dr. sc. Sergej Nadalin. Svi smo imali 5. Nema završnog, nema pisanja seminarskog, samo se napravi prezentacija i to se prezentira i donesu isprintani slideovi. Relativno bezbolno.

Klinička bioetika - Izborni je trajao 3mjeseca i morali smo dolaziti subotama i biti na faxu po 2,5-3h (2 subote). Mislim da smo se ukupno našli 7-8x, ali problem je što vremenski traje i docentica je previše zauzeta pa nikako izborni dovesti do kraja. Svaka osoba mora napraviti seminar prema nekom od članaka s PuMeda koji se bave temama s područja bioetike. Prije izlaganja orginalni članak treba poslati profesorici na mail. Nakon svačijeg izlaganja nužno je da barem 2-3 (ako ne i više) osoba prokomentira članak (ali na način da doma pročitaju isti taj članak (za što nitko nema vremena). Na kraju je završni ispit koji se zasniva na gledanju kratkog videa i onda na temelju toga pišeš esej u kojem navodiš sve bioetičke probleme koje si uočio u filmu. Ocjena je zasnovana na izlaganju i pripremi teme, na zalaganju u vidu komentiranja tuđih prezentacija i obrađenih tema te na kraju završog eseja. Na kraj mislim da je pola grupe imalo 4, a pola 5.

Uloga HLA gena u transplantaciji organa i dijagnostici autoimunih bolesti - izborni koji se sastoji od jednog predavanja i par vježbi. U principu je zanimljivo i bezbolno. Sve se odvija na Sušaku. Nas je bilo 20ak pa smo za vježbe bili podijeljeni u 2 grupe. Nema izrade seminarskog rada. Postoji završni test koji je već xy pitanja isti i svi imaju 5

Antibiotici žrtve vlastitog uspjeha - prof. održi par predavanja i onda se još nađete par puta da bi izložili seminarski rad. Treba se napraviti samo prezentacija. U grupama od po 2 ljudi obradite neku temu koju prof dodijeli. Na kraju je završni ispit koji je skroz lagan i ispite si međusobno ispravljaju kolege koji su sjedili u istom redu. Svi imaju 5

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

HLA i otrovne biljke i životinje odlični kao što je kolega gore napisao. :) 

Zaštita osoba i okoliša pri radu s radionuklidima u medicini  - Moj savjet vam je da dođete na svu nastavu (P, S i V) i da se jako dobro informirate o svojoj temi za izlaganje (ona sve sluša i komentira tijekom izlaganja i na kraju daje bodove na temelju toga), a teme se ne mogu birati nego ih ona raspodijeli abecednim redom unutar 2 grupe; neki su dobili Zakon, neki znanstvene članke na hrvatskom ili engleskom jeziku, a neki poglavlja u knjizi iz nuklearne... Vježbe su bile zanimljive, malo smo se prošetali Zavodom, čuli neke stvarčice koje nam možda budu koristile dogodine na njihovom kolegiju... Predavanja vode tri liječnice, meni osobno predavanja nisu baš bila zanimljiva (možda zbog umora jer smo ih uvijek imali u popodnevnim satima), ali uvijek su trajala kraće od predviđenog (nemojte se prepasti kad vidite raspored, ipak nije toliko grozno)... Na završnom ispitu je bilo svakakvih iskustava, jer je usmeni i jer nisu sve studente pitale iste profesorice... Nas je pitala prof. Grbac-Ivanković, 5 studenata u više od sat vremena (ako se dobro sjećam) i dosta je tražila (malo s predavanja i iz tuđih izlaganja, malo o svojem izlaganju, malo uspoređivanja različitih radionuklida), ali ipak smo svi dobili 5... U grupi prije nas je to ispitivanje navodno malo drukčije izgledalo i zato su i ocjene bile nešto niže, a u grupi nakon nas bili su gotovi za 10 min i svi su dobili petice... Tako da očito to sve dosta ovisi o sreći i o ispitivaču... Ali mislim da u 2. bloku nema boljeg izbora od ovog, po onome što sam čula od kolega, no možda sam krivo čula...

Kardiovaskularni biomarkeri-od molekule do kliničke primjene  - Našli smo se jednom, odslušali uvodno predavanje od oko sat vremena o širokom području biomarkera kako bi nam prof. dočarao koje sve teme možemo uzeti i rekao nam je da je izbor oblika, u kojem ćemo mu to predati, na nama (word, ppt, poster, plakat, što god haha)... Tako da smo svi otišli na Google, našli popis biomarkera, odabrali jedan, našli znanstvene članke o tome i napisali svoj rad, a prof. je naglasio da moramo pripaziti na literaturu... Mislim da su svi imali 5 na kraju :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Istraživačka virologija-dosta dugotrajno i zamorno,ali i zanimljivo na momente haha, makar samo sjediš i slušaš.al gubiš vrijeme za patologiju. na kraju ispit po njezinim prezentacijama šta će poslat. na kraju mislim da svi pet.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu