55 poruka u ovoj temi

lipo je to šta vi volite čajeve svakakvih vrsta... al meni je čaj manje više napitak koji služi jedino zagrijavanju i oporavku kad sam bolestan... ili kad jednostavno želim popiti nešto ukusno toplo...

u veliku šalicu obavezno idu 2 žličice šećera ili meda i dosta limuna.... tako da ona aroma čaja nije toliko izražen faktor u sveukupnom okusu :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Edit: naslov više nije egzotičan

Eh, to kad se č piše sa ch mi spada u istu kategoriju kao ono awić, mawić, mawa cwatka tigwica i slično, tako da sam bio primoran promijeniti :P

Što se tiče korištenja čaja, mene čaj asocira na to kad sam bolestan, a ak se hoću zagrijat po zimi onda ću radije popit čašu kuhanog vina :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ja čaj baš i ne volim piti...pijem ga samo kad sam bolesna... par puta u godini se zalomi da u bircu popijem čaj... e sad, najbolji mi je onaj domaći, od svakakvih biljčica (kamilica, menta, šipak, bazga itd...) koje rastu u mom vrtu pa majka to ubere, posuši i smrvi i eto čaja :D
a ovi kupovni, to je kemija kak bi moja mama rekla xD

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Edit: naslov više nije egzotičan coffee.gif

Eh, to kad se č piše sa ch mi spada u istu kategoriju kao ono awić, mawić, mawa cwatka tigwica i slično, tako da sam bio primoran promijeniti tongue.png

Činilo mi se simpatičnim kada sam ga napisala, a kada sam ga postala sam shvatila koliko je zapravo glupo i da, ide u tu kategoriju(dodala bih još tatina princeza,wibica i kraljica diskoteke laugh.png ),ali kak mi se žurilo i nisam uspjela naći vremena za plab, nisam promijenila. tj. nisam uspjela pitati kak se mijenja budući da sam rookie i ne znam whistlin.gif .
U svakom slučaju, hvala!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ali chai je tako swaaaaatkiiiiiiiii aaaaaaaaaaaaaaaaaaaw. Ne, ozbiljno, chai mi je više cool.

Na swahiliju se piše chai, pa se možemo pravit da smo poligloti. :D

Uredio sniksi

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Obožavam prave čajeve, svima preporučam trgovinu : "Kuća Zelenog Čaja" u Lovačkom rogu :) Trenutno pijem bijeli

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pijem earl grey bez ičega....
Jagodu i vaniliju bez ičega ili sa gržđanim šećerom....
Brusnicu bez ičega...
Prince of Wales bez ičega...

Kombiniram ovisno o prilici...obožavam ritual spremanja pojedinih čajeva.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jabuka i cimet! :)

I jedan čaj mi je jako fino zamirišao, pila ga je moja profa iz matematike (sjedim ispred nje), mislim da je aroma išla u smjeru jagoda i bilo je nešto slatkasto, ali se ne sjećam što mi je rekla više...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Obožavam prave čajeve, svima preporučam trgovinu : "Kuća Zelenog Čaja" u Lovačkom rogu smile.png Trenutno pijem bijeli

Oooo da, kuća zelenog čaja. Pod obavezno. Ne izlazim od tamo ako nisam za barem stotinjak kn lakša. Pjur hedonizm.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

IMAM PITANJE! ja bi trebala piti cajeve bez teina, moze li mi itko dati par takvih primjera? naime, ne smijem jer su mi zubi osjetljivi. lako mi se stvore oni odvratni pigmenti. perem zube i sve to, al djabe, losa genetika

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

tein ti je kofein. dakle ne bi smjela piti pravi čaj (Camellia sinensis - zeleni, crni, bijeli, blabla..). pij biljne i voćne čajeve (odnosno, biljne "infuze") i to je to. od kamilice, mente, rooibosa do jagoda-vanilija, tropsko voće i takvih aromatiziranih bedastoća.

Uredio waka

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

tako je , dakle ne zeleni, crni, zuti, bijeli caj i oolong, i ako ima jos koji derivat neka me neko nadopuni...

i biljne infuze, ne infuzije :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ups ^^ popravljeno ;D uglavnom ništ od pravog čaja. :D a ni kavu.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

znam :( a pazite ovo, pila sam mlijeko i eto srece- perez zube ko manijak i unatoc tome stvori mi se kamenac scratch_one-s_head.gifsad se bojim bilo sta pit osim vode.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A i od vodovodne vode se isto može napraviti kamenac na zubima...
Najbolje da periodički ideš na skidanje kamenca kod zubara. Ak mogu psi i mačke... biggrin.png

A sad, back on topic :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

moja zubarka ima neki pištolj za skidanje kamenca, ful je lud, opasno igleda, a onda ti sve zube propuše sa vodom i sodabikarbonom, ludo xDDD...Ali definitivno, netrebas se ustručavat i pazit, pij, a kad ti se naslage kamenca malo skupe, kod zubarice i pod miniwash mig.gif

Uredio Inevitable

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Najbolji su Teekanne čajevi.
A od svih njih, meni je the best ovaj. Niti jedan čaj nema takvu aromu i miris, kao ovaj
blackcurrant_with_lemon_brand.jpg

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

u zadnje vrijeme pijem dosta ovih prirodnih čajeva,za zdravlje kao. super mi je zeleni čaj,čaj od koprive,čička,matičnjaka. Pijem sam pila sam borovnicu,jagodu i to sa 15 žlica šećera i tek sad shvatila kaj je čaj. jedno vrijeme sam ih pila svaki dan(hipohondar u meni je pročitao svašta),ali sam odustala i popim si kad si zaželim.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Earl Grey.

Probaj Lady Grey od Twiningsa, puno laganiji i ukusniji od cistog Earl Greya smile.png Uredio kuna92

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu