~Sentinel~

Ultimativni Sci-Fi topic

27 poruka u ovoj temi

So, sci-fi fanovi, a znam da nas je mnogo, što gledate i čitate u nedostatku dobrog sci-fia danas? Pogledah sve Battlestar Galacticae, Star Trekove, Star Warse, pročitah Dune i Brave New World i ostale klasike... i udarih u zid.

Da nema Big Bang Theory, a to nije ni blizu sci-fiju, ludilo bi nastupilo.

Ima tko preporuku za neku dobru seriju ili knjigu? Neki zaboravljeni klasik?

P.S. Je li tko gledao onaj film "In Time", je li čemu?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Odlično onda... Upravo sam u fazi nabavke 40GB 1080p 3in1 Jurassic Park paketa filmova...
Dok još mogu, jel...

Preporuka tko još nije pogledao (a i tko je), odlični glumci, od Sama Neila pa do Jeffa Goldbuma... I glazba Johna Williamsa, pa kud ćeš bolje!
To bi išlo pod stari klasik, jel...

I da ne ostane sve staro, nešto se šuška da bi oko 2014 mogao izaći IV nastavak!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pročito sam cijelu sagu Dine već triput, ali nikako da se dočepam Kapitol Dine. Vidio sam je u knjižari ali nemam trenutno 170kn da kupim samo tu knjigu, uz Warhammer i gym i neke gluposti još. Imam je na kompu cijelu, ali nekako ne volim čitat s ekrana, nije to taj đir.

Ilij i Olimp su odlični, Crveni/Zeleni/Plavi Mars za one koji vole malo više političk/socijalne intrige.

Sljedeće u planu je Hyperion Cantos od Simmonsa, samo da nabasam konačno na Hyperion u knjižnici (ako nešto krenem čitat onda idem kronološki od prve, nemogu uskočit usred priče :D)

I volio bi pročitat Fundaciju od Asimova, ali kaos je snać se u onoj kronologiji, pogotovo od kad je spojio Robote i Fundaciju, opet moja knjižnica manjka po nekim izdanjima :(

A od filmova se najviše veselim Prometheusu što sad dolazi

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Vidiš, Hyperion je i meni na listi.

Pročitala sam prije dva-tri tjedna Ender's Game Orson Scott Carda - malo je za mlađe, ali meni dobra :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Preporučam sagu Pustolovine Milesa Vorkosigana. http://en.wikipedia.org/wiki/Vorkosigan_Saga
Knjige obiluju SF motivima, humorom, inteligentnim dijalozima i uzbudljivom radnjom. Šta ti drugo triba? ;-)

Ako voliš fantasy svakako pročitaj Martinove romane pod nazivom Pjesma Leda i Vatre(po kojima je snimana serija Game Of Thrones). Ja sam sad na trećoj knjizi.

Od sf serija danas mogu istaknit jedino Fringe. Sad je 4. sezona.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Od sf serija danas mogu istaknit jedino Fringe. Sad je 4. sezona.

Fringe mi je bio ok 1. i 2. sezonu. Ova 3. i 4. su čisto nepodnošljive. Ideju o paralelnim svemirima mogu podnijeti, znalo je biti i zabavno, no transplantacija mozga s ubadanjem nekakvih divovskih šiljaka u čelo gdje čovjeka ništa ne boli... To mi ije već way too much

Vorkosigan se čini zabavan, spominje medicinsku etiku, bacit ću pogled Thanks!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hyperion, Pad Hyperiona, Endymion, Uspon Endymiona. Tim redom. biggrin.png Meni najbolji SF.

Ilij i Olimp (isto od Simmonsa) su isto super, ali ni blizu Hyperion sage...

Edit: InTime nije ništa posebno. Ideja sa produžavanjem života i plaćanjem vremenom je ok, ali sve se svede na akciju i jurnjavu autima...

PS ne znam sviđaju li vam se stripovi, ali svakako bi preporučio Sandman od Neila Gaimana. Zapravo i nije strip nego graphic novel, ali who cares. Nije ni SF, više fantasy sa hrpom elemenata iz mitova, religija, bajki... Svakako vrijedi pročitati. Ako vam se to svidi imam ih još par sličnih :P.

Uredio Sandman

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Digla sam Solaris - Stanislaw Lem, i sudeći prema prvih 100 stranica, bit će dobar. Sviđaju mi se ove inicijalne ideje o nekom ogromnom oceanu-protoplazmi kao živom biću.

Od Hyperiona ću krenuti na ljeto, ako se sad dočepam toga, jadna mi majka. :D

Za sve fanove stripova, u nedjelju 13.05. je u Močvari 9. sajam ploča i stripova. Početak u 11h.

http://www.mochvara.hr/program/info/9.-mocvarin-sajam-ploca-i-stripova--120513

@Sandman - imam Sandman stripove, definitivno nešto najljepše što sam čitala. Naletjela sam na to kad je Gaiman pisao uvod za Comic Book Tattoo, a ja dobih to za rođendan

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Sci-fi meets comic-books: Watchmen, film. Ne mogu vjerovati da ga nisam gledala ranije. Hladnoratovska noir atmosfera, prema stripovima Franka Millera.

Kad sam več kod Franka Millera, pogodite tko je kupio Batman: The Dark Knight Returns jučer

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pitanje za sve sf fanove, gledao ko stargate? Dugo me vec nagovaraju da pogledam to (na seriju mislim, film sam davno pogledao i bio je ok) i sad sam poceo gledat, cini mi se ok serija, iako sam vise za star trek nego ovo, ima ok elemenata

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

The Iron Sky - meni odličan SF film s B-liste, što znači, dakle, trash SF film. 8 od 10!

http://www.imdb.com/title/tt1034314/

@jx - Stargate nisam još, ali frendica veli da je ona progutala sve u par dana, imamo sličan ukus, tako da ne bi trebao biti loš.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
http://en.wikipedia.org/wiki/City_(novel)
evo Senti ako uspiješ ovo gore pronaći hands down nešto specijalno. i ovo mi je isto bilo ok
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Day_of_the_Triffids

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Čekah ovaj film The Looper kao ozebli sunce, ali me totalno razočarao na kraju. Ne mogu ni opisati zašto, samo mi je bio let down.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Film sam po sebi ima zgodnu i zanimljivu temu, ali je dosta loše realiziran... Puno bolji film slične tematike je "The butterfly effect", definitivno ga se vrijedi pogledati...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Sci-fi meets comic-books: Watchmen, film. Ne mogu vjerovati da ga nisam gledala ranije. Hladnoratovska noir atmosfera, prema stripovima Franka Millera.

Alan Moore je autor Watchmena, a ne Frank Miller.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Alan Moore je autor Watchmena, a ne Frank Miller.

Da, u pravu si :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Skidam taj Black Mirror, vuče mi na onu seriju iz djetinjstva, The Outer Limits :nostalgic:

Btw. ona bi totalno trebala imati svoju seriju, ili bar strip :wub:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu