medicine.

Medicina Mostar

7 poruka u ovoj temi

e pozdrav svima ... Zanima me zna li itko kakav je bio koncept prijemnog prosle godine pa su onako losi rezultati bili. Cuo sam da nista skoro nije bilo iz te famozne plave knjige. Prosle godine je prvo mjesto imalo tek oko 760 bodova,dok su prijasnjih godina rezultati bili preko 940 i vise ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Vjerojatno ljudi spremali samo plavu zbirku jer je tako bilo prijašnjih godina, a ovi su ih zeznuli i promijenili sve.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Tako nekako, znaci uci iz gimnazijskih knjiga i uci sve, a ono samo nek ti bude za ispitivanje i provjeru koliko si otprilike naucio :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma ucim iz gimnazijskih, nego koliko treba ove sustave organa(probava,kretanje itd.)? Je li se baziralo na dijelove il nesto drugo? Anorganska kemija-ima li i iz nje pitanja ? :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ima li netko iz RH da je otišao na prijemni u Mostar, prosao i uspjesno upisao godinu?
Kakav je nacin studiranja? Imaju li drzavljani RH odnosno opcenito strani drzavljani pravo na stipendiju iz svoje drzave (tipa braniteljska u RH)?
Kakav je prijemni? Je li teži ili lakši nego u RH neovisno na kojem fakultetu? Koliko su sanse za upad? (na to mislim prije svega na visu silu koja upada ''veze-vezice'')

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Meni je prijemni u Mostaru bio malo, malo lakši nego u Zagrebu, ali davno je to bilo, prije državne mature. Pitanja su bila većinom iz one knjige za prijemni u Zagrebu, one plave s pitanjima što imaš tu u podforumu skeniranu. Ako nju prođeš cijelu, nije bilo problema. Razlika je bila mala, dijelih 2. mjesto u Mostaru i u prvih 30 u Zagrebu, eto tolika je otprilike razlika bila. Plavu zbirku, bez obzira na postove gore, treba proći - rađena je prema gimnazijskim udžbenicima i daje ti uvid u ono što se traži na prijemnom. To ne znači da ne treba učiti iz gimnazijskih knjiga za prijemni.

Vezica je tada bilo nešto, ali malo, mislim da se to iskorigiralo sad kad i više ljudi iz Hrvatske ide dolje. Nedavno su mislim dodali to da oni koji nemaju BiH državljanstvo idu na posebnu listu, ne na običnu kao prije, tako da je limit ograničen - bar je tako bilo, ne znam kako je ove godine, to nazovi pa pitaj.

Način studiranja identičan zagrebačkom, isti profesori više-manje, isti udžbenici, identični predmeti.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav :) ! Maturantica sam i želim sljedeće godine upisati medicinu. Međutim jako se dvoumim između Zagreba i Mostara. U Zg-u živim,ali mi je pola familije u Mostaru pa ću vjerojatno izać i tamo na prijemni. E sad...Zanima me kako je tamo i koliko se plaća godina..Bilo kakva informacija je dobrodošla...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu