armi

Prijemni ispit - MF Sarajevo

40 poruka u ovoj temi

a mozes mi rec kolko dugo traju pripreme,kolko kostaju i di mogu stanovat za vrijeme priprema ?? :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

a mozes mi rec kolko dugo traju pripreme,kolko kostaju i di mogu stanovat za vrijeme priprema ?? smile.png

Nažalost, pripreme su gotove, trajale su od 11.6. - 29.6. Dakle, ako želiš ovamo sve je na tebi. Gud lak :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Možete li mi reći na koji način ste se vi pripremali za kvalifikacioni ispit, koje knjige ste koristili ?
Sljedece godine zavrsavam srednju, a imam namjeru da upisem fakultet, pa me zanima kako bi se pocela pripremati :)
Hvala unaprijed :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Možete li mi reći na koji način ste se vi pripremali za kvalifikacioni ispit, koje knjige ste koristili ?
Sljedece godine zavrsavam srednju, a imam namjeru da upisem fakultet, pa me zanima kako bi se pocela pripremati smile.png
Hvala unaprijed biggrin.png

Ej cao, ja sam ove godine upisala MF u Sarajevu, iz osobnog iskustva mogu reci da nisam koristila udžbenike, nego sam kupila u kopirnici testove od prijasnjih godina koji su mi stvarno puno pomogli, takodjer isla sam na pripreme koje su stvarno super jer te na njima usmjere sto je vazno kako bi polozila prijemni. Fizika je definitivno vecini najteza bila tako da na to obrati najvise paznje, pogotovo oko zadataka.
Mislim u najboljem slucaju bi se trebala odmah poceti polako pripremati, nadji nekoga ko je isao na pripreme u tvojoj blizini pa ga zamoli da ti dadne rokovnike s biljeskama i tako.
Puno srece pri upisu!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

e,pozdrav!Ovako,ove godine namjeravam polagati prijemni ispit na Medicinskom fakultetu u Sarajevu,i trebaju mi neke informacije,oko pripreme prijemnog.Prvo,da li mi je za Hemiju dovoljna priprema iz Repetitorijuma-Meliha Lekic,a za Fiziku imam svesku sa instruktivne nastave od prosle godine,i mogu li negdje naci zbirku zadataka za medicinu ciji je autor prof.Ago Omerbasic,znam da ima za Farmaciju,i je li to u sustini isti oblici zadataka i sve ostalo,za Biologiju isto imam svesku sa instruktivne nastave..Zamolio bih Vas za neke korisne savjete!HVALA

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Cao raja :) Maturant sam gimnazije, prirodni smjer. Voljela bih upisati medicinu u Sarajevu i kako sam sada na raspustu pocela sam se malo spremati. Moze li mi neko reci sta mi je sve potrebno da se dobro pripremim.
Je li dovoljan Repetirorij (Meliha Lekic, Fehim Korac) za hemiju i Ago Omerbasic - Fizika i sto za biologiju?

Moje ocjene iz trazenih predmeta su sve 5, osim fizike iz koje sam imala 3 svake godine. Profesor jeste zahtjevan ali moram priznati da je to i zbog mog slabog zalaganja za predmet, ali nastojat cu to popraviti.. :( i zbog toga moj prosjek nije 5,0.
Plasim se da zbog toga necu moci uci medju studente na budzetu, a nisam u ekonomskoj situaciji da budem samofinansirajuci student. Medicina je moja velika zelja , jer moja majka je medicnska sestra i radi dvije decenije sa jednim hirurgom i ja sam stalno kod nje na poslu, volim to okruzenje i stvarno se vidim u tome..

Ako je neko imao slicnu situaciju da se plasi da nece proci, da ce morati placati i slicno neka mi kaze :) I takodjer, jako bih bila zahvalna da mi neko napise, sto sam vec pitala, sta mi je sve potrebno za dobru pripremu.

Unaprijed hvala :))))))

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav svima :D

Eh ovako, ove godine završavam srednju školu i namjeravam studirati medicinu u Sarajevu. Jedina moja slaba tačka( :D) je fizika koja me iskreno nije mnogo zanimala. Pa me otprilike interesuje koje oblasti iz fizike su bile najviše zastupljene na prošlim prijemnim ispitima i kakvi zadaci budu (znam da budu teški ali iz kojih oblasti se najviše daju) ? Eto to bi bilo toliko od mene, a kada medicinari iz Sarajeva budu imali vremena neka mi odgovore na pitanje. :D

Ćao :Plabovac:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Eh ovako, ove godine završavam srednju školu i namjeravam studirati medicinu u Sarajevu. Jedina moja slaba tačka( :D) je fizika koja me iskreno nije mnogo zanimala. Pa me otprilike interesuje koje oblasti iz fizike su bile najviše zastupljene na prošlim prijemnim ispitima i kakvi zadaci budu (znam da budu teški ali iz kojih oblasti se najviše daju) ? Eto to bi bilo toliko od mene, a kada medicinari iz Sarajeva budu imali vremena neka mi odgovore na pitanje. :D

davno sam ja bio na tom prijemnom pa se i ne sjećam sta je sve bilo, ali znam da je bilo ponesto od gradiva sva 4 razreda opće gimnazije !!!!! najbolje je da dodjes na fakultet i u neku kopirnicu u okolici vidjeti da li imaju pitanja sa prethodnih prijemnih ........ u svakom slucaju, dodjes na pripremnu nastavu i tu ti bude sve sto ce ti biti na prijemnom .......

ako ti bude jos sto trebalo, javi se na private .......

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa sve zavisno ali uvijek bude zadatak iz struje, to te ne može nikako fuliti. Ja nisam primljen ali idem ove godine ponovo i iskreno najvise paznje posveti, elektricitetu i magnetizmu i fizici atoma-kvantna fizika... Desi da bude da odrediš vrijeme poluraspada...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zanima me da li bude dosta o mehanici, Njutnovim zakonima, održanju impulsa i energije.?.to mi nekako ne leži :umoran:
Struja inekako može proći ali brate ovo gore navedeno nikako.
I da, sretno nam na prijemnom ove godine :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zanima me da li bude dosta o mehanici, Njutnovim zakonima, održanju impulsa i energije.?.to mi nekako ne leži :umoran:
Struja inekako može proći ali brate ovo gore navedeno nikako.
I da, sretno nam na prijemnom ove godine :D
Opet ti kažem, kod profesora koji daje zadatke je sve moguće, ali gledajući moje testove i testove prošlih generacija uvijek se desi, ali lako je odredjivati vrijeme poluraspada i početni broj i broj raspadnutih jezgara tu su samo 2-3 formule, uhvatiš šablon i to je to. Ako nemaš, obavezno nabavi testove prošlih generacija u kopirnici kod MF i sve će biti OK. Nažalost ja nisam imao koga da mi kaže šta i kako, ali zato se nadam da će to biti ove godine sve uredu. Može li mi iko reći u kojoj knjizi mogu dobro da pripremim genetiku i mendelove zakone???

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Moze li mi neko reci da li je obavezno prisustvo psiholoskom testu na medicini u Sarajevu? Posto ocekujemo prijemni 7.7. a ja nisam iz Sarajeva pa odmah taj dan moram kuci jer imam neke obaveze. Zanima me ako se polozi prijemni ispit a ne prisustvuje se psiholoskom testu, da li to utjece na to da li je kandidat primljen ili nije? Molim vas samo mi nemojte reci da posaljem nekog drugog umjesto sebe, jer stvarno nemam nikog, dolazim izdaleka i ne poznajem skoro nikog u Sarajevu. Hvala!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pripremna nastava na Medicini i Farmaciju u Sarajevu počinje 09.06. i traje do 28.06.2014.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Stvorite korisnički račun ili se prijavite za komentiranje

Morate biti član foruma za komentiranje

Create an account

Registrirajte novi korisnički račun. Lako je!

Registriraj novi korisnički račun

Prijava

Veći imate korisnički račun? Prijavite se.

Prijavi se

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu