iveB

ZG stručna praksa

12 poruka u ovoj temi

Pozdrav!

Zanima me kakva su vaša iskustva sa stručnom praksom.

Kome ste se obratili prilikom prijave?
U kojim bolnicama su vas najbolje prihvatili (s obzirom da nitko od medicinskog osoblja ne voli da im se studenti pletu pod nogama)?
Jeste li povlačili nekog od vama poznatih doktora za rukav kako bi vam omogućili da to odradite?

Recimo, mene su prošle godine doživljavali kao ravnateljevog "agenta" koji provjerava da li svi rade kako treba.
Naravno da meni to nije bilo ni na kraj pameti :D
Ove bih godine odradila tih par dana u Zagrebu, pa bi mi vaša iskustva dobro došla.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Oba puta bio na Rebru.

Prvi put na ORL klinici, frend tamo radi, pa smo kafenisali. :D

Prošle godine na Zavodu za hepatologiju. Imam samo riječi hvale.

Javiš se samo nekom liječniku na odjelu, pogotovo ako si na višim godinama, pa ih poznaješ s vježbi. :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Super!
Naravno, svakako je lakše kad nekog poznaješ.

Ja ove godine idem na slijepo, ali ne sumnjam da će ispasti dobro :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

evo ja sam bila na sv.duhu u koronarnoj. bilo mi je SUPERRRR! dođeš, budeš na viziti, daju ti da malo praktično radiš, gledaš malo koronarografije ako te zanima i možeš biti u hitnoj što je po meni definitivno najkorisnije! sv.duh <3

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Slažem se da je Sv.Duh super, manja je bolnica, svi se znaju, pa nitko ne želi ispasti ni neljubazan, plus, oni zapravo dobivaju neku vrstu penala ako su loši prema studentima u završnim anketama unutar nastave, te navike im se onda prenesu i na stručnu praksu.

Rebro - kako pogodiš - može biti baš vrhunski a mogu te svjetski ignorirati (Radonić je božanstvo). Vinogradska isto ok, ali treba biti uporan, prvih par dana se ponašaju kao da ne postojiš i pitaju gdje treba potpisati, šutaju te s jednih na druge, ali ako ostaneš dovoljno dugo i pokažeš interes kasnije ti daju sve.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav!
Gdje mogu pronaći popis bolnica u kojima mogu obaviti praksu? ima zalijepljen papir ispred referade, ali ne mogu vjerovat da se moze obaviti samo u zg i blizoj okolici?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ima zalijepljen papir ispred referade

Ae. Ima zalijepljen papir ispred referade :D

Mislim da nisu stavili na internetz.

Glupo je samo za Zagreb, prije će ti netko u Zagrebu dati potpis a da ništa ne radiš nego po drugim mjestima, ali dobro. Možda im je i neki propis u pitanju, ali sumnjam.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa ja bi rado radila, ne trazim potpis za nerad, ali bi radje doma u St, nego da moram ostajat ovamo... da pitam u referadi ili na Stamparu nekog? hvala

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa ja bi rado radila, ne trazim potpis za nerad, ali bi radje doma u St, nego da moram ostajat ovamo... da pitam u referadi ili na Stamparu nekog? hvala

A upitaj u referadi, ali 99% da nećeš moći :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Moja iskustva sa strucnom praksom (za one koji stvarno zele to odraditi jer su eto dovoljno entuzijasticni):

• Vinogradska - hematologija: Za praksu sam se javila glavnoj sestri u ravnateljstvu koja me dalje preusmjerila na odjel hematologije. Osoblje odjela, lijecnice i glavna sestra, potrudilo se da nesto naucim i vidim. Sudjelovala sam u vizitama, pisala anamneze, pregledavala pacijente samostalno i uz specijalizantice, ujutro dolazila prilikom podjele terapije i vadjenja krvi da i to provjezbam. Svakako preporucam.

• Rebro - gastroenterologija (upalne bolesti crijeva): U dogovoru s doc. Cukovic-Cavkom. Malo je teze dogovoriti praksu jer cekas termin kada dr odgovara da tamo budes... U ambulanti je bilo super, pises anamneze i status, usput dosta toga ponovis iz interne. Na odjelu je pomalo dosadnjikavo i nema velikog prometa pacijenata. Gastroskopije i kolonoskopije mozes usput pogledati, ali nikakve pretjerane koristi od toga. Neka osrednja praksa...

• Klaiceva - anesteziologija: Javila se dr. Popovic. Iskustvo prakse super. Svaki dan neki drugi zadatak... Ponovis si i provjezbas prakticne postupke, postavljanje i-gela, kanulacija vena kod djece, ventilacija prilikom uvoda u anesteziju, rad u sali... Jedan dan sam provela i u kirurskoj ambulanti i bilo je predobro. Pregledavas, vadis savove, eventualno koji sav i postavis. Svakako preporucam onima koji su vrijedni i zainteresirani.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu